Velka noc v Gruzinsku - Tbilisi, Ciatura, Ananuri a Mtskheta

Napsal Nathan7 2019-05-03T09:29:32+02:00 ve fóru Cestopisy
19 odpovědí

Ahojte, tento rok sme stravili sviatky v Gruzinsku. Inspiroval ma hlavne miestny odbornik na vychodne destinacie tonic :)

Boli sme sa povozit na lanovkach v Ciature a vela casu sme stravili v Tbilisi, kde sme povodne chceli ostat kratsie, ale mesto nas naozaj ocarilo a stravili sme tam viac casu.

Vyuzivali sme hlavne marsutky a po Tbilisi Bolta. a miestnu MHD (metro, bus).

Link na clanok:

https://cestujzamenej.sk/2019/05...na-vychod/

Naklady na osobu:

Letenky - 90€

Autobus z letiska/ na letisko - 12€

Ubytovanie (5 noci) - 80€

Maršutky, Bolt, Strava, Suveniry, Vstupenky - 95€

Spolu - 277€ / osoba

Uz nech je jul resp august a omrknem to tam i ja :)

Dik za cestopis, mi aspon skrati let 

kto sa tento rok nevy*ebal v Tbilisi, ako keby ani to mesto nenavstivil :D

:D no vyzera to tak. U mna si to odniesol komplet dolamany stativ :D:D A aj nove nohavice sme museli kupovat v miestnom HM :D

Byla jsem v Gruzii v termínu 18. - 30. 4. Ty lanovky v Chiature byly až na jednu mimo provoz. Některé z nich neměly ani natažená lana. ale jinak je Chiatura velmi pěkné a čisté město plné zeleně, není pobořené, jako ostatní v Gruzii.

tak tie lanovky su loteria, my sme tam boli mesiac predtym a dali sme ich 6 :)

ale jinak je Chiatura velmi pěkné a čisté město plné zeleně, není pobořené, jako ostatní v Gruzii. 

boli sme v rovnakom meste? vsak to depresia najvacsia :D

Ked sme boli my, tak fungovali dve. Mali fungovat 4... Ono to je fakt asi o nahode :-D

Tak tak, Chiatura je docela depresia... Prečo nezajsť radšej do údolia Alazani a slnečnej Kachetie?  Pre milovnika vínnej turistiky skvelý tip.  Už len cesta cez priesmyk Gombori je nádherná. My máme vždy základňu v  slnečnom gorode Telavi a odtiaľ vyrážame na vyčerpavajúcu  viacdennú tour po vínnych sklípkoch, ( aj pamiatkach) za dobré peniaze s miestnym taxikárom. Skvelí ľudia, jedlo, malé aj veľké vinárstva  sympatické ceny a to 🍷!   

Ještě kdyby se to víno dalo pít...:-)

cali napsal(a):

Ještě kdyby se to víno dalo pít...:-)

Tak tejto poznámke docela nerozumiem...   Gruzínske víno v mnohých faktoroch aj odrodách predčí európske...

Hmm neviem ci je prave Chiatura depresia. Nam sa tam pacilo. A vyslovene som tam chcel ist. Hlavne pre ten zazitok povozit sa povodnych lanovkach. To inde asi nezazijete. A co sa tyka vina, tak my ho moc nepijeme, ale viem si predstavit navstivit ten region. Urcite sme tym smerom nesli naposledy :)

Tak my sme tam strávili aj noc.. tam nechceš žiť :)

Momentalne v ciature nejde zadna lanovka :(

Teda ak nepocitam jednu nakladnu.

Inak pripajam sa k tonicivy.

Depresivne mesto jak hovado (mozno aj vdaka zachmurenemu pocasiu)

Zit tam je ze mna alkoholik

Stačí vyjet do vesniček okolo a je tam úplně jiný život:-)

baca12 napsal(a):

A jak pokročila stavba těch nových?

baca12 napsal(a):

Teda ak nepocitam jednu nakladnu.

Inak pripajam sa k tonicivy.

Depresivne mesto jak hovado (mozno aj vdaka zachmurenemu pocasiu)

Zit tam je ze mna alkoholik

Ani například z ulice Pataridze k dolu Itcchivisi nebo z býv. dolu 32 k dolu Darkveti? 

Maja napsal(a):

Tak tejto poznámke docela nerozumiem...   Gruzínske víno v mnohých faktoroch aj odrodách predčí európske...

Asi záleží, jaké pijete. 

Nathan7 napsal(a):

Ked sme boli my, tak fungovali dve. Mali fungovat 4... Ono to je fakt asi o nahode :-D

Počítáte i ty neprovozované městem? 

Vystavba novych asi nepokrocila niako.

Ani například z ulice Pataridze k dolu Itcchivisi nebo z býv. dolu 32 k dolu Darkveti? 

To nevim, tie su mimo mesta, ja som kukol len tie co ma tonic na mape (tie 4 blizsie)

Ale ako som siel od sachkhere nevidel som ziadny pohyb vo vzduchu.

Tak to není nic divného, jezdí podle poptávky. Zatím tedy nikdo nevyvrátil můj odhad, že stojí jen důl Stalina a Cereteli a ostatních 9 v okolí je v provozu (naštěstí tam běžný backspacker jen tak nedorazí a nenajde je). 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!