Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Deny napsal(a):

Já si spíš říkala, jestli jim nevadí, že na té papírové podobě není originál razítko a podpis, když to člověk vytiskne z mailu

No, ono to tam vše je, ale my měli vše černobíle, takže to bylo jako kopie, kdyby si to člověk vytiskl barevně, tak to razítko a podpis budou vypadat skoro originálně. Ale nám to takto černobíle každopádně stačilo.

0 Citovat

Včera návrat z Malediv - lokální ostrov Fulidhoo (speedboat z Malé 60 min/40 USD OW).

Už bych řekl standardní testovací postup:

- test v Praze před odletem (96 h);
- test na Maledivách před návratem (72 h, USD 80); a
- test pátý den v ČR.

Na check-inu kontrola ještě online příjezdového formuláře (směrem tam maldivská IMUGA a zpět český návratový formulář) - jinak nic.

Byl jsem na lokálním ostrově,  v době pandemie a Ramadánu (letos do 12.5.), ale deset dní u moře jsem si užil (i bez alkoholu). Velká část obyvatelstva je naočkovaná (i mladí kluci co pracovali v guesthouse už dostali první dávku) a rouška mi tak stačila na deset dní jen jedna. Vytáhl jsem ji, jen když jsem si šel koupit něco do obchodu (a kdybych ji neměl asi by se taky nic nestalo, ale bral jsem to jako slušnost - místní spíš nenosili).

Jako OW Sapphire jsem dal přednost Qatar, který má dlouhé časy přestupů, ale pro nás kartičkáře to není problém, protože v salonku s lahví champagne to nějak líp utíká. Dobré ceny jsem viděl u Turkish a FlyDubai. PRG - DOH - PRG letadlo prázdné (20 % LF v Y / 75 % LF v C), DOH - MLE - DOH naopak skoro plné - poprvé po roce vedle mě v letadle někdo seděl.

Qatar má navíc flexibilní letenky, takže když jsem zjistil, že díky solidnímu internetu můžu z hotelu nerušeně pracovat, tak jsem si návrat posunul o 3 dny později a doplatil jen rozdíl v tarifu (cca 2 tis. CZK).

Ceny upgrade z Y do C nabídnuty před odletem za cca 10k CZK / segment - což mi přišlo dost. Na segment PRG - DOH - PRG vzhledem k prázdnému letadlu a možnosti se v pohodě natáhnout na 3 sedačky mi to osobně přišlo zbytečné a z DOH do MLE to jsou jen 4 hodiny.

Na místě téměř výhradně ruské osazenstvo, což mohlo být dáno i blížícími se pravoslavnými velikonocemi. Maledivy nikdy nebyly na mém "to-visit-list", ale hodnotím to jako velmi podařený výlet. Zkontrolujte si taky, že v době Ramadánu budou fungovat dive shopy / výlety - já to ještě naštěstí stihnul.

 

 

 

 


mle2.jpg
mle3.jpg
mle1.jpg

0 Citovat

Aktuálně z Ruzyně, výsledek testu jim stačí v pdf v mobilu, ptal jsem se na to, i když jsem to měl vytištěné. Bonusem bylo, že za pochvalu slečny za přepážkou a zmínce o znalosti jazyků a letectví jsem zdarma dostal sedadlo v exit row:)

0 Citovat

ja tu prosím někdo, kdo v poslední době letěl s wizzairem???

0 Citovat

nivnicanka1 napsal(a):

ja tu prosím někdo, kdo v poslední době letěl s wizzairem???

ano

0 Citovat

Včera návrat z Mexika, let s Iberií z Vídně do Mexico City přes Madrid tam i zpět bez testu, zpět do ČR s potvrzením o prodělání covidu v posledních 90 dnech nebyl také potřeba (ve vlaku zpět do ČR nikdo nic nekontroloval). Roušky venku podle toho, jakou má daný stát barvu na semaforu, tzn. v době pobytu Mexico City a Yucatán se roušky nosily, v Quintana Roo a Oaxace se venku nevyžadovaly. Ostatní služby včetně restaurací a barů, turistických atrakcí atp. fungovaly normálně s tím, že vždy u vstupu zřízenec změřil teplotu a podal desifenkci. Vzhledem k tomu, že není třeba mít test pro vstup a stavu otevřenosti služeb ideální destinace pro tuto dobu.

