viz: http://cestujlevne.com/havana-na-kube-s ... 13-585-kc/ Nevim, do kterho diskusniho tematu to napsat, tak to pisu tady (tak me zrovna napadlo, udelat nejaky oddil pro univerzalni dotazy  .

Kuba - individuální cesta

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Co se tyka celkove ceny, tak na osobu:

letenky 12.000,-

auto 6.000,-

sebou 500 EUR, jedna platba kartou 140 USD

13500+3000

na osobu necelych 35 s tim, ze jsme projeli uplne vsechno, co jsme chteli, dovezli maximalni mozne mnozstvi doutniku a alkoholu, a na cayo coco jsme nocovali v hotelu za 100 EUR na hlavu na noc :D a navic jeli v neoptimalizovanem mnozstvi dvou osob, protoze nebyli spolucestujici.

0 Citovat

Ahoj, chtěli bychom letět v lednu ? S jakou cenou letenek máme počítat? 13tis.? Díky

0 Citovat

srneceek napsal(a):

Co se tyka celkove ceny, tak na osobu:

letenky 12.000,-

auto 6.000,-

sebou 500 EUR, jedna platba kartou 140 USD

13500+3000

na osobu necelych 35 s tim, ze jsme projeli uplne vsechno, co jsme chteli, dovezli maximalni mozne mnozstvi doutniku a alkoholu, a na cayo coco jsme nocovali v hotelu za 100 EUR na hlavu na noc :D a navic jeli v neoptimalizovanem mnozstvi dvou osob, protoze nebyli spolucestujici.

Půjčovali jste si i auto?

0 Citovat

srneceek napsal(a):

Co se tyka celkove ceny, tak na osobu:

letenky 12.000,-

auto 6.000,-

sebou 500 EUR, jedna platba kartou 140 USD

13500+3000

na osobu necelych 35 s tim, ze jsme projeli uplne vsechno, co jsme chteli, dovezli maximalni mozne mnozstvi doutniku a alkoholu, a na cayo coco jsme nocovali v hotelu za 100 EUR na hlavu na noc :D a navic jeli v neoptimalizovanem mnozstvi dvou osob, protoze nebyli spolucestujici.

Půjčovali jste si i auto?

0 Citovat

xbrunetka napsal(a):

[citace="srneceek"]Co se tyka celkove ceny, tak na osobu:

letenky 12.000,-

auto 6.000,-

sebou 500 EUR, jedna platba kartou 140 USD

13500+3000

na osobu necelych 35 s tim, ze jsme projeli uplne vsechno, co jsme chteli, dovezli maximalni mozne mnozstvi doutniku a alkoholu, a na cayo coco jsme nocovali v hotelu za 100 EUR na hlavu na noc :D a navic jeli v neoptimalizovanem mnozstvi dvou osob, protoze nebyli spolucestujici.

Půjčovali jste si i auto? [/citace]

viz rozpis: AUTO 6.000,- / osoba => 12 celkem.

0 Citovat

Ještě bych chtěla říct, že je možnost jezdit v těch jejich amerikách i na dlouhé vzdálenosti - tváří se to jako shared taxi, ale kolikrát jsme jeli i sami. Stačí se domluvit v místní Travel Agency nebo rovnou s nějakým taxikářem na ulici. Ceny odpovídají, ale zase je to stylový cestování bez starostí. Uvádím naše ceny a příklady cesty:

- auto na celý den s řidičem: 200 CUC - celodenní soukromý výlet do Parku Vinales z Havany - vždycky nám zastavil, kde jsme chtěli (i třeba jen na pauzu na Mojito :-) :-) )

- shared taxi Havana-Trinidad: 35 CUC/osoba (to jsme jeli my dvě a nějaký další pár australanů)

- normální taxi Varadero-Havana: 80 CUC

- ubytování v casa particular: 25-35 CUC (Havana a Varadero nejdražší, zbytek spíš kolem těch 25, byli jsme tam koncem sezony)

0 Citovat

Nemáte někdo prosím zkušenost s půjčením auta na Kubě v prosinci? Většina půjčoven má vyprodáno a ti, co ještě vyprodáno nemají, chtějí za auto 2000kč/den, což mi přijde hrozně moc. Letíme na Kubu na 21 dní na vlastní pěst a rádi bychom z ní co nejvíce procestovali. Bydlet ale budeme pouze ve Varaderu - je to naše první cesta bez cestovek, tak jsem si moc netroufla si zamluvit více ubytování na více místech.

Budu ráda za jakýkoliv tip nebo případně alternativu - půjčení skútru. chtěli bychom ale i do trinidadu a to moc nevím, jestli se na skútru taková dálka dá zvládnout.

Předem děkuji.

