Ahojte, chystáme se v září do Indonésie a původní plán byl projet to ze Singapuru na Bali během 4 týdnů. Je to ale možná velká část země na málo času. Co byste doporučili vidět? Je to časově přijatelné, nebo bychom něco měli vypustit? Jak moc tam funguje doprava? Určitě to nebude taková "brnkačka" jako v Thajsku.. Co se týče peněz, je lepší jet s dolarama nebo s eurama? Jakékoliv tipy vítány!! Moc děkuju. .

Indonésie - Sumatra, Java, Bali, Lombok - Co vidět?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

14 reakcí

Ahojte,
chystáme se v září do Indonésie a původní plán byl projet to ze Singapuru na Bali během 4 týdnů. Je to ale možná velká část země na málo času. Co byste doporučili vidět? Je to časově přijatelné, nebo bychom něco měli vypustit? Jak moc tam funguje doprava? Určitě to nebude taková "brnkačka" jako v Thajsku..
Co se týče peněz, je lepší jet s dolarama nebo s eurama? Jakékoliv tipy vítány!! Moc děkuju.

0

Idealni zacit az v Yogokarte udelat okoli a pokracovat Bromo, Ijen, Bali, Lombok, Gili. To je hlavni turisticka trasa, takze cestovani bude podobne jako v Thajsku. Kdyby jste chteli něco specialni tak na ostrove Madura byvaji velke zavody buvolu, většinou vždy v zari. Jezdi se tam ze Surabaje, které je na te hlavni turisticke trase. Pripadne lze ještě zacit trasu v Semerangu odtud udelat vylet do NP Karimjawa a prejet 4h cestou přes javu do Yogokarty a pokracovat dále.

0 Citovat

Super, díky. Ale přecejen, něco k Sumatře? Vím, že se spíše jezdí trasa, kterou jsi zmínil, tak by mě zajímalo co není tolik navštěvované smiley

0 Citovat

Jáva je super, projel jsem sice jen trasu z Denpasaru busem na trajekt do Banyuwangi - město nic moc, ale je to dobrý bod k výletu na Ijen. Dále jsme jeli místním busem pres Jember do Probolinga a odtud následně do Cemoro Lavang - výchozí bod na Bromo. Cesta vedla dále opět místním busem do Surabaya a odtud VIP busem do Yogyakarty. Zde jsme byli celkem 4 dny, kromě chrámů Borobudur a Prambanan jsem pochodili po městě (vodní palác, ptačí trh...docela se mi tam líbilo) a podnikli jsme noční trek na Merapi. Z Yogje už letecky s Air Asia do Jakarty, více jsme bohužel nestihli, takže je více než jisté, že se tam ještě vrátím smiley
Autobusová doprava funguje docela dobře a není drahá. Pokud nepojedeš dálkovým VIP busem, je třeba počítat s tím, že se místňák courá všude možně a všude možně stojí - má to ale své kouzlo, člověk je s místníma a hodně vidí. Cestou různě přistupují a vystupují různí "lidoví umělci" s hudebními nástroji a obveselují cestující při úmorné jízě, občas si někdo v buse zakouří, tak je třeba s tím počítat smiley Jízdenku se snaží prodat občas kdokoliv, tak je třeba si to hlídat - že by člověk neodjel nehrozí, ale hrozí, že jízdenku přeplatí. Řidič jízdenky neprodává, nejlepší je se dopídit jeho konduktora, ten je mívá nejlevnější, před "bulem" se ale neprozrazuje, dává šanci vydělat dalším "prodejcům" smiley V těch o stupeň lepších a i VIP to funguje podobně, v Probolingu na autobusovém nádraží mi trvalo skoro hodinu, než jsem se dopracoval k jízdence, jejíž cena se blížila ceně pro místní. Dá se říci, že cena za jízdenky se s postupujícím cestováním, jak se člověk stával sběhlejším a otrlejším stále slevňovala smiley Co se týče vlaků, k těm nemohu napsat nic - kromě toho, že vypadaly fajn a jezdily spolehlivě. V době mé návštěvy Indonésie se mi nepodařilo zakoupit jízdenku, vlaky byly vždy do mých destinací plné. Ale těch busů nelituji, byly pro mě hodně fajn smiley
Doprava tam jinak funguje přes místní cestovky stejně jako v Thajsku, jen mají např. starší minivany a není jich až tolik - v turistických místech ale bez problému. Když si zařídíte cenu sami (čti dohledáte, ukecáte), je to ale vždy mnohem levnější. Co se týče peněz, výhodnější se mi zdály USD.
ad Gili: Pro mě osobně trochu sklamání (Gili Air), raději jsme měli věnovat více Jave a nebo jet přímo na Lombok.
ad Sumatra: Byl jsem jenom na procházce v okolí letiště nad Bandar Lampung, vypadalo to tam dobře, není tam tolik přeturistováno a Sumatru příště taky určitě dám - uvítám tedy taky postřehy!

