Booking.com

Napsal David Eiselt 2012-03-25T10:33:31+02:00 ve fóru Vyhledávače hotelů

Stále platí pravidlo že na cestování je dobré mít jiný účet a kartu než svůj hlavní hlavně v některých lokalitách.

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda nevadí, když něco zabookuju přes kreditku, která není na moje jméno, jestli to nebude nějaký
průser na recepci potom ? Díky

Osobně bych řekl, že bude záležet na tom, jestli se to při bookingu rovnou strhne (pokoj je předplacený bez možnosti storna), nebo tam tu kreditku dáváš jen jako zálohu pro no-show - v tomhle případě se platí až v hotelu cash/kartou. U druhého případu bych to neřešil, u prvního bych se explicitně zeptal přímo v hotelu (platbu pokud vím procesuje i při prepaidu přímo hotel, nikoliv booking.com, takže to bude asi záležet hotel od hotelu).

Myslím, že by to neměl být problém. Odpověď je přímo na stránkách bookingu:
Nemám kreditní kartu. Mohu si rezervovat pobyt i bez ní?
Většina hotelů vyžaduje platnou kreditní kartu jako záruku rezervace. Nabízíme však také hotely, které přijmou vaši rezervaci bez kreditní karty. Zatím je takových hotelů málo, ale jejich počet roste. Rezervaci můžete provést také s použitím karty někoho jiného, pokud máte souhlas držitele karty. V takovém případě při rezervaci napište do zvláštních přání (poznámek) jméno držitele karty a uveďte, že vám dal souhlas k použití této karty.

Tak diky chlapi.

Objednal jsem rezervaci hotelu v zahraničí - pokoje s možností zrušení zdarma do 2 dnů před příjezdem a bez platby předem. Rezervace zrušena včas (4 dny předem), potvrzeno maily od booking.com, kde je uveden i nulový storno poplatek. Přesto v den zrušení rezervace si nechal hotel od mé banky poslat celou platbu, komunikace s booking.com jednostranná, vůbec nereagují, ikdyž to slibují do 24 hodin. To pravidlo s jiným účtem a kartou na cestování než hlavní je zlaté, taky se tím už budu řídit.
Edit:
Tak chyba hotelu uznána, peníze budou vráceny na účet za 10-15 pracovních dnů. To je tedy rychlost.

Problém nebude resp. pokud bude, dozvíš se o něm do 24 hodin, kdy ti přijde od Bookingu email, že je problém s kartou. Na rezervace u Bookingu používám speciálně vyčleněnou kartu, na které mám málo peněz (z bezpečnostních důvodů a případného storka, kdybych se nemohl dostavit). Někdy hotely autorizují jen malou částku (50-200 Kč), někdy třeba první noc. Když tam není dostatek peněz, tak Booking pošle email a dá dostatek času na zadání nové karty, rezervace je celou dobu platná.

problém nebude, normálně otcovi při jeho cestách bookuji hotely od japonska přes švýcarsko až po usa (cca. 2krát do měsíce) a nikdy žádnej problém nebyl.

jj, potvrzuji. Zrovna jsem řešil reklamaci kreditky u RB. Nějaký mazaný Ferda si z ní platil v rakouské internetové sázkové kanceláři, a to prosím "Lidičky, já byl tak opatrnej...", já se říká ve Švejkovi smiley Problém není přenos, ale cílový terminál. U mě to bylo během cesty po Slovinsku a Maďarsku.

S kartami používanými pro rezervace hotelů přes net je třeba zacházet opravdu maximálně obezřetně a je asi opravdu dobré a prozíravé mít vyčleněnou jednu speciální kartu jen pro tento účel a udržovat na ní jen nezbytně nutný zůstatek, protože právě zmiňovaný booking.com zachází s údaji o kartách svých klientů naprosto nezodpovědně a nedbale... což v překladu a v reálu znamená že veškeré vaše údaje o kartě (včetně CVV kódu!!!) klidně pošle na papíře faxem hotelu kdesi v tramtárii. Jak se s těmito údaji na místě zachází, kde jsou tyto údaje uloženy, kdo k nim má přístup a zda/kdy jsou skartovány nikoho nezajímá. Booking.com rozhodně ne.

