Dobrý den,chystám se do Jordánska na ca. 10 dní v listopadu 2018. Prosím můžete dát kontakty na dobré hotely / lidi v Jordánsku pro Ammán, Petra a Wadi Rum? Případně i výlety z Ammánu.Děkuji předem. .

Jordánsko kontakty

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

16 reakcí

Dobrý den,


chystám se do Jordánska na ca. 10 dní v listopadu 2018.

 

Prosím můžete dát kontakty na dobré hotely / lidi v Jordánsku pro Ammán, Petra a Wadi Rum? Případně i výlety z Ammánu.


Děkuji předem.

0

Pro Petru, Wadi Rum a Aqabu jsme využili https://www.facebook.com/mohammad.qabaa

0 Citovat

Zdravím, nikde jsem nenašla odpověď, takže zkouším tady. Máte někdo tip na spolehlivou půjčovnu na letišti v Ammánu? Případně bylo v pohodě půjčení auta přes renatl cars nebo přímo přes Ryanair? Jde mi o to, aby nebyl problém při vrácení, aby neúčtovali poplatky za škrábance na autě, které jsem nezpůsobila atd... 

Díky za jakýkoliv tip.

0 Citovat

V takýchto "problémovejších" krajinách (do ktorých rátam napríklad aj Španielsko) by som to vždy riešil dodatočným poistením napr. od iCarHireInsurance. Stojí to pár šušňov a môže mi byť potom úplne jedno koľko škrabancov si tam naúčtujú.

0 Citovat

"pár šušňov" ti klidně zdvoj- nebo ztrojnásobí původní cenu za půjčení... 

0 Citovat

Myslíš, že 3 libry denně Ti zdvojnásobí nebo ztrojnásobí cenu za půjčení? A jak by se to mělo stát?

0 Citovat

My jsme si loni přes rentalcars půjčovali auto v Aqabe a vzhledem k tomu že mělo najeto něco mezi 80.000-90.000 tak pár škrábanců už auto mělo a při vrácení to nikdo fakt neřešil...

0 Citovat

eremi napsal(a): Myslíš, že 3 libry denně Ti zdvojnásobí nebo ztrojnásobí cenu za půjčení? A jak by se to mělo stát?

3 libry denně je 21 liber za týden...  minulý měsíc jsem půjčoval auto v Malaze, půjčovné na objednávce bylo 17 EUR/5 dní, na místě mi nabídli pojištění, kdybych ho vzal, platil bych celkem 120 EUR, tedy ne trojnásobek, ale sedminásobek. Asi tak. A to se mi stává běžně. Půjčuji vždy malá levná auta, takže s extra pojištěním (které tedy v naprosté většině případů neberu) se na dvojnásobek  původní ceny dostávám vcelku běžně.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

3 libry denně je 21 liber za týden...  minulý měsíc jsem půjčoval auto v Malaze, půjčovné na objednávce bylo 17 EUR/5 dní, na místě mi nabídli pojištění, kdybych ho vzal, platil bych celkem 120 EUR, tedy ne trojnásobek, ale sedminásobek. Asi tak. A to se mi stává běžně. Půjčuji vždy malá levná auta, takže s extra pojištěním (které tedy v naprosté většině případů neberu) se na dvojnásobek  původní ceny dostávám vcelku běžně.


Ale bavíme sa tu o externej poistke. Dodatočnú poistku priamo u požičovne si kúpi len niekto, kto absolútne netuší čo robí, alebo nemá kreditku a nemôže si dovoliť prísť napr. o 1500 euro na 2 mesiace (extrémny prípad pri veľkej škode napr. v Írsku, kde sú veľké excessy). Inak je cena u icarhireinsurance vždy rovnaká a osobne vždy tých 20 libier na týždeň investujem, pomer cena / výkon je podľa mňa vynikajúci. Stať sa môže hocikedy čokoľvek a pokaziť si dovolenku kvôli poisteniu vo výške lacnej večere pre dvoch je fakt šetrenie na nesprávnom mieste.

