Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

PRG-LHR-LAX-LIH naprostá pohoda bez roušek celou dobu, i když na letištích ve Státech to ještě pár lidí nosí, federální soud povinnost shodil poměrně nedávno. Při check-in v PRG vznesen dotaz ohledně testu a očkování, po odpovědi, že jsem vše nahrál do VeriFLY vydány BP a pak nikdo nic celou cestu už nechtěl vidět.

1 Citovat

PRG - LHR - LAX - OGG Úplně zbytečně jsem to nahrával do VeriFly, v PRG chtěli vidět test a očkování. V LHR problém s motorem a 2 hodiny čekání v letadle než to opravili. V LAX jsme nestihli přestup, tak teď sedíme na hotelu a letíme zítra ráno. Co mě překvapilo, tak nechtěli to vyplněný celní ani to covidovy prohlášení. 

1 Citovat

PRG - BRU - TFS se SN. V Praze slecna na prepazce zkousela, ze prodelani nemoci se neuznava, jeden muj dlouhej pohled v 5:30 rano ji ale od dalsich snah o buzeraci odradil. Rousky jsme nasadili jen ve vlaku do centra Bruselu a zpet, zadne formulare, zadna kontrola, Brusel i Tenerife uz jsou jako pred covidem …

0 Citovat

Katowice - Catanie - Katowice (čtvrtek až neděle) s W6. Ani tam ani nazpět po nás nikdo covid dokumenty nepožadoval. Roušky nikdo nikde neřešil a to ani v letadle, kde hlásili, že jsou roušky povinné. Let tam poloprázdný, nazpět zaplněn cca ze dvou třetin.

0 Citovat

norbic napsal(a):

NUE-PDL 30.4. Vlakem z CB do Norimberka v pohode, na letisti v NUE rousky, kontrola ockovani/testu,  v letadle  rousky taky. Jinak na Sao Miguel rousky pouze v buse, pocasi klasika, zatazeno, obcas polojasno…

Jsme letěli stejným letadlem, ale po nás nikdo test ani očkování nechtěl, pouze paní na gatu chtěla azorské PLF, které uz měsíc neplatí a kdo ho neměl, mel si vyplnit do pevninského Portugalska... roušky v NUE na letišti po nás nikdo nechtěl, ani na security je neměli, až za gejtem sme si je museli nandat. V PDL na letišti roušky nikdo a na meziazorských letech nemusí být ani na palubě.

0 Citovat

Od pátku- Vídeň-catania-alghero-neapol-videň...  první let s wizz a zbytek Ryanair.. nikde nikdo včetně restaurací nechtěl vidět green pass.. v Itálii všude roušky celkem drží..hlavně mhd. Všude uz dost lidí.. každý let minimálně plny z 80 %... v létě to uz bude masakr... ten prodloužený víkend (pátek- pondělí) se dal poskládat za cca 1200 Kč v letenkach (za zpáteční vlak z ostravy do prahy bych dal skoro stejně tolik...:)) a vždy byl odlet až k večeru takže celkem dost času projít si město a dát místní speciality...

0 Citovat

Let bremy - stansted

Na letisku povinne ruska, salonik opat ubohy 

Boarding a let nevim, bo som spustil alarm na letisku a radsej som utikol nazad domov :)

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

[citace="norbic "]

NUE-PDL 30.4. Vlakem z CB do Norimberka v pohode, na letisti v NUE rousky, kontrola ockovani/testu,  v letadle  rousky taky. Jinak na Sao Miguel rousky pouze v buse, pocasi klasika, zatazeno, obcas polojasno…

Jsme letěli stejným letadlem, ale po nás nikdo test ani očkování nechtěl, pouze paní na gatu chtěla azorské PLF, které uz měsíc neplatí a kdo ho neměl, mel si vyplnit do pevninského Portugalska... roušky v NUE na letišti po nás nikdo nechtěl, ani na security je neměli, až za gejtem sme si je museli nandat. V PDL na letišti roušky nikdo a na meziazorských letech nemusí být ani na palubě.

