Chtěli bysme poprvé vyrazit do Egypta (asi Marsa Alam) hlavně kvůli fajn šnorchlování. Asi vyjímečně přes nějakou CK. Můžete mi, prosím, doporučit nejlepší oblast na kterou se zaměřit při výběru ubytka? Na sever od letiště nebo na jih? Případně nějaké konkrétní místo?díky .

Egypt, Marsa Alam >> šnorchlování

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

11 reakcí

Chtěli bysme poprvé vyrazit do Egypta (asi Marsa Alam) hlavně kvůli fajn šnorchlování. Asi vyjímečně přes nějakou CK. Můžete mi, prosím, doporučit nejlepší oblast na kterou se zaměřit při výběru ubytka? Na sever od letiště nebo na jih? Případně nějaké konkrétní místo?


díky

0

Aurora Oriental Bay Resort. 5 min chůze přes cestu je průměrná pláž a vpravo cca 50 m je útes do hl. až cca 10 m, kde se dá vidět pouze se šnorchlem to, na co se jinde musí pučovat scuba, délka útesu je více jak 100 m, dál je mělčina - rozlehlá plošina s hl. 0,5 m - 2 m. Všude to překypuje životem včetně murén, trnuch, želev, když se poštěstí tak i manty nebo menší žraločci, kapustňáci tu prý nebývají. U drtivé většiny hotelů v Marsalam toto nenajdeš a musíš si zajistit placený výlet za pořádným šnorchlováním. Jinak naproti v zátoce už je malá, ale slušná pláž, jak z katalogu v Karibiku, přímo u potápěčského centra.

0 Citovat

bych to neviděla, tak špatně, my jsme byli v Resta Grand Resort, což je oblast skoro u letiště a šnorcholování tam bylo taky perfektní: na útes se musí po molu, ale pak je útes na obě strany do nekonečna. Ryb mraky, včetně třeba perutýnů, papouščích ryb + krásně barevné korály.... U pláže pak byly takové různě velké lagunky, kde se dali každý den vidět taky murény, trnuchy, čtverzubci. Byli jsme i na šnorchlovacím výletu, ale neřekla bych, že jsme viděli nějak extra víc než u hotelu. Jen kvůli těm lagunám u pláže bylo to koupání v moři nějak zvlášť pěkné.

0 Citovat

Ahoj, Hurghada mi prijde uz takova vybydlena.  Minuly rok jsme byli v Marse v hotelu Brayka Bay Reef, mej jsem to na doporuceni kamaradky z Eximu. Hotel v pohode, snorchlovani paradni. Hotel je v zatoce, piscita plaz, koraly po stranach a vsude po okoli. Jako bonus bylo nekolik veci, v cervnu cena 9990, jinak Exim ma nekolik partneru na slevy min 500 kc a to i na LM A SLM, dalsi plus bylo, ze v hotelu nebyli rusaci, nechci je hazet do jednoho pytle, ale jejich chovani je opravdu ve vetsine hruzostrasne. Rusove tam nejsou, protoze letiste v Marse pry nemuze prijimat velke 747 - Jumba. 

Ale to jsem odbocil od tematu. Kazdopadne Hurghada - Makadi je taky fajn, ale Marsa mi prisla lepsi a more hezci.

0 Citovat

Ja sem byl kdysi davno v nejakym Sentidu v Marse - bylo to na sever od letiste, asi 20-30 min by bus - primo u hotelu byly 3 laguny a takovy snorchlovani jsem jeste nikdy v zivote nevidel, a to mam za sebou Kubu, Mexiko, Key West etc.. A hotel celkem prijemnej mix mezi Italama, Severani a par Rusaky a Cechu..

0 Citovat

El Malikia Abu Dabbab Resort Marsa Alam

nebo Calimera beach club.


Všeobecně ale kdekoliv v Marsa alam není chyba být. Přesně, jak zaznělo výše. Nikde jinde na světě není bez potápění vidět to, co v Marsa Alam jen se šnorchlem ;)

0 Citovat

Do Egypta určitě přes CK, jinak to vlastně (vyjma snad Taby) ani nejde, aby vás to nezruinovalo. Tip výše na hotel Aurora Bay je super. Pokud byste hledali něco s vyšším standardem ubytování, doporučuju Brayku Bay, kde je vstup do moře pozvolný a bez mola. A šnorchlování taky pěkné.

0 Citovat

Taky bych do Egypta jel radši s CK. Co se týče toho šnorchlování, tak nejen Marsa Alam, ale i Sharm El Sheikh a Hurghada jsou super. Osobně doporučuji Jaz Aquamarine Resort v Hurghadě. Soukromá pláž je přímo u hotelu a je tu skvělé potápění - korály, vzácné ryby, teplá voda... Hotel je navíc fakt luxusní s wellness, hromadou bazénu i vlastním akvaparkem. My jsme v něm byli loni na jaře na last a vešli jsme se každý do 15000 s all inclusive, takže super. Myslím, že jsem to hledal přes eTravel a právě tam měli tu last minute nabídku. Jinak, v žádném z egyptských letovisek asi neprohloupíš. Šnorchlování je tu super téměř všude a vždycky můžeš jet na otevřené moře na výlet lodí.

0 Citovat

Díky za všechny názory, zkusím se v tom postupně nějak prohrabat. Klidně pište dál.  Výlety lodí nebo jiné zatím neplánuju, uvidělo by se na místě.

0 Citovat

Hlavně nedávej na tuto radu, protože je to jeden velkej polonesmysl :-) Resta Grand i Resta Reef resorty jsou průměrné hotely s hodně blbým šnorchlováním. Pokud se člověk dostane za molo, tak je to nádhera (že Vás ale přes molo pustí je hodně malá šance). V těch "různě velkých" lagungách je u Resta Grand Resortu maximální prd a vody po kolena až mírně nad kolena (po odlivu vesměs neobyvatelné) a u Resta Reefu na sousední pláži to celkem ušlo, ale to že chodili hosti z Resta Grandu vedle na pláž svého mateřského hotelu, to vypovídá o mnohém.. 


Auroru Bay máme tento rok v merku, tak uvidíme. Na přelomu května/června by se měl člověk dostat do 10k all in.


monca.cz napsal(a):

bych to neviděla, tak špatně, my jsme byli v Resta Grand Resort, což je oblast skoro u letiště a šnorcholování tam bylo taky perfektní: na útes se musí po molu, ale pak je útes na obě strany do nekonečna. Ryb mraky, včetně třeba perutýnů, papouščích ryb + krásně barevné korály.... U pláže pak byly takové různě velké lagunky, kde se dali každý den vidět taky murény, trnuchy, čtverzubci. Byli jsme i na šnorchlovacím výletu, ale neřekla bych, že jsme viděli nějak extra víc než u hotelu. Jen kvůli těm lagunám u pláže bylo to koupání v moři nějak zvlášť pěkné.

0 Citovat

Letos po letech zase s CK míříme do El Malikia Abu Dabbab. Nevíte, zda je pravda, že je tam potápěčské centrum s Čechy? Že bych si udělal PADI ..

0 Citovat

Tak mám nastudováno, vybráno a už jen číhám na termín. Dám i na vaše rady a zvolím tu Aurora Bay. K rozhodnutí přispěly i pěkný podmořský videa na youtubu a komenty na tripadvisoru.


btw: Ještě dotaz. Hotel je bez free wifi, dá se někde v tom resortu koupit puberťákovi nějaká SIM na data?  Nevím jak to funguje, ale z téhle nabídky bych si dokázal něco vybrat: https://www.finder.com/best-prep...card-egypt . Případně doporučte. Díky

0
11 reakcí