Zdravím, má tu někdo zkušenost s dovolenou v Maroku? Do jakého města případně jak je to tam s podvodním světem, co strava?Docela mě tato země láká.Co je potřeba, na co si dát pozor atd. Díky za info!  .

Maroko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím, má tu někdo zkušenost s dovolenou v Maroku? Do jakého města případně jak je to tam s podvodním světem, co strava?Docela mě tato země láká.Co je potřeba, na co si dát pozor atd. Díky za info! smiley

0

Google: "Maroko cestopis"

0 Citovat

Myslím, že google v tomhle zrovna moc nepoví smiley

0 Citovat

Podvodní svět - tím myslí s potápění? Neslyšel jsem, že by se do Maroka jezdilo potápět. Surfovat určitě. Pobřeží je hodně větrné, Agadir je celkem bezvětrný s mraky hotelama a evrops. turistama, pěkná, v sezoně uklizená pláž. Jinak není problém půjčit auto a zajet někam okolo do 'divočiny' k moři, ale nepočitejte s nějakejma službama...Jídlo maj buď svoje, nebo francouzský. Najíst se dá levno hlavně k večeru u stánků, které přez den nemusí být otevřené nebo jsou mobilní. Bejvaj v centru nebo na hlavní třídě. Většina vesnic/měst mívá v centru tržnici a okolo restaurace. Ve velkých městech malá marakeš, agadir, fez atd. bývají staré a nové čtvrtě, v těch moderních bývají hypermarkety marjane nebo Carrefour, kde mimojiné prodávají hotová jídla, grilovaná kuřata apod.

Mrkni se když tak tady: http://www.akcniletenky.com/diskuze/viewtopic.php?f=29&t=2641&hilit=maroko a okolo tam najdeš další, např. o pujčení auta atd.

0 Citovat

Díky za obsáhlý článek, super! smiley

0 Citovat

Vzhledem k tomu, ze jsou ted vazne levne letenky, dovolena nejaka vybyla, kamos na cestu se nasel, uvital bych nejaky navrh na cca 9-ti denni cestu autem alespon po tom nejdulezitejsim. Kdyby se nam za tu cenu povedlo neco na cca rijen koupit, asi do toho pujdeme.

0 Citovat

Tipy na cestování po Maroku, informace z první ruky o cestování autem atd., ale i možnost přidat se k výpravám najdeš tady: http://www.objevtemaroko.cz

0 Citovat

My jsme letos v březnu objevovali autem krásy Maroka. V případě zájmu je níže odkaz na náše dokumentární video z cesty. smiley

http://www.bushmanfilm.com/maroko-1/

0 Citovat

Paradni video smiley

0 Citovat

Ahoj, mate nekdo tip na levnou letenku do Maroka?

0 Citovat

rozhoduji se mezi Casablankou a Marakes ?? co by jste doporucovali smiley

0 Citovat

Zdravím, má, prosím, někdo zkušenost ohledně sjízdnosti cest v Maroku v zimních měsících? Chystám se tam v lednu na deset dní, chtěl bych udělat okruh od Fesu po Sidi Ifni a zvažuji, zda rezervovat auto s pohonem 4x4 nebo zda postačí 4x2. Díky

0 Citovat

Cesty v Maroku jsou dobré, bez děr a přes zimu tam sníh není. Sjízdné jakýmkoli autem nezávisle na počtu hnaných kol a výššce podvozku. Obvykle ale půjčují Dacii Logan. Výjimkou je průsmyk Tizi Tichka přes Atlas, který občas přes zimu zapadne a je to na řeťězy. Beztak to ale zablokuje nějaký kamion, takže lepší sledovat aktuální situaci smiley Ale je to myslím mimo vaší trasu..

Spíš dejte pozor na policajty..Nás stavěli 3x na 100km. Obvykle rádi měří na dálnicích, těsně před nebo za značkou obce. Jako všude smlouvání nutnost smiley

0 Citovat

To je fakt, hlavne na vyjezdu z Fezu smer letiste merili docela dost... meli tam i frontu aut smiley Dokonce tam meli i pasy na propichnuti pneumatik smiley

0 Citovat

Se sněhem si hlavu nelámej - bývá až nad 2.500m. V lednu jsem už tam byl tři krát a zase jedeme 8-16.ledna , tak se tam možna potkáme.
Jestli pojedeš jen kolem pobřeží, můžeš počítat s teplotou 15 - 20 st. Ale na koupaní to zrovna není. / z hecu jsme se ale koupali i letos v půli ledna kousek od Sidi Ifni./ Auto ti stačí určitě obyčejná dvojkolka za 30E/den. Všude jsou asfaltky. My sice jezdíme 4x4, ale hledáme spíše odlehlá místa a offroad trasy v Atlase a na poušti.
Jestli budeš mít zájem, rád poradím i s trasou.

http://maroko.orbion.cz/fotogalerie/aut ... 4x4-54261/

Vláďa

0 Citovat

Děkuju moc všem za rady. Z Marakéše mi zpáteční let s Ryanairem odlétá ráno v 06:55 (neděle). Asi bude, prosím vás, potřeba tam být předem obvyklých 1,5-2 hodiny? Má, prosím, někdo zkušenosti s přesunem z centra Marakéše na letiště takhle brzy ráno kolem cca 4:00? Asi bude lepší si předem domluvit taxíka? Letět sám, přespím na letišti, ale mé polovičce se moc nechce...
Děkuju

