Booking.com

Napsal David Eiselt 2012-03-25T10:33:31+02:00 ve fóru Vyhledávače hotelů

hmm, taky vám v posledních dnech booking automaticky "vnucuje" cashback 11 % z ceny další rezervace?

Zkontroloval jsem své dvě dnešní rezervace a ani ťuk. Dodáš nám nějaké screenshoty nebo postup, jak se k tomu dostat? Určitě to značnou část fóra bude zajímat cashback bez referralů ;)

Považuješ se za "značnou část fóra"? :)

eremi napsal(a):

Považuješ se za "značnou část fóra"? :)

Za část ano. Značnou? To musí posoudit jiní. Teď můžeme určitě potvrdit, že tu bude max. množina celého fóra mínus eremi.

já to taky mrdám. Nechci slevu ani zadarmo.

žádnej návod k tomu nemám :D prostě jsem přišel na booking a objevila se mi dole lišta s tím, že mám jako dárek 11 % cashback na další slevu, teď už se mi tam ta lišta ani neukazuje, ale když chci udělat rezervaci, tak to mám v tom přehledu (viz screen)


booking.JPG

Zdravím, pořebuji poradit. Když přes Booking rezervuji hotely pro rodiče, bude s tím nějaký problém? Normáně rezervaci provádím přes mé jméno, na moji kartu a v rezervaci uvedu, že pokoj není pro mě a napíšu jméno hosta/rodičů. Jde mi o to, aby po příjezdu do hotelu nechtěli po rodičích tu kartu, ze které byla provedena rezervace a aby místní daně a poplatky se také strhly z mé karty.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky za infromace.

ja tak kupujem pravidelne - tam ved mas moznost vybrat polozku, ze to nie je pre teba, ale kupujes pre niekoho ineho. A ked sedi meno, tak jedno aka karta. Ved vzdy mozu strhnut z inej, alebo cash.

Místní daň se platí na místě, takže z tvé karty ji strhnou nepůjde. Leda, že dáš rodičům svou kartu s pinem.

A pobyt je placen dopředu nebo až na místě? Ono je to strašně variabilní a liší se to hotel od hotelu, země od země. Někdy je vše v ceně, za kterou rezervuješ, včetně daní a turistické taxy, někdy jsou jen daně zvlášť  nebo jen taxy zvlášť, někdy se dá zaplatit jen v hotelu v hotovosti, někdy zaplatíš vše předem a v hotelu už ani cent... Ale jak píše David, pokud dojde na jakékoliv placení až v hotelu, tak to bude buď hotovost nebo z karty použité na místě.

Děkuji moc za informace.

Mě šlo právě i o ty místní daně, je to v USA. Z jednoho hotelu mi přišla odpověď, ať si u nich zažádám o "Credit Card Authorization Form" a že mi pak stáhnou i ty daně. Z druhého hotelu přišla komplikovanější odpověď, "You will have to return the completed form back to the hotel along with a business card, copy of the credit card, and a copy of the credit card holders drivers license", takže asi bude lepší, když si rodiče zařídí kreditku.

Stejně nechápu ten systém, tak na Booking je má karta a jméno hosta, host přijede do hotelu, ukáže pas, jméno bude sedět a hotel si přes Booking stáhne částku. Tak bych to chápala, ale očividně to funguje jinak.

aha tak o USA ide, tam to je trosku specificke. Inak mas moznost este skusit ubytko napr. cez Expediu, tam sa da zvycajne zaplatit vopred a hotel pouzije virtualnu kartu Expedie a nerezervuje nic vopred na tvojej karte.

Hotel si přes booking.com stahuje částky dopředu (zálohy nebo celé úhrady) tehdy, když mají takto dohodnuty a nastaveny podmínky. Na místě už to přes booking.com nejde.

Právě jsem dva hotely vzala přes Hotels.com a tam byla možnost zaplatit hned a i hned se mi na na kartě blokly peníze. Takže asi stejné, jak na Expedii. Jen teda doufám, že hotel po nich nebude chtít kartu pro ověření nebo něco.

radka.ryznerova napsal(a):

Právě jsem dva hotely vzala přes Hotels.com a tam byla možnost zaplatit hned a i hned se mi na na kartě blokly peníze. Takže asi stejné, jak na Expedii.

Expedia vlastní hotels.com. Ubytovací zařízení většinou ani nepozná přes který web šla rezervace. 

Mám čerstvou zkušenost s Booking.com. Pokud platíte a nemáte žádné nároky všechno běží. Ovšem pokud se na straně ubytovatele něco zadrhne, dává tady Booking.com ruce pryč. A to pak voláte na českou linku.... A oni nic. Hlava strčená v písku. Naučené fráze, žádné řešení. Doporučuji i jiné zprostředkovatele ubytování. Tihle jsou naprosto mimo realitu. Jakási odpovědnost?Naprosto vymizela.

Můžeš být konkrétnější o co šlo?

Ja som s tym booking supportom riesil nejake 3 veci za tych 7-8 rokov co mam u nich ucet a vzdy to vyriesili v moj prospech a spokojnost. Ale jasne ze to je pripad od pripadu, zalezi aj s kym hovoris, kto je ako ochotny, aku ma naladu a aj ako ty si moc submisivny atd

Velmi špatná zkušenost s Booking.com - po nekomunikaci jsem napsal tedy oficiální stížnost. Dle doporučení stránek.Každý slušný podnik odpoví, že obdržel,nebo věc řeší a tady tihle nic. Ale protože jsme celkem 4 postižení ....... rozhodně tady celou věc popíšeme podrobně.Moc podrobně. Jedná se o ubytování-neubytování v USA. K nám se zachovali jak nějaký turecký divoký ubytovatel.

Zajímavé. Řešil jsem teď neexistující ubytování s Agodou (stejný majitel) a nakonec jsem dostal voucher v ceně původního ubytování a rozdíl v ceně mezi ním a jiným, které jsem si sám našel na Bookingu, mi prý pošlou na účet.

Ze zákazníka Booking.com-najednou obtížný hmyz.Zarezervovali jsme si hotel na Miami Beach. Vyjímečná cena.Přicházi offi potvrzení rezervace.Po 3 dnech výzva, že máme neplatnou kartu!Na výzvu B.C. sháníme pracně potvrzení banky.Potvrzeno, navíc mazaný hotel si ověřil řádně kartu, ale platbu si nestáhl.Ale B.C. se už neozývá.Po tel urgenci mění operativně důvod zrušení. Prý špatně uvedená cena hotelem.Cena kterou měl hotel vystavenu na stránkách 3 dny na  B.C. V přehledech na Trivago se hotel držel na prvním místě.Než by si B.C. udělal pořádek s vyčuraným hotelem, dělá hlupáka ze zákazníka.Hotel je takřka na hlavní třídě, žádná periferie. Varuji před Booking.com, spíše jeho cz.sekcí ,varuji před hotelem Pierre. Hotel je sice nečestný, ale marné přisypává penízky zprostředkovateli.

A co se tedy vlastně stalo tak hrozného? O žádné peníze jste nepřišli, jestli to dobře chápu, jen jste nedostali hotel za inzerovanou velmi nízkou cenu... je to tak? To se stává vcelku běžně, je to chyba hotelu a netřeba obviňovat booking.com.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!