Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

@mikir: nooo... tenkrát asi ještě nebyly k dispozici on-line mapy, wi-fi, google, GPS a podobné dnešní vymoženosti, že? takže slušný výkon... co už včíl :-)

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Dle mého je tomu přesně naopak a samotný Ekvádor bych klidně označil na mnohem turističtější zemi (přírodovědné Galapágy, plážová kultura v Atacames a v Montañitě, koloniální města Quito, Ibarra, Cuenca, dále andský region s vulkánem Chimborazo, turisticky lehce přístupná Amazonie v Baños).

Oproti tomu ve velkých zemích jako jsou Kolumbie a Peru najdeš dost nepofláklá místa. Třeba kolumbijský Pacifik, nekonečné kolumbijské llanos se Serranía de Macarena. Nebo peruánský tok řeky Napo, kudy pluje pasažerská loď tak 2x do měsíce. A zapadlých míst v peruánských Andách je jistě také až až ...

Před 8 lety byl Ekvádor turističtější než Kolumbie, protože do Kolumbie se ještě většina lidí bála jet (původně i já, než jsem potkal cestou po jižní půlce Jižní Ameriky cestovatele, kteří mi ji velmi doporučovali). V předchozích letech bych alespoň podle tohoto fóra soudil, že Kolumbii už asi půlka milovníků cestování navštívila a mnoho dalších se chystalo letos. Diskuzi o Ekvádoru si tu do loňska ani nevybavuju. Kolumbijci cestují mnohem víc než Ekvádorci, takže turistů bylo na některých místech v sezóně dost i tenkrát. Galapágy jsou vyjímka, tam jsem ani nebyl. Pláže v Atacames asi moc lidí nepřitahují. Byl jsem na dvou plážích trochu jižněji (na poměry severní půlky Ekvádoru celkem pěkných a se snadnou dostupností) a byl jsem na nich téměř sám (podobně jako na dalších hezčích v jižní půlce Ekvádoru). Možná v sezóně tam lidi jsou. Baňos je v horském údolí, ale je fakt, že do Amazonie vede dobrá silnice podél řeky. V Ekvádoru jsem viděl trochu víc zahraničních turistů (max. pár desítek) na jednom místě jen párkrát. Bylo to v hostelech na atraktivních místech jako Quito, Cuenca, Latacunga (pro výstup na Cotopaxi) a na svahu Cotopaxi a Chimboraza. Jinak jsem většinou v hostelech nebyl a víc než 10 zahraničních turistů bych někde spočítal už jen vyjímečně.

Neprofláklá místa se najdou samozřejmě všude. Já jich našel víc v Ekvádoru než v Kolumbii mj. i proto, že jsem tam byl 2x déle a ještě víc v turistickém Chile, kde jsem byl ještě déle. V Kolumbii je na rozdíl od většiny zemí třeba dávat pozor při hledání neprofláklých míst na bezpečnost. Těch regionů s "advise against all but essential travel to" je tam stále dost: https://www.gov.uk/foreign-trave...e/colombia

@Jarda: Projel jsem před 8 lety během 2 měsíců křížem krážem Ekvádor mimo Galapág a Amazonie (jen trochu její okraj). Už jsem sem dával ty odkazy na jaře (na dotaz od Bič boží), ale můžu postnout znovu:

https://www.zonerama.com/liborst...um/5925151

https://www.zonerama.com/liborst...um/5925216

U Ekvádoru je těžké ta místa nějak jasně rozdělit mezi velmi krásná (must see atd.) a nestojící příliš za návštěvu při nedostatku času. Záleží na vkusu a zájmu každého cestovatele. Pro mě byl nejlepší výstup na Cotopaxi, výlet na svahu Chimboraza a horní a dolní sekce NP Podocarpus. Do krátkého itineráře bych naopak nezařadil pláže s vyjímkou těch v NP Machalilla. To ostatní bych charakterizoval většinou jako příjemné, zajímavé a snadné cestování po místech s krásnou přírodou nebo architekturou za málo peněz (1350 USD včetně 170 USD za výlet na Cotopaxi).

