Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo využít error fare Air Canada a užít si New York se 2 přestupy za krásných 3500,- Kč včetně zavazadla.Cesta tamRanní PRG-BRU jsem ani nevnímal, nejsem ranní ptáče a let v 7 ráno je pro mě za trest. Díky bohu za salónky, kde se alespoň člověk zdarma nají a může ještě na chvíli "vypnout". Let obsluhoval nějaký A319 či podobný autobus  od Brussels Airlines . Musím říct, že mě zaujalo bezpečnostní video BA, je podle mě vtipné a povedené, udrží pozornost.Hlavní přípoj BRU - YUL obsluhoval Dreamliner Air Canada, na který jsem se hodně těšil, protože jsem s 787 ještě neletěl. Zklamání bylo obrovské - konfigurace 3-3-3 dosti vražedná (vozík s jídlem sotva projel), zastínění okýnek fungovalo tak napůl, při startu velice nepříjemný pískavý zvuk (spíše chyba kusu než 787 obecně), sedadla dost úzká a nepohodlná, navíc skoro papírová, takže v zádech doslova cítíte kolena cestujícího za vámi.  Naprostý opak luxusní economy ve Finnair A350-900. V Montrealu jsme měli mít hodinu a půl na přestup na finální leg YUL-LGA. Po příletu do YUL jsme zjistili, že tento byl ale zrušen a dostali jsme nové letenky YUL-YYZ-LGA s tím, že si navíc máme dojít pro kufry. YUL-YYZ-LGA nakonec také zrušili a dostali jsme letenku na večerním přímém letu do LGA. Nicméně chyběl seat assignment, na který jsem se zeptal a dozvěděl jsem se, že letadlo je zcela plné, ale "očekává se, že se místa uvolní". Celkem jsme v Montrealu čekali 9 hodin (že jsme si mezitím měli vyzvednout kufry a znovu je odbavit, což se podařilo až po opakované urgenci, protože naše kufry "zmizely" ani zmiňovat nebudu), abychom nakonec vyhráli stand-by list loterii a do New Yorku skutečně odletěli (ačkoliv ze 7pm letu byl nakonec 10:30pm let). Cesta zpětMysleli jsme si, že jsme si smůlu s Air Canada vybrali po cestě do NYC a cestou zpátky se nám už nic nemůže stát. To byla ovšem zcela milná představa. První leg byl LGA-YYZ a letadlo od gate vyrazilo se zpožděním cca půl hodiny, aby se ke gate za další půlhodinu vrátilo, protože nebylo schopné odstartovat. Chybu, kterou se pilot snažil vyřešit restartem palubních systémů, se odstranit nepodařilo a začal závod cestujících o to, kdo u gate agentů bude první, protože na dalším letu nebylo dost volných míst. To se naštěstí ukázalo jako chybný předpoklad a na další let jsme se vešli všichni. Tento byl bohužel taky opožděný, pilot také prováděl restart systémů, ale tentokrát naštěstí úspěšně. Další zpoždění letadlo nabralo proto, že bylo v rámci bezpečí ostatních cestujících nutné z letadla odstranit neustále se rozčilujícího mexikánce a jeho příbuzného. Frajeři si sedli do Business a nechtělo se jim zpátky do přeplněné Economy. Do Toronta jsme dorazili po půlnoci se zpožděním tentokrát jen lehce přes 3 hodiny.Celodenní sightseeing Toronta se bohužel nekonal, protože jednak pršelo, druhak jsme s sebou měli kufry (letiště v Torontu prý neumí přes noc pohlídat checked baggage a máme prostě smůlu, musíme si ho na další leg odbavit znovu... opět zlaté Helsinki) a jako bonus jsem si vylosoval nějaké drobné nachlazení, takže jsme byli v  hotelu až do poledního check-outu a následně jeli rovnou na letiště a usadili se na několik hodin v salónku.Let YYZ - BRU operoval Brussels Airlines a jejich ničím výrazný A333.Poslední přískok do Prahy byl opět vzdušným autobusem v režii Brussels Airlines. .

Air Canada error do NYC aneb nechci slevu zadarmo

Založil ve fóru Trip reporty z letu

Měl jsem to štěstí, že se mi podařilo využít error fare Air Canada a užít si New York se 2 přestupy za krásných 3500,- Kč včetně zavazadla.


