Aktuální info z Čiatury: lanovky NEJEDOU! Z městských zbyla jen díra - staví je v podstatě znova s pomocí Francouzů. Ty důlní vraky stojí, protože někdo někomu nezaplatil; nerozuměl jsem úplně dobře výkladu v ruštině. Nevím, jestli zas pojedou nebo stojí i doly či co - doporučuji napsat liebesbrief např. na radnici nebo tak něco. .

Gruzie - Čiatura

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Aktuální info z Čiatury: lanovky NEJEDOU! Z městských zbyla jen díra - staví je v podstatě znova s pomocí Francouzů. Ty důlní vraky stojí, protože někdo někomu nezaplatil; nerozuměl jsem úplně dobře výkladu v ruštině. Nevím, jestli zas pojedou nebo stojí i doly či co - doporučuji napsat liebesbrief např. na radnici nebo tak něco.
0

Co jsem byl před rokem, už jezdily jen 2 z budovy na konci města. Jedna k dolům, druhá na sídliště u vyhlídky.
Doufám, že místní budova stojí a bude i nadále....

0 Citovat

vsetko zmeskam :D

0 Citovat

Dave, tys tam byl dvakrát? Jsem tu tvou loňskou návštěvu ani nezaznamenal. Jinak jsem teda rád, že jsem to ještě stihl v plném provozu, tohle je opravdu skanzen.

0 Citovat

Jojo, s tím fenomenálním přeletem z Tbilisi do Kutaisi s L–410 :)


img-7727.jpg
img-7701.jpg
img-7669.jpg
img-7684.jpg
img-7686.jpg

0 Citovat

Koukám, že mezitím aspoň natřeli lanovku :D


dsc-0943.jpg

0 Citovat

Hlavně zamřížovali okna! Dřív jsi alespoň čučel hlavou ven, teď máš smůlu. Tedy teď už se ani nesvezeš... jde to z kopce :D

0 Citovat

jojo, jedním oknem hlavu ven, druhým oknem ruku ven a selfíčko :D


dsc-0944b.jpg

1 Citovat

Někde jsem se dočetl (příliš pozdě), že by ty nové městské měly být v provozu letos na podzim, tak jsem zvědav. Když jsme se ptali, jestli ty důlní jedou, tak nejdřív někdo říkal, že je pereryvka, pak zas, že už nejedou a zítra taky nebudou a pak jsme se ptali před radnicí a bylo nám řečeno, že někdo někomu nezaplatil a nejede žádná (jestli stojí i doly samotné, jsem nějak nepochopil, ruština mi po letech nepoužívání už nějak nejde. Tak máme aspoň fotky, no. Ta stanice s Leninem a Stalinem ve znaku a s modrou kabinkou venku a rezavou uvnitř je fakt unikum. :D BTW před radnicí nám beze slova potřásl rukou nějaký pán v obleku; snad to nebyl starosta. :))
Jinak se nám zdálo, že místní nechápou, proč tam lezou turisti, natož aby je napadlo tam někoho lákat. Trochu smutné...

0 Citovat

Ještě dodám, že by bylo super aktualizovat příslušnou část průvodce. ;)

0 Citovat

Dave to byl let s VanillaSky? Teď Tbilisi-Kutaisi nenabízejí.

0 Citovat

Jak to čtu, budu toho muset asi aktualizovat víc :D

0 Citovat

Ešte 1.marca jazdili obe lanovky spred toho kruhového objazdu - na sídlisko na kopci a druhá k tej vyhliadke naproti. Ani som netušil že som ich stihol len tak tak :)

Inak tie ostatné mestské boli už dávno odstavené a zjavne nefunkčné. Fungovalo ich ešte pár mimo mesta smerom na Tbilisi, to boli ale čisto pre baníkov a turistov by tam asi ani nepustili.

A mám rovnaké skúsenosti s vnímaním turistu. Maník čo nám požičiaval auto - "Kam plánujete ísť?", "Do Čiatury, pozrieť lanovky", "Tam su nejaké lanovky? Nikdy som tam nebol" :D Detto pani na turistických informáciach v Kutaisi ani nemala mapku toho regiónu a tiež sa dívala ako teľa že prečo by tam preboha niekto šiel. Inak ale návštevu odporúčam aj bez lanoviek. Taký Stalinov skanzen nikde inde široko ďaleko nenájdete, ani v Rusku.

0 Citovat

Byl jsem před pár dny skoro zlynčován, že jsem při svém nedávném pobytu v Gruzii nezavítal do Čiatury, ale patrně jsem o nic ne/přišel. Závidím těm, kterým se ještě podařilo zažít lanovky na vlastní kůži :-)

Jestli máte někdo zájem o gruzínskou SIM kartu (stála 20 GEL), na které zbývá cca 1,6 GB, neomezené hovory a SMS v rámci Gruzie a 30 minut mezinárodní, daruji. Škoda ji hodit do koše!

edit: SIMka darována!