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="Simča"]

Včera jsme se vrátili z Ekvádoru. Při příletu nám na letišti změřili teplotu a museli jsme předložit negativní test. Byli jsme na pobřeží, v horách i v Amazonii, městům jsme se snažili vyhýbat. Občas nám změřili teplotu při vstupu do hotelu, obchodu či národního parku nebo nám ostříkali ruce dezinfekcí. Téměř všude jsme byli sami a nepotkali jsme skoro žádný jiný zahraniční turisty. Jestli někdo zvažuje cestu do Ekvádoru, tak můžu jen doporučit. :)

Když už jsme tady offtopic u těch tipů na Kolumbii a Peru, tak co nějaké konkrétnější tipy na Ekvádor? Přeci jenom je z těch zemí asi nejméně turisticky objevena.

[/citace]

Můžu se podělit o náš itinerář, který byl zaměřen na přírodu. Záměrně jsme se vyhýbali velkým městům (ale Cuencu jsme navštívili). Začali jsme na pobřeží v Olonu, kde jsme v jeho blízkém okolí krom pláží navštívili NP Machalilla a Isla de la Plata. Pak jsme jeli směrem k horám - NP Cajas, NP Sangay a po cestě jsme se zastavili v Cuance. Dále jsme vylezli na Chimborazo a Cotopaxi a prozkoumali okoli jezera Quilotoa. Pak jsme se přesunili do NP Mindo a do rezervace Cuyabeno - Amazonie a nakonec do Otavala. Cestovali jsme přesně 3 týdny. Přiletěli jsme do Guayaqilu a odlétali z Quita. 

0 Citovat

Dobrý den, jsem na Zanzibar. Letěla jsem s Qatar, v business. Vše bylo top. Maska a štít  jen při nástupu do letadla. Tu není po corone stopy. Letím nazpět s mezipřistáním v Doha. Nevíte , prosím, dle zkušeníosti , faktů, zdali mohu chtít při vydávání palebnich vstupenek cestou nazpět - si nechat kufr vyložit v Doha? Chtěla bych z Doha letět do Prahy, namísto Wien. Bukla bych jen novou letenku z Doha do prg.

Děkuji,

0 Citovat

Dobrý den, jsem na Zanzibar. Letěla jsem s Qatar, v business. Vše bylo top. Maska a štít  jen při nástupu do letadla. Tu není po corone stopy. Letím nazpět s mezipřistáním v Doha. Nevíte , prosím, dle zkušeníosti , faktů, zdali mohu chtít při vydávání palebnich vstupenek cestou nazpět - si nechat kufr vyložit v Doha? Chtěla bych z Doha letět do Prahy, namísto Wien. Bukla bych jen novou letenku z Doha do prg.

Děkuji,

0 Citovat

Zkusil bych při odletu ze Zanzibaru přesměrovat letenku z Vídně do Prahy - asi za poplatek.

0 Citovat

Myslim ze i v Doha budou kufry k vyzvednuti za pasovou, pres kterou vas nepusti, jestli teda je Qatar stale zavren turismu. Cili zkusit prehodit letenku, pripadne zavolat na podporu a oni poradi co je nejlepsi/nejlevnejsi. Kupovat ted OW Zanzi-prg v C asi bude raketa

0 Citovat

Kurzové sportovní sázky - Tenis - Stolní tenis - 100% spolehlivé informace
www.nivexe.blogspot.cz

0 Citovat

Mario napsal(a):

Zkusil bych při odletu ze Zanzibaru přesměrovat letenku z Vídně do Prahy - asi za poplatek.

Jestli je to v C, tak by mohli být vstřícnější. Pokud nebudou, tak vyjde levněji jet z vídeňského letiště do Prahy v taxi.

0 Citovat

Dnes ráno jsme se vrátili z Tenerife přes Vídeň s Wizzem. Nevyplňoval jsem žádný formulář, ani před letem, ani během letu, ani na žádném letišti. Nikdo žádné formuláře ani nerozdával, kdyby nebylo roušek, tak si připadám jak před covidem. Ve Vídni jsme jen ukázali občanky a řekli, že jedeme vlakem do ČR, a nikdo nic dalšího neřešil. Jediný problém nastal opět s RegioJetem, který mi s naprostým klidem prodal jízdenky na zrušený vlak do Brna a o zrušení se opět neobtěžoval mě informovat...

Edit: vlastně ještě byl problém s Wizzem, který mi z Tenerife South odmítl v aplikaci i na webu vystavit boarding pass s tím, že TS mobilní BP nepřijímá a že si ho musím předem vytisknout. Takže na poslední chvíli shánět v Costa del Silencio tiskárnu... nakonec mi to vytiskli v autopůjčovně, ale musel jsem jim napřed poslat mailem pdf. Kdyby byla neděle, tak nevím...

