Omán - tranzitní vízum

Založil rita před rokem ve fóru Tipy na ubytování
14 odpovědí

Je treba vstupni vizum do Omanu POUZE pri 2 hod. tranzitu na dalsi let ze stejneho letiste? Oba lety od Oman Air. Diky, RI

Nepotřebuješ nic, protože do Ománu nevstupuješ. Zůstáváš v transitu - zemi nikoho.

Dik a jinak jsi borec smiley

Dobrý den, v listopadu máme letět do Ománu. Je tam bezpečno? Čteme teď na internetu co se děje v Jemenu ale o bezpečnosti v Ománu se nikde nemohu nic dočíst...Děkuji za případné odpovědi

ano, v tranzite je bezpecno

Vždyť na webu je všude spousty informací o Ománu, teď aktuálně tady ve fóru běží diskuze, jedná se o zcela bezpečnou zemi a když už nic tak na stránkách MZV jsou ke každé zemi i info pro cestovatele:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... other.html

Zajímalo by mě, jak si můžete být tak jistí... myslím, že není důležité, co je napsáno v encyklopedii nebo informace staré rok či několik měsíců... Jemen bombardovali dnes v noci...

aj v Nemecku planovali bombovy utok a nemam problem ist do Ceska...
Ked uz mas teraz pochybnosti, tak tam asi ani nechod. Ale aby som len nehejtoval, tak dam ti radu - ak nemas ist problem do Dubaja, tak nemas dovod sa bat Omanu.

Byl jsem tam před 14 dni a je tam naprostý klid... nejeli jsme tedy na západ k jemenským hranicím ale projeli jsme celý východ a je tam bezpečno. Žádné krádeže (nechali jsme několikrát věci ve stanu na pláži a nic se nám neztratilo), celkově jsem se tam cítil víc bezpečněji, než když jdu třeba večer po Praze...

Omán je naprosto bezpečná země, byli jsme tam loni v listopady. Byli jsme až cca 50km od jemenských hranic (taky v té době tam probíhala válka) a nic se tam nedělo.

PS, protože se teď bojuje na Ukrajině, tak se mám bát jet na Slovensko nebo do Polska? smiley

řekl bych, že celá ta obava je kvůli následujícímu článku smiley http://zpravy.idnes.cz/jemen-americky-torpedoborec-utok-raketa-fda-/zahranicni.aspx?c=A161013_071026_zahranicni_ale, přestože válká v jemenu, už nějakou dobu probíhá...

tak ked sa marketa nebude plavit na torpedoborcoch pri jemene, alebo na nich z jemenu strielat, tak by to malo byt ok. ale pre istotu si zobrat kreditku, kedze za v pripade raketovych systemov si zablokuej pozicovna okolo 600-800 euro smiley Pozicanie torpedoborca od Dollaru je trosku vyssie, blokacia okolo 1200 euro. Ale myslim ze lokalne pozicovna beru aj debetky, keby niekto nasilu nechcel pouzit kreditku.

ale ak si das fullrefund tak ti mozno nezablokuju nic smiley

ok, asi treba citat komplet podmienky teda, full refund som riesil zatial len v EU aj na kreditku aj debet a vsetko ok

Přihlášení a registrace