Cesta tam

Ranní PRG-BRU jsem ani nevnímal, nejsem ranní ptáče a let v 7 ráno je pro mě za trest. Díky bohu za salónky, kde se alespoň člověk zdarma nají a může ještě na chvíli "vypnout". Let obsluhoval nějaký A319 či podobný autobus  od Brussels Airlines . Musím říct, že mě zaujalo bezpečnostní video BA, je podle mě vtipné a povedené, udrží pozornost.


Hlavní přípoj BRU - YUL obsluhoval Dreamliner Air Canada, na který jsem se hodně těšil, protože jsem s 787 ještě neletěl. Zklamání bylo obrovské - konfigurace 3-3-3 dosti vražedná (vozík s jídlem sotva projel), zastínění okýnek fungovalo tak napůl, při startu velice nepříjemný pískavý zvuk (spíše chyba kusu než 787 obecně), sedadla dost úzká a nepohodlná, navíc skoro papírová, takže v zádech doslova cítíte kolena cestujícího za vámi.  Naprostý opak luxusní economy ve Finnair A350-900. 


V Montrealu jsme měli mít hodinu a půl na přestup na finální leg YUL-LGA. Po příletu do YUL jsme zjistili, že tento byl ale zrušen a dostali jsme nové letenky YUL-YYZ-LGA s tím, že si navíc máme dojít pro kufry. YUL-YYZ-LGA nakonec také zrušili a dostali jsme letenku na večerním přímém letu do LGA. Nicméně chyběl seat assignment, na který jsem se zeptal a dozvěděl jsem se, že letadlo je zcela plné, ale "očekává se, že se místa uvolní". Celkem jsme v Montrealu čekali 9 hodin (že jsme si mezitím měli vyzvednout kufry a znovu je odbavit, což se podařilo až po opakované urgenci, protože naše kufry "zmizely" ani zmiňovat nebudu), abychom nakonec vyhráli stand-by list loterii a do New Yorku skutečně odletěli (ačkoliv ze 7pm letu byl nakonec 10:30pm let). 


Cesta zpět

Mysleli jsme si, že jsme si smůlu s Air Canada vybrali po cestě do NYC a cestou zpátky se nám už nic nemůže stát. To byla ovšem zcela milná představa. První leg byl LGA-YYZ a letadlo od gate vyrazilo se zpožděním cca půl hodiny, aby se ke gate za další půlhodinu vrátilo, protože nebylo schopné odstartovat. Chybu, kterou se pilot snažil vyřešit restartem palubních systémů, se odstranit nepodařilo a začal závod cestujících o to, kdo u gate agentů bude první, protože na dalším letu nebylo dost volných míst. To se naštěstí ukázalo jako chybný předpoklad a na další let jsme se vešli všichni. Tento byl bohužel taky opožděný, pilot také prováděl restart systémů, ale tentokrát naštěstí úspěšně. Další zpoždění letadlo nabralo proto, že bylo v rámci bezpečí ostatních cestujících nutné z letadla odstranit neustále se rozčilujícího mexikánce a jeho příbuzného. Frajeři si sedli do Business a nechtělo se jim zpátky do přeplněné Economy. Do Toronta jsme dorazili po půlnoci se zpožděním tentokrát jen lehce přes 3 hodiny.

Celodenní sightseeing Toronta se bohužel nekonal, protože jednak pršelo, druhak jsme s sebou měli kufry (letiště v Torontu prý neumí přes noc pohlídat checked baggage a máme prostě smůlu, musíme si ho na další leg odbavit znovu... opět zlaté Helsinki) a jako bonus jsem si vylosoval nějaké drobné nachlazení, takže jsme byli v  hotelu až do poledního check-outu a následně jeli rovnou na letiště a usadili se na několik hodin v salónku.

Let YYZ - BRU operoval Brussels Airlines a jejich ničím výrazný A333.

Poslední přískok do Prahy byl opět vzdušným autobusem v režii Brussels Airlines.

0

Takže jestli to dobře chápu, díky letu tam jste ještě na cestě vydělali 600 € na kompenzacích? :D Ach, ti šťastlivci...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Takže jestli to dobře chápu, díky letu tam jste ještě na cestě vydělali 600 € na kompenzacích? :D Ach, ti šťastlivci...

No, to je otázka. Zpožděný byl jen ten leg YUL - LGA, tedy mimo EU s mimo EU dopravcem. Poslal jsem to na Nároky a uvidíme. Bylo by to příjemné, to nepopírám :)

0 Citovat

Lukáš: při vypočítávání kompenzace nezáleží na přestupních bodech. Vaše trasa vedla z Bruselu do New Yorku a Montreal v ní nehraje roli, tedy na kompenzace zcela jistě nárok je.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Lukáš: při vypočítávání kompenzace nezáleží na přestupních bodech. Vaše trasa vedla z Bruselu do New Yorku a Montreal v ní nehraje roli, tedy na kompenzace zcela jistě nárok je.

