Zdravím, má tu někdo zkušenost s dovolenou v Maroku? Do jakého města případně jak je to tam s podvodním světem, co strava?Docela mě tato země láká.Co je potřeba, na co si dát pozor atd. Díky za info!  .

Maroko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Khamlia odporucam i ja.

Isol som s nimi do puste len ja, guide a tavy, cena ako pre skupinu.


Hehe len ked dojdes do stanoveho tabora a vyjdes na dunu, za nou je dalsi a za dalsou dalsi....


Avsak nesuhlasim, ze v merzouge su davy nadhanacov. Mna tam oslovil len jeden aj to v ramci slusnosti.

0 Citovat

Díky moc za tipy :) jedu sama, auto tedy asi nebude nej nápad. 

No akorát když pojedu busem, bude to vždy jen přeprava z místa A do místa B, pro mě je i ta cesta cíl, takže ještě přemýšlím nad stopem, tam by to asi neměl být velký problém. Nechám se vyhodit tam kde se mi bude líbit, pofotím a pak pak zase popojedu..

Ještě jsem se chtěla zeptat, když bych se třeba ubytovala přímo v Khamilia, tak potom ty tripy do pouště s přespáním - to se spává zase v jiném kempu přímo v dunách nebo se vrací zpět do Khamilia? Zůstala bych tam klidně pár dní, tak jestli hledat ubytování i na tyhle mezinoci v Khamilia.. Máte představu za kolik se ty výlety s přespáním v poušti asi přibližně pohybují, když bude výchozí bod tady v nějaké vesnici u dun? 

0 Citovat

Nemyslím, že cestovat sama stopem po marockém venkově a do pouště je pro holku dobrý nápad. Města v pohodě, ale venkov a divočinu je lepší s někým.

Nechci tvrdit, že je Maroko extra nebezpečné, ale přeci jen se tam občas něco stane. A přijde mi zbytečné tomu jít naproti. 

0 Citovat

Khamlia je dedina, odtal sa ide do puste.

Sak si kukni web toho ubytka, tam he vsetko.

Daju sa aj prechody pustou ale je to dost do penez.

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Díky moc za tipy :) jedu sama, auto tedy asi nebude nej nápad. 

No akorát když pojedu busem, bude to vždy jen přeprava z místa A do místa B, pro mě je i ta cesta cíl, takže ještě přemýšlím nad stopem, tam by to asi neměl být velký problém. Nechám se vyhodit tam kde se mi bude líbit, pofotím a pak pak zase popojedu..

Ještě jsem se chtěla zeptat, když bych se třeba ubytovala přímo v Khamilia, tak potom ty tripy do pouště s přespáním - to se spává zase v jiném kempu přímo v dunách nebo se vrací zpět do Khamilia? Zůstala bych tam klidně pár dní, tak jestli hledat ubytování i na tyhle mezinoci v Khamilia.. Máte představu za kolik se ty výlety s přespáním v poušti asi přibližně pohybují, když bude výchozí bod tady v nějaké vesnici u dun? 

No napíš Brahimovi, majiteľovi domu Dar al Khamlia a pokiaľ to možné je, tak sa dozvieš určite a popredu aj možno zariadiš.

Stopovať? Myslím, že Maroko síce bezpečné je, ale nie je to JV Ázia a mentalita je úplne inde. Pokiaľ rešpektuješ miestne zvyklosti a kultúrne odlišnosti tak nevidím problém. Busy sú lacné, dostupné, pokiaľ tak chceš splynúť s davom, tak potom share grand taxi. 

0 Citovat

Ahoj,


byl někdo v Maroku v období přes Silvestra? 
0 Citovat

Ahoj 

Nemáte někdo zkušenosti s autobusem z tangier do tangier med?

0 Citovat

Jel by někdo se mnou do Casablanky, Fezu...

Leden 20 na cca 6-7 dní. Mezi městy vlakem. Levné ubytování....

0 Citovat

Mohl by mi prosím někdo poradit, kam nejblíže (nejspíše s koupeným výletem) z Marakéše do pouště a na velbloudy? Jedu s CK na poznávací okruh Marokem (města) a rozhodla jsem se, že když už budu tam, tak si pobyt o týden prodloužím. Poznávací výlet končí právě v Marakéši. Láká mne také Ait Ben Hadou. Kdyby to šlo spojit s tím velbloudem a pouští, bylo by to fajn. Dívala jsem se na autobus, ten jede do Ouarzazate (ty bakelitové kulisy mne ale nelákají).

Budu sama, takže se nechci zbytečně někde "poflakovat" po ne-turistických trasách. Kamarád mi zrovinka vyprávěl opravdu strašidelné zkušenosti jednoho páru a skupiny mladých, kteří si vyjeli do hor po vlastní ose. Tedy - raději bych to neslyšela.