[/citace]

to je zvlastni, po nas  PLF nechtela a ockovani/test jo

jj, mas  pravdu, rousky az na gatu 

0 Citovat

V sobotu navrat z Jordanska do Vidne. V Jordansku chteli rousky pouze v obchodaku u Mrtveho more, potom az palubni personal v letadle. Nikoho nezajimaly ockovaci certifikaty. Takze v podstate krasny vylet do predcovidove doby. Teda jen turistu je tu o neco mene.

0 Citovat

Navrat z prodlouzeneho vikendu v Armenii (patek - pondeli). Ve Vidni na odletu kontrola ockovani nebo u neockovanych (v mem pripade) pcr testu. V Armenii nic, tam rousky nyni naprosto neexistuji, nema ji nikdo a nikde. 

V patek prilet o vice jak 4 hodiny pozdeji kvuli letu odklonenemu do Budapesti a cekani na nahradni letadlo (uz jsem to tu psal), takze po priletu jen cesta na hotel. V sobotu prohlidka Jerevanu, v nedeli vylet k jezeru Sevan a na klastery Sevanavank, to bohuzel ale hodne prselo.

Na odletu kontrola ockovani (ja jako neockovany predlozil certifikat o prodelani nemoci, jeste si to overovali, jestli to staci), pricemz jsem se jim snazil vysvetlit, ze Rakouskem jen tranzituji domu do CR a nepotrebuji ohledne covidu nic, to je ale nezajimalo, pry to neni tranzit (kdyz nepokracuju dal letecky). No nedohadoval jsem se s nimi a predlozil ten certifikat o prodelani, bez toho by to asi bylo slozite odletet. Ve Vidni pohoda, jen rychla pasovka. Ale tam jeste lide hodne nosi rousky, coz bych teda v kvetnu tady v CR opravdu nechtel.

0 Citovat

Tyden ztraveny na Sardinii, odlet z VIE do AHO s Ryanair. Ukazovali jsme jenom BP, nic ohledne covid silenstvi. Pomerne velka buzerace a vyhrozovani policii a pokutami za sundane, spatne nasazene rousky, jeden steward mi pak rikal ze meli na tento let hlasenou kontrolu o dodrzovani opatreni a pri vystupu je tam nekdo drbal, ze si v zadni casti letadla nesjednaly respekt o dodrzovani opatreni. Cesta zpet naprosto v pohode, ukazovali jsme BP a ID. Letadlo temer prazdne, na tlamokryty vsichni kaslali. Ve Vidni si vzali prvni dva z letadla na covid security. Zadne QR tedy nikde netreba. Prijemne bylo ze se skoro nikde na Sardinii neplatilo parkovani vzhledem k mimo sezone. 

0 Citovat

Tak to mozna vysvetluje vcerejsi pro mne prekvapivou buzeraci na letu z Prahy do Dublinu ,kdy hned pri vstupu do letadla pozadovali rousky Ignoroval jsem to, prosel az na misto ,tam jsem si ji nasadil na bradu a cekal zda bude nejake dalsi prudeni Ale nic se uz nekonalo ,let plny ,kontrola jen letenka a pas v Dublinu jen pas pri pruchodu e-brankou 

Na Sardinii nic nechteli videt ? Myslim test a tak a ve Vidni nestacilo rict transit?

0 Citovat

@suomi.finland: Pro let do Armenie nestaci prodelany covid ? Jinak za destem jsi mohl klidne do Irska Me vcera privital na prijezdu domu obligatni dest :-) Nejake fotky budou?

0 Citovat

Minuly tyzden sme leteli VIE- NAP-VIE, a okrem BP nikto nikde nic nechcel. Let bol s FR.

0 Citovat

Včera z Uzbekistánu, přes IST s TK. Tam i zpět kontrola očkování, v letadle i v C zpočátku buzerovali s rouškou, ale pak na to kašlali a nosila jen posádka. V Uzbekistánu asi covid nikdy nebyl, aspoň to tak vypadalo. Vše total bez roušek, i vnitrostátní let. Jedině, kde jsem viděl roušky, bylo u palubní posádky rychlovlaků Afrosiyob a ještě jen někteří. Jinak výlet totálně nadchnul, až bude čas, napíšu pár řádek, třeba se budou někomu hodit. Rozhodně tam ještě vyrazím.

