1. Fórum
  2. Tipy na ubytování
  3. Kolumbie

Kolumbie

Napsal Galis 2015-11-14T17:06:08+01:00 ve fóru Tipy na ubytování

vsak pozriet letenku Turkish von z Kolumbie v ITA Matrix a tam vidiet rozpisane poplatky

Tak jsem volal do SA, prý je to i u Turkish Airlines již započteno v ceně letenky.

Zdravím,

před týdnem jsem se vrátil po třech měsících z Kolumbie a za sebe můžu zemi jenom doporučit. Hlavně pro aktivní lidi, co rádi chodí a nebojí se prudkých a dlouhých kopců.

Speciálně bych upozornil na pár zapadlejších míst, kam stojí za to jet, když má člověk dost času:

- Cerro Tusa, taková zelená pyramida. Hodně prudká a náročná na vylezení, ale jinak to je reklama na Kolumbii (cca 2 hodiny busem z Medellínu)
- Urrao, zapadlá vesnice, kdy i samotná cesta busem je zážitek
- San Agustín, vesnice plná soch alá Velikonoční ostrovy
- NP Los Nevados, alespoň jeden trek na více dnů, příroda v parku je parádní (či El Cocuy, kde jsem ale nebyl, nicméně hromada lidí to chválila)
- Jardín, osobně jsem tam nebyl, ale hodně mě to mrzí - krásná vesnička v horách, kolumbijská pohoda
- Cerro Kennedy, krásné výhledy a senzační východ slunce

Ohledně bezpečnosti bych za sebe řekl, že ok, ale byl jsem dost opatrný. Na druhou stranu jsem potkal hromadu lidí, co bylo okradeno. Často ale přiznávali, že byli někde, kde být neměli nebo prostě kapsa v baru.

Cestování po Kolumbii je hodně snadný v autobusech, prostě hromada spojů za dobré ceny nebo přelety, co šetří čas a taky nejsou extra drahé. Taxíky jsou levný a kromě Cartageny a Santa Marty měli všude taxametry. V pohodě jsem se všude nějak domluvil i bez znalosti španělštiny, ale někdy by se hodila, to jo.

Za mě celkově Kolumbie super. Pokud by si někdo chtěl přečíst podrobnější články, tak jsem něco průběžně sepisoval: https://nohynacestach.cz/category/kolumbie/

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!