Prosím o radu - mám naplánovanou cestu do Jordánska (vstup a výstup přes Ammán - letiště) na ca. 10 dní (čistých 9 dní bez příletu / odletu). Vyhledával jsem na internetu různé informace ohledně cesty z Ammánu do Jeruzaléma. Zarazily mě vysoké poplatky za překročení hranice, hlavně na straně Izraelu (přechod Allenby / King Bridge).Dosud jsem nebyl v Izraeli ani v Jordánsku. Přemýšlím o této cestě z Ammánu do Jeruzalému a zpět do Jordánska. Nebo bylo lepší si naplánovat samostatnou cestu do Izraele (dle stavu vývoje letenky z Prahy do Tel Avivu) a soustředit se na Jordánsko? Co navštívit v Jordánsku během ca. 9 dní, pokud byla tato cesta jen po Jordánsku?Děkuji předem za radu. .

Přechod mezi Izraelem a Jordánskem (Ammán / Jeruzalém)

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

15 reakcí

Prosím o radu - mám naplánovanou cestu do Jordánska (vstup a výstup přes Ammán - letiště) na ca. 10 dní (čistých 9 dní bez příletu / odletu). Vyhledával jsem na internetu různé informace ohledně cesty z Ammánu do Jeruzaléma. Zarazily mě vysoké poplatky za překročení hranice, hlavně na straně Izraelu (přechod Allenby / King Bridge).

Dosud jsem nebyl v Izraeli ani v Jordánsku. Přemýšlím o této cestě z Ammánu do Jeruzalému a zpět do Jordánska. Nebo bylo lepší si naplánovat samostatnou cestu do Izraele (dle stavu vývoje letenky z Prahy do Tel Avivu) a soustředit se na Jordánsko?

Co navštívit v Jordánsku během ca. 9 dní, pokud byla tato cesta jen po Jordánsku?

Děkuji předem za radu.


0

Co vidět v Jordánsku se podívej sem:

https://www.cestujlevne.com/disk...evek-63655


Jinak já mám teď za sebou přechod hranic Ejlat/Aqaba a zpět. Kromě JordanPassu jediné co bylo potřeba zaplatit navíc byla exit fee v Izraeli 101 ILS na osobu. K tomu samoržejmě taxi na hranice atd. Myslim že obráceným směrem by to mělo být stejný...

0 Citovat

A co nakombinovat letenku do Ammánu a následně odlet z Izraele?

0 Citovat

Děkuji za odpovědi.

Letenku nelze změnit a je Evropa- Ammán a Ammán -Evropa.
0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo aktuální zkušenost s přechodem mezi Aqabou a Eilatem (z Jordánska do Izraele). Někde píšou, že bez problému jinde cca 4-5 hodin otázek. Díky za aktuální info :)

0 Citovat

to asi nejde zobecnit a urcita mira nejistoty patri k zazitkum z cestovani v regionu ;)

0 Citovat

S poslednej doby to sice nie je, ale nam to trvalo cca 10 min. Jordanci nic, a Izraelci kazdemu 4 otazky a hotovo. 

Ale ako pise AkejandraS  ta neistota k tomu patri.

1 Citovat

Před 3 týdny jsem přecházeli Taba-Eilat a vzápětí Eilat-Akaba. V obou případech záležitost na čtvrt hodiny, na vstupu do Izraele 2-3 otázky.  Ale jak výše uvedeno, nelze zobecnit. Taky určitě hrálo roli, že jsme rodina s dětmi.

0 Citovat

Moc díky za reakce. Pojedu s rodiči, kteří nemluví anglicky, tak jen na co je mám připravit. Ale asi to bude podobné jako na letišti v Tel Avivu. Tam se to taky dalo zvládnout i bez angličtiny.

0 Citovat

Kajman77 napsal(a):

Před 3 týdny jsem přecházeli Taba-Eilat a vzápětí Eilat-Akaba. V obou případech záležitost na čtvrt hodiny, na vstupu do Izraele 2-3 otázky.  Ale jak výše uvedeno, nelze zobecnit. Taky určitě hrálo roli, že jsme rodina s dětmi.

Co horko? Tam už muselo bejt na padnutí, ne?

0 Citovat

Mája_919 napsal(a):

Moc díky za reakce. Pojedu s rodiči, kteří nemluví anglicky, tak jen na co je mám připravit. Ale asi to bude podobné jako na letišti v Tel Avivu. Tam se to taky dalo zvládnout i bez angličtiny.

Dá, ale musíte správně odpovědět. Já odpověděl špatně (Vezete si něco domů? Jo.., knížky z muzea...Jakého, kdo Vám je dal? Vy nevíte od koho je máte? ... atd. a už jsem šel bokem k šéfový. Ta byla naštěstí etnicky z ex. Sojůzu a když jsme přešli z angliny do ruštiny, tak se zasmála a za minutu jsem byl propuštěn k odletu) a bylo o zábavu postaráno.

1 Citovat

Taky jsem odpověděla špatně, ale už na letišti v Tel Avivu - a to byla velká hloupost, protože jsem řekla, že si nejsem jistá, kde budu ten den spát 😅🙈. Tak jsem šla na kobereček. Jinak přechod Ejlat - Akaba byl trochu únavnej, ale ne kvůli otázkám, ale museli jsme obíhat spoustu okýnek a vyplňovat několik formulářů (není to aktuální zkušenost). Cestu zpátky už si ani nepamatuju, tak ta byla asi víc v pohodě :).

0 Citovat

Co mám několik zkušeností, tak na pěších přechodech se nikdo na nic neptal, jen snad jednou z Taby do Izraele se celnička za okýnkem zeptala kdy mi letí letadlo z Ejlatu... ale jinak nic. Důkladnější jsou na letištích (co vezete, kdo vám balil kufry, měl jste je pořád pod dohledem, kde jste bydleli, jak dlouho...).

0 Citovat

[citace="Ahmad" ]

Co horko? Tam už muselo bejt na padnutí, ne?

[/citace]

Celkem to šlo, v Akabě bylo 43, to už jsme si říkali,  že je trochu teplo. Ale předtím v Izraeli bylo míň jak v Čechách  😀

0 Citovat

Jo, taky jsme měli izraelský výstupní poplatky zaplacený předem online, to doporučuju. Ušetři to jedno okýnko a taky připadně jednu frontu. A je to o 5 šekelů levnější.

Pochopitelně ve směru Akaba-Eilat je tato poznámka irelevantní.

0 Citovat

Při vstupu do Izraele z Taby se ptal celník jenom co jsme v Egyptě  dělali jenom dva dny, odpověď "Svatá Kateřina klášter a hora" ho naprosto uspokojila. Moje angličtina taky není zrovna příkladná 😀

0
15 reakcí