7 Citovat

Napis. Bude sa hodit.

0 Citovat

Neletěl teď někdo do Francie? Je potřeba nějaký PLF? Volotea tvrdí, že ano, ale přijde mi, že mají hodně staré informace…

0 Citovat

Před týdnem Vídeň - Nice ,nic není třeba volný průchod 

a Wizz též  tvrdil opak ..

0 Citovat

No Ryanair se o víkendu tvářil, že do Polska musím mít taky PLF... 

0 Citovat

Vieden-Banja Luka-Vieden s FR

Vo Viedni tie ruska este hrotia v obchodoch a v lietadle, inak v Bosne-Hercegovine kovid nikto uz neriesi, nikto nic nikde nechcel

0 Citovat

mikir napsal(a):

@suomi.finland: Pro let do Armenie nestaci prodelany covid ? Jinak za destem jsi mohl klidne do Irska Me vcera privital na prijezdu domu obligatni dest :-) Nejake fotky budou?

Bohuzel prodelany covid do Armenie nestaci, bud ockovani nebo PCR test. Fotky jsem nemel v planu sem davat, je tady na CL nekolik skvelych cestopisu se spoustou fotek z Armenie od Tonica, tak to bych neprispel nicim novym a zajimavym, proti tomu, co uz tu je :-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Včera z Uzbekistánu, přes IST s TK. Tam i zpět kontrola očkování, v letadle i v C zpočátku buzerovali s rouškou, ale pak na to kašlali a nosila jen posádka. V Uzbekistánu asi covid nikdy nebyl, aspoň to tak vypadalo. Vše total bez roušek, i vnitrostátní let. Jedině, kde jsem viděl roušky, bylo u palubní posádky rychlovlaků Afrosiyob a ještě jen někteří. Jinak výlet totálně nadchnul, až bude čas, napíšu pár řádek, třeba se budou někomu hodit. Rozhodně tam ještě vyrazím.

Určitě napiš. Taky se tam chystám, tak jsem hodně zvědavý. 

0 Citovat

2 dny ve Francii a 6 v Portugalsku

lety : Vídeň - Nice - Lisabon - Ženava - Praha (Wizz ,TAP a Easyjet) - mimo posledního letu Ženeva - Praha pořád rouškománie i když bez zbytečné buzerace když byla pod nosem.

Covidpass nikdo nikde neřešil - měl jsem jen příručák všude normálně odbavení online. Příjezdový formulář nebyl nutný nikde!

Francie pořád roušky uvnitř a v dopravě ,ale spíše na dobrovolné bázi - nenasadil jsem jí ani jednou! V Portugalsku pouze v dopravě ,ale tam to docela žerou bez byli vidět spíše turisti a ve vlaku průvodčí buzeroval ..

Dva roky omezeného cestování udělalo své - Portugalsko už teď narvané a ceny ubytování(Lisabon) našponované - vlak z Lisabonu směr Belém připomínal tokijské metro ve špičce ,Sintra narvaná atd . V létě to bude nehorázný masakr za veliký peníz ..

Osobně mám ještě na začátek června pobytovku na Kypru s All ,ale přes prázdniny zůstávám doma - Evropa to bude cestovatelský "masochismus" ..

1 Citovat

VIE - AMM - VIE s Wizz. Letenky za 20€ kupované cca před půl rokem, od té doby 5x změna (jeden týden 3x) vždycky jsem si to posunul dle představ. Poprvé se mi s Wizz stalo, že mi dali tam i zpět sedadla vedle sebe a ještě u okna, letadlo úplně plné. Příletový formulář nikdo nechtěl, Covid pass jsem neukazoval nikde, dokonce ani ve Vídni při příletu. Jordánsko úplně bez roušek, turistů oproti roku 2019 minimum. 

1 Citovat

My byli na Lanzarote,  pocasi fajn, koupat se taky dalo, rousky byly povinne jen na letu mezi ostrovy, event.mhd, taxi.. jinak nikde, ani na letisti.. turistů ani moc ani malo, otevrene bylo snad vše, asi jak před covidem. Let smartwings+ canaryfly, auto cicar. Za mě fajn dovolena

0