Ahoj, chystáme se s přítelkyní do Říma a Neapole. Máme už letenky, ubytování, jízdenky z/na letiště atd.. Zajímá mě, jak jste řešili dopravu v Neapoli? Plánujeme navštívit Vesuv i Pompeje. Na internetu jsem se dočetl, že se vyplatí pořídit si jízdenku Unicocompania 3T. Je opravdu tak výhodné ji mít, kvůli jednoho výletu? A další věc je Artecard. Jsou tam nějaké výhodnější vstupy do muzeí a dalších památek. Má cenu to koupit? Četl jsem, že v tom je zahrnuta i nějaká veřejná doprava. Není v tom případě potřeba kupovat tu Unicompanii 3T a vystačím si jen s Artecard, díky které budu mít ještě slevy na vstupném? Máte s tím někdo zkušenosti? Budu rád, za jakoukoliv informaci. Děkuji .

Neapol - doprava

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

lenous17 napsal(a):

Plus ještě (koukám, že se zbytek zprávy neukázal) jestli má někdo zkušenosti s tou sedmidenní artecard, jestli je tedy jen na památky? Budeme tam 10 dní, tak nevím co koupit za kartu, díky moc☺️

sedmidenní Artecard je jenom na vstupy, bez dopravy. Jízdní řády neřeš, všechno si tam jezdí jak chce, kromě vysokorychlostních vlaků. Kontroluj si web unicocampania.it, jestli zrovna nestávkujou...

0 Citovat

Tak u té arctecard to máš jasně napsaný, číst snad umíš, že ta na 7 dní nezahrnuje dopravu.

0 Citovat

Moc prosím poradíte někdo zda artecard mohu využit i na cestu na ischii nebo procido? Nějak se v těch jejích stránkách nevyznám....tady už jsem viděla podobnou otázku ale nenašla jsem na ni odpověď.

Děkuji moc

0 Citovat

nemůžeš... ověřoval jsem to dotazem přímo na artecard..k dopravě na ischii - jede to přes procidu ale nemůžeš vystoupit na procidě a pak pokračovat na jeden lístek na Ischii, musíš koupit lístky zvlášť. s přístavu jezdí okružní autobus CS ( ten je v ceně Artecard nebo 3,6 E na celý den), jeli jsme na druhou stranu ostrova – Sant Angelo, poznáte to podle toho, že bus tam má točnu, tam byl klid a pěkné fotky, jinak ischie dost lidí, v létě bych to asi vynechal, a i tak vzhledem k ceně trajektu bych trochu váhal, pak ještě s přístavu busem č.7 ke Castello Aragonese - je to kousek

0 Citovat

Ahojky, ráda bych se zeptala, plánují navštívit Neapol a zpáteční let má odlet v 6.30. Problém je s cestou na letiště, jak jsem četla, tak nějaký autobus prý z centra jezdí až od 6 ráno a nikde jsem nenašla, jak se tam dostat v noci, resp kolem 4.30 ráno. Taxi nechceme. Má někdo zkušenosti? Je to vůbec bezpečné? Cetla jsem ze je Neapol velmi nebezpecna a takhle brzy rano clovek nikdy nevi no ...

Mám z toho trochu obavy :-(

Díky

0 Citovat

Ahoj, v případě Neapole je to s MHD těžký. Takhle brzo ráno nic nejede ani poblíž letiště, první bus opravdu až v 6:00, takže pokud nechcete taxi, pak jedině pěšky, je to tak hodina chůze od nádraží.

Já se třeba v Neapoli vyloženě nebezpečně ani jednou ze tří návštěv necítil, je ale pravda, že brzká rána nepatří k vizuální k nejpřívětivějším, hlavně okolo nádraží.

0 Citovat

Je nesmysl procházet v tuto noční dobu půlkou města se zavazadly, který jasně říkají, že jsem turista v kterýmkoliv velkým městě na světě. To jako nemáte 10 euro na taxi, kór když se tak bojíte?

Zrovna v Neapoli je celkem vysoká šance narazit na různý individua.

0 Citovat

Ahoj, taktéž máme takovou zkušenost z listopu až na to že náš let odlétal v 8:30 takže jsme mohli jet prvním autobusem. Člověk který nás ubytovával nám rozhodně nedoporučoval nikam takhle po tmě chodit. Kolem Napoli Centrale odkud jezdí i autobus na letiště bylo vždy spousta taxikářů. Občas se tam zjeví i nějaké individum nabízející odvoz na letiště za 10euro a když mu na to kývnete přifrčí s hrozným pekáčem.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Je nesmysl procházet v tuto noční dobu půlkou města se zavazadly, který jasně říkají, že jsem turista v kterýmkoliv velkým městě na světě. To jako nemáte 10 euro na taxi, kór když se tak bojíte?

