Zdravím. S kamarádem v sobotu letíme z KTW do IEV a ještě v sobotu o pul devátý se vracíme nočním vlakem přes uzghorod domů. Vychází nám z toho asi 7 hodin v kyjevě. Co tam máme vidět a kde se máma pohybovat, aby jsme si i stihli nakoupit pár tekutých suvenýrů z cesty domů?  .

Ukrajina - Kyjev

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Motor Sich se svou flotilou zklamatu nemůže, má jen An 24, An 140 a toho Jak 40 ve VIP úpravě, předopkládám, že ho nasazují, když mají nízkou obsazenost a letí se v té VIP konfiguraci, takže určitě by to byl zážitek smiley Snad to nezruší do srpna tu linku smiley
To letiště je pecka smiley
Náhodou nestudoval jsi jak se dostat do toho Mezihorie zatím, že? Mám totiž přílet v 17, otevřeno mají do 19 (jestli jsem to dobře pochopil z těch stránek, který jsou jen v azbuce) a v so zase v 10:30 letím zpět, takže ta je nereálná. Jediný kdy to přichází v úvahu na tu hodinku v pátek, kdybych se tam z Žuljan dostal tak do těch 18, jestli je to reálný.

0 Citovat

no asi najlepsie ist na Majdan a tam zobrat nejaku tour...vsak bol som tam za posledny rok 3x a vzdy tam bol niekto s mikrobusom. Ale v tie tvoje casy asi nic...maximalne taxikom

0 Citovat

30km.. to asi nie, najma keby si tam prisiel pred zaverecnou.

0 Citovat

presne tak, by som zobral vodku a siel na plaz do Hidroparku na zapad slnka smiley

0 Citovat

Tak jsem se nakonec rozhoupal a z plánovaného výletu vlakem na Podkarpatskou se stal výlet vlakem do Lvova přes Podkarpatskou...a už je z toho výlet do Kyjeva vlakem přes Lvov a Podkarpatskou. smiley Koupil jsem za 750 hřiven letenku Žuljany-Budapešť, tak jsem zvědavý.
Plánuju na Kyjev asi jen dva dny, dá se to stihnout? Nejsem uplně přesvědčený k tomu Černobylu, takže kdybych ho vynechal, dá se to?
Jinak, dá se spát na Žuljanech? Odlítá mi to 7:10 a platit za hotel, abych vstával ve 4, to fakt nechci. Slyšel jsem, že prý je to tam docela kentus a Sleepinginairports mlčí, takže nevím.
Jinak, co vidět a neminout kromě těch hlavních turistických věcí? Jsou tam nějaký agence de tourisme, který umí dobře poradit? Kdyžtak prosím piště přepisy názvů a jmen normální českou transliterací, ta anglická je vražda na slovanských jazycích. smiley

0 Citovat

Dva celý dny na samotný Kyjev jsou v pohodě. Jinak ale ten Černobyl byl pro mě jeden z nej zážitků na cestách, takže pokud nemusíš, tak určitě nevynechávej. Co se týče Žuljan, tak jsou tam dva pasažérské terminály, ten na kterej líta Wizz, myslím že je to A, tak je pěknej, moderní, pak je tam ještě starej komunistickej myslím D a tam terpve přiletím v srpnu z Užhorodu (doufám smiley Co se týče spaní, tak na tom novým bych se vůbec nebál, spíš si myslím, že to budou na noc zamykat, jelikož ani přes den tam není žádnej velkej provoz. Vzhledem k cenám ubytování na Ukrajině bych ale určitě někde přespal i pokud jedeš totální punk.
Po infocentrech jsem se ani nedíval, ale asi tam nějaké budou, ale vše se dá dopředu vygooglit, tonic tady dával tu svou mapku a ostatní a já jsme výše taky přidávali nějaké tipy, tak v tom si myslím celkem můžeš vybrat. Budu se ale opakovat, ale co neminout je jednoznačně ten Černobyl. Za pát let to v Pripjati všechno spadne a budou tam lidi vodit džunglí mezi základama paneláků.

