Ahoj všem, mám dotaz- prosbu.  Jakou destinaci byste mi doporučili na měsíce říjen/listopad 2020. Máme ovšem s přítelkyní trošku limitující omezení: 9-11dní rozpočet 25 -30 000Kč/ osoba komplet Uvažovali jsme např. o Bali nebo Seychelech. Menší ostrov (není podmínkou), kde se dá jak válet na pláži, tak vidět přírodu a spíše teplo. Samozřejmě jako "batůžkáři" (ačkoliv je pro nás poprvé. Budu rád za každý tip :) Díky M. a N.  .

Podzim 2020 - kam se podívat -> Prosím o doporučení

Založil(a) ve fóru Cestopisy

22 reakcí

Ahoj všem, mám dotaz- prosbu. 


Jakou destinaci byste mi doporučili na měsíce říjen/listopad 2020. Máme ovšem s přítelkyní trošku limitující omezení:

9-11dní

rozpočet 25 -30 000Kč/ osoba komplet


Uvažovali jsme např. o Bali nebo Seychelech.


Menší ostrov (není podmínkou), kde se dá jak válet na pláži, tak vidět přírodu a spíše teplo. Samozřejmě jako "batůžkáři" (ačkoliv je pro nás poprvé.


Budu rád za každý tip :)


Díky

M. a N.

0

Ahoj, doporučuji Azory. Byl jsem před pár lety v listopadu a super. Hodně jsem se těšil na Flores, a jen pár dní jsem si dal Sao Miguel. Kupodivu Sao Miguel, mě nadchl víc, i když je tam více turistů. Byl jsem tam asi 16 dní a cena cca 20 000 Kč. Je to mimo sezónu a přesto  je tam stále teplo. Navíc to je kousek a letenky cca 3000 Kč.

0 Citovat

S timhle budgetem to na Seychelly moc nevidim.. :) V rijnu je zbytecne litat do Asie, je jeste super pocasi v Evrope (jih Reckych ostrovu, Kypr, Andalusie). Kazdopadne s Bali vam asi poradi nekdo vic mainstreamovy nez sem ja :D

0 Citovat

Azory nejsou zrovna plážová destinace.

Mauricius, Madagaskar...

0 Citovat

Krome klasiky Kanaru , Madeiry , Kapverd   a treba i jeste toho jihu  jako  je Kypr   tak doporucuju  Mauritius , byvaji akce  na letenky , ( primy let kolem 10 K ), my leteli v akci s KLM za 12  pres Amstr a zpet pres Pariz  Byli jsme 15 dnu

   Myslim ze ten budget 30 K na osobu neni problem , kdyz to ma byt jen 9-11 dnu , nam to skocilo  pujcenym autem na celou dobu pobytu.   6 noci jsme byli na vychodnim pobrezi  3 noci na severu a 6 noci na zapadnim pobrezi  ,da se byt i na jednom ,pripadne dvou mistech ,ubytovani jsme meli pres booking  Klidne bych zvolil  5 noci   v Trou d  Eau  Douce  , meli jsme tam perfektni ubytovani studio Manguillier za 240 euro 6 noci pro dva vcetne snidane  a 5 noci ve  Flic en Flac v Chez Pepe, za 270euro  jsme meli 6 noci  ,tam sice bez  snidane, ale zato 20 % sleva  dole v restauraci na vecere,

Takze   letenka plus ubytovani na  10 noci se urcite vlezete do tech 20 K /os  i mene  Ceny v supermarketu v pohode  ,vecere nas vychazely podobne  jako na Kanarech nebo treba v Recku

Auto si muzete pujcit treba jen na  2-3 dny  ,da se i  verejnou dopravou   i kdyz to je asi trosku dobrodruznejsi