0 Citovat

Mimochodem, překvapilo mě, že na Tenerife Sur kontroluji výsledek testu jen u náhodně vybraných cestujících, cca třetina prošla jen po naskenované qr kódu...

0 Citovat

Nevite jestli kontroluji most v Tesine? Behem vikendu tam nikdo nebyl, ale spis mi jde o tyden. Díky 

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Mimochodem, překvapilo mě, že na Tenerife Sur kontroluji výsledek testu jen u náhodně vybraných cestujících, cca třetina prošla jen po naskenované qr kódu...

A proč by to dělali? Prakticky se ani do letadla nedostaneš, pokud test nemáš, v našem letadle jsem neviděla nikoho, že by po něm chtěli test po příletu, test chtěli vidět, až v ubytování.

0 Citovat

 

I'm impressed, I must say. Very rarely do I come across a blog that’s both informative and entertaining. During my LCD Screen Wholesale UK business, my free time passed on their website.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]

Mimochodem, překvapilo mě, že na Tenerife Sur kontroluji výsledek testu jen u náhodně vybraných cestujících, cca třetina prošla jen po naskenované qr kódu...

A proč by to dělali? Prakticky se ani do letadla nedostaneš, pokud test nemáš, v našem letadle jsem neviděla nikoho, že by po něm chtěli test po příletu, test chtěli vidět, až v ubytování.

[/citace]

To nevím, proč to dělají, každopádně po naskenování QR kódu a pohledu na obrazovku compu ukazoval zaměstnanec, ty tudy a připrav si výsledek testu, ty do téhle uličky a test nechceme vidět.

Při odletu v Praze byla kontrola asi taková, že mít dole na certifikátu razítko od Dr. Kačera Donalda, tak by si toho nikdo nevšiml.

0 Citovat

Tak mají asi nějaký novinky, v lednu testy po přistání nikdo neřešil a před odletem z Vídně, to bylo podobný Praze, zajímalo je jen slovíčko "negativní", ale kdo a kde a kdy byl test udělanej, na to vůbec nekoukali.

0 Citovat

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo nebyl nedávno s německou CK v Turecku? Zajímalo by mě, zda se před odletem z Antálie do Německa musí vyplňovat český přijezdový formulář již v Turecku nebo stačí až v Německu? Máte někdo zkušenost? Předem díky za odpověď. 

 

0 Citovat

český příjezdový formulář nikoho nezajímá. Němci mají svá pravidla

0 Citovat

liborkapusta napsal(a):

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo nebyl nedávno s německou CK v Turecku? Zajímalo by mě, zda se před odletem z Antálie do Německa musí vyplňovat český přijezdový formulář již v Turecku nebo stačí až v Německu? Máte někdo zkušenost? Předem díky za odpověď. 

 

Ahoj, byla jsem min týden, ale letěla jsem do Vídně, ale asi by to mělo být stejné  nebo podobné. Neletíš do ČR nepořebuješ vyplňovat žádný příjezdový formulář!!! to je jen pro přílet do Prahy

Na letišti v Antalyi kontrolovali jen Test a pas. Papíry na registraci do rakouska byly k dospozici, ale do Rakouska to jde i online, tak není potřeba tištěná verze. Nikdo to na letišti nekontroloal. V letadle se letušky jen ptaly, zda to máme a kontrolovali to jen vojáci po příletu ve Vídni- já řekla , že tranzit do ČR - chtěli jen pas a ptali se jak jedu, řekla jsem vlakem, chtěl vidět jízdenku, zkontroloval na ní datum a to je vše.  Ta r

takže si myslím, že to bude jistě stejné i pro Německo.

0 Citovat

Moc děkuji za odpověď, ceny s německými CK jsou bezkonkurenční a v Turecku je již hezky a je tam nyní klid. Na odpočinek od toho všeho ideální.  

0 Citovat

Nyní klid? S těmi zákazy, uzavřením a nemožnosti pohybu mi to moc super nepřijde... 

