Kyjev - prodloužený víkend v březnu - co navštívit?

Napsal padrino11 2018-02-27T21:19:23+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Ta určitě stojí za vidění, škoda že se chodí koupat ráno. To jsem ještě vyspával, ale v neděli jsem byl na nábřeží Dněpru a bohužel nepotkal.

Za mě Kyjev taky fajn. Jen jsem si v pátek v Praze při nástupu nevšiml nikoho s legendární kabelkou :-(

Jedině mě tam překvapila zima. V této části roku bych tam vánici a 20 centimetrů nového sněhu, co napadl přes víkend, fakt nečekal. Díky tomu byla procházka k soše Matky vlasti ještě bizarnější než normálně. Kolem spousta tanků pod sněhem.

Pravoslavné chrámy super zážitek, prakticky nulové vstupné. Nejzajímavější byla jeskyně v areálu Kyjevskopečerské lávry. Musel jsem se tam i na chvíli zastavit, protože jsem nic neviděl, jak tam bylo málo světla. Hodně intenzivní atmosféra.

Jinak, padrino, nevím, kudys to chodil, ale Ukrajinky mě moc nenadchly. V těch kabátech z nich téměř nic nebylo vidět. Moskvanky zatím vedou a několik koňských délek.

nemáte nějaké tipy na výlety v blízkém okolí Kyjeva? Rádius 150 km.

Mimo Zónu prosím. :)

Co třeba zkusit skanzen JZ od Kyjeva? (v angličtině přibližně National Folk Museum). 

inak je jasne ze 150km na Ukrajine ja tak casovo 300km v nasej casti Europy :)

Vnitrostátní letenka se dá sehnat za 8 euro a budeš tam rychleji a a pravděpodobně i levněji než ujedeš těch 150km.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!