Určitě nejsem sám, komu se podařilo koupit letenky v chybném v full economy tarifu z Itálie do Mexika http://cestujlevne.com/letenky-po-cely- ... -8-296-kc/, proto bych rád poprosil někoho, kdo už absolvoval přesun mezi Mexico City a Cancúnem se zastávkami v zajímavých lokalitách, aby se podělil o nějaké tipy, co po cestě (ne)vidět. Sám mám OJ verzi letenek s příletem do MEX a návratem z CUN na čistých 13 dní pobytu, vč. cesty 15 dní. Zatím je takovýto hrubý nástřel: - Mexico City - přelet do Tuxtly - Kaňón El Sumidero - Sán Cristobal de la Casas - Agua Azúl - Palenque - Villahermosa - přelet do Méridy - Uxmal - Chichén Itzá - Cancún .

Itinerář na trase Mexico City -> Cancún

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

3 reakce

Určitě nejsem sám, komu se podařilo koupit letenky v chybném v full economy tarifu z Itálie do Mexika http://cestujlevne.com/letenky-po-cely- ... -8-296-kc/, proto bych rád poprosil někoho, kdo už absolvoval přesun mezi Mexico City a Cancúnem se zastávkami v zajímavých lokalitách, aby se podělil o nějaké tipy, co po cestě (ne)vidět.

Sám mám OJ verzi letenek s příletem do MEX a návratem z CUN na čistých 13 dní pobytu, vč. cesty 15 dní.

Zatím je takovýto hrubý nástřel:

- Mexico City
- přelet do Tuxtly
- Kaňón El Sumidero
- Sán Cristobal de la Casas
- Agua Azúl
- Palenque
- Villahermosa
- přelet do Méridy
- Uxmal
- Chichén Itzá
- Cancún

0

ahoj, my jsme jeli hodně podobnou trasu, taky z Mex.City do Cancunu a myslím, že to máš dobře vymyšlené.
Jen ty přelety mi přijdou zbytečný, dá se to stihnout i bez toho a po cestě jsou taky nějaká zajímavá místa (záleží, jak moc se chcete válet na pláži) smiley

My jsme teda jeli takhle:

Mexico City + Teotihuacan - sice je to turistický masakr, ale určitě doporučuju,ty pyramidy tam jsou fakt nesrovnatelné s dalšíma, co jsme viděli...
Puebla - odtud výlet do Choluly, odkud je pěkný výhled na sopku Popocafépetl.
Oaxaca - asi největší lákadlo jsou tam výrobny tequily a mezcalu, kde jsme nakoupili fakt strašně hnusný meckal smiley smiley smiley
potom jsme jeli do Tuly, tu bych snad i vynechala, obecně je tam spousta mexické architektury, ale ke konkrétnímu vidění spíš nic smiley
Tuxtla - ve městě obecně nic není, ale Canyon Sumidero byl naprosto super - určitě jeďte i na prohlídku dovnitř. Je to sice jeden z dražších vstupů, ale určitě to stojí za to (příroda, krokodýli...)- nabízí tam i jenom vyhlídku zeshora (zadarmo), ale to podle mě nemá ani cenu smiley
Cristobal jsme vynechali, chtěli jsme dělat tenkrát spíš jenom přírodu, takže jsme jeli dálkovým busem přímo do Palenque - to byl jeden z highlightů vejletu, fakt nepopsatelná atmosféra, tím jak jsou ty pyramidy ukryté v džungli, odkud jsou slyšet křičící opice a vyhází pára, tak prostě super.
potom jsme vzali rovnou už noční bus do Tulumu - ten mi přišel jako taková hipísácká destinace - buď jen luxusní hotely nebo bugalovy pro lowcostové "cabanas", kde všichni permanentně chlastali nebo hulili. Tam jsme byli jen jednu noc a dál se nám tam bydlet nechtělo, takže jsme se rozhodli jet blíž ke Cancúnu:
Puerto Aventuras - jen hotelové komplexy - hned jsme zmizeli
Playa del Carmen - zůstali jsme jednu noc - turisticky nejvíc vytížené, mladí američané tam jezdí kalit, takže všude hard párty, řev, párkrát nám někdo na ulici nabídnul nějaký hulení. Ani Cozumel za to nestál, všechno předražené a hlavně většinou jen taky luxusní hotely.
Puerto Moralos - malá vesnička zase o kus blíž Cancunu - ale naprosto super pro odpočinek, není tam moc turistů (v roce 2011), krásné prázdné pláže se super podmořským životem - siby, rejnoci, baracudy, sépie... Odtud jsme si udělali výlet do Chetumalu, kde se dá šnorchlovat s mořskýma želvama
A hlavně je to asi 20 km od Cancunu, který jsme úplně vynechali a jen se nechali odvést na letiště a za to jsem dodneška ráda smiley

celý cestopis je tady: https://www.monca.cz/?q=taxonomy/term/9

0 Citovat

Fajn postřehy a inspirace, na ten Teotihuacán jsem úplně zapomněl. Jízdenky na autobusy jste kupovali v předstihu nebo na místě?
Playa del Carmen ani nemám v plánu, možná jen vidět, ale ne zažít smiley

0 Citovat

všechno jsme kupovali na místě, nebyl problém ani na ty delší přejezdy. V Mexico City je několik autobusáků, tak pozor, abyste dorazili na ten správný smiley
Jediné, co se jsme nějak nevychytali byla kombinace busu Palenque-Tulum a pobytu v Palenque - už nevím, kde byl tenkrát problém, buď ten bus jel jen v nějaké dny nebo jsme si koupili lístky moc ukvapeně,ale pak jsme zjistili, že Palenque a Aqua Azul se nedají stihnout za 1 den, nebo místní zájezdy do Aqua Azul byly taky jen v nějaké jiné dny, každopádně jsme vodopády pak museli vynechat... smiley

0
3 reakce