Plaze jsou super  i ty verejne  ,protoze se neskutecne ciste uklizeji ,(resort je zbytecny ,meli jsme ho 3 noci na tom severu) ( Kousek za Douce smerem na sever je moc hezka  )  s Douce muzu doporucit i vylet na ostruvek Ile aux Creft  ( listky kupte v Office  ne u prekupniku )  s Munguillier jsme se na pristav divali je to hned vedle   Dve hospudky jsou kousek pesky  taky smerem s Douce i maly obchod   zpet do mestecka tam jsou dalsi   V Douce je mnohem mene  turistu jako v Blue Bay  ,ktere je kousek za letistem   Z nej doporucuju  vylet na Ile aux Aigrettes  ( zelvy  vegetace )

Zapadni stredisko Flic en Flac poskytuje prijemne koupani  na dlouhe plazi a neni tak financne narocne na ubytovani jako oblast La Morne na jihozapade, kde ale urcite vylet doporucuju , vcetne NP   volne pobihajici opice atd ,

Kousek od Flic en Flac  je i slusna Zoo  ( poskytuji i za uhradu a vlastni nebezpeci  vstup s dozorci do vybehu ke lvum -)  a v ramci  zakladniho vstupneho je i kratke safari

Sever ostrova neni spatny ,ale zase tak moc nas nenadchnul    v Port Louis jsme navstivili  muzeum s postovnim znamkami  a trznici   Na uplnem jihu ostrova neni vhodne koupani  ale Mairitius ma oproti  Reunionu  ochranou barieru koralu ,takze  tam neni koupani ohrozene zraloky , jen prave na tom jihu ,tam  jsou i cedule

Ke koralum se delaji  snorchlovaci plavby  ,za Douce je prave  ta hrana dost blizko tak je tam pekne potapeni  i jen s plaze

Pokud  chcete hlavne koupani  a prirodu tak je Mauritius  super  ,krasny muze byt i Rodriguez  ,ale na ten jsme nemeli bohuzel ani my cas behem tech  2 tydnu 

0 Citovat

Já bych ani ty Seychely neviděla jako nereálné. Letenka z Prahy vychází v říjnu na necelých 14 tis. Kč. Ubytování se dá sehnat v různých cenových relacích. Jídlo v restauracích je tam opravdu drahé, ale dá se stravovat v pouličních stáncích, nebo si sami něco připravit. Když se člověk uskromní a pořádně si to naplánuje, neviděla bych rozpočet 25 - 30 tis. Kč / os. jako problém.


0 Citovat

ixiatu napsal(a):

Ahoj, doporučuji Azory. Byl jsem před pár lety v listopadu a super. Hodně jsem se těšil na Flores, a jen pár dní jsem si dal Sao Miguel. Kupodivu Sao Miguel, mě nadchl víc, i když je tam více turistů. Byl jsem tam asi 16 dní a cena cca 20 000 Kč. Je to mimo sezónu a přesto  je tam stále teplo. Navíc to je kousek a letenky cca 3000 Kč.

Jestliže chtějí spíše teplo a válet se na pláži, tak Azory s denními maximy kolem 22°C v tu dobu (podobně voda) nebudou pro většinu lidí vhodné (možná jste měli zrovna tepleji, ale rekordní teplota pro listopad byla donedávna 25,5°C).

https://en.wikipedia.org/wiki/Po...da#Climate

https://www.seatemperature.org/e...ctober.htm

0 Citovat

Jestli se nepletu, tak tento dotaz se tu řešil nejmíň 10x... 

Za 30k na osobu na cca 10 dní (i více) lze v baťůžkářském režimu jet/letět skoro kamkoliv , pokud chcete na Bali nebo na Seychely, tak si prostě počkejte na vyhovující (cenou, termínem, odletovým místem...) letenku, kupte a leťte. Doplňujících informací o destinaci  (počasí, ceny, politická situace...) je na internetu dost. Eventuelně si pročtěte zdejší cestopisy a průvodce, o diskuzích nemluvě...