0 Citovat

Tak třeba aquaparky určitě nebudou přeplněné :)

0 Citovat

Tak omezení, co vím, se turistů tolik  netýká, aquapark určitě k relaxu nepotřebu. Omezení restaurací a obchodů nás v hotelu s all limitovat nebude. 

0 Citovat

liborkapusta napsal(a):

Moc děkuji za odpověď, ceny s německými CK jsou bezkonkurenční a v Turecku je již hezky a je tam nyní klid. Na odpočinek od toho všeho ideální.  

ceny bezkonkurenční jsou, o tom žádná. Sluníčko každý den, moře ale studené. A situace se zaždý den horší. Zase vše zavřeli. Obchody fungují jen ty nezbytné, jídlo jen sebou. co jiné služby nevím.

Minulý týden fungovalo vše, obchody, restaurace, masaze, kadernictví, verejna doprava. jen mejte porad u sebe  nebo  v tel ten HES code. stalo se mi, že nám zastvili autobus a chteli to videt

Já jsem to vychytala a plnými doušky si to užila.

0 Citovat

Včera přílet do Prahy z Turecka, kdyby nezacinala škola, určitě bychom se nevraceli. Turci před lockdownem trochu zaplnili hotely - karanténu stráví u moře. Hotely se nezaviraji, vše normálně funguje. To, ze se něco děje jsme poznali vpodstatě jen cestou na letiště v Antalyi, kdy za cca 30 km jsme měli 3 policejní kontroly. V Istanbulu na letišti naopak neskutečný mumraj, jakoby byl běžný život. Překvapila me možnost provedení testu PCR za cca 25 euro s výsledkem za 2,5 hodiny. Test jsme dělali ještě v hotelu, my dělali test ve středu, naši něm kamarádi z hotelu dělali test ve čtvrtek ( letěli v pátek večer, my ráno) tak nevim, jestli Němci požadují platnost max 48 hod. Kontrola testu před vstupem na letiště, při check-inu a v Praze. Kamarádka u jiného checkinu si dokonce musela vyplnit i CZ příjezdový formulář.  Jinak nádherně teplo, ja se koupal denně v moři, ale moc nás nebylo.

 

0 Citovat

Asi se tak nejak zase ukazuje jako loni, ze straseni a zpravy aby se vlastne necestovalo jsou nafouknute a v realu to je uplne jine  No ale Turecko asi radeji az od toho 17.5 ne. Nevratil se nekdo ted s Albanie ? Ale stejne asi bude lepsi pockat na cerven ,kdy jednotlive staty , ktere laka covid pas  budou asi muset splnit to co chce evropska komise , tedy  aby mohly byt covid pasy, musi byt testy zdarma ,coz je momentalne nejvetsi prekazka cestovani 

Jinak jen info od 10.5.  rusi Irsko zakaz mezinarodniho cestovani  (z Irska ) nerikaji tim ,ze se da kamkoliv letet ,ale urcite je to velka pomoc  pro spoustu lidi co v Irsku ziji , za vycestovani (bez povolene vyjimky ) hrozila pokuta 500 euro 

Rovenez tak se od 10.5. uvolnuje neomezene cestovani po Irsku  .Pro prijezd do Irska je bohuzel porad  treba PCR a navic 14 dnu karantena, terou lze po 5 dnech nahradit dalsim testem ,ale to by snad melo byt zruseno ,kdyz od 2.6. oteviraji hotely a od 7.6. restaurace a bary  Venkovni sezeni ma byt uz drive  Transfer je v Dublinu bez omezeni  

0 Citovat

Ja byl v Albanii do 24.4. 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Ja byl v Albanii do 24.4. 

A tam bez testu  a zpet pres Viden taky nic ? A co na miste  sluzby , rousky ? dival jsem se na ceny na booking,docela to jde  da se najit  Nekde na pobrezi neco na tyden  a auto nejaka rozumna cena ?

0 Citovat

Letel jsem z Berlina. Tam nic, zpet Nemci vyzaduji test i pro tranzit, ale stalo to za to (v Albanii za 60eur). Opatreni v Albanii jsou v podstate nulovy. Jediny co se dodrzuje je zakaz vychazeni od 22:00-05:00 a rousky v obchodech uvnitr, jinak se neresi vubec nic a vse funguje jako pred covidem. 

0