Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Randy napsal(a):

Třeba proto, že i plně očkovaný můžeš vesele přenášet a úspěšně nakazit někoho, kdo ještě očkovaný není, ty magore?!

A to mi tedy potom ty šmudlo řekni k čemu to očkování tedy je ?!

0 Citovat

Čtvrtek-neděle: Vídeň-Tenerife-Vídeň

Ve Vídni nechtěli pro odlet na Tenerife chtěli jen letenku. Pro odlet zpátky do Vídně byla potřeba taky jen letenku. Nikdo po mně test nechtěl. Možná pomohlo, že jsem měl něco jako EU očkovací certifikát v ruce, ale rozhodně to nikoho nezajímalo.

Ve Vídni po příletu chaos. Otevřen přímý průchod k branám. Tak jsem si tam šel lehnout vzhledem k příletu v 1:55, po dvou hodinách ve mně zvítězilo hlodání "a bude ausgang do Vídně otevřený, když brzy ráno nejsou přílety?" a šel jsem do příletové haly. Žádní policajti, žádní vojáci.

Jen dole u termokamery překvapená obsluha dvou lidí, kterou jsou vyrušil od prohlížení FB, a jak jsem se tam prý dostal. Podal jsem výpis očkování z očko.úzis a vytištěnou rezervaci od Regiojetu, že tranzit. A odkud že letím. Po zmatené minutě, ať si teda jdu.

Tenerife: Všichni místní nosí venku roušky nebo respirátory. I když kolem nich nikdo není. Od soboty už je tato povinnost oficiálně zrušena, ale to nikomu z nich nebrání v tom pokračovat.

Byl jsem takřka jediný, který to ignoroval, jinak se v tom počasí vařím. Nandaval jsem si to jen v davech. Policajty ani nikoho vyžadujícího roušky, jsem nepotkal.

0 Citovat

@lma: Zrovna ty, prase největší, bude někomu říkat šmudlo. Očkovaní je od toho, aby človek neměl těžký průběh - neskončil v nemocnici - nebyly zahlcené nemocnice - nebyl lockdown a ekonomika v hajzlu, ale nakazit se a vyležet to doma může. Je to opravdu tak těžký pochopit?

0 Citovat

Tohle už sice patří do jiného tématu ,ale poslední reakci si neodpustím - denně slyším v rádiu "reklamu" ministerstva zdravotnictví na očkování cituji :

"tělo bude na setkání s nepřítelem připraveno a bude se umět bránit ,udělejme tečku za koronavirem"

Takže já jako člověk s ukončeným očkováním jsem za tím koronavirem udělal tečku a rozhodně nebudu dál nosit jako blbec respirátor a dodržovat nějaké pošahané nesmyslné opatření!

0 Citovat

Netušíte, jak je to s opatřeními v Polsku? Stačí jednorázový antigen test do 48 h při příjezdu a pro hotely a restaurace už netřeba nic dál řešit? Dle tohoto nic netřeba: https://www.gov.pl/web/coronavir...imitations

Zvažuji, že párdenní trip z Německa teď přesunu do Polska, protože se mi fakt nechce řešit přetestování na místě jako to chtějí v Německu po 72 h (konkrétně Mecklerbursko - Přední Pomořansko). Díky.

0 Citovat

Ono by to chtělo možná u zemí zde na serveru rozšířit záložku Koronavirus a uvést, zda je test potřeba pro restaurace, muzea nebo ubytování... :D

0 Citovat

Tenhle víkend výlet do Bukurešti s Blue Air. Úplně na pohodu. Tam i zpět jsem si udělal check-in online - žádná "covid" kontrola v Praze ani v Bukurešti. Na příletu do Prahy zpět stačilo říct, že letím z Rumunska a celníkovi stačilo ukázat pas.

V Rumunsku polovina lidí roušku ve vnitřních prostorech nosí pod nosem, pod bradou nebo úplná ignorace. Restaurace / bary frčí jako před covidem.

0 Citovat

Vieden-Bukurest-Vieden s Ryanairom, ziadne testy, ani kontroly, v Rumunsku to beru volne, vsetci mali obycajne lekarske, resp. bavlnene ruska, respiratory som u nikoho nevidel a ked mali rusko tak vacsinou pod nosom. V metre dokonca dohovaral sbskar mladikovi nech si da rusko a ten ho uplne ignoroval a sedel dalej. V Bukuresti to zilo plne ulice ludi, obchody/restauracie otvorene aj cez statny sviatok. Cesta naspat obsadenost cca 95 percent, vo VIE stacilo povedat tranzit a dali mi cerveny listocek s napisom Kontrolliert/Already Checked ktory som musel ukazat vojakovi pri vychode.

