Japonsko/Tokyo - jak najít co nejlepší ubytování?

Založil kopecky před rokem ve fóru Tipy na ubytování
1 odpovědí

Ahoj,

na přelom dubna a května plánuji na týden cestu do Japonska ke známým. U nich budu mít ubytování max. na jednu dvě noci. Proto bych se rád zkušenějších cestovatelů rád zeptal, jak pořešit ubytování za rozumnou cenu. Rád bych se pohyboval kolem 1000 Kč na noc. Ideálně bych rád jednolůžkový pokoj, ale za tuto cenu to asi nebude. Podmínka je, aby to bylo u metra a bez brouků, byť třeba společný pokoj,

Hlavní pohyb po Japonsku budu mít pomocí Rail Passu. Zatím to vidím na každou noc jiný hotel podle místa pobytu. Nebo by bylo šikovnější mít jeden hotel v blízkosti stanice šinkanzenu?

Zatím jsem se díval na booking.com a air bnb. K tomu zvažuji zapojit i coachsurfing. Existují i lepší portály/varianty ubytování pro Japonsko? O coachsurfingu v rámci Japonska jsem slyšel, že je to skoro Mission Impossible, max. se s někým sejít přes den.
Zatím je dostupnost ubytování docela dobrá - Jak dlouho předem bych se měl pustit do rezervací, aby už vše nebylo vyprodané?

Díval jsem se na booking.com, dají se tam sehnat řešení i za 500 Kč... To se mi zdá až podezřele levné a říkám si, na co si dát u těchto ubytek pozor.

Díky.

Přihlášení a registrace