0 Citovat

Tak to ste si na prvu cestu bez CK asi nevybrali najlepsie a este aj v decembri ked tam je uplne najviac narvane. Kuba je uplne niekde inde nez vyspele zapadne zeme a uplne jej chyba pre tolkych turistov infrastruktura. Aut je tam malo, treba ich rezervovat kludne aj polroka dopredu (ocividne aj to je malo) a su drahe. Takze sa bud zmierite s cenou alebo budete musiet vyuzit ine dopravne prostriedky. Napr. autobus Viazul - listky odporucam rezervovat cez internet este z domu, 1-2 dni pred cestou byvaju vypredane. Autobusy mozu meskat, ale urcite su spolahlivejsie ako vlaky. Dalsia je taxi colectivo - ponuk budete mat na kazdom kroku neskutocne, odporucam si pozriet kolko stoji na danej trase bus a podla tejto sumy vyjednavat. Nam sa podarilo dostat obvykle na cenu autobusu + 5 cuc (na tych preflaknutych trasach, ale do Topes de Collantes nas nechceli zobrat piatich pod 70 cuc aj ked je to len 20km). Ak ste dvaja, tak si nahanaci k vam najdu este nejakych ludi do auta. Tato varianta je celkom pohodlna, ale ak budete stale podnikat len vylety z Varadera a budete sa musiet vracat stale naspat, tak asi to pozicanie auta vyjde lacnejsie. Na trase Varadero-Trinidad urcite nebude problem zohnat taxik, je lepsie si ho dohodnut den dopredu na nejaku hodinu.

Inak ubytovanie na Kube nie je potrebne rezervovat (okrem Varadera, tam som pocula moze byt problem zohnat na mieste v sezone). Ak vam nevadi byvat u domacich, tak casa particulares je v niektorych oblastiach pomaly viac nez normalnych domov. Aj ked neviem ako v tom decembri, ale myslim si, ze stale nie je problem. Staci sa prejst po meste a hladat symbol kotvy, alebo na autobusovych staniciach vzdy byvaju majitelia hladajuci hostov. Neviem kolko z tych 21 dni a kam chcete cestovat po ostrove ale pride mi to trocha zbytocne sa stale fixovat na Varadero. Ale to uz je na vas. Hlavne sa nikam nenahlite lebo by vas Kuba akurat tak nastvala aka je pomala. Enjoy :)

0 Citovat

Kuba byla vždycky náš sen, tak jsme si řekli, že to zkusíme. Sama ještě nevím, jak moc budeme cestovat, protože mám nějaká zdravotní omezení - proto i to bydlení na jednom místě. Uvažovala jsem o tom, že bychom strávili i pár dní v Trinidadu, protože je od Varadera daleko a stojí prý za to si ho projít. Ubytování mám přes airbnb, myslím si, že je to nejlepší možný způsob ubytování. Pak určitě chceme do Havany a možná na nějaké výlety pořádané místími CK, jestli tam něco takového je? četla jsem, že by tam měl být možný výlet lodí za delfíny a tak.

Bohužel my jindy než v prosinci skrz práci nemůžeme, ale asi jsme to skrz tu hlavní sezónu nedomysleli. Každopádně děkuji za vyčerpávající info. Asi budou tedy nejlepší ty taxíky. Paní, u které budeme bydlet, mi nabídla, že by mi vždy nějaký domluvila, že jich pár má, které pro své hosty "používá" a u kterých dokáže domluvit lepší cenu. Třeba se nám tam někde podaří sehnat i ten skútr na ježdění jen po bližším okolí. A nebudeme bydlet přímo ve Varaderu, ale kousek od Matanzasu, kde by to mělo být klidnější a mělo by tam být méně turistů - má to být 8 km od Varadera, takže na výlet pojedeme určitě i do Varadera.

0 Citovat

Jasne chapem. Urcite som nechcela odradit. :) No tak pokial sa neplanujete trepat niekam extremne daleko (ako napr. Santiago alebo Baracoa), tak to z toho Varadera nebude az take nestastne. Tie taxiky vyjdu asi najlepsie, mozno by sa dalo nieco pozicat aj od miestnych ale neviem ako to v reale funguje a ci je to vobec mozne.

Miestne CK tam su a vyletov je urcite neurekom, ale kedze sme tuto moznost tiez nevyuzili, tak netusim ako sa to pohybuje cenovo. Asi by som si pred cestou pozrela nejake recenzie na rozne spolocnosti a konkretne vylety, lebo potom na Kube uz internet moc nebude. :)

0 Citovat

Nejde, je to tam prý nelegální, psala mi to paní, u které budeme bydlet, když jsem se jí ptala na jiné možnosti půjčení auta. Místní prý půjčovat nesmí.

Děkuji za informace :) ano, vím, že internet moc k dispozici nebude. Mám koupeného už i průvodce a zjišťuji si momentálně všechny možné informace, abych byla připravená. Ještě jednou děkuji za veškeré info :) a můžu se ještě zeptat, jak je to tam s jazykem? domluvím se i anglicky? španělštinu se učím teprve pár měsíců, tak je pro mě lepší angličtina.

0 Citovat

Jen bych chtěl podotknout, že Matanzas a okolí je dost nevábné, mírně řečeno... V bydlení někde poblíž nevidím žádnou výhodu.