0 Citovat

Jeste doplnim k Yogyakarte, nedavno se vratila kamaradka odtamtud a chvalila si Dieng Plateu. A neni to prvni chvala na toto misto, co jsem slysel. Hlavne priroda je tam pry kouzelna. Bromo je sice turisticke, ale ma to neskutecnou atmosferu, maloco bylo tak zvlastni a tak divne az krasne jak Bromo. Pokud pojedete pres Probolingo, doporucuju skocit do tourist center naproti vlakovemu nadrazi, oni te nasmeruji na spravny bus na Bromo. Je tamnekolik scamu, kdy si koupis listek a nikam ale nejedes. Takze platit az po dojezdu na Bromo.

0 Citovat

Jo a urcite bych neminul Kawah Ijen. My jsme tam nemohli kvuli aktivite (obcas to zavrou), ale jit do sopky musi byt skvele). Tam se urcite vratim nekdy.

0 Citovat

pokud můžu za sebe tak my jsme byli před dvěma lety na Gili Meno a paráda - byli jsme 4 dny - krásné bílé pláže, v moři želvy... 1000% lepší než Bali, Lombok prý je taky krásný, ale asi chce na něho aspoň týden... Jinak Jáva byla super - ne tak turisticky zkažená jako Bali, milejší lidi. Z výletů určitě doporučuji Bromo a Kavan ijen. Na co bych se připravil, tak je že obzvláště na Bali si místní říkají šílené sumy za vše - když jsme jeli v mini autobusu, tak jsme se zeptali spolucestující kolik stojí autobus, tak nám řekla asi 4x nižší částku než pak řidič... (ten byl pak na paní naštvaný, že nám to řekla..) Jediné kde jsme se setkali s tím, že by nás nechtěli natáhnout, tak byl rybí trh kousek za Sanurem - kilový tuňák za 50 kč... a hned ti to tam na grilu udělají... dost jsme po Bali jezdili stopem, ale i ten se platí...

0 Citovat

Ahoj Danh,

ideme na Bali,Lombok a Gilis o necele dva tyzdne, nedal by si mi prosim na seba mail, potreboval by som sa co to popytat.vdaka smiley

0 Citovat

jasně - d.hulenka@seznam.cz

0 Citovat

A ještět otázka, kolik dní byste věnovali Bali samotnému ??

0 Citovat

jeli jsme z Padang rychlolodí a pokud si dobře pamatuji, tak cesta byla pro dva zpáteční 800 000,- a cesta kolem 2 hodin, nejdřív to jelo na Air a pak na Meno, mám tu z Mena i nějaké fotky, tak ti to klidně pošlu ať máš představu...

0 Citovat

Meno a Bali je turisticky asi nesrovnatelné... asi o 1000% méně lidí než na Bali, Air bude lidnatější (čekali jsme tam asi hodinu na zpáteční loď..) ale to Meno bylo tady v tom parádní..

0 Citovat

Díky za rychlou reakci. Ohledne fotek jsem reagovala na tvůj mejl. A co se týče zpáteční cesty, tak jsem se na nějakym fóru dočetla, že nekupovat zpáteční, že to byvaly scamy a že je pak při cestě zpět nebrali a stejně lidi museli koupit lístek nový. Takovou zkušenost jste tedy neměli, a ani o tom neslyšeli?

0 Citovat

tak jsem nad tím ještě přemýšlel a jeli jsme tou rychlolodí na Air a odtama na Meno nějakou obyčejnou lodí asi pro 30 lidí (to bylo tak 20 minut) a zpátky jsme jeli s Trawanganu (kde jsme zase jeli tou místní lodí), kupovali jsme v Padang hned i zpáteční lístek a bylo to v pohodě.. a ani jsme neslyšeli, že by to nějak scanovali..

0 Citovat

Jsem využil dubnové akce s Qatarem (koupeno teď na říjen/listopad) díky serveru tu smiley a něco málo jsem po cestě zpět v letadle vystříhal, snad se bude líbit

https://www.youtube.com/watch?v=LZMj4GC ... e=youtu.be

0
14 reakcí