Z Prahy do New Yorku, ne?
Každopádně dám vědět, jak jsme pochodili. 2x 600E by nám zaplatilo nejen letenky a ubytování, ale i velkou část shoppingu, co jsme tam provedli :)

0 Citovat

Jo, z Prahy, moje chyba :)

0 Citovat

Tak VašeNároky to odmítly:

Dovolujeme si Vám touto cestou oznámit, že Váš případ xxx byl pečlivě posouzen spolupracujícími právníky. Bohužel, Váš případ nepřevezmeme k řešení.

AK: Předmětný let operoval dopravce mimo Společenství EU, zrušení letu se odehrálo rovněž mimo Společenství. Nárok podle nařízení 261/2004 není dán. 

Náklady za práci advokáta a veškeré další náklady jsme za Vás zaplatili. Je nám opravdu velice líto, že Vám nedokážeme s řešením Vašeho případu pomoci. 

Neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit. Pevně věříme, že Vám příště dokážeme pomoci a budete patřit mezi tisíce našich spokojených klientů.  

Děkujeme za pochopení a projevenou důvěru.

0 Citovat

Lukáš napsal(a):

...druhak jsme s sebou měli kufry (letiště v Torontu prý neumí přes noc pohlídat checked baggage a máme prostě smůlu, musíme si ho na další leg odbavit znovu... opět zlaté Helsinki)


Toto je divne, leteli sme 3 tyzdne spat ZRH - YYZ - HAV, prilet do Toronta bol o 13:30 a odlet do Havany dalsi den o 08:30, batoziny nam v pohode odbavili az do Havany a v Toronte sme sa o nu vobec nemuseli starat.. :)

0 Citovat

janicek napsal(a):


Toto je divne, leteli sme 3 tyzdne spat ZRH - YYZ - HAV, prilet do Toronta bol o 13:30 a odlet do Havany dalsi den o 08:30, batoziny nam v pohode odbavili az do Havany a v Toronte sme sa o nu vobec nemuseli starat.. :)

Jojo, ja mam stejnou zkusenost od jinych aerolinii. Proste jsme narazili na blbce na prepazce.

0 Citovat

Tak dnes ráno sme mali o 6:50 letieť cez Brusel tiež do NY. Let do Bruselu bol zrušený a dali nám náhradu o 11:50 cez Frankfurt. Je to tiež ten error Air Canada.

Do NY máme teraz plánovaný prílet o necelé 3 hodiny neskôr než prvotný plánovaný let. S tým že vo Frankfurte len hodinu na prestup.

Jak to bude v tomto prípade s prípadným nárokom na kompenzáciu?

0 Citovat

Jano napsal(a):

Tak dnes ráno sme mali o 6:50 letieť cez Brusel tiež do NY. Let do Bruselu bol zrušený a dali nám náhradu o 11:50 cez Frankfurt. Je to tiež ten error Air Canada.

Do NY máme teraz plánovaný prílet o necelé 3 hodiny neskôr než prvotný plánovaný let. S tým že vo Frankfurte len hodinu na prestup.

Jak to bude v tomto prípade s prípadným nárokom na kompenzáciu?

Pokud to bude do 3h tak nemáte na nic nárok.

0 Citovat

Keď sa cestujúcim ponúkne presmerovanie do ich cieľového miesta náhradným letom podľa článku 8, ktorého čas príletu nepresiahne plánovaný čas príletu pôvodne rezervovaného letu:


a) o dve hodiny v súvislosti so všetkými letmi na vzdialenosť 1500 km alebo menej; alebo

b) o tri hodiny alebo viac v súvislosti so všetkými letmi v rámci spoločenstva nad 1500 km a všetkými ostatnými letmi od 1500 km do 3500 km; alebo

c) o štyri hodiny v súvislosti s letmi, ktoré nespadajú pod písmená a) alebo b),


prevádzkujúci letecký dopravca môže cestujúcim znížiť náhradu podľa odseku 1 o 50 %.