Nevíte někdo, zda jdou vyfiltrovat jen hotely např. s polopenzi nebo se snídaní?

Polopenzi nevím, ale snídaně určitě jde, tu si rezervuji pravidelně.

Ano, vím že když rozkliknu hotel tak tam mám napsáno že je v ceně snídaně, ale mně jde o to abych v nabídce měl jen ubytování se snídaní...
A to jsem v těch filtrech nenalezl, jen druh ubytování "BedandBreakfast"

toto urcite ide zakliknut u trivago.com - agregatora zahrnajuceho aj booking

pro: chalkopyrit1
Přepni si na češtinu. V levém sloupci pod hledat - hledat podle stravování: je tam polopenze, snídaně v ceně, plná penze, AI. Potom si dám setřídit podle ceny.

Neví někdo, zda stále Booking vydává Genius Award členství? Dřív bylo potřeba mít 24 rezervací za rok.

Dave, já ho dostal za 5 rezervací (říjen 2014 - září 2015).

pořád je to za 5 rezervací

za 5?! Poslední rok jsem udělal 18 rezervací a ani muk o nějakém členství smiley

PS: stejně tak nemám možnost filtrovat dle stravování..

U mne se to stravování ve filtru objevuje jen v případech, že zadám jednoho nebo dva dospělé. Pokud je zadáno více dospělých nebo aspoň jedno dítě, tak to stravování zmizne.

Ahoj, přítel má Genius, tedy tu desetiprocentní slevu a nedávno jsem přišla na to, že je to podle hesla "nechci slevu zadarmo". Našla jsem si u sebe na tabletu na Booking.com hotel, o který jsme měli zájem a napadlo mě jít se podívat na počítač, zda na něj právě těch 10% nejde uplatnit z jeho účtu. A jo, šlo to, jen původní cena byla nastavená tak vysoko, že i po slevě byl hotel dražší, než kdybych ho koupila na svůj účet bez jakýchkoliv slev. Vím, že se takové věci dělají, ale to už mi přišlo moc... smiley

Potvrzuju, taky mám to jejich slavné Genius členství už asi dva roky (a tehdy jsem měl nějakých 5 až 10 bookingů, víc ne) a žádné výhody mi z toho neplynou smiley). Ale to bude asi tím, že vybírám obvykle z těch levnějších ubytovacích kapacit. Jestli ty jejich "Secret deal" nebo "Genius discount" jsou doopravdy nižší než pro běžné smrtelníky jsem nezkoumal...

Zajímalo mne jen, jestli funkce stále existuje.. Booking není hoteliér proto je nemožné, aby dával slevy smiley
Bohužel co jsem se teď začal prokousávat různými věrnostními programy větších řetězců, tak se rozumný budget cestovatel nemá šanci nikam dostat.

tak minimalne odvoz z a na letisko zdarma ma par krat potesil, a dostal som ho prave preto ze som bol booking genius smiley, usetrilo mi to mozno dokopy dajak 30 €

Genius se někde projevuje a někde ne. Teď máme v Praze zabookovaný hotel, kde jednak dostaneme welcome drink a jednak je tam cena opravdu o něco málo niží než pokud se podívám z jiného počítače. Nicméně ve většině případů je to šuma fuk.

Protože jsme však v Česku, tak mi strhli z kreditky asi o 8 % vyšší částku než je uvedena v listingu. Jasně, "účtováno v místní měně" a na webu je cena v eurech převedná na koruny kurzem Bookingu. Jenže i když jsem to spočítal přes valutový kurz z cenu v EUR, tak to stejně nevycházelo = hotel má nastavený nesmyslně vysoký kurz eura pro odrbávání zákazníků. Support Bookingu mi pak říkal, že je to věc hotelu a že oni to neovlivní, že můžu leda podat stížnost. Jenže asi všichni víme, jak by pak pobyt vypadal. Takže počkám na checkout a pak jim to sdělím raději osobně.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!