Čaute! Abych dál neplevelila fórum o letenkách na Bali, zakládám tady tohle. Kamarádi chtějí cestovat a mít hezký fotky na  IG, ale když mají dát i pár stovek za letenky, nebo plánovat dál jak dva měsíce dopředu, je to problém a nikdo se mnou nikam nechce. K věci. Hledám někoho, kdo se ke mě přidá na mou první cestu do Asie. V cestopisech narážím na Bali, Srí Lanku, Laos, a to se mi vcelku líbí, ale nemám jedno konkrétní místo, kam bych chtěla a nic jiného nepřipadá v úvahu. Chci jet lowcost s příručákem. Žádný kraviny s sebou a poplatky za odbavený kufr. A protože je to celoroční předsevzetí, je mi jedno kdy, ale protože mám přísně hlídanou docházku do školy, tak nejlepší samozřejmě o prázdninách. Ano, bohužel vím, jak fungují ceny v hlavní sezóně, co se s lowcost moc nepotkávají. Něco o mně. Taky chci mít hezký fotky na instagram, takže klidně pojedu s jedním náhradním trikem (kecám), ale můj foťák jede prostě taky. Klidně budu vstávat na východ Slunce pro hezký fotky. Je mi 19, v květnu ale už budu CETka! Jsem v prváku na vysoký. Funguju především v krajích: Královehradecký, Pardubický a Zlínský. Moje přezdívka Antiplasťák je sice všeříkající, ale vím, co se děje v Asii. Plasty všude, a přesto (proto?) tam chci jet. Přijdu si nekonfliktní do chvíle, než dostanu hlad. To jde do tuhýho. Jsem zadaná, tudíž nehledám vztah, bokovku, nebo příležitostné povyražení, to fakt ne.  (Ve skupinách na fb se to občas zvrhne v trochu jinou seznamku. Tak jen pro ujasnění, že opravdu hledám člověka (lidi) s VÁŠNÍ pro CESTOVÁNÍ.)Myslím, že je to v tuhle chvíli vše. Pokud jsi dočetl/a až sem, zanech prosím komentář, kam jsi/bys odjel na svou veeeelkou první cestu do Asie.Díky!Edit, díky za připomínky niemandos. :) Pokud by to mělo být během školy, můžu maximálně na dva kalendářní týdny + třeba víkend. V létě nám zkouškové končí v půlce června, takže to bych klidně letěla na měsíc... sice červenec není nic moc, ale škola je vymodlená a vyhodit se nenechám. A k mému příteli. Hledám parťáka na cestování, toho na život už doma mám. Věříme si a respektujeme se, já s jeho bandou kamarádů a kamarádek nemám problém, stejně jako on chápe a respektuje můj tvrdohlavý nápad s cestou do Asie.  V tuhle chvíli má ale jiné priority, do Asie chce taky, ale ne letos (narozdíl ode mě.) A nejsem jeho majetek, jsme si rovnocenní, takže jsem se nemusela ptát, jestli mě pustí. Stejně tak, jako parťák nemusí být chlap, ale i holka.  .

Pojeď se mnou do (JV) Asie. (Stále hledám :D )

Založila ve fóru Hledám spolucestujícího

Tak jel by hlavně kvůli Asii, ale 14 dní s holkou a na pokoji... Začátek pohoda, sranda dvojsmysly a jednou to víceméně zkusí... Možná uťáplý týpek a bez alkoholu, tak by to mohlo klapnout, ale stejně to bude divný...

0 Citovat

Nevím, jestli bych zrovna plánovala víkend někde "na samotě u lesa," to bych se sama s tím člověkem asi bála. To nejdřív raději to kafe, pak třeba ještě jedno.. :D

Jsem na marketingu. :) 

A Tom si bude užívat klidu, co bude mít, kdybych byla pryč. :D Tvdrá hlava a občasná umanutost občas prostě unaví a nebaví. :D :) 


0 Citovat

Anet, to jak tu téměř všichni píšou, že kluci by to očekávali, i když bys jim říkala, že ne, by pak u leckoho způsobilo frustraci a možná ukončení společného cestování, ale je fakt, že se zkrátka můžete rozejít a cestovat sami.

Jinak obecně taky záleží, jestli je ta holka atraktivní. Já jsem cestoval někdy i dlouhodobě ve dvou s kamarádkou, která atraktivní není, takže jsem takové problémy ani nemusel řešit. Když se ke mně předloni přidala o generaci mladší sympatická 21-letá cestovatelka (nejhezčí holka, co jsem ten rok potkal) na 3 dny na Borneu, tak taky žádný velký problém nebyl už jen kvůli věkovému rozdílu. Sice jsem jí řekl, že být já mladší, rád bych ji měl za přítelkyni, ale ona se jen mile usmála a bylo to všechno. Byli jsme jen dva ve 4-lůžkovém dormu a opatrně jsem poslední večer něco zkusil, ale bylo mi jasné, jak to dopadne a vytyčení hranice bylo pro ni snadné.