Zrovna v Neapoli je celkem vysoká šance narazit na různý individua.

přesně, přes den je to fajn procházka, ale v 5 ráno bych se tam moc nemotal, ono to tam není žádný "Beverly Hills" ani přes den ....

V tomhle případě je taxi asi jediná rozumná volba

0 Citovat

Díky moc, no já to promyslím, mám z toho trochu obavy , vždy jsem šla radši 5 km pěšky než jela taxíkem, mám z toho prostě strach i v ČR, nevím proč, možná špatná zkušenost z dětství. A navíc jsem někde četla, jak se vás taxikáři v Neapoli snaží obrat atd... Děkuji za rady, taxíka jsou prostě moje noční můra a vlastně ani nevím proč... Díky za rady, ale nenapadlo by mě že tak velký město jako Neapol nemá noční spojení na letiště aspoň jednou za hodinu...:-(

0 Citovat

Tak určitě bude taxi jistější než jít pěšky, pochopil jsem, že nebudeš sama a případně si ho domluv přes ubytko, to by měla být jistota.

0 Citovat

Petra napsal(a):

Díky moc, no já to promyslím, mám z toho trochu obavy , vždy jsem šla radši 5 km pěšky než jela taxíkem, mám z toho prostě strach i v ČR, nevím proč, možná špatná zkušenost z dětství. A navíc jsem někde četla, jak se vás taxikáři v Neapoli snaží obrat atd... Děkuji za rady, taxíka jsou prostě moje noční můra a vlastně ani nevím proč... Díky za rady, ale nenapadlo by mě že tak velký město jako Neapol nemá noční spojení na letiště aspoň jednou za hodinu...:-(

Mám za to že letiště v Neapoli je přes noc uzavřené takže asi proto nemají žádné noční spojení

0 Citovat

To je asi pravda, ale zase sú tie ranné lety :)

0 Citovat

Mám pocit, že nás čeští taxikáři zdegenerovali. Já se taky vždycky ošívám, než vlezu v zahraničí do taxíku a pak je to celý úplně v pohodě, cena sedí, žádný šméčko jsem díkybohu zatím nezažil...

0 Citovat

Ja si už tiež pripadám totálne zdegenerovane. Hlavne keď v zahraničí narazím na taxikárov stojacich pri stanici, pri letisku alebo len tak kdekoľvek v meste. Zo skúseností z Bratislavy a Prahy som ich vždy ignoroval, ale v poslednej dobe som viackrát zobral takto taxík z ulice a vždy to bolo za úplne vpohode cenu bez žiadneho pokusu o odrb. V niektorých krajinách som sa cítil až blbo - v takej Astane alebo Tbilisi, kde ma takto povozili 10km po celom meste a vypýtali si 1,50€ :))

Vyskúšaj si zobrať taxi z ulice u nás a pod 20 euro / 500 korún to nebude aj keď pôjdeš 200 metrov. Je to celkom zúfalý pocit, že to takmer na celom svete vpohode funguje, len u nás nie...

0 Citovat

Pokud jedes sama a jeste tak brzo, tak nad nicim neuvazuj a vem si ofiko taxik. Sice das vice jak za autobus, ale je to milionkrat bezpecnejsi nez se tam motat pesky s kufrem kor kolem central station. Ja bral taxik od centralu za 10 euro, jak jsem nastupoval tak jsem mu rikal, ze mam posledni cash 10 ecek a on mi na to, ze je to ok.

0 Citovat

Ahoj,

Tak alibus stoji jiz 5euro za jednu cestu... v italii je ta inflace nejaka zajimava..

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ahoj,

Tak alibus stoji jiz 5euro za jednu cestu... v italii je ta inflace nejaka zajimava..

