Ahoj, určitě jako mnoho z Vás bojuju se dny dovolené  a tak vymýšlím nejrůznější víkendové tripy, které budou mít nejlepší poměr využité dny dovolené ku požitek z cesty. Ne, že bych už měl všechny zákoutí Evropy prozkoumané, ale jelikož mi pomalu dochází inspirace, tak se Vás ptám Jaké jsou vaše nejoblíbenější víkendové destinace, které se dají dobře nakombinovat a stihnout  za 3 dny s využitím maximálně 1 dne dovolené? (Případně žádné - když je odlet v pátek večer, nebo návrat v pondělí brzo ráno) .

Nejoblíbenější víkendové destinace?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

 Ahoj,
určitě jako mnoho z Vás bojuju se dny dovolené  a tak vymýšlím nejrůznější víkendové tripy, které budou mít nejlepší poměr využité dny dovolené ku požitek z cesty.
Ne, že bych už měl všechny zákoutí Evropy prozkoumané, ale jelikož mi pomalu dochází inspirace, tak se Vás ptám Jaké jsou vaše nejoblíbenější víkendové destinace, které se dají dobře nakombinovat a stihnout  za 3 dny s využitím maximálně 1 dne dovolené? (Případně žádné - když je odlet v pátek večer, nebo návrat v pondělí brzo ráno)



0

no z Bratislavy je to teraz skoro kazda na Balkan a do Kyjeva, ale skor na predlzeny vikend. Cisty vikend Berlin a Londyn. Mne vyhovuje ten Balkan...mesto tak na jeden den max a potom vypadnut niekde na vidiek, do kopcov a pod.

0 Citovat

Za sebe z Prahy asi Vídeň (a Rakousko vůbec) a Berlín. Pokud někam letět, tak možná Barcelona. Londýn sice nabízí fakt hodně, ale náklady na víkend mi přijdou zbytečně vysoké, podobně jako města na severu Evropy. Evropský východ moc neznám. Počítám městský víkend, ne hory/treky.

0 Citovat

to uz by som z Prahy skor riesil vlaky, alebo busy do blizkeho okolia, prip. kombinacie vlak tam, lietadlo naspat.

0 Citovat

Nevím, odkud jsi, jestli jsi z Prahy a okolí máš na výběr:

- jednodenní výlety autobusem: Žitava, Drážďany, Berlín, Norimberk, Regensburg, Mnichov, Neunschwanstein, Europapark, Heide Park, německý Legoland, Vídeň, Salzburg, Bratislava (na něco se dá dostat linkovým autobusem, něco "zájezdem" ze Slevomatu), trochu víc hardcore už je Krakov, Vratislav a Varšava (absolvoval jsem před týdnem, fakt záhul).

- celovíkendové autobusem: Budapešť, Varšava, zájezdem i nějaká ta Itálie, Amsterdam nebo Paříž (nedoporučuji, mnoho mnoho hodin v autobuse)

- jednodenní letecky: během státních svátků by měla jít na otočku Kodaň a snad dobře vychází i Charleroi pro cestu do Bruselu (o víkendu 2 rotace).

- víkendové letecky: Charleroi (Brusel, Bruggy), Kodaň, Stockholm, Dublin, Liverpool, Londýn (všechno tyto víkendové tipy osobně vyzkoušeny (můžeš si o nich počíst na blogu http://michal-na-cestach.blogspot.cz/); kromě toho by mělo jít určitě ještě Miláno, Benátky, Edinburgh a Oslo (poslední zmíněné kvůli peněžence raději vynechávám).

- na prodloužený víkend - moc nepraktikuji - nemám dovolenou - ale letos mám v plánu na 4 dny Bratislava-Kluž (rumunské hrady) a na 3 dny Berlín-Athény.

Jinak za tipy od ostatních na víkendové tripy (a spíš na východ) budu vděčný. Inspirace by byla, ale už ne know-how, jak se tam dostat, ani rozpočet a la padrino, který si kupuje jednu cestovní tašku za 2.000 €.