0 Citovat

Již jsem zpět z Maroka, tak ti mužu podat aktuální info.
Tu 1,5 hod před odletem bych raději na letišti byl. Nezapomeň že před bezpečnostním odbavením musíš zajít k odbavení zavazadel a nechat si potvrdit letenku.
Letiště je od centra města cca 6-7 km, takže taxíkem tam budeš za 15 min. U náměstí seženeš taxi kdykoli, jen je třeba opočítat že cena bývá kolem 100 dirh. za auto a cestu.
Autobus bohužel jezdí od 6 do 2130 co 10-15 min. Takže ten ti ještě nepojede.
Mi se v pátek povedlo jet za 50 dir., ale to si mne taxikař sám vyhmátnul na zastávce autobusu a nabídl cenu téměř stejnou co bych dal za jízdné v autobusu s báglem.
Já bych neměl žádné obyvy a z náměstí odjížděl kolem 4 45 hod.
Užíj si to .
V.

0 Citovat

Nový článek na mém webu snad pomůže http://www.autovylet.cz/dovolena-v-maroku-a-recenze-z-cestovani-autem/

0 Citovat

má někdo nějakou zkušenost s cestou Maroko - Kanárské ostrovy lodí s autem ???

0 Citovat

Radovan napsal(a):

má někdo nějakou zkušenost s cestou Maroko - Kanárské ostrovy lodí s autem ???

Mám pocit, že tyto trajekty byly zrušeny.

0 Citovat

aha, tak to by bylo nemilé ... právě mě udivuje, že mě google mapy směruje zpět na Španělsko.

0 Citovat

Velice levně teď vyjde Maroko ve slušném hotelu v lednu například z Lipska. Na poznávačku ideální. Let je přímý se SunExpres.

3 500,-Kč zájezd se snídaní (týden)

7 000,-Kč zájezd All (týden)

https://zajezdy.dovolena.cz/maro...8-47-60-57

0 Citovat

Ahoj,

v únoru letíme do Maroka a chtěl bych se zběhlých cestovatelů poptat na pár otázek, které mi vrtají hlavou. Přiletíme do Agadiru a máme v plánu se zdržovat v této oblasti, co byste tak doporučili navštívit? Podle googlení stojí za návštěvu Taghazout, Essaouira a Taroudant. Dívám se, že jsou v okolí i nějaký národní parky, dá se to skloubit? A Agadir samotný, jak moc stojí za návštěvu? Máme tam týden a chtěli bychom to tak nějak nakombinovat, ideálně i s koupačkou v moři O:-)

Co se týče dopravy, jak to tam funguje s autobusy a tak? Přes rome2rio mi to nachází něco málo, ale vůbec se v tom nevyznám.

Co se týče ubytování, jak je nejlepší zařídit? Airbnb, booking, nebo až na místě?

Chtěl bych se zeptat i na hygienické podmínky, jak moc je to tam špatný? Voda z vodovodu asi passé, co?

Díky moc:)

0 Citovat

Přímo v Agadiru jsem nebyl, takže první odstavec nechám bez odpovědi, ale:

- největší autobusová společnost v Maroku je CTM (http://www.ctm.ma/), jistější je jízdenky rezervovat v předstihu a zaplatit normálně kartou, pak vytisknout z mailu. Autobusy moderní západní.

- hygienické podmínky jsou na různých místech různé. Maroko není zas tak nevyspělá země, ale je Africe, takže je nutné to brát trochu s rezervou. Voda z vodovodu je v zásadě ok, ale rozhodně ne k běžnému pití, kupovat balenou.

- ubytování patří mezi ty levnější, hotelů je hodně a jsou v pohodě, takže booking bez problému.

0 Citovat

Přímo v Agadiru je v podstatě prdlajz... Kasbah, souk, rybí trh a to je vlastně vše co mne napadá. I tak jsou to věci pro jejichž návštěvu ti stačí pár hodin.

Ale pláž je použitelná a večer když se vylidní se dá říct i hezká...

s hygienou - jsou tam schopni mít krásně naklizený park a vedle v podstatě skládku. Asi tak :)

Vodu z vodovodu sem párkrát pil, no mám pocit že snídaňovou šťávu z pomerančů tim ředili pořád :)

autobusy CTM, je to dohledatelný na webu, nádraží v agadiru je trochu z ruky ale petit taxi stojí pár korun. Přišlo mi že na nádraží trochu selhávalo značení stanovišť (alespon z pohledu evropana) takže oči dokořán a sledovat co přijíždí.

Do Essaoury to jede cca 3h vč. pauzy v půlce - u restaurace někde ve vesnici, ceny příjemný...

Taghazout se dá jet i místní mhd (vyzkoušeno) za nula nula prd. Nebo opět taxíkem, tentokrát už grand taxi - na cestu zpět stojí přímo u autobusový zastávky, ale pokud ho neobsadíte kompletně, buď si připlatíte nebo budete čekat až taxikář sežene další cestující. Za mne mhd lepší volba i když být jediná bílá huba v buse může být trochu nepříjemný :)

0