ahoj, hrozně rád bych se podíval na madeiru, ale vůbec se mi nelíbí tohle http://www.mzv.cz/lisbon/cz/aktuality_z ... deire.html , co si o tom myslíte? Odradilo by vás to od návštěvy? .

Madeira

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

ahoj, hrozně rád bych se podíval na madeiru, ale vůbec se mi nelíbí tohle http://www.mzv.cz/lisbon/cz/aktuality_z ... deire.html , co si o tom myslíte? Odradilo by vás to od návštěvy?

0

No teď sem si o tom přečetl pár článků a mě osobně by odradilo to, že ty komáři přenašeči jsou i v centru měst (narozdíl od malarickejch) a teda ani ve městech si před nima nemůžu bejt jistej... Navíc ta tisícovka nakaženejch sem i zdá už dost... No prostě bych si vybral jiný destinace, svět je obrovskej. A Madeiru si nechal až na důchod, kdy už se to třeba nějak vyřeší.... smiley

0 Citovat

hmm, no tak na to kašlu no, sem už měl najitý spoje.. smiley

0 Citovat

tam chci jet ještě za levádovou turistikou hlavně, na moře kálim smiley , to tam bude na těch levádách samej tygří komár..

co se mi ještě nelíbí je že doporučovanej repelnet nějaký DEET se doporučuje pro dospělýho člověka v koncentraci myslim 30% a pro děti jen 10-15% smiley to bude dobrej sajrajt ten účinej repelent smiley, a že se má dávat až po opalovacim krému smiley

0 Citovat

DEET je chemická složka repelentu, která odpuzuje nejen komáry - http://cs.wikipedia.org/wiki/Diethyltoluamid
Platí, že čím více % tím lepší a déle trvající ochrana (to zní jak reklama na nově smiley ). Já měl (ještě mám) tento repelent.

Stačí jednou stříknout a rozmazat po končetině, jelikož je 95%. Moc bych se těch komárů nebál, pokud budeš pravidelně používat repelent, neměl by být problém. Navíc ty letenky smiley http://cestujlevne.com/?s=madeira&submit=Hledat

0 Citovat

Byl jsem na Madeire koncem cervna, chodili jsme s kamosem poctive kazdy den (cely tyden) cca 20-25 km, jak po horach, tak po levadach a na komara jsem nikde nenarazil, nic krome klistete jsem nechytnul smiley

0 Citovat

Kdo letíte přes Frankfurt,dávejte si bacha na časový posun při cestě zpět. Já kvůli tomu skoro nestihla letadlo do Prahy.. smiley

Lucka

0 Citovat

Má někdo zkušenost s příletem TAP PORTUGAL v 0,55  hod.?  Zvažuji  co bude lepší, jestli zůstat do  rána na letišti, nebo  si půjčit auto a dospat to v něm. Ubytování většinou nenabízí check-in během noci. Dík za info.

0 Citovat

Já bych volil jakékoli ubytování, domluvit se dá s každým, být zbytečně dojebaný ze spaní někde na lavičce nebo v autě, to není moc dobrý začátek dovolené. Aerobus do Funchalu jezdí i v noci. Teď jsem se zkusmo koukal, že jede v 1:30. 

0 Citovat

Dokonce mají uvedeno v poznámce, že tento konkrétní noční spoj čeká i na zpožděny TP1693, což je patrně tvůj let.

https://www.sam.pt/informacoes-aerobus.html

0 Citovat

Jinak auto si pak můžeš půjčit ve městě a vrátit ho na letišti, umožňuje to téměř každá půjčovna a nebere si za to žádný poplatek, maximálně zaplatíš nějaké drobné.

0 Citovat

Má někdo tip na autopůjčovnu bez platby předem a s plným pojištěním? Díky za info.

0 Citovat

FC Baník Ostrava napsal(a):

Má někdo tip na autopůjčovnu bez platby předem a s plným pojištěním? Díky za info.

Tip nemám, ale chválím přezdívku! ;)

0 Citovat

Dobré poledne,


mohl by mi někdo vysvětlit, jak to přesně funguje se vstupem (vstupenkami) na Great Allegoric Flower Parade? Rodiče viděli v TV nějaký dokument a projevili přání to vidět na vlastní oči. :-) Stojí se pouze v ulicích (zadarmo?) nebo souhlasí informace, že je dostupná nějaká tribuna za 25 EUR/místo?


