Caute, tak som sa konecne dokopal k spisaniu 9 dni, ktore sme nedavno stravili v Kazachstane. Zacali sme navstevou Almaty, z ktorej sme si odskocili ku kanonu Charyn a jazeru Kaindy. Letecky presun na vychod do Ust-Kamenogorsku, odkial sme pokracovali do Semipalatinsku s vyletom do Kurcatova. Nakoniec nocny presun vlakom Talgo v  Grand Class do Astany.https://romanherda.com/category/...stan-2018/Pre tych, ktorych zaujimaju naklady (spolu pre dve osoby):letenky BUD-IEV: 28€letenky KBP-ALA: 72€letenky ALA-UKK: 64€letenky TSE-BUD:  116€vlak: 50€auto: 110€ + cca 30€ benzin + 130€ nevrateny depozitubytko: 160€ .

9 dní v Kazachstane

Založil ve fóru Cestopisy

9 reakcí

Caute, tak som sa konecne dokopal k spisaniu 9 dni, ktore sme nedavno stravili v Kazachstane.

Zacali sme navstevou Almaty, z ktorej sme si odskocili ku kanonu Charyn a jazeru Kaindy. Letecky presun na vychod do Ust-Kamenogorsku, odkial sme pokracovali do Semipalatinsku s vyletom do Kurcatova. Nakoniec nocny presun vlakom Talgo v  Grand Class do Astany.


https://romanherda.com/category/...stan-2018/


Pre tych, ktorych zaujimaju naklady (spolu pre dve osoby):


letenky BUD-IEV: 28€
letenky KBP-ALA: 72€
letenky ALA-UKK: 64€
letenky TSE-BUD:  116€

vlak: 50€

auto: 110€ + cca 30€ benzin + 130€ nevrateny depozit

ubytko: 160€





0

Jako vždycky pěkné počtení (nyní k snídani) a zdroj další cestovní inspirace:-)

0 Citovat

Tento cestopis radim s Tonicovim Armenskom k jednemu z najlepsich za posledny rok. Sa tesim na letny Kazachstan ako male decko na Vianoce :)

S tou znackou neprijemne, ale stalo sa mi cosi podobne a rovno na mojom aute, avsak so stastnym koncom. Po cca 2400 km okruhu PL-DE, mi vypadla znacka asi 4 km pred domom. Nejaky dobrak ju zobral a odovzdal policii, ktora mi ju ani nie po hodine doniesla :) V tom case by to bol "very big problem" aj tu, pretoze akakolvek vybavovacka na policii si pytala minimalne den dovolenky a poplatky za nove znacky zrovna tiez neboli na mavnutie rukou.


0 Citovat

aj tu pochvalim Romana za pekny KZ a teda uz teraz sa priznavam, ze v septembri prvych par dni vyletu skopirujem :))

0 Citovat

Také se už těším - mám tam týden od 25/5/19 a chci se podívat i do Kyrgyzstánu.

Letos to byla samá Amerika, ale dost bylo imperialistů, teď už jen na východ -  asijské trio

JZ Asie, JV Asie a Střední Asie.

0 Citovat

vdaka za reakcie :)

potesilo, ze som to nepisal zbytocne :D

0 Citovat

cali napsal(a):

Jako vždycky pěkné počtení (nyní k snídani) a zdroj další cestovní inspirace:-)


jj, Roman a Tonic mě s tím východem baví

už mám na 2019 v dubnu Arménie+Gruzie, a v květnu Kazachstán+Kyrgyzstán

dobrá inspirace, jen tak dál hoši ;)
0 Citovat

Ja vždy tvoje a tonicove cestopisy odporúčam známym, ktorí majú záujem o nejaké neštandardnejsie destinácie, je to motivačné :)

0 Citovat

super jako vzdy:)jdu si to docist k snidani:)

0 Citovat

inak nakoniec to s tou ECV nedopadlo az tak zle. Z pozicovne mi po cca troch tyzdnoch od vratenia auta poslali skeny co kolko stalo a dnes po dalsich troch tyzdnov mi dnes prislo z https://www.icarhireinsurance.com/, kde som mal uzatvorenu externu poistku, ze uznavaju a vypytali si cislo uctu. 

0
9 reakcí