Doufám, že Michaela, která zde psala dokonce o stopování, tu cestu do Maroka ve zdraví přežila.

Zpáteční letenku jsem si našla přes Madrid (jedna dobrá duše se o tom někde na diskusi zmínila), takže tam si pobydu dva dny a pak letím do Vídně a z Vídně autobusem domů. Celkem za 1 050,- Kč.  Přímé lety v červnu bohužel nejsou.


0 Citovat

Ahoj,


tak my sme boli cez tuto agenturu  https://www.marrakech-desert-trips.com ; na 3 dnovom vylete.

Za mna mozem odporucit. Servis bol fajn, ranajky a vecere v cene. Bola aj noc v pusti cca hodinka na Tave s Merzougy.

Ponukaju aj kratsi 2 dnovy vylet do Zagory, ale tam ta pust je skor kamenista  kdezto v Merzouge su nadherne obrovske duny. Bolo nas tusim 10 v mikrobuse.

0 Citovat

Byl poslední dobou teď někdo v Agadiru z Vídně? Po příletu v 23:45 se tam fakt už nedá půjčit auto, jak se RentalCars tváří?

0 Citovat

Tágo do hotelu, druhej den další tágo do půjčovny. Po půlnoci bych se beztak nechtěl učit jezdit zrovna v Maroku :-))) (není nad to, ve tmě někoho sejmout...a že magorů je tam k tomu dost). 

 

 

0 Citovat

Já mám objednáno přes ECR taky s vyzvednutím o půlnoci...

0 Citovat

Řeším  úplně  stejný  problém,  v lednu  mám plánovaný  stejný  let  z Vídně  do Agadiru  s příletem  v 23:45. Přes  Rentalcars.com jsem nenašel  žádnou  půjčovnu co by byla v provozu v tuto hodinu. Teď  řeším  jestli  se nechat  tágem  dovézt do  Agadiru a ráno  busem  zpět  pro auto, nebo  přečkat  noc do sedmi ráno, než  se otevře  v 7 Lokationauto.

0 Citovat

Nebo vygůglit místní půjčovnu, která nabízí delivery na letiště 24/7 a nechat si od nich udělat nabídku.

Třeba www.rayhane-cars.net

0 Citovat

Řídit v noci v Agadiru není rozhodně takovej masakr, jak zmiňuje Ahmad (už tam asi dlouho nebyl..🤷‍♀️) 😉 Agadir je normální město evropského typu, silnice osvětlené a lidem za volantem netečou sliny koutkem s tupým výrazem ve tváři.

Jde to (řídit po setmění) i v Marakéši, ale to už je lehce vyšší dívčí a těžce adrenalin 😁

Každopádně ty půjčovny problém asi budou. Pokud nějaká půjčovna avizuje půjčení o půlnoci, jak píše Mirjur, rozhodně bych se nebála.

Jo a když nejhůř, taxík usmlouváte ZA KAČKU. 

0 Citovat

Teď je spíš zajímavější, jak to udělat, když hlavní řidič s kreditkou chce dalšího řidiči, kterému je 74... To je ukazuje teprv jako řádný oříšek.

0 Citovat

V komentářích k www.rayhane-cars.net někdo psal, že nechtěli ani příplatek za řidiče přes 75.

* nemám s nimi nic společného ani žádnou zkušenost. Jen jsem gůgloval.

0 Citovat

Googluji u ECR a vypadá to, že marocká pobočka je OK.

Požadavky na řidiče :
Maximální věk řidiče je 80 let.
Řidič musí být držitelem plného, platného oprávnění po dobu nejméně 1 roku bez záznamu větších přestupků
V případě, že řidičský průkaz není napsán latinkou, je vyžadován kromě národního i mezinárodní řidičský průkaz

Jen to bude chtít pořešit spoluúčasti - Malťané nebo co teď frčí? Mívají externí pojišťovny problémy s věkem řidiče nebo ne?

Částky odpovědnosti za škodu zahrnutou v sazbách:
Krytí podléhá všeobecným podmínkám pojistné smlouvy společnosti s jejím pojistitelem a je přijato podpisem nájemní smlouvy.

- U zranění na nehodu až 20 000 MAD.
- U škod na majetku za nehodu (s výjimkou pronajatého automobilu) až 20 000 MAD.

Spoluúčast:

10000 MAD při škodách a krádeži

Jistina:

10000 MAD

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Jo a když nejhůř, taxík usmlouváte ZA KAČKU. 