0 Citovat

OK, děkuju smiley u mě je problém ten, že normálně chodívám spát tak kolem jedné, druhé, takže když nebudu moct usnout, tak to bude hodina spánku. smiley Ale vzhledem k cenám se to asi vyplatí i kdybych si tam měl jenom jít sednout vydechnout a odpočinout...
Na jak dlouho vychází ten Černobyl? Celý den? A domlouvat dopředu, nebo až na místě? Na kolik to cca vyjde? Rád bych to dal, vždycky jsem se tam chtěl podívat, ale nevím jak to bude s časem...i když, nechat si ujít takovou bombu?
Doufám jen, že se na těch 10 dní vlezu do minipalubního zavazadla smiley škoda, že se nepovede přivézt moc suvenýrů, ale ty hlavní stejně zůstanou v hlavě. smiley
Jinak, máte někdo zkušenost s ukrajinskýma nočníma vlakama? Lvov-Kyjev a možná pojedu i Mukačevo-Lvov, ale tam bych se chtěl asi spíš kochat. Je kupejnyj ok? A jak je to na Ukrajině s hygienou? Slyšel jsem docela hororový storky...
Hrozně se těším, konečně něco jinýho než západní Evropa smiley

0 Citovat

Máš pravdu, vzhledem k cenám se to vyplatí si tam i jen orazit, dát sprchu, kouknout na internet.
Byl jsem s druhou nejlíp hodnocenou společnosti na Tripadvisor - Solo Travel a za mě bomba, byl s nima i Proky, kterej napsal i cestopis a myslím, že psal taky že super. Čím dřív objednáš, tím levnější, odvíjí si od počtu lidí. Já to objednával dlouho dopředu a stálo to myslím 110 dolarů i s povinným pojištěním, pokud je to na poslední chvíli může to být i kolem 150 - 160 mám dojem. Je to na celej den - odjezd ráno a návrat v pozdní odpoledne. Mrkni na Tripadvisor, jsou tam všechny ty společnosti co to organizujou i s hodnocením a odkazy na jejich webovky, kde jde objednat online.
S hygienou bych si nedělal starosti, jako Śvýcarsko to není, jsi ve východní Evropě, Kyjev zcela evropský, jinak se to dá v pohodě přežít, pokud nejsi citlivka.
S vlakama zkušenost nemám.
A těšit se máš na co!

0 Citovat

od 6.6.2016 Motor Sich Airlines rusi linku Uzhorod - Kyjev

0 Citovat

Velka skoda

0 Citovat

odpisali mi to na FB, ked som sa ich pytal, kedy sa budu dat kupit letenky na druhu polovicu juna

https://www.facebook.com/MotorSichAirlines/posts/1004276699665371?comment_id=1004288852997489&notif_t=feed_comment&notif_id=1463656992191818

0 Citovat

To este lepsie, keby uzhorod lvov bol tak za 30 euro tym yakom... Deluxe

0 Citovat

momentalne sa da kupit za 26 smiley

0 Citovat

Jo jo, je to za nějakejch 748 UAH, ale vypadá to, že teď už všechno lítají těma AN 140, protože to pak pokračuje do Kijeva ten let. Psal jsem si o přebookovaní na tuhle trasu, tak uvidíme. Ještě jednou díky za info cizy.

0 Citovat

Tak dufam ze to vydrzi... Uz vidim letnu dovolenku... Uzhorod-Lvov ivanofrankivsk-odesa cez kyjev a kisinev-vieden cez kyjev.... To sa da tak za 150-160 euro

0 Citovat

Pro mě senzační zpráva, už mám na mailu letenku UDJ-LWO na červencový trip LWO-KBP-ODS/VIN-WAW smiley Děkuji za echo, pro mě to bude třetí let v životě letadlem z provenience bývalých sovětských republik.

