Poprvé do Asie

Napsal marketnovak 2015-09-08T18:06:30+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
14 odpovědí

Ahoj,

chystám se poprvé s přítelem do Asie na dovču. Stále se rozhodujeme mezi Thajskem a Indonésií a proto jdu pro radu za Vámi. Nikdy jsme předtím v Asii nebyli, můžeme si vyhradit max. 3 týdny dovolené na procestování té či oné země. Nejsme vyloženě batůžkáři, nicméně se rádi vydáme na nějaký pochod, ale také si rádi odpočineme na hezké pláži. Máme rádi kulturu, památky, ale nemusíme vidět 10 stejných chrámů za sebou smiley Chtěli bychom to pojmout jako relaxačně poznávací dovču.

Mohu poprosit o rady, kam se napoprvé vydat? Popřípadě naznačit trasu? Díky!

Ahoj, obecně se doporučuje Thajsko jako 1. destinace pro začínající cestovatele. My to tak také udělali a určitě nelitujeme. Je opravdu "jednoduche" na dopravu, výlety, ubytování apod. Můžu poslat itinerář nebo poradit .. byli jsme v roce 2013 jihozápadní část ( Krabi - Phi Phi - Lanta - Ko Lipe - Tarutao ) + Bangkok.

Ahoj! Jo jo, vypadá to na to Thajsko jako pro začínající cestovatele po Asii. Nechci zase "přecenit" naše cestovatelské schopnosti smiley Nikdy jsme takhle daleko na vlastní pěst nebyli. Mohu tedy poprosit o itinerář? Kdyžtak na mejl? marketnovak@centrum.cz; určitě si nechám poradit! Díky moc!!

Ahoj,
my se s přítelem vydali v červenci také poprvé do Asie a vůbec poprvé někam na vlastní pěst s baťůžkem na zádech. Přesně jsme se rozhodovali mezi Thajskem a Indonésií. Nakonec jsme zvolili Indo, a to nejen z důvodu, že v Thajsku bylo zrovna období dešťů. Pokud by tě tedy zajímalo něco ohledně našeho výletu (byli jsme tam tři týdny, skoro každý den jsme spali na jiném místě a zvládli jsme 7 ostrovů smiley ) neváhej mě kontaktovat. Ráda ti poradím
michaela.bezdekova@seznam.cz

Já bych také doporučil Thajsko. Byla to naše první asijská destinace, velmi dobrá na zaučení:)
Jsou pro turisty opravdu organizovaní, autobusy mají řád, každý poradí. Spousta výletů, možností. Letenky do Bangkoku často v akci plus přelety s AirAsia za pár Kč.

Mohu také poskytnout jakékoliv info, byli jsme na tři týdny v červnu.

I po návštěvách jiných asijských zemí považuji Thajsko za nejlepší kombinaci památky+příroda+pláže+vzdálenosti.

Ahoj, také se chystáme poprvé do Asie a naše volba padla na Thajsko. Zatím zjišťujeme co a jak, proto bych také chtěla poprosit o zaslání itineráře (kdyžtak na luc.siruckova@seznam.cz), popř. nemáte prosím třeba sepsaný cestopis?:) Plán naší cesty je téměř stejný, ale pořád uvažujeme ještě nad jinými možnostmi.
Děkuji luc

No, abych pravdu řekla, tak po shlédnutí různých cestopisů, videí, fotek apod. se mi líbí víc pláže + příroda Thajska. V Indonésii se mi líbí rozmanitá kultura. Nadruhou stranu mi na Thajsku vadí, že už je to strašně profláknuté, a jezdí se tam jak do Chorvatska .. Proto mi přijde Indonésie víc "exkluzivní" .. Můžete mi dát tipy proč je lepší Thajsko / proč je lepší Indonésie? smiley Třebas mi to ulehčí mé rozhodování! Díík

Mě se z JV Asie nejvíce líbilo v Malajsii i z toho důvodu že stále nevypadá tak turisticky "provařená" jako Thajsko nebo Indonésie, infrastruktura je rozvinutá a všichni umí anglicky. Kombinace Malajsie (pevninská část) + Singapur je na tři týdny úplně ideální.