2 Citovat

ako napísali tonic a inutihar + výlety pozemnou dopravou do Rakúska, Poľska, Nemecka a Maďarska. Z leteckých víkendov napr. Manchester - možnosť návštevy Manchestru a Liverpoolu. Z Manchestru sa dá ísť spoznávať prírodu a malá mestečká v Peak District. Stansted je dobrý nielen na Londýn, ale aj na cestu opačným smerom do neďalekého Cambridge. Alebo z Lutonu poznávať anglický vidiek, na víkendové Írsko je dobrá linka Bratislava - Dublin - Praha. Okolie Milána a Bergama je tiež pekné.

Kúp si sprievodcov na pamiatky a turistiku, pozri si na internete nejaké aktivity, festivaly ... a inšpirácie budeš mať toľko, že to neprecestuješ za celý život. V Európe je vždy čo robiť a pozerať.

0 Citovat

Západní Evropa mě moc nebere - tu si nechávám až na důchod, až budu jako rentiér s Mici a kabelkou cestovat ve sporťáku mezi jednotlivými Michelinskými restauracemi a ochutnávat ročníková vína.

Teď mě na kratší výlety bere zejména východ a postkomunistické země. Nevýhodou je málo akcí z Prahy, složité cestování a byrokracie spojená s nutností víz. S delšími výlety pak čekám na nějakou pecku na druhou stranu světa.

0 Citovat

No konečně je o tobě zase slyšet, fórum už dost nudilo:-) ) Mici a kabela, paráda.

2 Citovat

Budapešť - jezdím většinou na tři noci vlakem - pohodové město na relax,dobré jídlo,lázně,levno

Videň - též vlakem většinou na jednu noc vždy spojuji z fotbalem,když se hraje nějaký zajímavý zápas

0 Citovat

Myslim ze z CR asi nejvyhodneji Milan-Bergamo , z Ostravy tam byly ted letenky za 350 Kc jedna cesta Samotne mesto je dostupne z letiste za 20 minut ,az nahoru do stare casti pul hodku, jizdne tam i zpet za 5 euro vcetne moznosti misto busu vyuzit mistni , lanovku nebo spis zubacku a do okoli Bergama se da v pohode zajet at uz vlakem nebo busem , nocleh ve dvouluzaku vyjde 40 euro asi

z Ostravy to ale je jen v relaci ctvrtek - nedele , odlet ve ctvrtek odpoledne , z Prahy by to slo i na tri nebo dva dny nejlevneji za 600 Kc jeden smer

0 Citovat

Nám se hodně líbilo Glasgow. Z Katowic v pátek večer, návrat v pondělí v noci. A 3 dny je na okolí Glasgow akorát.Případně si za hodinu Megabusem v Edinburghu.

Bergamo bylo taky fajn, hlavně jezera okolo.

Jinak od nás z východu teď hodláme vyrazit na krátké/víkendové výlety po PL a SK.

0 Citovat

Dobrý téma. Taky bojujeme s nedostatkem dovolený (resp. si ji šetřím na nějakou exotiku v zimě :) ), takže naše výlety vypadají přesně jak říkáš - snažíme se využívat víkendy a svátky naplno.

Líbilo se nám v Bergamu (sobota - pondělí) - historický centrum, jezera, pohoda.

V Eilatu jsme byli v lednu (čtvrtek - neděle) sice mimo sezónu ale taky fajn, tam se chci ještě vrátit v teplejším počasí.

Tuzla z Bratislavy (pátek - pondělí) taky super, jen je potřeba počítat s dlouhými přesuny, ať už busem nebo autem.

V červnu letíme z Katovic do Larnaky (pátek - pondělí).

No a inspiraci pro podzimní výlety snad najdu v tomhle tématu. :D

0 Citovat

Z Katowic Lotem do Varsavy za park korun, pripadne jeste nakombinovat s ryanairem do Gdanska a vyslo by to i bez brani dovolene - minimalne ten prvni let.

0 Citovat

uz tu bolo sice spominane, za mna z Bratislavy - Nis, Tuzla, Skopje - a stade autobusy smer Ohrid, Pristina, atd.. aj ked stale treba aspon 1 den pridat k vikendu

0 Citovat

Jiří M. napsal(a):

Dobrý téma. Taky bojujeme s nedostatkem dovolený (resp. si ji šetřím na nějakou exotiku v zimě :) ), takže naše výlety vypadají přesně jak říkáš - snažíme se využívat víkendy a svátky naplno.