Takže tě můžu uklidnit, že s mnoha staršími spolucestovateli by se cestovat dalo, jak naznačoval i niemandos. Na druhou stranu spaní v manželské posteli je divné a asi by to většině normálních mužů zkracovalo dobu spánku. Zajímavé ale je, že ve stanu na mnohem menší ploše to tak divné nepřijde. Rád se bavím na cestách s cestovatelkami 20-25 let, které potkávám většinou v hostelech a se kterými bych si doma asi neměl o čem povídat, takže i z tohoto pohledu by ses nemusela bát jet se starším nadšeným cestovatelem. Já ale teď nic na léto neplánuju.

@niemandos: To chování ve vypjatých situacích tě může nemile překvapit i u dobrého kamaráda, jak tu někdo psal dříve.

0 Citovat

Michael napsal(a):

Ne tak jasný, že toho člověka nepoznáš tak dokonale, ale stále je to lepší než 2 hodiny někde na kafi.  Nevím jestli jsem úplně mimo, ale pokud by ten kluk tam jel za jediným účelem a vlastně by mu třeba tolik ani o tu Asii nešlo, tak nevidím důvod, proč by to nemohl zkusit už o tom víkendu. To už je pak hrozně moc námahy s nejistým výsledkem. :D To by právě mohlo někoho odradit. Ale nejspíš na to pohlížíme každý trochu jinak. 


Jet ojet jen Anetku by samozřejmě nedávalo smysl. Může klidně dojít k situaci, že to na ni po týdnu zkusí, ona řekne ne, druhej den to mezi něma nebude v pohodě a kluk se sbalí a bude pokračovat na vlastní pěst. A Anetka zůstane sama uprostřed něčeho, v horší situaci než na začátku. A naplánovat si, kde a kdy to na ni zkusí, aby ji pak mohl případně opustit, zabere tak 5 minut. 

0 Citovat

Tak ono by to určitě chtělo to kafe a možná nejen jednou :D neříkám, že to musí být nějaká chata někde na samotě.


Pokud by se po 14 dnech ten kluk zakoukal do slečny i když s takovým úmyslem původně nejel je blbý a s tím člověk nic neudělá a ani to dopředu neodhadne. Minimálně se nebudou snažit jen ti, kterým by šlo primárně o sex. To jsem tím chtěl říct :D 

0 Citovat

S tím souhlasím, ale záleží, jestli by k nějakému společnému cestování vůbec stihlo dojít, protože pokud budu dávat další inzeráty, asi to budu muset zdůrazňovat všude. :D 

Stan je romantika sama o sobě, ale tahat do Asie stan je asi trochu nereálný. 

Právě kvůli nemilému chování u dobrého kamaráda bych radši s někým cizím, než si narušit dlouhodobé vztahy, na druhou stranu to ten vztah utuží, pokud se nic tak závažného nestane. :)

0 Citovat

Michael napsal(a):

Ale nejspíš na to pohlížíme každý trochu jinak. 

Tak zřejmě na to pohlizime každý jinak. Samozrejme se najdou uchylove, co by to chtěli zneužít, ale předpokládám, ze na ten víkend by urcite nejela jen s tím potenciálním spolucestujicim, ale vzala by přítele nebo kamarády, takže prostor pro to, aby to na ni zkusil jaksi nevidím. Naproti tomu chytrý chlipnik by se choval vzorně, aby přesvědčil slečnu o své počestnosti. Na návrhy a věci s tím související přece bude mít spousty času v klidu v Asii, nemyslíš.? Takže rozpoznat člověka, či hledá jen parťáka na cestu nebo chytreho chlipnika je obtížné. Nehledě na to, ze i ten parťák ma své slabé chvilky, protože cizi prostředí a prožite “dobrodruzstvi” lidi sbližují. . No nic jdu spat.Doufam, ze to za mě vezme Cali, až se vrátí z venceni.


0 Citovat

Born2Win napsal(a):


Jet ojet jen Anetku by samozřejmě nedávalo smysl. Může klidně dojít k situaci, že to na ni po týdnu zkusí, ona řekne ne, druhej den to mezi něma nebude v pohodě a kluk se sbalí a bude pokračovat na vlastní pěst. A Anetka zůstane sama uprostřed něčeho, v horší situaci než na začátku. A naplánovat si, kde a kdy to na ni zkusí, aby ji pak mohl případně opustit, zabere tak 5 minut. 


Jasně, to se klidně může stát, ale to se může stát kdykoliv, když by se kluk kvůli něčemu naštval a měl pocit, že je na něm závislá a bude se mu podřizovat a bude tzv. na koni. 

0 Citovat

Tady se tedy řeší kraviny...

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

 Na druhou stranu spaní v manželské posteli je divné a asi by to většině normálních mužů zkracovalo dobu spánku. 


Na druhou stranu bych zase svým chrápáním zkracoval dobu spánku slečně já:-))

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Tady se tedy řeší kraviny...


tak tak, neda anet , da druha, hlavne v jv azii, kde to ide samo :)
0 Citovat

Baco Baco!Ty se teda vybarvujes. No mas ale pravdu , takže by s tebou nějaký ten týden na Molukach nemusel byt ztraceny čas :)))) Už jen aby Qatarci přišli s něčím podobným jako dnes do Austrálie, a je to jasné ;)).