0 Citovat

A este pri vychode rozdavali 2 pcr testy na spravenie doma, prepojene s nejakou rakuskou aplikaciou

0 Citovat

DaveVe napsal(a):

Netušíte, jak je to s opatřeními v Polsku? Stačí jednorázový antigen test do 48 h při příjezdu a pro hotely a restaurace už netřeba nic dál řešit? Dle tohoto nic netřeba: https://www.gov.pl/web/coronavir...imitations

Zvažuji, že párdenní trip z Německa teď přesunu do Polska, protože se mi fakt nechce řešit přetestování na místě jako to chtějí v Německu po 72 h (konkrétně Mecklerbursko - Přední Pomořansko). Díky.

Hotely v Polsku nic neřeší (neřešily ani za lockdownu, když byly otevřeny). Testy se kontrolují jen na letišti, že by tě někdo zastavil autem, se fakt nemusíš bát. Ale pro jistotu si ten test udělej, ať máš klid pro vstup. Včera se v Kaowicich snažili skenovat to naše QR z Ocka, ale moc jim to nefungovalo 😁

0 Citovat

lma napsal(a):

[citace="Randy"]

Třeba proto, že i plně očkovaný můžeš vesele přenášet a úspěšně nakazit někoho, kdo ještě očkovaný není, ty magore?!

A to mi tedy potom ty šmudlo řekni k čemu to očkování tedy je ?!

[/citace]

Po delší době čtení tvých příspěvků si to nemohu odpustit... Ty jsi fakt případ pro chocholouška, ukázkový příklad vysoké školy života v praxi 

0 Citovat

Ima je takový místní kokůtek, nemá smysl na něj reagovat.

0 Citovat

Randy napsal(a): Třeba proto, že i plně očkovaný můžeš vesele přenášet a úspěšně nakazit někoho, kdo ještě očkovaný není, ty magore?!

Magor, nemagor, stejně to takhle dopadne, pro rychlý návrat k normálu budou mít očkovaní možnost žít víceméně normálně a nastane čas tuto komedii ukončit a žít s covidem jako s jinými respiračními viry. Funguje to pro očkované v USA, první, doposud tvrdě v epidemii postupující stát v Asii Singapur přejde na strategii očkovat a žít s virem, takže plánuje pro plně očkované uvolnit cestovní omezení, omezení shromažďování a požadavky na sociální distancování.

https://www.deseret.com/coronavi...ening-plan

0 Citovat

inciany napsal(a):

Dolphi, a vyžaduje něco Ryanair při boardingu nebo jen kontroluje požadavky cílové destinace? Vracíme se zítra z Pescary do Prahy, ČR nepozaduje test, takže lze letět bez něj? Na stránkách nic moc nemají... díky. [citace="dolphi"]

 

Ahoj, podařilo se Vám někde v Pescaře před odletem otestovat? A kde případně pokud ne na letišti? Letíme tam za pár týdnů také :) Díky

0 Citovat

Ahoj, včera (28.6.) jsme se vrátili z Itálie (Pescara) do Prahy. Požadavky aerolinek Ryanair, Wizzair které odtud létají, stejné jako cílová země, nic navíc, tedy pouze boarding pas a občanka, netestovali jsme se nikde:) Informace jsou z letiště, povinnost testů i PLF zrušena min týden. Kdo však chce/potřebuje z nějakého důvodu test, přímo před vchodem na letiště funguje odběrové místo (Dante labs). Jinak v Itálii nechtěli testy ani v hotelu, ani v restauracích, jen Italové celkem dbají na roušky, aspoň pod bradou:-P V menších městech ji však nosí i na prázdných ulicích. Samozřejmostí roušky všude v obchodem a v busech. Nikde není narváno, příjemné jak na pláži tak v menších městečkách. Letadla tam a zpět zaplněná cca z 60-70%, není problém si přesednout.

0 Citovat

Ahoj, 6.7. máme letět s Wizzair z Vídně na Mallorcu (a 13.7. zpět do Vídně). Můžete mi, prosím, potvrdit, že se můžeme řídit českými pravidly a nepotřebujeme tedy žádný test tam ani nazpět? Samozřejmě za předpokladu, že ČR nezmění pro Baleáry do té doby pravidla a že přes Rakousko se budeme pouze tranzitovat. Předpokládám, že by to mělo být OK, ale pro jistotu se ptám. 

