Nejpěknější místa v Rakousku a Německu podle vás

Založil 7boy před 2 lety ve fóru Tipy na ubytování
6 odpovědí

Ahoj. smiley
Mám teď dovolenou, volné jízdenky na vlak a rád bych se příští nebo další týden podíval někam do Rakouska či Německa.
Rád bych znal vaše oblíbená místa tam a proč - něco, co je tam fakt super podle vás - rád se nechám inspirovat.
Za sebou mám zatím jen Vídeň, Berlín a Köln - láká mě teď třeba Heidelberg v Německu nebo rakouský Innsbruck, ale i tak by mě zajímalo, kam se rádi vracíte vy a důvod. smiley

Zkus Hallstadt nebo okoli Zell am See a Kaprunu (vyhodna je ta jejich karta Kaprun card, mas vetsinu atrakci vyrazne levnejsi).

Nebo Raxalpe na přírodu
https://instagram.com/p/6hBKzQhZil/
Vše v Rakousku

Není to sice v Rakousku, ale jen malý kousek za hranicemi Rakouska...Slovinsko - Julské Alpy, například Bled, horské tůry jsou zde velmi pěkné, ale trochu náročnější. Další tip také není v Rakousku, ale kousek za hranicemi v Itálii - Trentino - Dolomity. Celá oblast naprosto úchvatná a velmi dobře dostupná veřejnou dopravou. Lze zakoupit výhodnou jízdenku na vlaky a autobusy:

http://www.mobilcard.info/en/mobilcard.asp

Samotné Rakousko jsem také několikrát navštívil, je tam mnoho pěkných míst, ale uváděné tipy jsou z mého pohledu ještě o něco výše.

Berchtesgadenský výběžek.

Jinak souhlas se Slovinskem. Takové Rakousko bez Rakušáků. smiley Mně se líbilo v městečku Bovec, kde se dá dělat vše od tenisu a cyklistiky po canyoning nebo hydrospeed.

Ahoj, v Rakousku je všude krásně, ale kdybych měl vybrat jednu oblast, tak jednoznačně Solná komora - okolí Wolfgangsee, Hallstadt, Gossau, Salzburg, Traunsee... to je takové rakouské Švýcarsko. Jinak - jak píše i Čech z Vietnamu - Zell am See/Kaprun/Grossglockner nebo okolí Achensee a vůbec celé Tyrolsko, i ten Berchtesgaden. Je toho spousta a ať si vybereš cokoliv, neuděláš chybu.

Za mě je to adventní Vídeň a pak jak zde bylo napsáno, městečko Hallstatt a sousední Berchtesgadenské Alpy. A můžu jen souhlasit se slovinským Bledem

Přihlášení a registrace