Co jsem četl, tak místní taxi mafie má bez diskuze cenu z letiště do Agadiru po cca 20 h. okolo 300 MAD, přestože oficiální cena by měla být po celý den 200 MAD. Ani to není málo, ale je to kolem 26 km.

 

Jinak třeba přes discovercars.com tam možnost půjčení po půlnoci je, ale min. u nejlevnějších nabídek je cena navýšená asi o 700 Kč za půjčení mimo otvírací dobu. U ECR to je asi stejné. Taky by byla možnost u některých půjčoven po dopravení se taxíkem do hotelu, půjčit si auto v pobočce půjčovny ve městě (pokud má) a vrátit bez příplatku za one way rental na letišti. Tím by se mohl ušetřit den půjčovného při správném načasování a taky ten příplatek za půjčení mimo otvírací dobu.

0 Citovat

K dopravě z agadirského letiště jsem četl na Wikivoyage toto:
" Getting there: Official taxi costs 200 dirham plus 20 dirham per each bag. Cheaper taxis can be found just outside of the airport, with prices starting at 80-100 dirham (as of Jan 2018). There are no direct buses from the airport, however a transit bus #37 can be caught at the main road junction just outside the airport, it goes to Inezgane for 7 dirham every 40 minutes or so. From there you'll need to catch another bus or grand taxi to Agadir for another 7 dirham."
Skutečnost: taxíky chtějí obvykle 200 MAD, s noční přirážkou 250. Když se ale vydáte pěšky na zmiňovanou křižovatku před letištěm, můžete po cestě potkat týpka v oranžové vestě s nápisy o nějaké místní taxi asociaci, který vám sežene levnější odvoz; nám stopl nějaký minitaxík za 150 MAD. Roby Taxi (https://play.google.com/store/ap...gies.roby), jediná taxi aplikace, kterou se mi narychlo podařilo pro Agadir najít, chce třeba 300 MAD za odvoz do centra Agadiru, když jsme jeli zpátky z Inezgane, hlásila cenu 250 MAD. Nakonec jsme jeli v grand taxi za 150 MAD, akorát řidič si po cestě vysloužil pokutu asi 50 MAD (nevíme za co, nezdálo se nám, že by jel moc rychle a ani jsme na něj nespěchali, naopak, takže to mohlo být i domluvené s policií) a při příjezdu a placení nám tvrdil, že je to tak na pokutu a chtěl víc (nedali jsme).
Z Agadiru na letiště (a obráceně) se dá dopravit i autobusem (https://www.alsa.ma/en/agadir), ale není to zas taková legrace. Nejdřív je potřeba dojet do Inezgane, zastávka Jihadia - Souk Inezgane (btw je tam dost dobrá tržnice), linkou L26 nebo expresní linkou L95 (4 MAD) a pak si přestoupit na L37, která jako jediná jede kolem letiště (5,5 MAD). Problém je jen v jízdních řádech - našli jsme hned 4 verze, jak sedmatřicítka jezdí:

  • dle webu dopravce jezdí každý den vč. neděle (kdy jsme jeli my), první z Inezgane v 8:15 a pak po hodině
  • dle Google Maps jezdí v celou po dvou hodinách
  • dle některých řidičů jezdí po půl hodině
  • dle jiných řidičů v neděli nejede vůbec (tito měli nakonec pravdu, ale nevím, jestli včera byla nějaká speciální neděle nebo opravdu nejezdí v neděli vůbec a na web to zapomněli napsat nebo se jim nechtělo).

 

0 Citovat

Pre tych co ste boli, alebo teraz ste v Maroku. Ako to tam vyzera? Zivot by tam mal vcelku normalne fungovat podla oficialnych stranok. Rozmyslam tam utiect cez Vianoce.  Planujem skor mesta takze Fez, Marrakech, tangier a podobne. Takze presuny vlakmi, alebo busmi. Funguje tato doprava? Auto teraz asi neplanujem, lebo po medinach sa zle hlada potom ubytko. Pripadne ktoru pozicovnu mozte odporucit?  Saharu ak budem bez auta vypustam uplne, bol som minule.S autom by som aj uvazoval. Diky

0 Citovat

Můžu akorát říct, že v Agadiru se nic zvláštního nedělo. Teda krom toho, že je celý rozkopaný a některá zajímavá místa mohou být taky v opravě.

0 Citovat

Marrakeš je taky v klidu, atlantské pobřeží jakbysmet. Netřeba se bát. Autobusy fungují, možná jen nejezdí tak často (po půlhodinách), jak by měly. Taxíky taky fungují.

0 Citovat

Dik. Ja sa nebojim. Len sondujem situaciu. V Maroku uz som bol, a rad sa tam vratim pokial dovtedy nezakazu lety.

0