Neapol - doprava

Založil Finn721 před rokem ve fóru Co vidět a navštívit

lenous17 napsal(a):

Plus ještě (koukám, že se zbytek zprávy neukázal) jestli má někdo zkušenosti s tou sedmidenní artecard, jestli je tedy jen na památky? Budeme tam 10 dní, tak nevím co koupit za kartu, díky moc☺️

sedmidenní Artecard je jenom na vstupy, bez dopravy. Jízdní řády neřeš, všechno si tam jezdí jak chce, kromě vysokorychlostních vlaků. Kontroluj si web unicocampania.it, jestli zrovna nestávkujou...

Tak u té arctecard to máš jasně napsaný, číst snad umíš, že ta na 7 dní nezahrnuje dopravu.

Moc prosím poradíte někdo zda artecard mohu využit i na cestu na ischii nebo procido? Nějak se v těch jejích stránkách nevyznám....tady už jsem viděla podobnou otázku ale nenašla jsem na ni odpověď.

Děkuji moc

nemůžeš... ověřoval jsem to dotazem přímo na artecard..k dopravě na ischii - jede to přes procidu ale nemůžeš vystoupit na procidě a pak pokračovat na jeden lístek na Ischii, musíš koupit lístky zvlášť. s přístavu jezdí okružní autobus CS ( ten je v ceně Artecard nebo 3,6 E na celý den), jeli jsme na druhou stranu ostrova – Sant Angelo, poznáte to podle toho, že bus tam má točnu, tam byl klid a pěkné fotky, jinak ischie dost lidí, v létě bych to asi vynechal, a i tak vzhledem k ceně trajektu bych trochu váhal, pak ještě s přístavu busem č.7 ke Castello Aragonese - je to kousek

Ahojky, ráda bych se zeptala, plánují navštívit Neapol a zpáteční let má odlet v 6.30. Problém je s cestou na letiště, jak jsem četla, tak nějaký autobus prý z centra jezdí až od 6 ráno a nikde jsem nenašla, jak se tam dostat v noci, resp kolem 4.30 ráno. Taxi nechceme. Má někdo zkušenosti? Je to vůbec bezpečné? Cetla jsem ze je Neapol velmi nebezpecna a takhle brzy rano clovek nikdy nevi no ...

Mám z toho trochu obavy :-(

Díky

Ahoj, v případě Neapole je to s MHD těžký. Takhle brzo ráno nic nejede ani poblíž letiště, první bus opravdu až v 6:00, takže pokud nechcete taxi, pak jedině pěšky, je to tak hodina chůze od nádraží.

Já se třeba v Neapoli vyloženě nebezpečně ani jednou ze tří návštěv necítil, je ale pravda, že brzká rána nepatří k vizuální k nejpřívětivějším, hlavně okolo nádraží.

Je nesmysl procházet v tuto noční dobu půlkou města se zavazadly, který jasně říkají, že jsem turista v kterýmkoliv velkým městě na světě. To jako nemáte 10 euro na taxi, kór když se tak bojíte?

Zrovna v Neapoli je celkem vysoká šance narazit na různý individua.

Ahoj, taktéž máme takovou zkušenost z listopu až na to že náš let odlétal v 8:30 takže jsme mohli jet prvním autobusem. Člověk který nás ubytovával nám rozhodně nedoporučoval nikam takhle po tmě chodit. Kolem Napoli Centrale odkud jezdí i autobus na letiště bylo vždy spousta taxikářů. Občas se tam zjeví i nějaké individum nabízející odvoz na letiště za 10euro a když mu na to kývnete přifrčí s hrozným pekáčem.

eremi napsal(a):

Je nesmysl procházet v tuto noční dobu půlkou města se zavazadly, který jasně říkají, že jsem turista v kterýmkoliv velkým městě na světě. To jako nemáte 10 euro na taxi, kór když se tak bojíte?

Zrovna v Neapoli je celkem vysoká šance narazit na různý individua.

přesně, přes den je to fajn procházka, ale v 5 ráno bych se tam moc nemotal, ono to tam není žádný "Beverly Hills" ani přes den ....

V tomhle případě je taxi asi jediná rozumná volba

Díky moc, no já to promyslím, mám z toho trochu obavy , vždy jsem šla radši 5 km pěšky než jela taxíkem, mám z toho prostě strach i v ČR, nevím proč, možná špatná zkušenost z dětství. A navíc jsem někde četla, jak se vás taxikáři v Neapoli snaží obrat atd... Děkuji za rady, taxíka jsou prostě moje noční můra a vlastně ani nevím proč... Díky za rady, ale nenapadlo by mě že tak velký město jako Neapol nemá noční spojení na letiště aspoň jednou za hodinu...:-(

Tak určitě bude taxi jistější než jít pěšky, pochopil jsem, že nebudeš sama a případně si ho domluv přes ubytko, to by měla být jistota.

Petra napsal(a):

Díky moc, no já to promyslím, mám z toho trochu obavy , vždy jsem šla radši 5 km pěšky než jela taxíkem, mám z toho prostě strach i v ČR, nevím proč, možná špatná zkušenost z dětství. A navíc jsem někde četla, jak se vás taxikáři v Neapoli snaží obrat atd... Děkuji za rady, taxíka jsou prostě moje noční můra a vlastně ani nevím proč... Díky za rady, ale nenapadlo by mě že tak velký město jako Neapol nemá noční spojení na letiště aspoň jednou za hodinu...:-(

Mám za to že letiště v Neapoli je přes noc uzavřené takže asi proto nemají žádné noční spojení

To je asi pravda, ale zase sú tie ranné lety :)

Mám pocit, že nás čeští taxikáři zdegenerovali. Já se taky vždycky ošívám, než vlezu v zahraničí do taxíku a pak je to celý úplně v pohodě, cena sedí, žádný šméčko jsem díkybohu zatím nezažil...

Ja si už tiež pripadám totálne zdegenerovane. Hlavne keď v zahraničí narazím na taxikárov stojacich pri stanici, pri letisku alebo len tak kdekoľvek v meste. Zo skúseností z Bratislavy a Prahy som ich vždy ignoroval, ale v poslednej dobe som viackrát zobral takto taxík z ulice a vždy to bolo za úplne vpohode cenu bez žiadneho pokusu o odrb. V niektorých krajinách som sa cítil až blbo - v takej Astane alebo Tbilisi, kde ma takto povozili 10km po celom meste a vypýtali si 1,50€ :))

Vyskúšaj si zobrať taxi z ulice u nás a pod 20 euro / 500 korún to nebude aj keď pôjdeš 200 metrov. Je to celkom zúfalý pocit, že to takmer na celom svete vpohode funguje, len u nás nie...

Pokud jedes sama a jeste tak brzo, tak nad nicim neuvazuj a vem si ofiko taxik. Sice das vice jak za autobus, ale je to milionkrat bezpecnejsi nez se tam motat pesky s kufrem kor kolem central station. Ja bral taxik od centralu za 10 euro, jak jsem nastupoval tak jsem mu rikal, ze mam posledni cash 10 ecek a on mi na to, ze je to ok.

Přihlášení a registrace