Zdravím, na konci října máme naplánován prodloužený víkend v Porto. Konkrétně se jedná o termín 27. - 30. 10. 2016. Mohl bych Vás poprosit o nějaké rady a tipy na místa, která stojí v tomto městě za návštěvu? Budeme mít k dispozici 2,5 dne. Přiletíme ve čtvrtek cca kolem 16:00, následně máme celý pátek a sobotu a v neděli odlet v 9:00. Zatím mám jen předběžný plán. Samozřejmá je prohlídka celého města. Budeme bydlet v části Vila Nova Gaia, takže to je všude snad blízko a ideální startovní pozice. Chceme navštívit všechny hlavní památky, nějaký čas věnovat degustaci vína v místních vinnařstvích a dále bych rád věnoval půl dne surfingu. Janá vinařství ze svých výletů doporučujete a kde se dá v portu dobře najíst? Vzhledem k pokročilému datu už to na přímé koupání asi nebude, ale právě surf bych viděl jako dobrou alternativu. Ani jeden z nás na tom nikdy nestál, ale prý jsou poblíž Porta školy surfování, např. na půl dne. Máte s tímto někdo zkušenosti? Co si myslíte o 2,5 dnech v Porto, je například reálné, udělat si třeba půldenní výlet i do nějakého města mimo? Děkuji za všechny rady a tipy .

Porto - tipy a triky

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

monca.cz napsal(a):

My jsme byly s kámoškou ve vinařství Graham´s. To je relativně velké, ale tím, že není úplně v centru a je na kopci, tak jsme tam byly taky samy. Vstup už nevím, ale byla pak možnost si dát ochutnávku za 5€ - tři vzorky, ale dostaly jsme 4.skleničku navíc, páč jsme tam byly samy a všechno jim chválily. :) Docela se nám vyplatilo si pročítat letáčky, co nabízejí naháneči na hlavní ulici. Někdo má happy hours na vstup, někdo na vzorky, někdo je má v ceně vstupného, tak si aspoň uděláte přehled o cenách.


A kedy ste boli? My sme tiež boli v Graham's a veľmi sa nám páčilo, krásny výhľad na rieku. V 2015tom ponúkali v Cockburn's combo dvoch vinarstiev za výhodnú cenu, zobrali sme to na mieste. Každá prehliadka bola trocha iná a nenudili sme sa. Tuším v oboch sme vtedy mali ochutnávku v cene. 

Ale keď som pozerala ceny a otváracie hodiny pre rodinu minulé leto cez net, zostala som prekvapená vysokou cenou a hlavne tým, že prehliadky treba rezervovať dopredu 😕... Ale v praxi tým pádom neviem ako to teraz vyzerá... 

0 Citovat

Jo, to jsem taky mohla napsat, že je to přes 4 roky, takže trochu staré info... :)

0 Citovat

Letiště v Portu zavírá check-in hodinu před odletem. Tedy alespoň stánek Air Europa. Některé by to mohlo nepříjemně překvapit. 

0 Citovat

dik, kym nezatvaraju tak gejt tak dobre:) ale asi berieme naspat s Wizz checked baggage na portske, takze dufam ze stihneme

0 Citovat

no a este jedna otazka ma napadla - ako rychlo sa da vymotat z letiska po prilete a naskocit na metro? Lebo mame prilet 0:10 a posledne metro ide 0:32 - je to stihnutelne aj s kupou listka?

0 Citovat

Moc bych na to nespoléhal, ale třeba přiletíte o pár minut dřív. Letiště je malé, zkus si předem najít mapku a cestu na zastávku. A taky mapu metra. Napoprvé mi chvíli trvalo, než jsem v automatu vybral správný lístek. Označovač byl na zastávce.

0 Citovat

Podle mě je to na hraně ale stihnutelne. My byli venku za 17-20 min ale litame s příručním. Jinak asi bus je pojistka

0 Citovat

Jo berieme príručnú do porta, z porta už jednu do podpalubia :) no necháme sa prekvapiť, jediný problém presne kúpa lístku, kedy môžu brzdiť iní cestujúcic

0 Citovat

tonic napsal(a):

Jo berieme príručnú do porta, z porta už jednu do podpalubia :) no necháme sa prekvapiť, jediný problém presne kúpa lístku, kedy môžu brzdiť iní cestujúcic

Metrom som síce z letiska nikdy nešla, ale popri automatoch na lístky som prechadzala viackrát a nikdy pri nich neboli davy ľudí 😀

Predpokladám, že si si už naštudoval ako to tam funguje s tými kartickami, na ktoré sa nabijaju lístky, lepšie je na to byť pripravený 😉

0 Citovat

ja mam vzdy flashbacky z Budapesti, kedy sa ponahlam v noci na bus a vzdy tam pred automatmi na letiskovej zastavke maturuju turisti , nemaju forinty, pchaju tam vselajek UnionPaye a Maestra a uz 3x sa mi stalo, ze mi zdrhol takto bus a bolo treba cakat dalsiu pol hodinu. 

0