0 Citovat

mirjur: tohle je přesně šetření na nepravým místě. Ve chvíli, kdy se něco stane, tak to jde z tvé kapsy a nemusíš to ani způsobit ty, stačí, že ti auto někdo vezme na parkovišti a nemáš viníka. A pokud nechceš brát full pojistku od půjčovny, je tohle nejlepší řešení, jak píše MoonEclipse

0 Citovat

Při cestě do Kanady jsem ani moc neváhal a taky si pojistku od iCarHireInsurance koupil. Je to drahá země a jeden nikdy neví. Když jsme pak namísto Kii Picanto dostali úplně novou Toyotu Tundru s 8km na tachometru, blahopřál jsem si ke svému správnému rozhodnutí. :-)

Nicméně k dotazu od kolegyně hejclova.a: přes Ryan jsem měl půjčené auto několikrát a nikdy jsem neměl problém. Ryan je jen zprostředkovatel, auto si ve finále půjčíš od klasické půjčovny (Avis, Europcar, Hertz apod.). RentalCars je úplně stejný srovnávač jako Ryan, akorát v 90% případů vyjde levněji Ryan. Pokud budeš mít výše zmíněnou externí pojistku (třeba ten iCarHireInsurance), jsou podmínky obou srovnávačů víceméně stejné a z pohledu pojištění bez většího významu. Základ je všude stejný, zbytek řeší externí pojistka.

0 Citovat

Rentalcars mi v Ammanu zrušil rezervaci pár hodin před výpujčkou. Thrifty mi dali na místě za 25 JOD/den Chevy Cruze v automatu s depositem 500 USD z kreditky. Bez keců a bez šmeliny, mnohem dospělejší přístup než mnohdy na jihu EU.


Kontakty teď po ruce nemám, ale v Death See Panorama a v Dana Biosphere Reserve jsme potkali nejmilejší a nejsrandovnější průvodce pod sluncem. Obě dvě místa opravdu doporučuji navštívit ;)

0 Citovat

eremi: jasně, však už jsem taky několikrát platil škodu, to je hned... ale řekl bych, že v celkové bilanci jsem v plusu. Ta externí pojistka je možná lepší, nevím, to si musí každý zvážit.

0 Citovat

V Ammanu na letišti jsme si půjčili auto přes rentalcars.com v půjčovně Alamo a při vrácení vše naprosto v pohodě. Jednou obešli auto a bylo hotovo.

0 Citovat

muf2muf napsal(a):

Při cestě do Kanady jsem ani moc neváhal a taky si pojistku od iCarHireInsurance koupil. Je to drahá země a jeden nikdy neví. Když jsme pak namísto Kii Picanto dostali úplně novou Toyotu Tundru s 8km na tachometru, blahopřál jsem si ke svému správnému rozhodnutí. :-)

V USA a Kanade asi bezne upgraduji auto na o neco vyssi tridu, kdyz si objednas male, ale opravdu dali misto jednoho z nejmensich aut na svete jedno z nejvetsich (asi 3x tezsi nez Picanto)? To je, jako by mi v hostelu rekli, ze dormitory je plne, ale ze mi za stejnou cenu daji apartma ve vedlejsim hotelu. Jen nevim, jestli bych chtel u delsi cesty platit tu spotrebu min. 4-litroveho sestivalce.

0 Citovat

Ano, opravdu nám dali novou Tundru. Náš let přistál kolem osmé večer a než jsme se proboxovali imigračním a ke kufrům, bylo devět. V půjčovně pro nás už měli jen dvě auta - buď  nějaký osmimístný VAN nebo Tundru. Tundra byla jasná volba, měli jsme v úmyslu jet i do přírody, pokud to okolnosti dovolí.

Auta jsem si půjčoval už několikrát a nikdy se mi nestalo, že bych dostal objednanou velikost. Vždy větší. S tím jsem počítal, proto jsem si objednal tu nejlevnější paštiku a doufal ve štěstí. Do úvahy jsem vzal i to, že do půjčovny přijdeme mezi posledními, takža auta už budou rozpůjčovaná. Taktika vyšla  :-)

A k tomu šestiválci - bylo to mnohem horší (nebo lepší?). Čekala na nás V8, což byl takový předčasný vánoční dárek. V takovém autě jsem se vždycky chtěl svézt a tady jsem to měl skoro zadarmo. OK, spotřeba byla kolem 12 litrů, ale za ten zážitek to stálo  :-)

20180816-065809.jpg
20180816-080358.jpg

0 Citovat

Tak ja jsem pri mych pujcenich casto dostal presne stejny model (treba Ace v Australii to ma jasne dane a nic jineho nez Outlandera bych nechtel uz kvuli pohodlnemu spani), dokonce u mensich pujcoven i v USA (ale tam byla Corolla sedan idealni). V Kanade to upgrade byl, ale na nejdrazsi model uplne noveho Forda Focusu, bohuzel na nizkoprofilovych gumach, coz se na Yukon a Aljasku moc nehodilo. V severnim Norsku v zime mi dali misto Golfa Vitaru 4x4, coz bylo prijemne.

Autem s timto motorem jsem se take rad svezl, ale jen stopem v Australii.

0
16 reakcí