+ ty jejich přiblblý citytax jsou znát (hlavně v Římě), škoda že zrušili tu 3T jízdenku .....

btw už neví, jak by z nás (turistů) ty prachy dostaly.....
0 Citovat

Ahoj všem, chystáme se do Neapole na týden a jak si tak pročítám info o dopravě, jde mi z toho hlava kolem.. Art card už evidentně neslouží k dopravě, ale jen na zvýhodněné vstupné k památkám. Pak je tu od Visitalie karta "Napoli is red", která stojí méně než art card a má sloužit jak k dopravě, tak ke zvýhodněnému vstupnému památek.. nevíte o tom něco? Asi je to nové, ale nemůžu nikde dohledat žádnou diskusi, která by mi objasnila, co je pro mě jako návštěvníka výhodnější :)

0 Citovat

hrbackovas napsal(a):

Ahoj všem, chystáme se do Neapole na týden a jak si tak pročítám info o dopravě, jde mi z toho hlava kolem.. Art card už evidentně neslouží k dopravě, ale jen na zvýhodněné vstupné k památkám. Pak je tu od Visitalie karta "Napoli is red", která stojí méně než art card a má sloužit jak k dopravě, tak ke zvýhodněnému vstupnému památek.. nevíte o tom něco? Asi je to nové, ale nemůžu nikde dohledat žádnou diskusi, která by mi objasnila, co je pro mě jako návštěvníka výhodnější :)

Artecard za 32 éček ( na 3 dny) platí na dva libovollné vstupy a dopravu po celé Kampánii

http://www.campaniartecard.it/ar...ion-3-days

0 Citovat

norbic napsal(a):

Artecard za 32 éček ( na 3 dny) platí na dva libovollné vstupy a dopravu po celé Kampánii

http://www.campaniartecard.it/ar...ion-3-days

A nevíte něco o té druhé kartě? Ta by měla být na sedm dní za 26 éček. Vychází mi z toho, že by to mělo být výhodnější, když tam budeme týden. 

http://www.visitaliacard.com/ind...apoli-card

0 Citovat

hrbackovas napsal(a):

A nevíte něco o té druhé kartě? Ta by měla být na sedm dní za 26 éček. Vychází mi z toho, že by to mělo být výhodnější, když tam budeme týden. 

http://www.visitaliacard.com/ind...apoli-card

ta je bohužel bez dopravy.....

0 Citovat

 Free Public Transport Ticket 1, 2, 3, 4 or 7 days

Travel on any of Naples’s buses, city trains, metro services or trams for free.

Your public transport ticket is valid for the scheduled hours from time of first use.

0 Citovat

Čau lidi, zrovna jsem se vrátil z Neapole a tak posílám některé užitečné tipy:

Letiště: Doprava jejich busem stojí 5eur na osobu což je na Itálii zatraceně hodně. Pokud je vás víc tak to stojí stejně jako jet taxíkem. Protože ale taxíkem běžně nejezdím a chtěl jsem něco levného, jel jsem městskou dopravou. Nejblíž je zastávka busu C68 který vás odveze na Piazza Carlo III což pro mě bylo užitečné. Lístek stál asi 1,3 eura, takže úspora byla velká. Trochu dál jezdí busy 182, 183, zastávka Maddalena - Aeropoto Civile . Rozhodně doporučuji udělat pár kroků navíc, zvlášť pokud bus jede vaším směrem. 

Pompeje: Must see místo bohužel za velké peníze. Nicméně každou první neděli v měsíci je vstupné zdarma (místo aktuálních 18 eur). Takže pokud máte možnost, určitě si to zkuste naplánovat. Doprava je snadná, vlak téměř ke vchodu do Pompejí jezdí často a za pár korun. 

Zpět na letiště: Alibus opět 5 euro osoba. Jeli jsme s taxikářem, který nás tam odvezl za stejnou cenu (20 eur - čtyři lidi, věřím že to jde ukecat levněji aby to bylo pořád výhodné i pro dva, tři lidi).

Vesuv: Jeli jsme tam s Vesuvio Express. Odjíždí od zastávky Herculaneum (kousek před Pomepejemi) denně po čtyřiceti minutách. Cena 20 euro se vším všudy, vysadí vás na horním parkovišti a máte dvě hodiny čas. Možná jsou i lepší společnosti případně veřejná doprava ale ta v Itálii někdy jede a někdy ne.

Herculaneum: Lze jej vidět zdarma z mostu který vede nad celým městem. Alespoň pro představu se tam můžete zastavit, je to zase trochu jiné než Pompeje.

0 Citovat

Návštěva Herculanea "zdarma" mě teda pobavila. Rozhodně je tam mnohem víc k vidění než co vidíš z toho "mostu" a když už tam člověk dojede, tak rozhodně už se to za těch 11 euro vyplatí a navíc je tam klid proti Pompejím (pokud se koupí jako Pompeje + Herculaneum, tak to stojí ještě míň). Mimochodem naprosto fér cena, vzhledem k tomu, co za to člověk uvidí.

0