Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Platí a kontroluji a myslím,že bez toho, že na check in ukážeš ten vyplněný formulář te ani neodbavi.

0 Citovat

Štěpán napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]

Sice to může být pokaždé jinak ale let Praha - Pisa prakticky bez kontroly, znuděná paní po příletu snad nikoho ani nechtěla vidět, soudě dle jejího výrazu. Test na letišti směrem zpět je k smíchu. Bella ragazza zaskrtne negative na dokumentu ještě před samotným testováním.

 

 

s jakou společností si prosim tě letěl? letíme s ryanairem, stačej respirátory? někde jsem narazil, že lety do/z itálie chtěj s chirurgickejma štítama. podle mě je to zbytečný, ale abychom pak na letišti nebyli překvapeni :)

[/citace]

 

Štíty, a to včetně miminek;-)


706e2a7b-3780-4075-a37c-335a4f3a3b3f.jpeg

0 Citovat

eremi napsal(a):

Platí a kontroluji a myslím,že bez toho, že na check in ukážeš ten vyplněný formulář te ani neodbavi.

 

Děkuji, a musí být test před příjezdem? Nebo to zrušily? Nebo zrušily a zase nařídily? Díky. 

0 Citovat

Test před příjezdem stále platí, nikdy zrušen nebyl. Z Ukrajiny platí povinnost mít antigenní nebo PCR ještě před odletem z UK, následně 5denní v karanténa v ČR, která může být ukončena jen negativním PCR testem.

0 Citovat

Brno - Vídeň vlak RJ, žádný kontroly podle předpokladu.

Let Vídeň - Tenerife, 29.5. kontrolovali pouze španělské QR kody, testy nikoho nezajímali, při letu nebyl problém vyměnit respirátor pouze za roušku. Po příletu opět kontrola jen QR kódů. Jak jsem tu už psala,  testy chtěli vidět až na ubytku, při změně ubytování za další 4dny jsme opět ukázali jen ty původní testy, nebyl problém, testy ze slin, ale myslím, že to vůbec nikoho nezajímalo. Roušky se nosí docela poctivě, hlavně ve městech, četnost klesá na promenádách u pláží a samozřejmě na trekách v přírodě, i když pořád na můj vkus je nosí až moc, někde v národním parku, mi to přijde trochu uhozený. V obchodech, restauracích atd. hodně dbají na desinfekci, rukavice a roušky, to vás sprdnou hned :-) Pořád hodně hotelů, obchodů zavřených, takže relativně pořád málo lidí (nedokážu porovnat), byla to paráda. Loro park otevřený, bohužel stále bez hromadných představení :-( , ale papoušci a hlavně ty líhně s miminkama, ty sou úžasný, to jsem zatím nikde neviděla. Zdoláno Pico de Teide, takže já su spokojená.

Cesta zpátky, na gatu stačilo říct, že transitujeme a chtěla vidět lístek na vlak/ bus. Před nástupem povinnost vyměnit si roušku za respirátor. Po přistání stačilo celníkům jen ukázat českou občanku a nic neřešili. RJ bus z hlaváku, nikdo nic vidět nechtěl, ani testy, ani formuláře atd., neptali se odkud jedem, bus téměř prázdnej cca 10lidí, letadlo tam i zpět tak 98% plný.

0 Citovat

Nevratil se nekdo ted s Kanaru  Nejde mi ani tak o navrat ,ktery je podle vseho jasny  s oranzove staci antigen  ale ctu na MZV ze i na priletu na Kanary  (Spanelsko staci antigen ) vi nekdo presne jak to je ? Jestli opravdu staci  antigen ?  Portugalsko podle vseho chce od vsech PCR  

Jde mi o let z Irska kdy ma dneska jeste Ryanair akci a  Fuerteventura je odsud za 8 euro ,ale antigen stoji 49 euro a  PCR 89 euro  Lisabon jsem koupil za 5 euro ale kdyz by stacil  antigen do Spanelska tak bych  doplatil 3 eura  a vymenil to za Fuerteventuru  

0 Citovat

Měl by stačit ten antigen max. 48h. starej, PCR stáhli z 72h. jen na 48h.

Já letěla ještě s PCR, ale nikdo to na letištích nekontroloval, až na ubytku.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Měl by stačit ten antigen max. 48h. starej, PCR stáhli z 72h. jen na 48h.

Já letěla ještě s PCR, ale nikdo to na letištích nekontroloval, až na ubytku.

Diky zpatky uz ta cena neni   Ale zaujala me taky Malta  ta uz je podle vseho zelena a i kdyz by tak test tam asi zdarma  a zpatky do CR nic 

0 Citovat

Teď jsem si také všimnul že jen 48 hodin... kontroluje to někdo? Já se do toho o pár hodin nevejdu, letím přes Lisabon.

0 Citovat

Ahoj, jen pro ujisteni...22 dnu po 1. davce ockovani nemusim na pcr po navratu ANI NA ANTIGEN v cerveny zemi? 

Diky:)

0 Citovat

Včera Laa an der Thaya. Cestou tam přes Hevlín kontrola všech dokladů, včetně registrace. Zpátky přes Hatě nikde ani noha...

0 Citovat

Tak dneska mně čeká návrat že Seychel.

Travel authorization jsem obdržel cca hodinu po vyplnění online formuláře. Cena za vydání snížená na 10 EUR oproti původním 60. 

Let z VIE s Ethiopian s přestupem v Addis jako obvykle na pohodu. Obsazenost letu do Addis cca 25%, navazující let na Mahé tak 15%.

La Digue bez davů turistů byl úplně jinej ostrov. Celkově to tam bylo hodně vylidněný, údajně tam mají hodně nových případů nákazy, takže místní zůstávali spíš doma. Praslin to samý. Zvláštní pocit sedět na pláži Cote D'Or a v dohledu nikdo... 

