Ahoj,pochlubte se (abych se mohl inspirovat) - Jaké máte plány na letošní Silvestr? :) Nějaké tipy?Mě osobně láká Bělehrad, Ukrajinské Karpaty, nebo případně něco v okolí Charleroi (možná Lille?). Také bych možná hecl, už tradiční akci od Eurowings v podobně random zpáteční letenky v období Silvestra. .

Silvestr 2017/18

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

14 reakcí

Ahoj,

pochlubte se (abych se mohl inspirovat) - Jaké máte plány na letošní Silvestr? :) Nějaké tipy?

Mě osobně láká Bělehrad, Ukrajinské Karpaty, nebo případně něco v okolí Charleroi (možná Lille?). Také bych možná hecl, už tradiční akci od Eurowings v podobně random zpáteční letenky v období Silvestra.

0

silvester je najlepsi doma, prip. v okruhu 2km kedy sa zobudim vo vlastnej posteli, prip. najdem okuliare v chlebickoch :D ale keby som to mal riesit v zahranici, tak Uzhorod.. hlavne sa mi nikdy nechce minat dovolenku, ked nelyzujem, na nejake chaty a pod. Vsak za jeden Silvester na horach mam pekny tyzden v lete na Ukrajine :D

0 Citovat

Hah, to máš pravdu. Každopádně, brýle v chlebíčkách jsou ještě akceptovatelné. :D

Já vždy trávil Silvestr v nějákém sklípku na Jižní Moravě s partou přátel, ale řekl jsem si, že tento rok by to chtělo okořenit. :D

Ukrajina je bezkonkurenční, tento rok jsem ale byl už 2x (1. Kyjev+Oděsa , 2. Lvov) , ale pořád mě nepřestal bavit. Jen mě malinko děsí hranice v období Vánočních prázdnin a Silvestra...

0 Citovat

V plánu mám Izrael/Jordánsko, silvestrovská noc v Petře. Letenky jsem pořídil v akci LOTu z WRO + Arkia ze SDV do ETH a půjčení auta v Jordánsku. Poprvé budu na silvestra mimo ČR/SR a docela se na to těším :)

0 Citovat

no oni to maju posunute ako ortodoxni..takze vianoce az 6-7/1.

0 Citovat

Silvestra jsem si neumel radu let predstavit jinde , nez na horach a samozrejme o pulnoci lyzovacka , je pravda ze neslo o hotel ,ale o klubovou chatu spotovniho oddilu ,ted uz nekolik let travime Silvestra u more na Kanarech a neni to zase az tak financne narocne ,jak by se mohlo na prvni pohled zdat , staci jen chytnout dobrou letenku a vcas si zajistit ubytovani

Lonskeho Silvestra jsme prozili v Omanu a ani to nebylo spatne , to ze to byl bezalkoholovy Silvestr zase tak moc nevadilo , ani petardy a svetlice nam nijak nechybely , letos se vracime zase na Fuerteventuru a pohodove chozeni v tricku a kratasech , doufam ze to nezhati nejaka Ophelia -)

Komu staci teplota more 19-21 stupnu , tak jsou pro nej Kanary skvelou volbou i na Silvestra, pochopitelne i s bujarym veslim , kdyz se neplati za alkohol dan , sice se nepotrebuju na Silvestra za kazdou cenu opit , ovsem je urcite prijemnejsi si dat to pivo za 1 euro nez v Dubaji za 10 euro a jeste v nejakem lepsim hotelu no a posezeni u vina na Kanarech ,nekde nad morem nema chybu ,. jen jedenkrat jsme s tech Kanarskych pobytu zazili trosku chladnejsi pocasi

Volime ale jen Lanzarote nebo Fuerteventuru, oba jsou nejbliz Africe a nejsou tak hornate , jako treba Tenrife ,nebo Gran Canaria , pripadne La Palma , tam je lepe letet az od konce unora , ty dva male, La Gomera a El Hierro jsou pak pres Novy rok mene dostupnejsi , trajeky tam maji omezeny provoz a zustava jen letecky presun s Binter Canaries

0 Citovat

hehe, hned ako som videl, ze svieti novy prispevok od Mikira, tak som si povedal, ze nieco bude o Kanaroch:) Ale napad dobry, len asi vtedy je tam higher than high season nie?