Líbilo se nám v Bergamu (sobota - pondělí) - historický centrum, jezera, pohoda.

V Eilatu jsme byli v lednu (čtvrtek - neděle) sice mimo sezónu ale taky fajn, tam se chci ještě vrátit v teplejším počasí.

Tuzla z Bratislavy (pátek - pondělí) taky super, jen je potřeba počítat s dlouhými přesuny, ať už busem nebo autem.

V červnu letíme z Katovic do Larnaky (pátek - pondělí).

No a inspiraci pro podzimní výlety snad najdu v tomhle tématu. :D

Dá se něco dělat tahle dlouho v Tuzle, nebo jste cestovali někam jinam ještě?

0 Citovat

Já bych určitě přidal tento jednodenní letecký trip (pouze přes léto) https://www.cestujlevne.com/akcn...na-balaton , přes momondo se to dá skrouhnout někam k 2,2 tis. za zpátečku (2x one-way).

Chystáme se v červnu otestovat místní termál Lake Hévíz http://www.lakeheviz.com/

0 Citovat

Jen upozorneni - tvuj odkaz na akci k Balatonu nejede, Dave.

edit: Jakym letadlem to CSA litaji?

0 Citovat

Zouzel: Přímo z letiště jsme jeli směr Sarajevo, další den Mostar.

0 Citovat

Jiří M. napsal(a):

Zouzel: Přímo z letiště jsme jeli směr Sarajevo, další den Mostar.

Autem nebo busem? Případně co jezdí za bus z letiště? Já našla jenom něco z města... Děkuju :)

0 Citovat

misog napsal(a):

uz tu bolo sice spominane, za mna z Bratislavy - Nis, Tuzla, Skopje - a stade autobusy smer Ohrid, Pristina, atd.. aj ked stale treba aspon 1 den pridat k vikendu

Kurec to vám zavídím, ty destinace z Bratislavy.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Já bych určitě přidal tento jednodenní letecký trip (pouze přes léto) https://www.cestujlevne.com/akcn...na-balaton , přes momondo se to dá skrouhnout někam k 2,2 tis. za zpátečku (2x one-way).

Chystáme se v červnu otestovat místní termál Lake Hévíz http://www.lakeheviz.com/

To je tedy celkem zhýralost sem letět:-) Byl jsem tam na tom letišti před pár lety soukromým letem, strašné... Je to staré vojenské letiště mezi Balatonem a Malým Balatonem, á la Milovice 1990.

Myslím si, že sem se dá dostat skoro za stejný celkový čas v pohodě z Prahy autem. I když ta D1:(

Hevíz samotný není nic extra, bahnitá voda, ve které mně byla zima i v srpnu.

Myslím, že mnohem hodnotnější je třeba Zalakaros, který je odtud kousek a samozřejmě Balaton a moje srdcovka Badacsonyi, kde je i pár slušných vinařství. Tedy za budget letu bych jel autem a rozdíl projedl a propil a ještě si cestou nakoupil vína z Jižního Burgenlandu.

0 Citovat

Taky řešíme dovolenou a chceme někam v Evropě. Nápady jsou

Brusel, Amsterdam, Řím(Benátky,Verona)

Londýn nebo Paříž

Termínově nějak od 1.7. Do 15.7. Se dá říct, že je jedno kdy. Nějaké rady?

0 Citovat

Upřednostnil bych radši méně profláknuté destinace. Například Bergen, Kodaň, Stockholm, Bruggy, Edinburgh.

0 Citovat

Keď už "západ", tak radšej na severnejšie. Taký Rím v lete nemá v tomto teple úroveň. Mne osobne sa minule leto velmi pacil Gdansk, vyborny pomer cena/vykon. A v lete je super Berlin.

keby do toho Bruselu, tak skus pozriet eshop ceskych drah...za cca 20 euro sa sem tam objavi listok z Prahy, vacsina cesty rychlovlakom :)

0 Citovat

Ty jo ten Brusel by byl super vlakem :)

0