0 Citovat

Letenka za 5 korún a už by kompenzáciu chceli

Ešte keby sa bagáž stratila, to by bol východoeurópsky raj :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Letenka za 5 korún a už by kompenzáciu chceli

Ešte keby sa bagáž stratila, to by bol východoeurópsky raj :)

9 hodin na YUL bych nepřál ani nejhoršímu nepřiteli, není tam VŮBEC NIC a ani na Priority Pass se do lounge člověk nedostane. A horší než samotné čekání byl přístup zaměstnanců Air Canada: prostě jim to bylo šumák, jestli odletíme nebo ne. Nechci kompenzaci za zpoždění, ale za to psychické utrpení :D A o ztracené bagáži jsem psal - ona se ztratila. Bohužel my hlupáci jsme se aktivně zasloužili o její nalezení.

0 Citovat

To nie je o tom koľko stála letenka, ale čo to zrušenie letu a meškanie spôsobilo za ťažkosti.. A to koľko tá letenka stála je problém dopravcu a nie mňa..

0 Citovat

Myslím, že tonic len trochu ironicky komentoval príspevok, čo už bol zmazaný (pričom mám dojem, že ten príspevok bol sám o sebe ironický :)

0 Citovat

Aha, tak to potom ok :)

0 Citovat

Kdyz to tak ctu, tak cely vylet musel stat pekne za prd. Za tech par usetrenych korun se to vyplatilo. Mam pocit; ze tento prispevek patri na portal cestujjakoidiotprotozenemampenize.com, nebo snadsenamnecosteneabybylakompenzace.com.

0 Citovat

autohovorka napsal(a):

Kdyz to tak ctu, tak cely vylet musel stat pekne za prd.

Jo, takže horší cesta znamenala celej výlet naprd.... aha :D 

Pleteš se, já si to v tom New Yorku teda dost užil. Těch "pár ušetřených korun" je ve dvou lidech minimálně 12 tisíc (pokud beru 9500,- jako standartní cenu Praha-NYC). 

Mimochodem, lidé co mají peníze je mají právě proto, že jsou chytří, ví kde ušetřit, a jsou spořiví. To je obvyklý omyl chudých lidí, ti si myslí, že když člověk má peníze, tak je automaticky utrácí a zbytečně rozhazuje.

0 Citovat

Аhoj, chápu to správně že US imigrační kontrola probíhá už v Kanadě a do US potom přilétáš jako by si letěl z vnitrostátního letu? Nebo V8m pasy kontrolovali až normálně v NYC?


Díky!

0 Citovat

spinar.jiri napsal(a):

Аhoj, chápu to správně že US imigrační kontrola probíhá už v Kanadě a do US potom přilétáš jako by si letěl z vnitrostátního letu? Nebo V8m pasy kontrolovali až normálně v NYC?


Díky!


Ano je to tak.

0 Citovat

Také jsem absolvoval. Masakr byla celodenní návštěva Washingtonu po transatlantickém letu a  noční cestě Megabusem. Ke konci už zvítězil jetlag a únava a byl jsem jako zombie. Při zpáteční cestě z Bruselu do Prahy nasadily aerolinky menší letadlo. A tak jsem využil nabídku 250 euro cash za přebookování na pozdější let, což mi pokrylo náklady na letenku a ještě 100 USD na útratu. A tradičně mně při zpáteční cestě ztratili zavazadlo - doufám že se ještě najde, protože jsem tam měl 6 párů bot a novou letní kolekci.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

... protože jsem tam měl 6 párů bot a novou letní kolekci.

To samozřejmě zaměstnanci handlingu tušili a už si určitě užívají krasné květnové dny v tvé nové letní kolekci.
0 Citovat

Taška se našla, boty i outfit je zachráněn.

Také bych chtěl vzpomenout na setkání s velvyslancem, určitě to byl pro nás oba nezapomenutelný zážitek.

Na cestě zpět jsem ještě v Bruselu potkal europoslankyni za KSČM soudružku Konečnou, pokud by seděla v letadle poblíž, bylo v plánu jí polít kávou, případně pozvracet. Měla štěstí.


setkani-s-velvyslancem.jpg

0 Citovat

S Air Canada to je fakt smola. My sme tiež meškali  SFO do YYZ, nakoľko pre silný vietor pilotka nedokázala pristáť a pre nedostatok paliva sme museli letieť na tankovanie do Montrealu. Po 40 minútach si jedna cestujúca zmyslela, že sa necíti dobre tak prišli požiarnici, ambulancia, potom aj hraničná polícia, lebo ju brali do nemocnice. potom sme zase cca 1/2 hodinu čakali na odlet a nestihli sme v Toronte prípoj do Mníchova. Tak sme išli cez Londýn.

0