0 Citovat

Ahojte, nevíte prosím jak je to v Polsku při návratu ze Švédska, chcou taky nějaký test?

0 Citovat

Ahoj, jak je to s návratem z Malediv do Prahy s Qatar airways? Test ano, ale stačí až v Praze na letišti po příletu, nebo je nutno udělat si test v hotelu na Maledivach? Odlet 17.12..

Diky

0 Citovat

Ahoj,

nebyl jstě někdo v poslendí době v Kolumbii? Máme přebookované letenky z jara a stále váháme, zda li ke konci roku odletět. PCR test (zatím) není potřeba, nicméně dá se cestovat mezi regiony bez testu? A obecně jaká je situace? Děkuju!

0 Citovat

MaPiv napsal(a):

Ahoj, jak je to s návratem z Malediv do Prahy s Qatar airways? Test ano, ale stačí až v Praze na letišti po příletu, nebo je nutno udělat si test v hotelu na Maledivach? Odlet 17.12..

Diky

Treba mat vyplneny formular pred odletom s MLE. Test by mal stacit az v Prahe.

Dajte potom vediet ci Vas v Dohe nehnali na AG test pri prestupe smerom tam. My by sme mali letiet 20.12. s Viedne.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Dnes ráno jsme se vrátili z Tenerife přes Vídeň s Wizzem. Nevyplňoval jsem žádný formulář, ani před letem, ani během letu, ani na žádném letišti. Nikdo žádné formuláře ani nerozdával, kdyby nebylo roušek, tak si připadám jak před covidem. Ve Vídni jsme jen ukázali občanky a řekli, že jedeme vlakem do ČR, a nikdo nic dalšího neřešil. Jediný problém nastal opět s RegioJetem, který mi s naprostým klidem prodal jízdenky na zrušený vlak do Brna a o zrušení se opět neobtěžoval mě informovat...

Edit: vlastně ještě byl problém s Wizzem, který mi z Tenerife South odmítl v aplikaci i na webu vystavit boarding pass s tím, že TS mobilní BP nepřijímá a že si ho musím předem vytisknout. Takže na poslední chvíli shánět v Costa del Silencio tiskárnu... nakonec mi to vytiskli v autopůjčovně, ale musel jsem jim napřed poslat mailem pdf. Kdyby byla neděle, tak nevím...

my se chystame na Tenerife v patek, jak to tam celkove vypada? Obchody, restaurace, pujcovny aut. Jsou krom rousek nejaka omezeni?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Edit: vlastně ještě byl problém s Wizzem, který mi z Tenerife South odmítl v aplikaci i na webu vystavit boarding pass s tím, že TS mobilní BP nepřijímá a že si ho musím předem vytisknout. Takže na poslední chvíli shánět v Costa del Silencio tiskárnu... nakonec mi to vytiskli v autopůjčovně, ale musel jsem jim napřed poslat mailem pdf. Kdyby byla neděle, tak nevím...

Stalo se mi to samý s WizzAir teď v létě na Zakynthosu - a úplně stejným způsobem jsem taky sockoval v autopůjčovně (po kom jiným taky žádat před odletem nějakou laskavost, pokud nebydlíš v hotelu, že jo...) nakonec stejně stačil QR kód z .pdf uloženým v tel... Opravdu chtěli v TFS vytištěnej BP ?

0 Citovat

@Karolina: Je to tam naprosto v pohodě, vše funguje jako obvykle, jen některé hotely jsou zavřené pro nedostatek klientů. Roušky jsou povinné všude, ale nezažil jsem žádnou kontrolu nebo upozorňování. Nemusí být nasazeny u stolu v restauraci, na plážích, ve vodě...

@STA86: Ne, je to výmysl Wizzu, pokud budeš mít ten kód v mobilu, tak ho normálně načtou jako kdekoliv jinde. U mě byl problém, že mi nešel do mobilu uložit ani ten pdf - podle pokynu Wizzu jsem provedl Stáhnout PDF, ten se mi následně zobrazil, ale neuložil, resp. nenašel jsem ho. Až teď jsem se znovu podíval do mobilu a je normálně v dokumentech, tak nevím, kde byla v tu chvíli chyba...