Před rezervací jsem se ptal hoteliéra, zda by mi s tím byl ochoten pomoci. Jistě! Po rezervaci samozřejmě ticho! Grrrh! Mezi svátky jsem ještě poslal email do nějakého místního centra pro turisty. Tak uvidím, zda a jak mi případně odpoví.


Momentálně jsem v situaci, že hotel a letenky koupeny, výlety na další dny zajištěny. Ale o té květinové slavnosti vím akorát, že bude 3. května ve Funchalu. :-)


Děkuji za jakoukoli radu/objasnění. A přeji všem zdejším členům skvělý rok 2020!

0 Citovat

@Ragmo:  3 May 2020 – Great Allegoric Flower Parade = 30 EUR per seat na Grandstand, jinak je vstup zdarma

Údajně to bývá hodně dopředu vyprodáno...

0 Citovat

A nějaká rada, jak bych je mohl získat, když na mě hoteliér kašle? Online prodej jsem nenašel. A že bych jim tam letěl koupit vstupenky předem, to se mi úplně nechce. :-)


mirjur napsal(a):

@Ragmo:  3 May 2020 – Great Allegoric Flower Parade = 30 EUR per seat na Grandstand, jinak je vstup zdarma

Údajně to bývá hodně dopředu vyprodáno...

0 Citovat

https://www.madeira-rmktours.com...a-193.html

 
0 Citovat

Byl nekdo konec rijna/1.pol. listopadu na Madeire? Jake pocasi tam bylo? Zejmena dest.
Sice je Madeira celorocni destinace, ale nejake trvale deste asi nejsou to prave. Podle statistik by byly srazky snad 7 dni v mesici (30mm) na listopad.

0 Citovat

Já byl v první půlce listopadu (2019) na deset dní,taky sem se trošku bál počasí a nakonec OK,žádný trvalejší déšť jsem nazažil jen dvě tři krátké přeháňky - občas silnější vítr,ale nic hrozného vyjma tedy Ponta De são Lourenço to byla opravdu vychřice,ale tam je to prý celoroční záležitost.

Většinou polojasno teploty okolo 20 st.

Ale co bylo v roce 2019 nemusí být jindy dle statistik je listopad už trošku sázka do loterie .

0 Citovat

Noooo.Min. rok v listopadu pršelo hodně , ale zase jen první dva týdny. Předminulý rok chcalo pořád. Předpředminulý vůbec. Jo rok před tím pršelo  první a třetí týden hodně a ve zbytku vůbec :-).
Nějak nechápu podobné otázky. 30 mm je fakt sranda za měsíc, ale může se stát, že spadnou v tvém termínu. Stačí to tak? Ano osobní zkušenost nemám, ale ta je ti od někoho , kdo tam byl jednou, opravdu na dvě věci. Dávalo by to smysl se ptát někoho kdo tam bydlí. 

0 Citovat

My jsme byli letos celý listopad a pršelo tak každý třetí den. Hodně záleží v jaké části ostrova a většinou šlo vždy někam dojet kde nepršelo. 

0 Citovat

Nevadi, ze nechapes😂. Tak neodpovidej, vzdyt je to tak jednoduche. Mas trefne jmeno.

@lma a koupali jste se? 

0 Citovat

doctorex napsal(a):

My jsme byli letos celý listopad a pršelo tak každý třetí den. Hodně záleží v jaké části ostrova a většinou šlo vždy někam dojet kde nepršelo. 

to je taky dobre info, diky. Treba v zime ted koukam, ze i ta teplota vzduchu je nizka, ale v tom listopadu by mohlo byt i na koupani, 21-23st.

0 Citovat

Já ne jak to nemá alespoň 25 st. tam nevlezu ..

Ale kamarád ano v Porto Moníz v těch přírodních jezírkách tam jsem byl také a smočil jenom nohy a pak byl jednou na pláži ve Funchalu.

Ten oceán je ledárna v listopadu opravdu pro otužilce ..

0 Citovat

andreko napsal(a):

Nevadi, ze nechapes😂. Tak neodpovidej, vzdyt je to tak jednoduche. Mas trefne jmeno.

No na stupidní otázku stupidní odpověď. Ale věz, že někdo tak blbý jako ty, co si neumí najít informace o podobně profláklé destinaci jako Madeira, ke které je mrtě cestopisů a informací a nerozumí tomu, že každý rok může být úplně jiný co se dešťových srážek týče, mě určitě nemůže urazit. A není to moje jméno. Mé pravé jméno je: Mistr světa amoleta. Hlouposti zdar!

0