Jordansko na tyzden v januari, co odporucate?

Napsal solide 2018-01-06 10:46:49 ve fóru Co vidět a navštívit
4 odpovědí

Ahoj, chcem poprosiť o radu. Máme budúci týždeň kúpené letenky do Ovda (Izrael) Sme 50-tnici, fyzicky celkom zdatni a chceli by sme týždeň stravit cestovanim po Jordánsku. Kúpili sme si Jordan Pass, v cene ktoreho je možnosť pozrieť si aj pamiatky (40 miest vratane Petry na 2 dni). Samozrejme chceme ísť do Petry, kde máme zaplatené 3 dni v hoteli. Potom chceme ist k Mŕtvemu moru, k termálnym prameňom a do puste Wadi Rum. Rozmýšľame aj o hlavnom meste Amman. Nechcem ale aby bola dovolenka nahanacka. Manželka má nápad aby sme ostali ubytovaní v hoteli pri Mrtvom mori 2-3 dni a odtiaľ isli na výlet do Ammanu a k Jordanu (Jeris) a inde. Neporadí niekto kto bol v Jordánsku. Čo je okrem Petry a Mrtveho mora treba vidieť? Dakujem za kazdu, dobru radu. J

Ak ste vpohode s (relatívne) vysokými cenami za hotely pri mŕtvom mori, myslím že je to fajn nápad. Pridal by som určite jednu noc v kempe vo Wadi Rum. Osobne si myslím že na Petru stačí jeden celý deň, od skorého rána do večera. Neviem čo by som tam robil druhý deň. Takže by som možno osekal to ubytovanie na dve noci, ak sa dá.

Amman bude určite stačiť ako denný výlet od mŕtveho mora. Osobne by som to skombinoval aj s Jerashom, trebárs opäť ako denný výlet od mora v iný deň a zvyšok dňa / večer relaxovať v hotelových SPA.

Ja mám naplánované niečo podobné - prvý deň presun do Wadi Musa, noc vo Wadi Musa, celý deň Petra, noc vo Wadi Musa, presun k mŕtvemu moru, 3 noci a 2 celodenné výlety Amman a Jerash, presun do Wadi Rum, noc v kempe a naspäť na hranice.

Za mě k Jordánsku:

- Petra - úplně stačí jeden den, čím dřív ráno vyrazíte, tím líp a budete to tam mít skoro sami pro sebe

- Wadi Rum je pěkná, ale zase se bez toho dá žít

- Mrtvé moře určitě, pecka

- Amman stojí za to vidět

- Pro mě top z Jordánska byl Jarash a neskutečně zachovalé římské památky - je to fakt úžasné

- Doporučuji půjčit si auto, budete mít naprostou svobodu, cesty jsou v pohodě, provoz relativně taky

Dakujem za odpoved. Aj mne by sa pacila ta pust vo Wadi Rum, ale spat tam teraz v januari, ked v noci bude 0 az -2 stupne, sa mi nezda dobry napad. Asi staci len tak 3 hodiny na tych jeepoch.

Auto mame rezervovane.

Uz nemozeme znizit pocet noci vo Wadi Musa (Petra), lebo by sme platili a mame aj Jordan Pass kupeny v Petre na 2 dni.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!