0 Citovat

No vo Varadere a okoli som nebola, takze neviem ako je to tam, ale vseobecne je to s anglictinou bieda. Je fajn vediet aspon zaklady, hlavne cislovky na vyjednavanie :) My sme tiez velmi nevedeli, sice som sa ju ucila nejaky ten mesiac ale moc som im nerozumela - maju svoj prizvuk a hovoria dost rychlo. Ale v CK sa urcite dohovorite v EN a ludia co prichadzaju do kontaktu s turistami nieco vedia. Ale znalost ES je rozhodne vyhoda.

0 Citovat

na Varaderu anglictina OK, jinde to byla sranda....

Ale jinak si myslim, ze je skoda celou dobu travit tady. Meli jsme z toho trochu pocit, jako kdyz nekdo tvrdi, ze "zna, videl a byl v Egypte" a pritom byl jen v Hurghade :/

0 Citovat

Já jak letěl na Kubu, tak jsem jel sólo, ale poradil jsme se s jedním pánem, který mána Kubu cestovku a zařídilmi tam hotel, vízuma tak... popřípadě doporučuju tady http://www.divingincuba.cz/

0 Citovat

Ahoj, plánuji v prosinci cestu na Kubu a chci se zeptat, jak je "bezpečné" cestovat samostatně (sama žena) místní hromadnou dopravou nebo taxi. Na stránkách MZV nedoporučují samotným ženám brát si taxi, tak nevím. Předem díky za info/zkušenost.

0 Citovat

ahoj, chci se zeptat, jestli se na Kubě dá půjčit i kolo? nebo jak jste se přepravovali? španělsky neumím, tak pan Didier pro mě nepřipadá v úvahu..Díky D.

0 Citovat

Kolo půjčíš, ale jak kde.. :-) cena kolem 5 CUC/den (toto je info k Trinidadu, kde si budeme půjčovat i my v příštím týdnu)

0 Citovat

Sama zena podla mna uplne v pohode. Kuba je velmi bezpecna, turistom sa nic nestava. V Havane je vela miest, ktore vyzeraju ako vystrihnute z obrazkov stvrti kde netreba chodit, ale mala som dojem, ze to tam vlastne tak vyzera bezne :)

Na kolo po meste/na plaz sa staci spytat domacich (jedno slovicko sa snad naucis), ale ak myslis nejake kvalitne horske na dlhsie vzdialenosti, tak to neviem.

0 Citovat

http://e-travelcuba.com/

445 EUR na 10 dni.

Ale jen diky tomu jsme stihli v ramci omezene dovolene vse, co jsme chteli + 2 noci Cayo Coco a 2 Varadero :D

Kdyz se podivas na ceny Viazulu a jizdni rady (nebo si neco nactes o super truper mistnich dopravnich nakladacich), tak se mozna dopocitas k tomu, ze vlastne to auto az tak drahe neni :D

pozor na agenturu http://e-travelcuba.com/ jsou to podvodníci, stačí si to vyhledat na tripadvisoru a jinde. Někdo auto skutečně dostane, většina lidí ale přijde o peníze. Asi jste měli štěstí, že Vám to vyšlo. Naštěstí jsem agenturu před rezervací progooglil.

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. Domlouváme s půjčovnou auto, plán byl po příletu pobýt 2 dny v Havaně, vyzvednout auto a pak ho zase v Havaně vrátit. Bohužel nám ale chtějí změnit místo vyzvednutí a to na letišti ve Varaderu. Protože je mi jasný, že pokud to nepotvrdíme, jsme bez auta, tak plánuju, jak a kdy se dopravit do Varadera.

Že bysme hned po příletu jeli do Varadera a Havanu nechali až na dní před odletem...

Viazul má poslední 4 místa v buse z Havany v den našeho příletu, pro 4 osoby vyjde na 40 USD. Nevíte, kolik může stát taxi přímo z letiště v Havaně do Varadera? Jestli koupit ty lístky na Viazul a nebo počkat a řešit to na místě? Popř. co busy pro místní? Máte zkušenosti? Předem díky.

0 Citovat

jeli jsme taxíkem z Varadera do Havany na letiště, cena byla dohodou, takže jsme jely za 80 CUC. Jako žádná láce, ale byly jsme líné a řešily to den před odjezdem :)

0 Citovat

Zásadní je, v kolik budete na letišti v HAV a kolik budete mít zavazadel. Na pankáče by to šlo místními busy z letiště a pak courákem do Varadera, určitě by to bylo levnější, ale mnohem komplikovanější. Taxi bude každopádně dražší.

0 Citovat

Přílet už v půl osmý ráno, takže na cestu času dost :) předpokládám, že každý budeme mít jednu krosnu... Spíš nevím, jak hledat ty místní zastávky, odkud to kam jede a tak, španělsky moc neumíme...

Každopádně na Viazul bysme museli stejně do centra, takže to asi vyjde s taxi plus mínus stejně...

0 Citovat

Náhodně jsem narazila na zajímavou cenu letenek od STUDENT AGENCY - zpáteční letenky Milán - Havana za 10 888.-

https://www.studentagency.cz/let...ign=havana

0