Gruzie - Čiatura

Napsal J0x 2017-05-05T14:25:24+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Ty 2 lanovky stale jezdi, v centru se stavi nova stanice, zatim betonuji hrubou stavbu.

no som zvedavy co tam bude na konci leta:)

Máte někdo info, jestli už jezdí pouze nové lanovky? A jde pouze o kosmetickou změnu s tím, že se vyplatí jet do čiatury i tak?

Když jsem naposledy googlil, nevypadla na mě žádná informace o dokončení městských lanovek, ale třeba někde něco je v gruzínštině. :)

Pochybuju, že by se se spuštěním nových městských lanovek zastavil provoz na těch důlních, hlavním účelem je snad ještě pořád doprava horníků do práce.

Jen tak bych tam znovu asi nejel, kdybych neměl jistotu, že už jsou ty nové v provozu a možná ani pak. :) Přece jen zdaleka nejzajímavější jsou ty staré. V pátek se budu ptát buď na ubytování (profláknutý Medico and Suliko Guesthouse) nebo na turistických informacích, jak zjistit, jestli jsou ty důlní lanovky aktuálně v provozu; nechtěl bych opakovat loňské zklamání. :)

Neřeší se tu náhodou tohle témat zbytečně? Městské lanovky nejezdí už pár let a všichni stejně jedou těmi dvěma ze stejné stanice na okraji města do dolů a na protější stranu na rozpadlé sídliště.

Já jinou nikdy nejel :) a myslel jsem právě, že se tyhle rekonstruují. Spíš to ale vypadá, že se mění ty v centru města. Jinak k dolům jezdí na požádání. Na sídliště pořád.

Tak úplně čerstvá informace od mého známého, který je starosta jedné vesnice hned u Čiaturi. Staré lanovky momentálně jezdí, tedy minimálně ty 2 první  po příjezdu do města směrem na Kutaisi. Ty nové od Pomagalski v centru by měly být hotové v září, ale sám píše, že je to na vodě...

14138666-10205197938548203-2629318069423739554-o.jpg
14242324-10205197937908187-1000986581655576944-o.jpg

David Eiselt napsal(a):

Neřeší se tu náhodou tohle témat zbytečně? Městské lanovky nejezdí už pár let a všichni stejně jedou těmi dvěma ze stejné stanice na okraji města do dolů a na protější stranu na rozpadlé sídliště.

Já jinou nikdy nejel :) a myslel jsem právě, že se tyhle rekonstruují. Spíš to ale vypadá, že se mění ty v centru města. Jinak k dolům jezdí na požádání. Na sídliště pořád.

Proč by to mělo být zbytečné? Městské lanovky v centru měly být, jestli se nepletu, rekonstruovány už loni. Zatím to ale vypadá na konec nějakého jiného, blíže neurčeného roku (viz http://www.skyscrapercity.com/sh...?t=1990562)
Ty dvě lanovky na kraji města, které jedou ze stejné, po soudružsku vyzdobené, stanice. by možná měly jezdit pořád, ale občas prostě nejedou (psal jsem tu někde loni, jak mi na radnici tvrdili, že je zrovna nějaký problém s financemi nebo tak něco). Proto je určitě dobré sledovat aktuální vývoj situace. :)

Na mě to celé působilo právě tak, že přestaly jezdit tyhle 2 zbylé lanovky :) až dnes mi došlo, že se o ně nejedná. Takže jsme se tu všichni báli o zbytečný problém – město rekonstruuje ty, co dávno nejezdí, nevypnulo ty, co ještě jezdí.

Z hlediska člověka, který by se mohl pachtit do takové díry, jen aby zjistil, že zrovna ten den lanovky nejedou, protože se něco stalo nebo naopak nestalo, není zbytečné se pídit po aktuálnních informacích předem. ;)

A taky si nejsem vůbec jist, že jsou ty 2 lanovky městské...

Čiatura je pecka - je to jako cesta v čase a člověk si hned udělá představu jak to u nás mohlo vypadat kolem roku 1948.

Člověk se Česku nevyhne ani na cestě do Čiatury. Ráno v Kutaisi Valentovo kasino a teď si do marršrutky přistoupil pán s igelitkou od českého skla...

Aktuální info - lanovky jedou.

Ridder napsal(a):

Aktuální info - lanovky jedou.

Jo, jely v sobotu, což nic neznamená. :) Asi jezdí, když je v dole práce, viděli jsme na kopci přijíždět celkem dost sklápěček.

Poučeni z minula jsme zašli v Kutaisi do turistické informační kanceláře a zeptali se. Slečna sice nevěděla a byla asi i trošku překvapená, ale po trochu delším telefonátu nám řekla, že máme štěstí. Pro prevenci zklamání doporučuji udělat to samé. :)

Tak co, jaká je aktuální situace - jedou nebo nejedou? a které? a v které dny? a ráno nebo večer?  (a co na to Jan Tleskač?) :))

Budem přes Čiaturou stejně tak jako tak projíždět, ale ptám se, jestli má smysl se těšit dopředu. :)

Před měsícem jezdily dvě na konci města směrem na Tbilisi. Podle cedule mi přišlo, že jezdí každý den od rána do večera, jen mají polední pauzu. Nový lanovky ve výstavbě, ale letos se to nemůže stihnout dodělat.

A přitom to mělo být už loni. 😊 Jestli budete nejdřív projíždět Kutaisi, zeptejte se v turistické informační kanceláři, zjistí vám to. Obvykle jezdí ty 2 linky za mostem. V Čiatuře snad ani nechápou, že mají o město zájem turisti a proč. 😊

Díky za info, pojedeme z druhé strany, ale chápu. Doufám, že to klapne, už 14 dní na to lákám kámošku, co se takovej věcí bojí, tak jí musím vidět v akci :-)))

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!