Ahoj cestovatelé, chystáme se v prosinci na výlet do Belgie (3 noci), přílet do Bruselu. Přemýšlím, jak to celé rozvrhnout (kde spát) a co by stálo za vidění. Určitě bych rád navštívil Bruggy (festival ledových soch), zvažuji návštěvu Gentu (dle fotek vypadá super, ale nevím, jestli má smysl tam přenocovat) a asi bych rád viděl Brusel i když ho spousta lidí haní (zde bych poprosil o radu, jestli se vyplatí tam nocovat, nebo stačí na prohlídku půl dne - odlet mám ve 4 odpoledne ze Zaventemu, takže by se to mohlo za dopoledne+odpoledne stihnout). Zatím jsem uvažoval 2 noci v Bruggách + 1 noc v Bruselu s tím, že tam přijedeme až navečer a ten den při přejezdu uděláme daytrip do Gentu (je po cestě). Nebo by bylo lepší v Gentu nocovat a zkrátit si o jeden den Bruggy (nebo naopak ten Brusel)? Díky za rady, případně pokud máte i nějaké nápady v okolí... V. .

Belgie - Brusel, Bruggy, Gent

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Nebo zkratit pobyt přiloupením letenky v jednom směru :)

0 Citovat

Len tak v rychlosti co ma napadlo, bez toho aby som riesil prilet/odlet, mozete dat vlakom ten klasicky trojuholnik Brusel-Antverpy-Bruggy, vychadza vam to po dve noci, pripadne 1 noc niekde pridat/ubrat. Ale teda, napisal to tu uz asi kazdy, ale ak fakt sa vam zda 80e za 4 ludi vela za noclah v Bruggách, mozno to nebol uplne dobry vyber destinacie, hlavne na dlzku pobytu 6 dni.  

0 Citovat

to je opravdu moc dní na Bruggy - jsou maličké. Určitě bych doporučila i Gent, ten je super, případně Brusel a Antverpy...mrkni tady mám tu o tom něco sepsáno, třeba ti to pomůže :)

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...pping.html

0 Citovat

Stejně jako každý tady si myslím že 2-3 dny v Bruggách stačí. My jsme byli 3 dny a prošli jsme si městečko křížem krážem - https://etabroad.com/cs/benatky-...e-bruggy/. Co se týče dalších míst, tak bych se sel podívat na pobřeží, Gent, ale vynechal bych Brusel. Tam jsem byl několikrát jak pracovně tak i jako dovča a teď se mu snažím vyhýbat, protože mi to nepřijde moc zajímavé město.

0 Citovat

Tak díky všem, vyřešili jsme to nakonec tak, že si vezmeme stan a budeme v kempu mezi Antverpy a Gentem, k tomu auto.


Kemp na týden pro 4 za 4500Kč a auto s full pojištěním za 6000Kč. Takže i s benzínem se vejdeme do 3 tisíc na osobu na cleý týden.


Kdo by řešil podobný problém, tak kemp jsme našli na pitchup.com. Teď ještě sehnad stan, který narveme do příručáku vč. všech věcí, ale to už dáme :-)


Jen poraďte jestli třeba v Brugách půjde někde zaparkovat. Jakože nejsme líní, klidně to parkneme 3 kilometry od centra a dojdeme. Nikde na světě jsem nikdy neměl problém, tak předpokládám, že to zvládneme i tam.

0 Citovat

Ak chces vidiet kam speje europa nevynechaj brusel.

V red street idu kurvy od 50€ ale da sa zjednat na 39€, v ghette cirne huby za 20€


Gent je podla mna lepsi nez bruggy


Liege onicom ale fajn vylet do masstrichu

0 Citovat

Stan pro 4 do příručáku? Tak to mě zajímá...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Stan pro 4 do příručáku? Tak to mě zajímá...

