Zdravím, chystám se do Bosny a zajimá mě,jak se dostanu z centra Sarajeva do Igman olympic village?Jezdí tam nějaký bus,popř odkud? A nevíte jak je to s cenou taxi v centru města? .

Sarajevo

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

 Zdravím,
chystám se do Bosny a zajimá mě,jak se dostanu z centra Sarajeva do Igman olympic village?Jezdí tam nějaký bus,popř odkud? A nevíte jak je to s cenou taxi v centru města?

0

Dobrý večer,tenhle dotaz by mě také hodně zajímal, chystáme se tam. DEKUJI.

0 Citovat

NIKOLA napsal(a):

Dobrý večer,tenhle dotaz by mě také hodně zajímal, chystáme se tam. DEKUJI.

Pokud vím, tak jediná MHD, která jede do oblasti Igmanu a Bjelašnici, je maršrutka (minibus) číslo 85 z tramvajové konečné Ilidža. Jede ale jen jednou denně (v 7:00 tam, odpoledne zpět), a to ještě ne každý den, jízdní řád zde: http://www.gras.ba/

Jinak asi jen taxi, které nebude úplně levné, odhaduji, že kolem 300 až 400 Kč za jednu cestu dáte určitě, ale to je skutečně jen odhad, taxi jsem v Sarajevu nepoužil ani jednou.

0 Citovat

Mohu potvrdit.. bus jede ráno v 7:00 od zastávky Ilidža zpět se vrací v 16:00(cena 7 KM).A pro informaci taxi z Baščaršiji do Igmanu vyjde na 55 KM.Cena je bohužel pevná.

0 Citovat

Jsem tu nová, prosím poradíte jak přidat nové téma (otázku)? Marně se snažím najít jak,ale nic nevidím...děkuji za radu :)

0 Citovat

Fórum -> Všechna témata ->Vyber si kategóriu -> Založiť nové téma

p.s. súhlasím, že to normálny človek nenájde

0 Citovat

moc děkuji :)

0 Citovat

Kdyby někdo potřeboval aktuální informace o Bosně ať zanechá mail.

0 Citovat

Napiš tipy rovnou sem, návštěvníci fóra to ocení ;)

0 Citovat

Hezký večer,mohu poprosit více informací o Bosně na email. Hodně by mi to pomohlo.Dekuji

Nikolkajanecz@seznam.cz

0 Citovat

Vzal bych to postupně.Pokud máte rezervováno auto na leťišti a nemáte kreditní kartu je možné vybrat z bankomatu hotovost v min.vyši 500EUR dle vozidla(postačí to jako depozit).Cena taxi z leťiště v Tuzle do centra vyjde na 15 EUR. Z centra zpět Vás vezmou za 10 EUR.Tuzla samo o sobě není moc zajímavá krom Panonského solného jezera.Do Sarajeva se lze dostat pouze autobusem( 12 EUR).Cesta trvá 3 hod.Pokud byste chtěli navštívit Srbsko je možné vzít bus do Bělehradu(16 EUR).Vlakové a autobusové stanoviště v Sarajevu je v bezprostřední blízkosti.Do centra starého města jezdí tramvaj č.1 (jízdné vyjde na 0,7 EUR jízda) je to 7 zastávek .V okolí Baščaršiji je spoustu hostelu a hotelů ale je lepší rezervovat předem.Pokud mohu doporučit,tak Sarajevo Rooms .Je to malý hostýlek cca 5 min.chůze do centra přes Latina bridge (byl zde spáchan atentát na Františka Ferdinanda d Esteho).Je zde velice milá recepční,která nám zajistila transport na Trebevic kde se konaly ZOH(15 EUR)měli jsme k tomu i výklad z historie Bosny.Za mě patří Sarajevo k nejhezčím metropolím,které jsem navštívil.Mísí se zde populace křesťanů a muslimů a jejich vzájemné soužití je zde neskutečně tolerantní.Ceny v centru města jsou velice příznivé(skvělý big kebab 2EUR,čevapčiči 3 EUR,pivo 1.5EUR)Ceny v ocbhodě jsou o víc jak 1/3 nižší než li v ĆR( velká čokoláda 0,4 EUR,o,5 l coly 0.5 EUR, cigarety 2 EUR).K navštívení stojí tunel spásy,který je poblíž Sarajevského letiště(vstup 4 EUR)byla to jediná podzemní cesta do centra města v době války,kudy putovaly veškeré životu potřebné věci( je zde i muzeum).Nezapomeňte se projít centrem starého města(Baščaršiji), kde můžete spatřit staré bazary.Seženete zde vše(od zlata až po různé suvenýry)Po cestě ochutnejte vynikající zmrzlinu(kopeček 0,5 EUR).Pro milovníky nakupování je zde spoustu nákupních center a ceny zboží jsou zde oproti ČR o dost nižší.Hned naproti vlakového nádraží je nejvyšší budova na celém balkáně Avaz twist tower.Je to bussines centrum.V horním patře budovy se nachází vyhlídková plošina(vstup 0,5 EUR) Hned pod ni je restaurace s vyhlídkou na celé město.Ceny jsou zde opravdu zanedbatelné!!!Ze Sarajeva si můžete zajet na nejstarší evropské pyramidy do Visoka.Měl jsem v plánu Mostar.Jsou dvě varianty dopravy jak se tam dostat.Buď to busem nebo vlakem.Vlak je pohodlnější,rychlejší,levnější(7EUR)a jsou zde krásné výhledy na kaňony u města Jablanica.Ve vlaku je k dispozici wifi.V Mostaru je asi největší zajímavosti Old bridge odkud skáčou do řeky akrobati.Můžete raftovat na řece Neretvě.Na Kravice vodopády se dostanete busem do města Čapljina 3EUR cca hoďka jízdy.Odsud musíte pouze taxíkem.Poptejte se hned na nádraží na Predraga jakiče.Skvělý típek,který Vám udělá cenu 10EUR.Samotné vstupné na vodopády 3 EUR.Odsud jsme se dostávali taxíkem do Medugorje za 10 EUR volejte opět Predraga.V Medugorje je skvěly fastfood u hotelu Stella Miris.Skvělé jídlo s moc hezkou obsluhou :)Z centra města k Pobrdu zjevení Marie je to cca 40 min.pěšky.Odlety z Tuzly do BA jsou pouze v 6 hod.ráno.Mějte na paměti,že se letiště zavírá v 23 hod a otvírá znovu o pul 4.Bohužel jsme to netušili,takže jsme si s kolegy z SK ustlali před branou letiště :)

V závěru bych to stručně zhodnotil.Bosna je země s minimem turistů,skvělých lidí, krásných žen a nádhernou přírodní scenérii.Pokud byste si chtěli zajet k moři, tak jedinou bosenskou přímořskou osadu najdete v Neumu.Dostanete se sem z Medugorje za 8 EUR busem.Ceny jsou zde opravdu lidové oproti Chorvatsku a Ćerné Hoře.Bosňani nás mají za velké bratry.

0
10 reakcí