Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

@Xris  jak mohly jit dcery dneska na PCR test, kdyz se pise ,ze  po navratu s cervene zeme. kterou Recko podle tech chytraku stale je  a vratili jste se vcera ,  je povinna 5 denni samoizolace a  pak teprve  PCR test...  Pak se teda muze nekdo divit ze se  na vsechno kazdy vykasle  kdyz  se vydavaji nesmyslne narizeni , podle jejichj  pokynu se ma jit na test hned druhy den se zemi s extremnim rizikem coz Recko neni   Osobne tem 5 dnum nerozumim a druhy den je taky nesmysl kdyz PCR test  je na 72 hodin  Vsehno je to jen buzerace lidi a tahani penez z kapsy i kdyz do 18 let to zustane zdarma i v zari

0 Citovat

já to vplňovala jako loni - jeden formulář pro mě, druhý pro manžela a ke mně se připsaly děti.

On to teda nikdo podrobně nekontroloval

0 Citovat

Vloni i letos jeden plf na rodinu a vše v cajku. Vůbec by mě nenapadlo to dělat jinak.

0 Citovat

ano staci 1 pro rodinu. Ale ja bych radsi udelala pro kazdy dospely zvlast (kazdy ma svoji QR kod a neco ukazovat), a jako family companions pridat deti.

Matouš napsal(a):

Dotaz k Řecku, opravdu stačí jeden PLF na rodinu? Na travel.gov.gr to jasně píšou, ale loni s tím byly docela zásadní problémy, někoho snad ani nepustili do letadla, když neměl každý člen svůj.

0 Citovat

@mikir, ano prave od 1.8 deti mladsi 12 let jim staci jen PCR test po navratu (hned, neni treba izolace 5 dnu) - zadna karantena ani druhy test. A to ma logiku, kdyz oba rodice jsou ockovane, ale deti ne, tak musi se izolovat same?? Aspon to..

https://www.irozhlas.cz/zpravy-d...300744_tzr

https://covid.gov.cz/opatreni/za...-dane-zemi

vyjimka: k) osoby do dovršení 12 let věku; pro tyto osoby neplatí pouze bod I.4 písm. b) a d) a I.6 písm. b) a d) a jsou povinny se do 5 dní po vstupu na území České republiky ze země s vysokým nebo velmi vysokým rizikem nákazy podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 a před ukončením samoizolace disponovat negativním výsledkem provedeného testu.

mikir napsal(a):

@Xris  jak mohly jit dcery dneska na PCR test, kdyz se pise ,ze  po navratu s cervene zeme. kterou Recko podle tech chytraku stale je  a vratili jste se vcera ,  je povinna 5 denni samoizolace a  pak teprve  PCR test...  Pak se teda muze nekdo divit ze se  na vsechno kazdy vykasle  kdyz  se vydavaji nesmyslne narizeni , podle jejichj  pokynu se ma jit na test hned druhy den se zemi s extremnim rizikem coz Recko neni   Osobne tem 5 dnum nerozumim a druhy den je taky nesmysl kdyz PCR test  je na 72 hodin  Vsehno je to jen buzerace lidi a tahani penez z kapsy i kdyz do 18 let to zustane zdarma i v zari

0 Citovat

Aha tak to pak ano , my uz s detmi nejezdime  mame deti dospele ,akorat jsem se na to dival kdyz dcera s manzelem a vnuckou leteli do Recka ,ale taky presne jak pises oni jsou oba ockovani ,navic  vnucka ma teprve 9 let  My nejsem odckovani ani jeden tak porad resime testy ,ale ten nesmysl ze samoizolaci  kdyz uz jeden test pred odletem mam fakt  resit nebudu Nakonec i proto jsem se vratili do Irska a ne do Prahy 

0 Citovat

Dnes nočním vlakem ze Slovenska. Ani cestou tam, ani zpět nikdo nechtěl žádná lejstra, formuláře, testy, očkoprůkaz, nic, ani pro dítě do 12 let. Na Slovensku v hotelu se jen zeptali, jestli jsme testovaní, vidět nechtěli nic. V restauracích, na koupalištích, v muzeu žádné testy nikoho nezajímaly.

Roušky se nosí ve vlacích/busech poměrně poctivě, v nočním vlaku zas až tak ne. V obchodech ano, v restauracích moc ne, vyjma personálu.