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Ešte 1.marca jazdili obe lanovky spred toho kruhového objazdu - na sídlisko na kopci a druhá k tej vyhliadke naproti. Ani som netušil že som ich stihol len tak tak :)
Inak tie ostatné mestské boli už dávno odstavené a zjavne nefunkčné. Fungovalo ich ešte pár mimo mesta smerom na Tbilisi, to boli ale čisto pre baníkov a turistov by tam asi ani nepustili.
A mám rovnaké skúsenosti s vnímaním turistu. Maník čo nám požičiaval auto - "Kam plánujete ísť?", "Do Čiatury, pozrieť lanovky", "Tam su nejaké lanovky? Nikdy som tam nebol" :D Detto pani na turistických informáciach v Kutaisi ani nemala mapku toho regiónu a tiež sa dívala ako teľa že prečo by tam preboha niekto šiel. Inak ale návštevu odporúčam aj bez lanoviek. Taký Stalinov skanzen nikde inde široko ďaleko nenájdete, ani v Rusku.

Myslíš tu stanici s Leninem a Stalinem ve znaku, která stojí u mostu přes řeku? Žádný kruháč jsem si nezapamatoval, tak se blbě ptám. :) https://www.google.cz/maps/place...42.2907893,43.2911359,20.16z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x405ca0ec7820ae67:0x44fe064ff49d2ea1!2s%C4%8Ciatura,+Gruzie!3b1!8m2!3d42.2903906!4d43.2811078!3m4!1s0x0:0x8aa981b53f6f493c!8m2!3d42.2909095!4d43.2910869?hl=cs Tam nám právě nejdřív tvrdili, že je přestávka a pak, že nejede a nepojede. Jestli jedou nějaké další, to nevím, protože před radnicí nám kdosi na výslovnou otázku, jestli jedou nějaké jiné, odpověděl, že ne, tak už jsme pak nepátrali.
BTW za největší Stalinův skanzen (jaký jsem viděl) považuju město jménem Minsk. :)

0 Citovat

Zbyla mi SIM karta s méně než 400MB a taky karta na lanovku na vrch Mtatsminda v Tbilisi. (Btw už to sem píšu potřetí, protože vše za znakem "menší než" včetně zmizelo z komentáře.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Zbyla mi SIM karta s méně než 400MB a taky karta na lanovku na vrch Mtatsminda v Tbilisi. (Btw už to sem píšu potřetí, protože vše za znakem "menší než" včetně zmizelo z komentáře.

Opravíme.

0 Citovat

J0x napsal(a):


Myslíš tu stanici s Leninem a Stalinem ve znaku, která stojí u mostu přes řeku? Žádný kruháč jsem si nezapamatoval, tak se blbě ptám. :)


Áno tú, kruháč som si zapamätal preto, že som tam veľmi pochybne nechal zaparkované auto priamo v jeho strede :))

Nechce sa mi veriť že by tú lanovku na sídlisko na kopci vypli bez náhrady. Bol o ňu slušný záujem a cesta autom tam dokola cez celé mesto musí trvať celú večnosť. Možno mali nejaký technický problém (nečakane).

0 Citovat

Nevím, na jak dlouho přestala jezdit, dozvěděl jsem se sotva aktuální info. Už jsem asi ani neměl sílu se nějak dál vyptávat, že mě to nenapadlo, ale nevím, jak moc byly ty informace oficiální a od koho by se daly případně sehnat. Do radnice jsme zkoušeli vlézt 2x a vždycky nás zastavil někdo z hloučku před vchodem. Kdybych byl duchapřítomnější, mohl jsem se zeptat toho týpka v obleku, který nám přišel beze slova potřást rukou. :D

0 Citovat

Jox: Zajeď si do gruzínského Gori, Stalinova rodiště. Tam to máš i se Stalinovým muzeem a oproti Minsku se tam zastavil čas před pár desítkami let ;) (https://www.flickr.com/photos/pr...2270765064)

0 Citovat

Kdyby někoho zajímalo jak by to mělo vypadat, tak - http://www.skyscrapercity.com/sh...t=1990562!

1 Citovat

J0x napsal(a):

Zbyla mi SIM karta s méně než 400MB a taky karta na lanovku na vrch Mtatsminda v Tbilisi. (Btw už to sem píšu potřetí, protože vše za znakem "menší než" včetně zmizelo z komentáře.

Mám zájem o obojí - ozvi se prosím jiridostal/zavináč/centrum.cz

0 Citovat

IceMan napsal(a):

Kdyby někoho zajímalo jak by to mělo vypadat, tak - http://www.skyscrapercity.com/sh...t=1990562!

Design je super, ale nějak mi to nezapadá do konceptu města :D


img-7759.jpg

0 Citovat

Proky napsal(a):

Jox: Zajeď si do gruzínského Gori, Stalinova rodiště. Tam to máš i se Stalinovým muzeem a oproti Minsku se tam zastavil čas před pár desítkami let ;) (https://www.flickr.com/photos/pr...2270765064)

V Gori jsem byl a v Minsku taky. :) Muzeum hustý, ale na Minsk to nemá...

0 Citovat

IceMan napsal(a):

Kdyby někoho zajímalo jak by to mělo vypadat, tak - http://www.skyscrapercity.com/sh...t=1990562!

To jsem našel, ale pozdě. Stejně to už nebude ono. :)

0