Na Mahé je relativně víc živo a hodně Rusáků... 

 

Jinak roušky se mimo pláže docela nosí, např. v obchodech povinně, před vstupem do restaurace, hotelu apod. se měří teplota, dezinfikují ruce a je potřeba se zapsat do knihy hostů (jméno, kontakt, naměřená teplota, název hotelu...) 

 

 

0 Citovat

Takže dneska přílet do Boloni z Katowic. Kontroly 0, volný průchod z letiště jak za starých časů. Poláci taky, kromě letenky a pasu nic nechtěli vidět. A úplně stejně, to bylo minulý týden v Bergamu.

0 Citovat

Ja týden takový poloviční home-office na Djerbě, ven s rezortu se nesmí, což je jedno, protože tady stejně nic není....

Zítra se vracím, tam PCR naštěstí už gratis, zpět potvrzení o prodělání covidu, takže bez problému

V rezortu roušky jenom personál, 29 stupňů, obsazenost tak 15% takže klid a pohoda co víc chtít za 6500/týden AI single room :)

ted jsem na letišti v Djerbe , testy příjezdové formuláře vůbec nikdo nekontroluje, stačí mít pas a letenku

 

0 Citovat

Dodrý den, má někdo zkušenosti s antigením testováním na letišti Palma de Mallorca, zajímá mě za jak dlouho dávají výsledek? 

0 Citovat

cepickamartin napsal(a):

Dodrý den, má někdo zkušenosti s antigením testováním na letišti Palma de Mallorca, zajímá mě za jak dlouho dávají výsledek? 

 

Ano, mám zkušenost.

0 Citovat

Vrátil jsem se z Malty. A jsem nazzlobeny na Wizz. Ten mne poslal zprávu, ze při zpáteční cestě do Vídně potrebuju covid test. Ve Vídni ale samozřejmě stačilo pouze říct, ze jedu do Česka. 

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Vrátil jsem se z Malty. A jsem nazzlobeny na Wizz. Ten mne poslal zprávu, ze při zpáteční cestě do Vídně potrebuju covid test. Ve Vídni ale samozřejmě stačilo pouze říct, ze jedu do Česka. 

 

Tak ve Vídni na transfer do CZ to stačilo, ale na ten let do Vídně z Malty to nejspíš chtěli ne ? :D

0 Citovat

Dnes 13. 6. návrat z Porto, Portugalsko

- antigenní test je možné udělat na letišti (€ 30), ale pro jistotu jsme jej absolvovali o den dříve v Germano de Sousa (Trindade Domus, R. dos Heróis e dos Mártires de Angola n. 15 Lj. 18, 4000-285 Porto, Portugal), otvírací doba na Google neplatí, měli otevřeno i v sobotu odpoledne, pomohla nám Airbnb hostitelka, která nám to domluvila - na místě nikdo angličtinou nevládl (web taky jen portugalsky);

- antigenní test v GdS byl za €25 a výsledek byl za 3 hodiny na email; výsledek uvádějí "non-detectable", ale znamená to "negative", jen prostě potřebují mít něco extra... nikde s ním nebyl následně problém;

- na check-in byla fronta min. na 90 minut, lety do Mnichova, Frankfurtu a Zurichu odbavovalo celkem 5 přepážek, všechny lety odlétaly zpožděné;

Na místě v Portugalsku vše otevřené - restaurace, bary, prohlídky vinařství..., vše jede dalo by se říct normálně. Největší rozdíl je v důsledném dodržování nošení roušek úplně všude - vevnitř, venku i lidi, co jedou sami v autě.

 

 

0 Citovat

Vrátila jsem s Islandu. Let Katowice - Reykjavík, tam jsem měla certifikát o očkování, takže žádný test nebyl potřeba. Při zpáteční cestě nebylo potřeba vůbec nic. Po příletu všechny bez výjimky testují přímo na letišti a musíte setrvat v ubytování do výsledku testu, v praxi to ale nikdo nedodržuje. Obchody i restaurace byly otevřené. Počasí taky krásné. Island v tuto roční dobu doporučuji. 

0 Citovat

Lucie napsal(a):

Vrátila jsem s Islandu. Let Katowice - Reykjavík, tam jsem měla certifikát o očkování, takže žádný test nebyl potřeba. Při zpáteční cestě nebylo potřeba vůbec nic. Po příletu všechny bez výjimky testují přímo na letišti a musíte setrvat v ubytování do výsledku testu, v praxi to ale nikdo nedodržuje. Obchody i restaurace byly otevřené. Počasí taky krásné. Island v tuto roční dobu doporučuji. 

0 Citovat

Z Drážďan - byla zima.

Jinak Němci zkontrolovali RegioJet směrem do Berlína, když jsem čekal před odjezdem zpět. 

0 Citovat

cepickamartin napsal(a):

Dodrý den, má někdo zkušenosti s antigením testováním na letišti Palma de Mallorca, zajímá mě za jak dlouho dávají výsledek? 

Vysledek za 10min na email,cena cca 29eur, nutna registrace predem.

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat na podmínky ohledně jednodenní návštěvy v německém příhraničí. Vím, že zpět do Česka nepotřebuji žádné potvrzení či formulář a prý je to tak i z německé strany?

Pozn.: Cesta by byla vlastním autem.

0 Citovat

Ahoj, letime s Aegean Airlines na Krétu. Při cestě zpět budeme mít 22 dnu od první dávky očkování. Nevíte prosím někdo, zda nás pustí na základě papíru z ocko.uzis o očkování domů bez testu? Letecká společnost jako taková, test pro vstup na palubu letadla podmínku nemá. Děkuji předem za odpověď. 

0