Caute. S kamaratkou se chystame na konci dubna do Ruska. V planu je transsibirska magistrala (se zastavkama v zajimavych mestech) a asi tydenni pobyt u Bajkalu. Nema nekdo podobne plany, nebo nechce se nekdo pridat? Kdyby neco, ozvete se ;)  .

Transsibirska magistrala & Bajkal

Založil ve fóru Hledám spolucestujícího

Caute. S kamaratkou se chystame na konci dubna do Ruska. V planu je transsibirska magistrala (se zastavkama v zajimavych mestech) a asi tydenni pobyt u Bajkalu. Nema nekdo podobne plany, nebo nechce se nekdo pridat? Kdyby neco, ozvete se ;) 

0

Ahoj! Símtě, termín máte na pevno? Protože my se na tohle chystáme v červenci a rádi bychom taky někoho nabrali. 

0 Citovat

Jak řešíte vízum?

0 Citovat

Koncem dubna tam muže být ještě pořádná zima. 

0 Citovat

Já zvažuji podobný trip sólo, ale spíše v červnu.

Jen mě na tom trochu odrazuje nutnost víza, komáři a turisté, kterých je v létě na Bajkalu údajně až nadmíru moc.

K té jízdence - je možné koupit např. jízdenku Moskva-Irkutsk a udělat si po cestě pár zastávek v dalších městech?


Díky

P.

0 Citovat

Vízum Vám udělá třeba agentura, to nakonec i ty jízdenky na vlak, ale samozřejmě ne zadarmo. 

Samozřejmě si můžete koupit jízdenky i na jednotlivé segmenty po transsibu, dokonce to jde i z webu RŽD. Akorát v sezóně bývají dost vyprodané, jsou různé cenové hladiny v různých vlacích apod. 


0 Citovat

PetrLou napsal(a):

Jak řešíte vízum?

Vizum resim pres praci (pred agenturu) jako sluzebni cestu. 

0 Citovat

Filip napsal(a):

Ahoj! Símtě, termín máte na pevno? Protože my se na tohle chystáme v červenci a rádi bychom taky někoho nabrali. 

Termin duben-kveten je napevno :(

0 Citovat

PetrLou napsal(a):


K té jízdence - je možné koupit např. jízdenku Moskva-Irkutsk a udělat si po cestě pár zastávek v dalších městech?

Jizdenky se zacinaji predavat 2 mesice predem, takze pomalu finalizujeme vlaky a zastavky. 

0 Citovat

PetrLou napsal(a):

K té jízdence - je možné koupit např. jízdenku Moskva-Irkutsk a udělat si po cestě pár zastávek v dalších městech?

To bohužel nejde, jedině nakoupit po segmentech, žádné otevřené jízdenky neexistují. 

0 Citovat

My jsme to jeli kdysi na skupinovou volnou jízdenku 2 tatínků pracujících u ČD, všichni jako "rodinní příslušníci" :-))...Užhorod -Moskva-transibiřská několik zastávek vč. Bajkalu -Ulaanbaatar (Mongolsko) - Peking a zpátky lehce jinou trasou přes Vladivostok a jiné zastávky. Celá cesta 1,5 měsíce.

0 Citovat

ale toto by chcelo zistit... lebo este "nedavno" sa za "smiesnu" cenu dal kupit na City Star, alebo ako sa vola ta zlava spiatocny listok na vlak zo Slovenska az do Vladivostoku. Len teda potom bolo treba v Rusku uz riesit rezervacie miesteniek, kedze v tychto koncinach neexistuje nieco take ako dialkove spoje bez miestenky.

https://www.lonelyplanet.com/tho...nssiberian


ale k tomu by sa musel asi vyjadrit niekto, kto robi na zeleznici, alebo na pokladni. Na strankach ZSSK uz Citystar pre Rusko nevidim, ale CD este ponuka nejake zlavy

0 Citovat

Pokud vím, tak ČD nic extra výhodného nenabízí, jen ty tu "slevu EWT" ale tam je cena jen do Moskvy kolem 170 €. I když, pravda, nevím, jestli náhodou cena neplatí i do jiných ruských destinací.

Každopádně ale pořád platí, že není možné koupit jízdenku na velkou část Transsibu a zastávky si plánovat dle momentální nálady. Ty místenky na konkrétní vlak a konkrétní segment se musí vyřídit tak jako tak.

0 Citovat

Ano, pokaždé, když jsme vystoupili, tak jsme museli zajistit místenku na další vlak, ale celkově mě tato cesta až do Pekingu vyšla na 1500Kč + jízdenka z Prahy do Užhorodu. :-))) Zastávky se plánovaly po cestě. Pak jsme v Číně jeli ještě do Xianu na terakotovou armádu a ikdyž ta jízdenka byla jen Rusko - Mongolsko - Peking, prošlo to až tam :-)) 

0 Citovat

To je plus mínus kolik let zpátky?

0 Citovat

2006 :-)

0 Citovat

Michal napsal(a):

To je plus mínus kolik let zpátky?

Oni cestovali za zamestnanecké ceny. Ak chceš cestovať za také ceny, musíš ísť robiť za pár šupov na železnicu. :)

K téme: najlepší čas na cestovanie po Transsibírskej magistrále a BAMe je v septembri. Príjemné teploty, pomerne dlhé dni, bez komárov, na staniciach sa predáva práve dozreté ovocie.

0 Citovat

Ahoj,


v červnu plánuju jet po Transsibiřské magistrále na Bajkal (Jekatěrinburg, Irkutsk, Ulan-Ude). Nechystá se někdo též? Ocením společnost. :) 

0 Citovat

:-) Já uvažuji v červenci nebo srpnu z Kazaně vlakem do Irkutsku. Padrino by opravdu jel??

0 Citovat

Nazdar ted na to koukám a hodně se mi to líbí chci dojet do irkutsku a pochodit si altaj

0 Citovat

kolko stojí cesta do irkutsku z moskvy


0 Citovat

Nejlevnější plackarta ca. 5500 RUB, záleží také na vlaku.

0 Citovat

Ahojte, chystam sa do Irkutsku zaciatkom jula. Mam rezervovane auto, chcem sa pohybovat v juznej casti Bajkalskeho jazera, ale este neviem, kde presne. Vie niekto, ci sa da v pohode zohnat ubytko na mieste alebo radsej zobrat stan?

0 Citovat

Kdy tam budeš? Jižní část myslíš od Slyudyanky někam po Posolskiy Sor? Protože jsem něco podobného připravoval na srpen (na jihu byl cíl Mysovaya), také jsem pátral. Ubytování je, ale chce to hledat na ruských webech, na booking apod. je toho minimum. Na místě, pokud myslíš jet úplně na blind, těžko říct. Určitě by se někde přespat dalo, otázka jak...

0 Citovat

je někdo kdo by se přidal


0