Díky moc. 

0 Citovat

Bohužel s Wizzair z Vídně toto neplatí. Neodleteli jsme do BG i přesto, že my i BG je zelené a pro Rakusaky jsme tranzit.

0 Citovat

@Andrea, Tereza: zřejmě to neplatí na lince do Burgasu. Mallorca (s Wizz) funguje tak, jak píše Tereza - několikrát ověřeno, naposledy minulý víkend, nechtěli ani občanku, stačil BP. Ovšem jisté dnes není asi nic...

0 Citovat

Nebyl teď někdo v Bosně? Jak to vypadá s kontrolami na hranicích? 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Andrea, Tereza: zřejmě to neplatí na lince do Burgasu. Mallorca (s Wizz) funguje tak, jak píše Tereza - několikrát ověřeno, naposledy minulý víkend, nechtěli ani občanku, stačil BP. Ovšem jisté dnes není asi nic...

To tam byl zřejmě nějaký blb na bráně. Bulharské nařízení (poslední vydání v originále, ne to "poslední" v anglické verzi) jsem si vyložil tak, že čeští a bulharští občané, _cestující_ z ČR, nic nepotřebují a tak jsem to i na bráně úspěšně podal. Stejně jsem pochopil text na webu mzv.cz - s tím, že kdo tranzituje moc dlouho, může mít problémy. Na webu MZV jsou mimochodem odkazy na všechna příslušná bulharská nařízení i s dodatky, takže, čistě náhodou v tomto případě, není pravda, jak Andrea píše jinde, že je to složité zjistit. V dnešní totálně zmatené době je nejlepší si všechna příslušná nařízení (ideálně v nejnovější verzi, ne jak borci z Timaticu 14 dní pozadu 😂) stáhnout do mobilu nebo rovnou vytisknout a pak s nimi mávat před nosem zmateným úředníkům. A vůbec ani nenaznačuju užitečnost "záložního" negativního testu pro případ, že se blb nenechá přesvědčit o existenci platných nařízení, která jen k němu nějakou záhadou nedoputovala. 😆

0 Citovat

Bohužel někde mají ten Timatic za svatej a je jednodušší je přesvědčit, že je Země placatá, než že Timatic nemá pravdu :)

0 Citovat

Andrea.sebelova napsal(a):

Bohužel s Wizzair z Vídně toto neplatí. Neodleteli jsme do BG i přesto, že my i BG je zelené a pro Rakusaky jsme tranzit.

Proc jste se nebranili ? Nechal bych si zavolat supervisora a udela jim tam poradne dusno s vyhruzkou ze se budu soudit ,naprosto nelegalni pocinani Wizz No holt Madari delaji si co chteji a nikdo jim neumi klepnout pres prsty 

0 Citovat

No Mikire dělat na letišti "dusno", tak to taky můžeš skončit v poutech. V Česku takový chování asi projde, ale na západě si to moc líbit nenechají. 

0 Citovat

Mikir je zkušený, už vede několik soudních sporů kvůli různým omezením v důsledku koronaviru.

0 Citovat

Madarsko ma do zapadu hodne daleko ,ten jejich Orban si dela co chce  a je skoda ze s EU se neda zeme vyloucit ,tentokrat to ale pada na vrub Wizz  ,jinak jsem si vedom toho co pises Rakusaci by mohli byt neprijemni  .ovsem na privolani supervisora ma kazdy odmitnuty cestujici  pravo a dusnem nemyslim  nejaky flakanec , ale slusne byt nekompromisne vedenou debatu a na  oznameni   o podani soudni zaloby taky neni nic, co by zavdavalo pricinu  neadekvatniho jednani 

Domnivam se, ze to je ze strany Wizz neobhajitelne ,kdyz vychozi cesta zacala v CR, Rakousko bylo jen tranzitni zemi a do Bulharska mohou Cesi bez jakychkoliv podminek ,ale to je prave jedna ze situaci, ktera ukazuje, jak je vse jen o penezich a buzeraci a jak si kazdy stat dela co ho napadne 

Neverim.ze s covid pasy se nejak situace zmeni ,bude uspech ,kdyz nebude muset byt karantena 

0