0 Citovat

My trochu spekulujeme s letenkami z bratislavy do eilatu za 64e momentalne v termine 31.12. - 4.1., ale to bol len len taky napad pri vikendovej chlastacke. Pre mna silvester ako taky nema nejaky spesl vyznam, aj ked ist sa vyhriat na par dni by padlo asi vhod

0 Citovat

Tak je tam sice hlavni sezona , ale prece jen to neni tak jako nekde na ceske sjezdovce a i Alpy mi prijdou vic precpane

Treba predloni jsme si rezervovali aparthotel Esquinzo vcetne poloponze 8 km od Morro Jable primo u plaze , kolem v podstate nic neni , jen krasne koupani a nemelo to chybu

Ohnostroj nad Morro Jable byl dobry rano v pisku napisy k Novemu roku a krasne koupani

Tyden vcetne polopenze byl pro dva za 525 euro a letenky jsem tehdy sehnal z CR pres Treviso za 50 euro na osobu za cestu tam , zpet uz to bylo do Irska drazsi , protoze vetsinou se kazdy chce vracet v prvnim tydnu noveho roku , kdezto cesta tam se rozdeli do vice dnu , ale jde to vychytat , myslim ze letos to bude z CR i lepsi, protoze pribyla Barcelona i Madrid a treba Tri kralovy pochod v Barcelone je docela zabava ,Madrid tak stoji za navstevu

0 Citovat

Ja tiez som sa nechal inspirovat a tohtorocny Silvester stravime na Lanzarote, v termine 28.12. - 04.01. Mikir, ake teda realne pocasie tam mozeme ocakavat? Jeden rok bolo chladnejsie - co to znamena?

Hrozne sa tam tesime ;-)

0 Citovat

My jezdíme do Krakova, jelikož v židovských hotelích silvestrovský příplatek většinou neznají

0 Citovat

Naopak bych se divil, kdyby v židovských hotelích někdy zapomněli na jakýkoliv příplatek, třeba i za ramadán :)

0 Citovat

@Dominik no jeden rok, az ale po Novem roce jsme meli more asi jen 17 stupnu, beznejsi je 19-21 a teplota vzduchu klesla k 20, beznejsi je tech 22 -24 historicky prumer je podle udaju 22 stupnu pres den a v noci to pod 15 taky nejde vetsinou slunecno dest prilis nehrozi, jedine snad nejaka kratka prehanka

Na Lanzarote jedeme ted v listopadu na Silvestra mame Fuerteventuru , koukal jsem na Lanzarote je ted 25-27 stupnu , more ma 23 , takze parada

Tezko to pro letostek odhadnou o kolik to pujde za ty 2 mesice jeste dolu , more mozna o ty 2-3 stupne vzduch je tezko tipovat

0 Citovat

Na Lanzarote jsme byli minulý rok , vraceli jsme se 23.12, naše dojmy a tipy zde

http://www.mojecesty.com/clanky/...arote.html

Jinak nejteplejší přes zimu není FUE ani ACE, ale jih na Gran Canarii ( oblast kolem PlayaTaurito)

0 Citovat

@Tonda 2 Nevim jestli je Gran Canaria v zime teplejsi nez treba oblast Jandia na Fuerteventure , na Gran Canaria jsme byli v breznu , ovsem z meho uhlu pohledu je Gran Canaria pro ty co uprednostnuji hotely mega turistiku a valeni u bazenu a vecery v barech byli jsme jednou a zatimco na Lanzarote jsme byli 3x na Fuerteventuru poletime taky potreti i na Tenerife jsme byli trikrat i kdyz vlastne jednou to bylo spojene s La Gomerou a jednou jen noc a prelet na La Palmu , tak Gran Canaria nas moc neoslovila , jiste je to zajimave ale jednou stacilo , mozna jeste Masapalomas pro gaye muze byt zajimave tim trdlistem v dunach -)

Ony asi ty teplotni rozdily nebudou zase az tak vyznamne mezi temi ostrovy ,ale prece jen hory urcite pocasi ovlivnuji a jak Tenerife , tak hlavne La Palma a pak i Gran Canaria vysoke hory ma , zatimco od Afriky jdou teple feny ze Sahary a narazi v prve rade na Lanzarote a Fuerteventuru . ktera hory v podstate nema

Papagayo a ta oblast tech plazi tam , je opravdu moc hezka , ale teplejsi more je v Puerto del Carmen a je tam i vic zabavy a stredisko je vic roztahnute podel vody a ne tak moc do vnitrozemi jako Playa Blanca

Co se tyka koupani ,tak jednoznacne na Fuerteventure oblast mezi Costa Calma a Morro Jable prevysuje vsechno ostatni na vsech Kanarskych ostrovech , leden a unor asi skutecne na valeni se na plazi cely den neni , ale treba na to obdobi kolem Silvestra jsem predloni na Fuerteventure chodili na plaz mezi 10-11 dopoledne a odchazeli az ze zapadem slunicka .more tech 21 melo urcite a vzduch tech 24 taky

More se zda opticky teplejsi kdyz neni mezi teplotou more a vzduchu tak markantni rozdil jako v lete , vecery jsou na toho Silvestra uz chladnejsi, ale nejak si nevzpominam ze bych nechodil i na vecere v kratasech a tricku , mozna nejaky ten vecer ano. kdyz jsme to protahli do pozdejsich hodin ,v urcitou vecerni hodinu se to lame a zacne foukat studenejsi vzduch

0
14 reakcí