Na Indonésii mi přijde jako super lákadlo to, že je tvořená z více než 17 000 ostrovů a záleží jen na mně, kam pojedu smiley
Každý se s tebou rád zakecá a přitom ti třeba něco poradí. Jako nám... po cestě na Lombok nám na trajektu jeden pán doporučil jeden z mnoha neobydlených ostrovů a za sebe můžu říct, že nic krásnějšího jsem v životě neviděla. Ostrov se dal cca za půl hodinky obejít, obklopovala ho průzračně čistá voda, žádné úlomky korálů, spaní skoro pod širákem na pláži. Vypadalo to jako v ráji smiley

Já jsem v Indonésii nebyl, proto se vyjádřím jen k Thajsku. Volili jsme kombinaci koupání, přírody a kultury. Jídlo si užijete v celém Thajsku. Proto volba jihozápadní části. Přelom únor, březen bylo počasí v této oblasti super ( pršelo jeden den ), ale to už je na každém .. cestovat se dá celý rok, jen minimalizujete to malé riziko, že se trefíte do toho jednoho týdne v roce kdy prší třeba více dní v kuse, může to komplikovat lodní dopravu apod. Letěli jsem aeroflotem do Bangkoku : 1 až 2 Den Praha → Bangkok
2 den Bangkok → Krabi ( Ao Nang ) přesun zdarma na letiště Don Mueng, přelet airasia do Krabi.
2 až 5 den Krabi ( Phranang beach, výlet 4 ostrovy ). Spali jsem na Ao Nang kvůli zabave a výběru jídla, 1 den strávili v oblasti Railey, 2 den vybrali výlet po 4 ostrovech. Tady je třeba možnost NP Khao Sok.
5 den Krabi → Phi Phi ranní přesun lodí cca 2h.
5 až 8 den Phi Phi - spali jsme na long beach, která je krásná a je tam minimum lidí, také se dá dojít 15 min přes kopec na pláž kde jsme byli sami. povinný výlet na Maya bay - domluvte se a vyražte v 7h ráno. Večer do centra k přístavu, ale to je masakr, mraky lidí a již nikde více smiley
8 den Phi Phi → Lanta ranní přesun na Lantu cca 2h ..
8 až 13 den Lanta - Lanta je jiná, líná, doporučuju bydlet na jihu, půjčit skutr .. hledat si pláže, maják apod. Vybrat výlety .. 4 ostrovy nebo Ko Rok.
13 den Lanta → Ko Lipe přesun lodí cca 6h
13 až 15 den Ko Lipe ( výlety na Ko Adang a okolní ostrovy ) - bydleli jsme na Lipe .. hodně lidí, ale večer výběr zábavy jídla apod. 2 noci stačí .. celý den jsme byli na vedlejším ostrově Adang .. úžasné pláže, jste tam skoro sami.
15 den Ko Lipe → Ko Tarutao ranní přesun ..cca 2h
15 až 18 den Ko Tarutao - NP .. já z toho byl nadšený, příroda, na pláži jste sami, pěkné ubytko .. věznice u které se točil Survivor S5, výlet na kajaky, spravují to rangery .. parada.
18 den Ko Tarutao → Bangkok přesun přes Bak Baru do trangu a přelet s airasia do Bangoku.
18 až 21 den Bangkok: Královský palác, chrámi, čínská čtvrť, nákupy apod.
21 den Bangkok → Praha
Byli jsme zdraví, vše vyšlo .. na jídlo a ovoce vzpomínám skoro každý den smiley .. pokud začínáte, za mě Thajsko určitě doporučuju.

super plán cesty smiley máme téměř stejný smiley můžu se jen zeptat, jak vám to vyšlo s rozpočtem?:) Zrovna se snažím nějakým způsobem vytvořit rozpočet, ale není to nic jednoduchého smiley
Díky luc

Ahoj,

jsem tady poprvé, tak snad nebudu mít hloupé dotazy. Také se chystáme do Thajska, ale nemůžeme jindy než červenec nebo srpen. Co se týče letenek do Bangkoku, tak to sleduji, přelety bych taky dala nějak dohromady. Ubytování jste si zajišťovali dopředu nebo na místě? A co se týká placení, tak mít dolary nebo thajské bahty (THB). Děkuji za info.

Ahoj všem. Připojím se také k debatě. Rád bych využil akce do Singapuru, proto bych vás znalé poprosil o doporučení kam ze SIN pokračovat v období cca od půlky března do začátku dubna? Cestovní doba cca 18-19 dní, přičemž bych toho chtěl vidět, co nejvíc, ale taky samozřejmě trochu dobít baterky. Ideálně nějaká kombinace cestování + odpočinek. Předem díky za případné tipy.

veronikabu :
Východní strana Lomboku - Gili Kondo (a nenech se zmást obrázkama na googlu, většina z nich neni z toho ostrovu smiley )

MisaBez
ďakujem za odpoveď smiley vyššie v diskusii som sa dočítala, že ste s priateľom precestovali 7 ostrovov, mohla by som poprosiť ešte nejaké bližšie info o vašej trase? prípadne kde sa vám najviac páčilo a kde naopak nie a prečo? smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!