0 Citovat

sak co myslis, preco chcem ostat na filipinach dva mesace :)

pivo + rum + filipinky = najlepsia kombinacia
0 Citovat

[citace="Libor

@niemandos: To chování ve vypjatých situacích tě může nemile překvapit i u dobrého kamaráda, jak tu někdo psal dříve.

[/citace]

A proč si myslis Libore, ze o tom píšu. Mas naprostou pravdu. I u dobrého kamaráda. Ne ale u někoho, s kým jsi procestoval spoustu měsíců a zažil jsi možné i nemožné. Proto taky píšu, ze za víkend nikoho nepoznas ani povrchně, protoze chlebik se láme až když se něco pos..e.

0 Citovat

baca12 napsal(a):

sak co myslis, preco chcem ostat na filipinach dva mesace :)

pivo + rum + filipinky = najlepsia kombinacia

Ze bych koupil tu letenku s Cinanama, co dnes vypukla na Fly4free z Paříže nebo Londýna a přiletěl za tebou na ty Filipiny ;)) Když ja ty Číňany nemusím a je to jak na svinu přes to město, kde se musí platit vízum.  Jinak rum to je moje. Vlastně pivo i holky taky. Ještě ze už manželka spi ;))

0 Citovat

[/citace]

A proč si myslis Libore, ze o tom píšu. Mas naprostou pravdu. I u dobrého kamaráda. Ne ale u někoho, s kým jsi procestoval spoustu měsíců a zažil jsi možné i nemožné. Proto taky píšu, ze za víkend nikoho nepoznas ani povrchně, protoze chlebik se láme až když se něco pos..e.

[/citace]

Když jede Anet poprvé v životě, nemůže mít s sebou prověřeného parťáka. Ledaže by si zjišťovala u jeho předchozích parťáků reference, jako si zjišťuje třeba zaměstnavatel u zájemce o práci.
0 Citovat

Anet napsal(a):

 Stan je romantika sama o sobě, ale tahat do Asie stan je asi trochu nereálný. 

Do tebou plánovaných destinací stan netahej, ale třeba do národních parků Japonska je dost nutný a hodí se i v Ománu. Nebo by se hodil někam do hor v Kyrgyzstánu, odlehlejších hor v Nepálu atd. Když už jsem stan měl cestou z Japonska, použil jsem ho i na pláži na Floresu v jednom malém resortu, kde nabízeli při nedostatku bungalovů spaní i v jejich stanech.

0 Citovat


[/citace]

Když jede Anet poprvé v životě, nemůže mít s sebou prověřeného parťáka. 

[/citace]

No prave.Vsak to ja také netvrdím. Jen  píšu, ze za víkend pozná velké prd, ale je to lepší než nic. 

0 Citovat

Bych se vykašlal na parťáka a vyrazil sám do Japonska. Tam, když se člověk ztratí, tak ještě objeví něco, co by jinak nenašel. :) A sólo cestovatelům se líp shání ubytování i jízdenky a bezpečnost snad není vůbec potřeba řešit.

0 Citovat

Marek napsal(a):

Tak jel by hlavně kvůli Asii, ale 14 dní s holkou a na pokoji... Začátek pohoda, sranda dvojsmysly a jednou to víceméně zkusí... Možná uťáplý týpek a bez alkoholu, tak by to mohlo klapnout, ale stejně to bude divný...


Ten alkohol bych zduraznil dvakrat!!! U nas doma jednou po celem propitem veceru zustala (zadana) kamaradka moji pritelkyne a spali jsme vsichni tri v manzelske posteli. Bohuzel nejakym nedopatrenim skoncila moje ruka ve spatnych kalhotkach. Trochu zmapovala teren.... a dnes zase vsichni zijeme stastne az do smrti :) 

Kdyz do asie, tak radsi s Nadezdou..

0 Citovat

K tomu alkoholu - pivo je tam drahé - u pláže obvykle 100 THB, ale tvrdý a alkohol naopak hodně levný. Dost špatná kombinace 😁

0 Citovat

Aspoň z lacného piva v tej manželskej posteli neprdíš:))

Btw Libor - niečo podobné je u mňa v kategórii how I met your mother :))

0 Citovat

Michal napsal(a):

K tomu alkoholu - pivo je tam drahé - u pláže obvykle 100 THB, ale tvrdý a alkohol naopak hodně levný. Dost špatná kombinace 😁

Tak to pak vecer bude hodne tvrdy :D ale to uz je za hranou zamereni (slusnosti) tohoto fora :)


@tonic 

Serial jsem nevidel, ale vim, jak to myslis :)

0 Citovat

Tak cez noc tu toho moc nepribudlo, som sa tesil na neaky mensi romanik :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Tak cez noc tu toho moc nepribudlo, som sa tesil na neaky mensi romanik :)

Taky jsme to včera drželi hlavně my :). No nic. Písni sem jak jsi dopadl s tím vízem a kdy bys plánoval ty Moluky. Ja bych to pak zkusil nějak pořešit :)
0