Haag,Rotterdam alebo Antverpy?

Napsal Lacko 2017-06-27T15:22:24+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Ahojte,za týždeň sa chystáme do Amsterdamu a jeden deň by sme chceli podniknúť výlet do niektorého z okolitých miest ale nevieme si vybrať. Ktoré z týchto troch by ste najviac doporučili resp. je najkrajšie?

Zvažoval by som medzi Haagom a Utrechtom. Rotterdam ma nezaujal. V Antverpách toho nie je až toľko k videniu, aby to stálo za tú cestu z Amsterdamu.

tak pokud chcete město, tak bych doporučila Rotterdam nebo Haag - Rotterdam kvůli městu, Haag kvůli možnému výletu k moři. Ale jinak úplně nejvíc bych asi jela na Kinderdijk se podívat na mlýny. To je takové holanské must-see :-)

Utrecht som ani moc neskúmal :) Mlyny zaanse schans pri Amsterdame nestačia? budeme mat ubytko hned pri nich a myslel som že to budu mlyny ako aj inde po Holandsku :)

Jestli jedete hromadnou dopravou, tak Kinderdijk může být trochu komplikovaný, protože se tam jede asi 50 minut busem z Rotterdamu. Osobně bych doporučil asi dát trasu Amsterdam-Rotterdam(popř. ještě Schiedam)-Delft-Haag-Amsterdam. Vypadá to náročně, ale Rotterdam-Delft-Haag se dá zvládnout i MHD :) je to fakt kousek. Rotterdam je kosmopolitní a památky tam téměř nejsou (je tam přístav, stará čtvrť atd.), Schiedam má největší větrné mlýny v Holandsku a Delft je moc hezké městečko které určitě doporučuju. Utrecht je taky fajn, ale je trochu jiným směrem.

dakujem aj som nad tym uvažoval že by som možno skusil prejst Haag aj Rotterdam v jeden den :) Nevieš prosim ta ešte ako maju riešenu MHD že či si kupim v Amsterdame nejaku kartu ktora mi bude platit aj v Rotterdame atd?

To si myslím, že nebude fungovat. My jsme v Amsterdamu chodili pěšky (centrum se dá krásně zvládnout bez dopravy) a jedinou "MHD", co jsme využili, byl právě ten spoj Rotterdam-Delft-Haag . Holandsko má hodně integrovaný dopravní systém, ale MHD myslím budou zvlášť... ale třeba má někdo aktuálnější informace :)

Vygooglil som že sa da kupit nejaka OV chipkarta ktora sa dobija a mala by fungovat na vlaky po celom holandsku..a ved uvidime nejako si poradime :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!