0 Citovat

Stejná informace, že mobilní boarding pass není akceptován, mi svítí i u odletu z JTR... zrovna jsem přemýšlel, kde ho tam budu tisknout.

0 Citovat

To svietilo aj na ZTH aj RHO a odhadom tretina lietadla ukazovala pdf v mobile. Letenku mi vytlacili v podniku kde som pravidelne chodil jest resp. v druhom pripade v obchode kde som nakupil niekolko suvenirov.

Na leto mam CFU a tam mi svieti Free airport check-in, flexoval som to z JMK a nesom si vedomy toho, aby som tuto sluzbu kupoval.

0 Citovat

mirjur: už si to přesně nepamatuju, ale mám dojem, že jsem si uložil do telefonu .pdf, nebo jsem si ho možná nechal poslat na mail ? S Wizzem moc často nelítám... V každým případě, QR kód pro odbavení mi tehdy v aplikaci taky nešel zobrazit. 

Martin Vícha: asi bych se zkusil poptat místních, jak je to při odletu s BP v elektronické formě... Ono to bude spíš věcí letiště než konkrétních aerolinek (akceptace el. BP), ale pro jistotu bych si to asi taky snažil vytisknout :-D

0 Citovat

V neděli návrat (trochu předčasný kvůli práci) z Madeiry.

Hodně se nosí roušky a všude se dbá na pečlivé dezinfikování (aut, rukou, stolů...) dost věcí je zavřených (sáně, vulkanické centrum, továrna na košíky...). Na levádách minimum turistů a roušky netřeba. Jinak všichni příjemní, v pohodě, zjevně nás rádi viděli. Restaurace normálně fungují.

Porto Santo bylo na koupání, Madeira spíš jen s neoprenem, ale taky se dalo.

Za měsíc a půl jsme projezdili prakticky celý ostrov, takže initerář úplně vypisovat nebudu, ale kdyby kohokoliv cokoliv zajímalo, rád dám vědět.

 

0 Citovat

Tak zdravím z českého korona kocourkova , včera let z Dublinu přes Stansted do  Prahy  Dublin nulová kontrola průchod přes security asi za dvě minuty ,ale bylo 4.30 ráno  Stansted taky bez jakéhokoliv vyptavani mimo pasovku rovnou do haly jen vizuální kontrola pasu mimo  běžnou frontu k pasovce Šel jsem pak kolem 8 ráno na security,oproti běžnému blázinci na Stanstedu asi jen 5 minut ,v hale skoro vše pozavirane ,ve dvou hospodách chtěli po mě QR kód ,nebo vyplnění formuláře , tak jsem  mavl rukou a šel si koupit toust a pití do občerstvení  Jinak automaty na pití mají vypnute na mince  a funguji jen na kartu  Stejně tak v letadle jen platba kartou     Zatímco doposud jsem lítal v letadlech obsazených tak 50 lidmi  tentokrat byl let do Londýna obsazen tak s poloviny , Praha tak ze tři čtvrtin  Jinak opět ukázka anglického smyšleni Zatímco v Dublinu gate normální ,pohodové nástup ,na Stanstedu blby gate bez sezení , nástup chaos ,fronta bez rozestupu ,čekání  v chodbě i před letadlem ,které nám navíc po další půlhodinu v něm  měnili za druhé.. V Praze tedy přes hodinu zpoždění ,dotaz odkud letim , po me odpovědi ,ze z Irska vpuštěni bez  vyplňování dotazníku nebo testu či karantény.     Ať žije zarouskovana  Praha 

0 Citovat

Nemáte někdo aktuální ceny vstupného na památky v Egyptě, měla by být 50 % sleva proti standardním poplatkům, a zda máte někdo zkušenost s PCR testem za 30 USD při příletu na letiště v Hurghadě apod.

0 Citovat

Pozri tu

https://m.facebook.com/story.php...1737136451

 

 

0 Citovat

My stihli pres leto s manzelem a synem 1,5 dali 2x Chorvatsko (autem Krk) letecky Zadar, kde jsme pak popojeli dal pujcenym autem. Krk v cervnu super. Zari bylo taky fajn. Lidi minimum. V listopadu jsme koupili predrazene 🤦‍♀️letenky na Tenerife, ale bylo to uzasnych 14 dnu. Abstak na Asijske destinace nas ale nepresel🙄

0