0 Citovat

to chce trip report smiley

0 Citovat

Potřebuju se dostat v konkrétně 13. července do Kyjeva, nebo ještě lépe do Charkova. Co nejlevněji. Budu mít i velký zavazadlo. Má někdo tip na nejlevnější cestu? Nechci se táhnout celý den v buse...

Přimej let z Prahy v noci se Smartwings je za cca 3100 Kč , což mi přijde dost
Wizz air z katowic nebo budapeště jsem bral jako možnost, ale nechci se trmácet z Chebu až takhle daleko
Dřív šlo s UIA dát cestu do Istanbulu a vyskočila pěkná cena letu z Prahy 2000, ale to ted už nejde. - Nefunguje to možná i na nějaký jiný města?
nebo to nakombinovat ještě jinak...

Díky moc za všechny tipy, rady...

0 Citovat

S tím pevným datem odletu a o prázdninách těžko seženeš nějakej deal, za ty 3k z Prahy bych řekl je ještě slušné pokud je to i se zavazadlem.
Dá se ještě s Leo Epress do Užhorodu a odtud nebo ze Lvova vlakem nebo se kouknout na nějakou regionální aerolinku.

0 Citovat

Vidíš, tak před 4 měsícema přesně na tohle datum bylo s UIA jakoby jednosměrovka do Istanbulu za pěkných 1800 a zaváhal jsem
NEvíš, jestli nemá UIA takhle "dotované" i jiné trasy s přestupama v Kyjevě?

to jo, 3 K dobrý cena, ale odlet 22.20 a přílet v 1 ráno, což je blbý

0 Citovat

Jak už jsem psal, co ten Leo Express - Praha - Košice vlakem a pak na to navazuje bus do Užhorodu/Mukačeva nebo už možná dokonce do Lvova, teď si nejsem jistej a viděl jsem, že přes skyscanner.ua se dá koupit letenka ze Lvova do Kijeva kolem 1000 UAH s Ukrainian, když jsem to hodil do české mutace, tak to házelo úplně jiný ceny-

0 Citovat

A nebo jsem vymyslel další možnost...

jet Praha - Lvov za cca 450 Kč - přijet druhý den ráno v 1.40, vzít taxíka, dojet na letiště a odtud s UIA takhle
7:00 Lvov / Snilow (LWO) / Ukrajina
> 8:10 Kyjev / Boryspil (KBP) / Ukrajina
PS
Ukraine Intl Airlines
PS25 15:50 Kyjev / Boryspil (KBP) / Ukrajina
> 16:50 Kharkov / Kharkov (HRK) / Ukrajina
- je to v tom i zavazadlo, nevíte? Ukazuje to jen takovej kufřík, tak nevim, co to je smiley


Celkem by mě to vyšlo 2500 Kč, byl by to vopruz ale lepší než asi jet s ČSA do Kyjeva a pak 7 hodin busem dál do Charkova, kde by výsledná cena byla 3400. Co myslíš eremi?

0 Citovat

I ty nejlevnější tarify bývají s odbaveným, pokud to není Hand baggage only
Jinak jako jo, já už jsem zhýčkanej, takže bych asi letěl z té Prahy, ale pokud Ti to nevadí a jdeš čistě po ceně, tak je to ok.

0 Citovat

Díky, no asi to zarezervuju hned ted.
A jako bonus budu mít u Leoexpressu volnou sedačku vedle sebe, když maj tu akci 1 plus 1

A vnitrostátní lety na ukrajině taky budou určitě zajímavý...

Btw jsem mladej, takže nevím no, bud letět z Prahy, čekat pak 6 hodin na bus na letišti do Charkova a pak jet dalších 7 tam
Nebo jet nejdřív 7 hodin busem, pak letět, mít 7 hodin volno v Kyjevě a pak zase letět... Ono to vyjde skoro nastejno, ne? smiley

0 Citovat

Jo určitě, já bych letěl i do toho Charkova, ale myslím, že varianta vlak a pak 2 lety je rozhodně lepší než let a bus.

0