Portugalsko na 6 dní - itinerář

Napsal toncek 2016-09-04T20:37:26+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

No priznam sa ze januarovi termin som prehliadol aj ja, cize tu ani neporadim co robit a co navstivit, kedze podla priemernej teploty 16stupnov a 13 stupnov vody to nevidim na plaz a kupanie :)

no ale mate osobnu skusenost s teplotou atlatntiku v januari? neviem ci by som veri vsetkemu co je na internete :))

tonic napsal(a):

no ale mate osobnu skusenost s teplotou atlatntiku v januari? neviem ci by som veri vsetkemu co je na internete :))

Není to jedno Toniku. Je prostě studená :))

Hoši, moře krásné, pláže krásné, ale já tam nevlezl ani na konci září:-)  Leden je zcela mimo realitu, leda pro Venclovského nebo báby z ledu.

20180930-122847.jpg
20180930-115942-hdr.jpg

[citace="cali"]

Hoši, moře krásné, pláže krásné, ale já tam nevlezl ani na konci září:-)  Leden je zcela mimo realitu, leda pro Venclovského nebo báby z ledu.

Tak tak. Já se taky neodhodlal v červnu. Kolega si sel zaplavat a já šel raději na pivo. 

Oblast Fara podle udaju more   16.7 dneska . doblast Porta  14.4   klasicka teplota  more v Irsku  v lete (14-16 ) ...takze na rychle vykoupani se to da , ale slava to neni  ( u me  ted 11.1 ) , Kanary  okolo 19 stupnu

Jinak mestecka nad Portem fajn, pobrezi jsme sjeli na jihu cele az po majak , kdyz prihlednu k te teplote more tak bych volil  Lisabon a Porto pripadne  to rozdelit poi 2 dnech a pridat to Faro

Byli jsme celkem 3x ale jednou cerven jednou  cervenec -srpen a  jednou zari , ted v lednu nevim nevim ,,na vykoupani to moc neni ,mozna zvolit  Porto  nebo odskocit na Azory ,.pripadne na Madeiru

niemandos napsal(a):

Tak já jsem se nedíval kdy letí, ale v myslím, že je voda studená celý rok, tak je to jedno :)))

No hele já se koupala na začátku října a studený mi to nepřišlo. Ale kamarádi, co byli v létě (srpen) chodili jen do bazénu, co byl v hotelu, že to na ně bylo děsně studený. Netuším, kolik to mělo, ale žádný "namočit/zaplavat a rychle ven" to nebylo a to je pro mne třeba voda v krytých bazénech studená. 

Jako určitě se najde někdo, kdo do toho vleze. A třeba na přejítí pláží v Lagos asi ok :) Možná se smočit taky (i když záleží na jedinci, no), ale večerní koupání asi ne no :D

baca12 napsal(a):

ale potom chcem fotku z tej skaly :)

dscn3583.JPG

To je prave to  , rozdil teploty  vzduchu a more muze  byt stejny nebo  treba maly a tim se more nezda az tak studene ,jenze v lednu bude k veceru uz zima jak zajde slunko  Z Irska mam vyzkousene , ze kdyz je teplota pres  den kolem 18 tak v 16 stupnovem mori se  klidne koupu  ale kdyz by bylo treba jen 13-14 tak uz me to lakat nebude

Na koupání to moc taky nevidim.. spíš na výlety, procházky a turistiku. Takže nějaká pěkná místa výhledy městečka apod. Samozřejmě i pěkné pláže na projití. 

Ze severu jsme loni měli největší zážitek z městečka Lamego, kousíček od Doura. Jsou tam také velké schody vedoucí ke kostelu na kopci, podobně jako v Braze, ale zde je méně turistů a schody jsou pokryté azulejos! Mrkněte, jestli to nemáte po cestě. Za zastávku to rozhodně stojí.

zapisujem :)

Akoze teoreticky by sa dala aj Benagil cave, zoberete kajak/paddleboard a za par minut ste tam a tych par sekund vo vode prezijete. Akurát neviem ci tam tie kajaky bude niekto v januari poziciavat, ale my sme napr paddleboard brali  priamo z ubytka za 10e na cely den (kajak pre dvoch na plazi myslim 20e hodina). No a potom dole na juhozapade urcite klasika Sagres a majak na utesoch s vyhladmi Cabo de Sao Vicente a kusok vyssie odtial po ceste pekna plaz s "utesmi" Castelejo kde sa chodi napr aj surfovat, je tam aj skola surfu, pozicovna dosiek, pekna kaviarnicka atd (opat by ale bolo treba overit ci je to otvorene v januari). Lagos a Portiamo mi neprisili nejak zaujimave, ale da sa aj tam stravit par hodin su tam pekne plaze a aj ked sa nebudete kupat, na prechadzku idealne. Vo Fare sme boli par hodin kym nam siel vlakr sme Lisabon, dali sme tam obed, kavu, trochu sme pochodili a na takých 4-5 hodin ideal.

Díky moc za tipy ;) 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!