Kuba - individuální cesta

Napsal Bear 2013-08-11T12:48:53+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

V období, kdy jsme tam byli,  teploty v noci nepadali pod 25 st.C, vzhledem k tomu, že jsem před odletem pracoval venku v zimě, to bylo potřebné ( možná by bylo lepší napsat příjemné).

Z Cayo Coco jsme utekli hned na pevninu a vrátili se tam jen dvakrát na výlet a potom na odlet. Jinak jsme se pohybovali v oblasti Morón, Ciego de Avila, Nuevitas, Venezuela, Santa Lucia a tak.

Španělsky se učila žena v letadle, vždycky jsme se nějak domluvili, obchody pro místní jsou za nacionále, nikdo neřeší, kdo tam nakupuje, to stejné restaurace, trhy. Nacionále si můžete z convertibilních vyměnit v bance, normálně lidi na ulicích přepočítavají convertibilní na nacionále a naopak, teď to funguje spíš jakou duální měna, jako na východě třeba k rublu používají dolary.

Největší zážitek byla jízda vlakem z koloniální doby z Moronu do Nuevitas cca 160 km za 8 hod.. 5 nacionále. Projíždělo se zemědělskou krajinou, pořád něco nakládalo, vykládalo, prodejci přicházeli, odcházeli. Projíždělo se oblastí bez elektřiny, tedy i bez světelného smogu a hvězdičky byly úžasné. Podařilo se nám to až na podruhé, vlak jezdil jen v sudé dny a to jsme na jízdním řádu nepochopili.

Když tady čtu všechny ty špatné zkušenosti, tak mám pocit, že jsme asi měli štěstí. 

My jsme platili za CUC i CUP podle toho co jsme zrovna měli. Několikrát se nám stalo, že jsme platili CUC a zpět jsme dostali CUP a to jsme se pohybovali skoro jen v turistických místech. Dokonce i v centru Havany jsme jedli v restauraci za CUP.

Na okraji Vinales jsme byli v příjemné levné Casa kde jsme platili 30 CUC za ubytovaní s klimou a snídaní pro dva. Majitelka byla moc milá a doporučila nám pro kazdou zastavku Casu až do Trinidadu a když jsme řekli odkud jedeme (casa ve Vinales) tak jsme vždy měli cenu 30 CUC. Jasný bylo vidět, že turisti jsou prostě chodící peněženky, ale tenhle pocit jsem už měl v hodně rozvojových zemích. 

Obecně co se týče otravných lidí co se mě snažili natáhnout na všem u mě rozhodně vedou Egypťani. Letos jsme tam měli půjčené auto a najeli jsme tam asi 1000 km a většinou to bylo hrozný...

Tady jsou možnosti nízkonákladové dopravy

https://postimg.cc/gallery/jxc64sfu/

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!