0 Citovat

Ja  myslim ,ze ty Azory jsou hlavne nevyzpytatelne  a pokud se tyka deste, tak to nemusi  byt  odlisne moc od Irska , nekolikrat jsem si  rikal poletime tam a pokazde jsem couvnul, kdyz jsem si predstavil, ze nam treba  proprsi  2/3  pobytu  Urcite to neni na valecku  na plazi 

A ano s tim budgetem 30 K na osobu je to mozne  snad krome Tichomori vsude  O Seychelech jsem taky uvazoval  ale .obaval jsem se tam ceny ,stejne jako Maledivy ,ale  precetl jsem si par cestopisu a zjistil .ze by se i to mohlo vejit do ceny V podstate taky chci max  2000 euro pro dva komplet  Exotiku bych ale neresil pod  15 dnu ,mozna jen kdyz by byl clovek na  jednom miste,  ale asi tech 9-11  dnu jde  ,jen by se mi pak  nechtelo odletet 

S  ctyrech cest ( Dubai,Oman , Jamajka , Mauritius  a Thajsko   , 1o,15.15,15  dnu  jsme budget 30 K na osobu  ,prekrocili jen na Jamajce a to podle me i diky tomu ,ze jsem se nechal zviklat a nepujcili jsme si auto  a vylety nas prisly dost draho , nikde jsme nevolili uplne to nejlevnejsi ubytovani  a po vetsinou jsme alespon na jedno jidlo chodili  denne do restaurace

Vzhledem k terminu a tomu co chcete tedy koiupani a  prirodu, tak  myslim ze  ten Mauritius by mohl vyhovovat  obdobi rijna a listopadu je tam nejlepsi  pocasi ( leteli jsme na konci zari   a zacatku rijna ,takze jsme chytli teprve zacinajici sezonu  a za 15 dnu nam prselo  asi ve dvou puldnech
0 Citovat

mirjur napsal(a):

Lze v baťůžkářském režimu 


Len kazdy si pod tymto pojmom predstavuje nieco ine.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Azory nejsou zrovna plážová destinace.

Mauricius, Madagaskar...

Na Madagaskar sa na cca 10 dni snad ani neoplati chodit, hlavne ked pomaly 2 dni cestujes hore dole a letenka zhltne mozno aj necelu polku ich rozpoctu (neviem teraz uplne presne ceny, ale snad som videl naposledy nejaku akciu za 500e...) a ked chces nieco vidiet za tak kratku dobu, je treba auto, co sa pri dvoch ludoch znacne predrazi oproti cestovaniu v stvorici

0 Citovat

Za ty peníze by šel i Karibik. I když je podzim sezona hurikánů, dá se vhodnou volbou ostrova i toto riziko minimalizovat. Aktuálně má KLM Arubu nebo Curacao pod 15k Kč, což je z Prahy super cena.

0 Citovat

Za ty peníze jde Karibik na podzim zcela v pohodě, např. Guadeloupe nebo Martinik přes LEVEL z ORY. 2 roky zpět, ne jako batůžkáři, řekl bych takové economy (navíc auto na celý pobyt, požadavek na velikost, polohu a kvalitu ubytování, občas i jídlo venku mimo vlastní vaření) a finální rozpočet něco málo přes 25k na osobu na 10 dní včetně veškeré útraty na místě.

Loni Martinik, letenky ne ty úplně nejlevnější (kvůli požadovanému termínu) a cena za dtto cca. 30k na osobu. Letos na podzim opět Gaudeloupe - letenka, ubytování bez jídla u pláže, auto - "základní" rozpočet 15,5k na osobu plus výdaje na místě. Ano, oba ostrovy nesplňují (pouze) to, že nejsou malé, ale půjčení auta na 9 dní vychází na 100 - 130 EUR, takže dopravu na místě není třeba řešit až tak "batůžkově".