I me😀

0 Citovat

ja prosel letos spoustu for, clanku a cestopisu ohledne stanu v prirucaku. I pokud budes mit plastove koliky, existuje 50 % sance, ze ti na security ty tycky vytahnou a vyhodi. Aspon to mi rekl internet ;)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Stan pro 4 do příručáku? Tak to mě zajímá...

A k tomu ještě karimatky a spacáky. Snad je v kempu kuchyňka, abyste si nemuseli brát ještě ešusy atd. Kolíky stanu by měly být plastové (nevím, jak kovové tyčky). Asi bude lepší přikoupit aspoň jedno odbavené zavazadlo pro celou skupinu, to už vás nezruinuje.
0 Citovat

peternet napsal(a):

Jen poraďte jestli třeba v Brugách půjde někde zaparkovat. Jakože nejsme líní, klidně to parkneme 3 kilometry od centra a dojdeme. Nikde na světě jsem nikdy neměl problém, tak předpokládám, že to zvládneme i tam.

Zkus třeba https://park4night.com/

Je to sice primárně na spaní v obytných autech, ale o parkovištích zdarma se tam taky dozvíš. Co jsem zběžně koukl, 2 km východně od centra tam něco je.
0 Citovat

Ako vo vašom prípade by som už dokúpil batožinu na tie stany. Nech ešte nejak smutne neskončíte bez kolikov, alebo niečo také. Veď medzi štyrmi sa to stratí, aj keď idete lowcost.

0 Citovat

Jestli ten stan/stany nemáte a budete je kupovat (ne půjčovat si) , je taky varianta koupit až tam a zaplatit si odbavené zavazadlo až na cestu zpět.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

ja prosel letos spoustu for, clanku a cestopisu ohledne stanu v prirucaku. I pokud budes mit plastove koliky, existuje 50 % sance, ze ti na security ty tycky vytahnou a vyhodi. Aspon to mi rekl internet ;)


Těma tyčkama myslíš plast. kolíky, nebo takový ty pruty tvořící konstrukci stanu ? Přemýšlím, že bych si vzal do příručáku takovej ten plážovej stan... Žádný kolíky bych s sebou samozřejmě nebral... 

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):


Těma tyčkama myslíš plast. kolíky, nebo takový ty pruty tvořící konstrukci stanu ? Přemýšlím, že bych si vzal do příručáku takovej ten plážovej stan... Žádný kolíky bych s sebou samozřejmě nebral... 

Tyčky jsou ty pruty, ale u levných stanů bývají sklolaminátové, což by neměl být problém (jen usuzuju, možná to budeš muset ukázat, jednou jsem musel vytahovat z příručního zavazadla šnorchl bez jakéholiv kovu, ale samozřejmě prošel). Místo kolíků když tak použij kameny nebo cihly, pokud nějaké najdeš.
0 Citovat

Stanové kolíky by se měly dát koupit i samostatně na místě, ne?

0 Citovat

Některé stany jsou i samonosné a obejdou se bez kolíků. Jen se pak musí zatížit, aby neulétly. 

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Těma tyčkama myslíš plast. kolíky, nebo takový ty pruty tvořící konstrukci stanu ? Přemýšlím, že bych si vzal do příručáku takovej ten plážovej stan... Žádný kolíky bych s sebou samozřejmě nebral... 


tyčkama jsem myslel pruty tvořící konstrukci stanu. Jak říkám,  osobní zkušenost nemám, ale věnoval jsem dost hodin průzkumu po internetu a vyšlo mi to 50/50. Tzn, risknout max. stan typu tesco, decathlon za pětikilo.

0 Citovat

Asi to zkusím a uvidím, no... Nejradši bych koupil nějakej na místě, stojí to pár korun, jenže letím na Samos a nejsem si jistej, jestli to tam půjde nějak kloudně sehnat, tím spíš, když vůbec nemám v úmyslu jet do hlavního "města" a ani nebudu mít cestu okolo... Zabít půl dne akcí "shánění plážovýho stanu" se mně úplně nechce...

0