Paříž

Napsal karas 2015-11-19T10:04:18+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
6 odpovědí

Má někdo rady na slevové karty (doprava, slevy na návštěvy muzeí a památek) v Paříži? Jedná se o cca 4 denní pobyt.

To záleží na tom, co chcete dělat a zda je to poprvé. Začni asi tímto:
http://www.priceoftravel.com/623/is-the-paris-pass-worth-it-we-break-down-the-prices-and-value-here/

dobrá je celodenní jízdenka Mobilis ( podle počtu zón ), pokud neplánujete Versailles, Disneyland, tak stačí zóna 1-2.
Platí i na lanovku na Montmartre. Se zónou 1-5 se pak dá využít i na cestu na/z letiště.
Člověk nemusí řešit jezdit se vyplatí projet 2 zastávky metrem, podle mě lepší volba než carnet nebo jednotlivé lístky.

Na památky jsme několikrát využili Paris Museum pass, stačí si jen spočítat kolik by vás vyšlo vstupné jednotlivě a hned vidíš, jestli
se vyplatí nebo ne.

Paris Visite je pass na dopravu, jsou k tomu nějaké slevy na vstupné, ale nic moc zajímavého.

Hrozně záleží kam všude chcete jít a co vidět. Jinak do 26 let jsou vstupy zdarma.

Trochu bych toto téma updatnul. Právě jsme se vrátili a za nás bych určitě doporučil kartu Navigo Découverte (samotná karta stojí 5 EUR a má platnost 10 let, je potřeba fotografiie - oficiálně udávají 3 x 2.5 cm, tedy trochu menší, než pasová, ve skutečnosti však myslím, že je to celkem jedno) - karta se dá nabít na týden za 22.80 EUR pro "All-zones" (zona 1-5, tedy i pro cestu na/z CDG, Orly, Versailles a Disney Paris). Pokrývá metro, busy, tramvaje, přímestské vlaky RER.

Prodává se od pátku vždy na další týden až do čtvrtka aktuálního týdne. Pokud přilétíte na letiště CDG (terminál 3), pokračujte směrem na vlak - přímo před vstupem (turnikety) budete mít po levé straně okénka, kde se dá vyřídit. Kartu použijete (přiložíte, jako platební) vždy u turniketů při vstupu do metra/RER. V tramvajích jsou čipy hned za dveřmi.

Co se týče samotné Paříže, občané EU 18-26 mají vstupy na státní památky (včetně muzeí) zdarma. Z těch hlavních platíte pouze na Eiffelovce a případně v Katakombách. Většinou je potřeba se prokázat platným dokladem (pas, občanka, řidičák).

.

Eiffelovka          

- doporučuji koupit lístek předem on-line, ušetříte velký čas čekáním! - v našem případě ca. 20 minut na bezpečnostní prohlídce, následně ca. 40 minut fronta na lístky na lanovku do 2. patra a poté zhruba dalších ca. 20 minut, než se dostanete do lanovky. Pokud budete mít lístek on-line, máte vlastní vstup přes security check (tam skoro nikdo nebyl) + nemusíte čekat frontu na lístky. Navíc, pokud je směrem od řeky obrovská fronta na security checku, vyplatí se to obejít z druhé strany (od parku), tam nebyl prakticky nikdo.

.

Invalidovna a Musée de l´Armée

- vstup zdarma pro občany EU do 26 let, vyzvedněte si vstupenku na 0 EUR v ticket office. Fronty nikde žádné, před vstupem security check (prakticky bez čekačky). Za nás velmi hezké a rozhodně stojí za návštěvu.

.

Panthéon

- vstup zdarma pro občany EU do 26 let, při vstupu dostanete vstupenku na 0 EUR. Fronty žádné, stejně jako v Invalidovně. Hrobky velikánů jako Voltaire, Zola, Marie Currie atp., rozhodně doporučuji.

.

Katedrála Notre-Dame

- vstup zdarma pro každého, žádné vstupenky, pouze rychlý security check.

.

Bazilika Sacré-Coeur

- vstup zdarma pro každého, žádné vstupenky, pouze rychlý security check. Na lanovku lze uplatnit Navigo kartu.

.

Vítězný oblouk

- vstup zdarma pro občany EU do 26 let, vyzvedněte si vstupenku na 0 EUR v ticket office. Menší čekání na security checku, následný výšlap. Za nás krásný výhled, opravdu stojí za to.

.