Seychely se do dané sumy vejdou na hraně horní sumy, při akčních letenkách při tom nejlevnějším ubytování. A hlavně za podmínky strávení celého pobytu na Mahé, protože jen přesun na další hlavní ostrovy to posune výrazně výše. Když jsem si dělal loni kalkulaci na 10 dní na Mahé, tak bez dopravy, jídla a útraty na místě jsem začínal na 23k na osobu. Výsledné poznání všech 3 hlavních ostrovů stylem "economy" pak vyšlo na 40.

0 Citovat

Děkuju všem za odpovědi :) mrknul jsem na ten Mauricius, nevypadá to špatně, ještě mrknu na tu Guadeloupe.


Pokud budete mít ještě nějaké tipy, budeme jedině rádi.


Díky

0 Citovat

Doporučuji Sri Lanku, levné ubytko, vynikající jídlo, super pláže, ale i poznávačka...a letenky kolem 13 000kč se taky najdou..




0 Citovat

Srí Lanka by obecně byl dobrý návrh, ale přelom října a listopadu je riskantnější z hlediska počasí. Třeba by deště nebylo tolik a slunce by taky mělo být podle statistik dost, ale je to nejdeštivější část roku (bez možnosti výběru sušší oblasti jako v jiných měsících): https://en.wikipedia.org/wiki/Colombo#Climate

https://en.wikipedia.org/wiki/Tr...ee#Climate

0 Citovat

Dival jsem se na to srovnani  Guadeloupe - Mauritius   tak Guadeloupe v rijnu destove srazky 58 %  na Mauritiu  17 %  Asi tam bude trosku levneji nez na Mauritiu  ,je otazka  turisticke privetivosti mistnich a bezpecnosti , nejake povidani tady uz bylo a trosku se ty nazory lisily ,dalsi aspekt  letecka spolecnost ,otazka je  i stravovani ,  at uz beru supermarket nebo  restauraci  ,pripade ulici   S tohoto srovnani bych  uprednostnil Mauritius ale na Guadeloupe jseme nebyli  ,nevim jak dalece muze byt srovnani tech veci na Guadeloupe s Jamajkou ,ale rekl bych ze  v necem podobne a ta uroven na Mauritiu je prece jen vyssi a turista tam neni zase tolik dojna krava 

Liborek doporucuje Arubu nebo Curacao  Zajimal jsem se o  to  drive a mam obavu ze tam by to pro dva za tu cenu 2000 euro komplet   nebylo 

Premyslim co by jeste mohlo byt zajimaveho asi by v tu dobu slo i Maroko , dal treba  Oman ,asi ale tak jak pise mirjur  za tyhle penize skoro cokoliv ,takze je treba upresnit  preference
0 Citovat

Není to sice klasická exotika a ani ostrov, ale já bych navrhovala Izrael třeba s kombinací s Jordánskem, teplo na koupání tam bude a přírodní parky v Izraeli jsou úžasný a ještě teda asi ušetříte, i když celkově je tam na nás draho.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Liborek doporucuje Arubu nebo Curacao  Zajimal jsem se o  to  drive a mam obavu ze tam by to pro dva za tu cenu 2000 euro komplet   nebylo 

Aruba, Curaco i Bonaire se dají udělat překvapivě levně.  Byl jsem tam, takže vím. 

Náhodně jsem nastřelil nějaké termíny na říjen 2020 a jak na Arubě, tak na Curacau začínají airbnb pokoje na 10 EUR. Za 40-50 EUR se dají bez problémů sehnat plně vybavené apartmány na pláži nebo pokoj ve vile s bazénem kousek od pláže. Když jsem tam byl, tak jsem měl na pár dní, kdy jsme se rozšoupli, za cca 90 EUR pokoj s terasou nad mořem s úžasným výhledem na západ slunce, privátní vchod a parkovací místo, snídani a poslední večer bbq s majiteli. Fakt bych se toho nebál.