Muzeum Louvre

 - vstup zdarma pro občany EU do 26 let, nemusíte stát frontu na vstupenky, jděte rovnou vstupem do vnitř a u vchodu ukážete ID. Pro milovníky umění určitě fajn, pro nás akorát příležitost zkouknout Móňu Lízlou, Venuši a Poslední večeři - poté jsou to stovky totožných obrazů od neznámých autorů, případně stovky soch (totožné hlavy, těla, sochy) z řecka atp. Všude snad 2 miliardy ping-pongů, kteří po skupinách blokují celé chodby (to bylo ostatně v celé Paříži, ale tady a ve Versailles to bylo snad nejhorší).

.

Versailles

 - vstup zdarma pro občany EU do 26 let, nemusíte stát frontu na vstupenky, jděte rovnou vstupem do vnitř a u vchodu ukážete ID. Příjezd vlakem RER-C do konečné stanice Gare de Versailles Chateau Rive Gauche. Aktuálně probíhá určitá rekonstrukce, takže pravděpodobně ne všechny expozice jsou přístupné (zrcadlový sál ale ano).

.

Katakomby

- vstup se platí, do 25 let je tam nějaké sleva (asi 2 EUR), ale osobně bych návštěvu nedoporučil. Za ty peníze spíše zklamání - dlouhé chodby nic, potom kostmi obestavěné zdi (ale žádné obrazce, nic zajímavého) - oproti třeba naší Kostnici, která je podstatně menší, rozhodně zklamání!

.

Restaurace -

co se nás týče, navštívili jsme na valentýna restauraci Le Tournebievre (na základě recenzí) a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších jídel, co jsem kdy jedl! Nachází se hned za Notre-Dame, cenově v pohodě, je to menší rodinný podnik, takže obsluha výborná.

Dále samozřejmě Le Bouillon Chartier - více než 100 let stará, Art-Deco styl, ale! nedá se udělat rezervace, musíte si vystát frontu (v našem případě asi 45 minut). Jídlo relativně dobré (ale žádná hitpoška),  ceny přijatelné - ca. 40 EUR za dva, atomsféra je trochu podobná Octoberfestu - jako zážitek dobré, znovu bych ale asi nešel.

Dvakrát jsme navštívili Buffalo Grill (no bylo to rovnou za hotelem a do Hard Rock Café už se nám nechtělo) a vždy velmi dobré. Slušné ceny za výborné jídlo, obsluha pohotová, nemělo to extra dobré hodnocení a o to víc nás to překvapilo. Cenově ca. 40 - 50 EUR za dva.

Pokud by někdo váhal nad fast-foody, navštivili jsme samozřejmě KFC i McDonald's a bylo to více méně zklamání. Často si nemáte kam sednout, protože tam sockují študentíci na wifi celý den. Ceny hodně vysoké (16-20 EUR za dva - např. ten nejlepší burger menu v McDonald's stojí skoro 12 EUR a to je to opravdu nic moc oproti ČR), kvalita žádná sláva - snad dvě věci, osobně nám více chutnala coca-cola více jak v ČR (asi rozdíl slazení cukrem vs sladidlem u nás) a možnost v McDonald's koupit místo hranolek americké brambory (výborné!).

Dobrý den, mám dotaz ohledně karty Navigo, do Paříže letíme od pondělí do pátku, chci se zeptat zda karta půjde udělat i v pondělí ráno na letišti do čtvrtka aktuálního týdne nebo se karta musí dělat vždy jen ve čtvrtek na týden co bude následovat. Popřípadě jaké jiné lístky by jste doporučili když máme v plánu jak Versailles tak i Disneyland. Děkuji 

Ahoj,

karta je vždy na týden pondělí až neděle. Když jí koupíš v pondělí, tak Ti platí do neděle. Omezení je na stávající týden nákup do čtvrtka, kdyby si kupoval v pátek, platí až na další týden, ale to se Tě netýká. Já jsem jí právě nekupoval, protože jsme byli pátek-neděle.

Nic lepšího z pohledu ceny není. Nepíšeš, na jaké letiště přiletíš, tak na ratp.fr si zjisti, zda je tam výdejní místo. S fotkou a poplatkem 5€ za kartu asi počítáš...

Ještě bych teda počítal s pracovní dobou těch nefachčenků ve Francii a zkontroloval si ji, aby jsi tam nemusel stepovat ve frontě dalších turistů než otevřou. Pokud přijedete brzo ráno (třeba před 10 hodinou:), tak by mohli mít ještě zavřeno, pak mívají polední pauzu třeba od 12 do 14.....

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!