0 Citovat

@Liborek

no my mame casem  Arubu v planu ,uvazoval jsem to spojit i s Cuaracaem ,ale zjistil jsem , ze  ten presun jde asi jen letecky ,a taky kdyz  jsem to tady trosku uz sondoval ,tak byla i reakce ze se mi financne protoci panenky ,prece jen tam asi jsou holandske ceny  

Airbnb  urcite nechci  ,objednavam ubytko jen pres booking,com  a pokud tam poletime  tak chci hlavni  sezonu ,maximalne koncici nebo zacinajici , kraj sezony  a samozrejme vyhodna letenka v akci  ,nepotrebuju z Prahy  ,Amsterdam je v pohode ,opravdu myslis ,ze to jde  za techto podminek do 2000 euro komplet pro dva ? A kde je podle tebe nejlepsi misto ? Hlavne  jde o prirodu ,koupani ,snorchlovani a mene lidi  ,nejradeji i s pujcenym autem  ,abychom si to mohli objet v klidu

Koukam ,nejdestivejsi mesic ,rijen listopad ,45-60 % tak to urcite ne

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Liborek

no my mame casem  Arubu v planu ,uvazoval jsem to spojit i s Cuaracaem ,ale zjistil jsem , ze  ten presun jde asi jen letecky ,a taky kdyz  jsem to tady trosku uz sondoval ,tak byla i reakce ze se mi financne protoci panenky ,prece jen tam asi jsou holandske ceny  

Airbnb  urcite nechci  ,objednavam ubytko jen pres booking,com  a pokud tam poletime  tak chci hlavni  sezonu ,maximalne koncici nebo zacinajici , kraj sezony  a samozrejme vyhodna letenka v akci  ,nepotrebuju z Prahy  ,Amsterdam je v pohode ,opravdu myslis ,ze to jde  za techto podminek do 2000 euro komplet pro dva ? A kde je podle tebe nejlepsi misto ? Hlavne  jde o prirodu ,koupani ,snorchlovani a mene lidi  ,nejradeji i s pujcenym autem  ,abychom si to mohli objet v klidu

Koukam ,nejdestivejsi mesic ,rijen listopad ,45-60 % tak to urcite ne


Já předpokládám, že deště jsou stejně jako jinde v Karibiku či tropech - prší chvíli a pak je zase teplo. Ale byl jsem tam v únoru/březnu, takže nepotvrdím.

Na Curacau jsme byli dvě noci dny ve Willemstadu (spali jsme https://www.booking.com/hotel/cw...hi.cs.html ), hodně se mi líbilo muzeum otrokářství, nestihli jsme prohlídku fabriky na curacao likér. Pak jsme bydleli v nějakém B&B v Santa Martha s tím, že jak v Santa Martha Bay, tak na plážích na Westpuntu (Kalki, Grosse Knip, Kleine Knip...), kam jsme jezdili, to bylo s počtem lidí přijatelné (tedy skoro nikdo nebo málo). Jsou tam i nějaké "národní parky", takže se není třeba jen válet u moře. Nákladově to nevyšlo draho, holandské ceny to fakt nebyly.  Auto jsem měl přes nějakou globální půjčovnu, ale spousta ubytování auto umí zařídit. Levné letenky se dají sehnat s TUI z Amstru, v akci/lastminute pod 400 EUR, viděl jsem dokonce i 299 EUR. Na Arubu TUI lítal i Gatwicku, ale nevím, jestli to už nezrušili.

0 Citovat

@Liborek

diky za info ano , s tim destem to asi je tak, pisou i ze v noci bourka a  pres den pak klid  ,ale taky bych to spis videl na jaro  s TUI jsme leteli na Jamajku mezipristani v Dominikanske republice   ,nic moc ale dalo se to prezit   KLM pochopitelne lepsi na Mauritius ,ja videl jednou super levne letenky z Floridy na Arubu  a Florida se da sehnat celkem levne  No uvidime co bude
0 Citovat

Hele a proč rovnou nenapíšete, že to je reklama? Možná by se i někdo našel. Ale když děláte z lidí blbce, tak tam tuplem nikdo nepojede, i kdyby to bylo super.

0
22 reakcí