Nebýt očkovaní, tak se té jejich pětidenní karanténě po příjezdu vyhneme velmi snadno (pokud bychom tedy chtěli a hlavně tam za těchto podmínek jeli).

0 Citovat

Prechod komarom-komarno

Na svk strane vojenska hliadka.

Pesi sa ich da obist po druhej strane mosta

0 Citovat

Týden na Kosu, cestou tam z Prahy kontrola řeckého formuláře a očkování/testu. Cestou zpět chtěli vidět jen qr kód na český pfl, očkování/test je nezajímalo a to ani v Praze, tam jen mávli rukou a šlo se ven.

Na Kosu bych řekl, že nouze o turisty není, přes den pláže narvané, večer taverny i hlavní město doslova praskaly ve švech. Podle tabule na letišti dominují Němci, i náš hotel jich byl plný.

Roušky uvnitř obchodů, v autobusech, v hotelu u snídaně rouška + rukavice.

Smartwings tam i zpět na čas, ale to ranní lety jsou skoro vždy.

0 Citovat

Praha-Bari-Praha s Wizz a hned v zápětí Praha-Krakov FR. V Praze na gatu jen občanka a BP, jejich priletovy formulář nebo doklad o očkování nikdo nechtěl, v Bari nic, jen na vstupu do terminálu měření teploty. Bari/Alberobello/Monopoli/Polignano milion lidí, narvané pláže, roušky se dodržují ve vlaku i busu. Narvané hospody, čekalo se i hodinu na usazení. Cesta zpět v Bari jen občanka a BP, v Praze pouštěli ven bez kontroly priletoveho formuláře. Ráno dále Praha Krakov, kontrola občanky a BP, v letadle rozdávali a sbírali formuláře, nutné i pro tranzit, já měl elektronický z domu, ale bylo to na čestné slovo. Po výstupu chtěli vidět obcanku a doklad o očkování. Krakov praská ve švech, roušky v busu ano, v obchodech i třeba krakovské galerii více než půlka lidí nenosí, ani v mekaci, ani na autobusáku, nikdo to nenapomina.

Jo a RegioJet bus Krakov (Ostrava) Vídeň ani jeden člověk s rouškou a to je skoro plný.

0 Citovat

Před chvílí jsem přistál v Prg z Kósu. Letadlo plné tam i z5. V Kefalosu bylo dost mrtvo, pláže poloprázdné, lidé všichni hrozně milí..
Po příletu na Kós chtěli vidět jejich příletový formulář, ale stačilo ukázat naprosto cokoliv.. Při zpáteční cestě během odbavení chtěli vidět český příletový formulář a zeptali se mě, zda jsem očkovaný nebo mám test. Na mou odpověď očkovaný řekli ok. V Praze po příletu po mně nikdo nic nechtěl.

0 Citovat

kvcr99 napsal(a):

Před chvílí jsem přistál v Prg z Kósu. Letadlo plné tam i z5. V Kefalosu bylo dost mrtvo, pláže poloprázdné, lidé všichni hrozně milí..
Po příletu na Kós chtěli vidět jejich příletový formulář, ale stačilo ukázat naprosto cokoliv.. Při zpáteční cestě během odbavení chtěli vidět český příletový formulář a zeptali se mě, zda jsem očkovaný nebo mám test. Na mou odpověď očkovaný řekli ok. V Praze po příletu po mně nikdo nic nechtěl.

 

My byli ubytováni v Tigaki a tam byli pláže vždy plné lidí, to samé když jsme vyjeli na kousek od Kefalosu na Paradice beach, také plno. Hodně narvaná byla i Kardamena.

Nás pláž v Kefalosu moc nezaujala, takže jestli to ostatní nevidí stejně.

 

0 Citovat

lubos.hendrich napsal(a):

[citace="kvcr99"]

Před chvílí jsem přistál v Prg z Kósu. Letadlo plné tam i z5. V Kefalosu bylo dost mrtvo, pláže poloprázdné, lidé všichni hrozně milí..
Po příletu na Kós chtěli vidět jejich příletový formulář, ale stačilo ukázat naprosto cokoliv.. Při zpáteční cestě během odbavení chtěli vidět český příletový formulář a zeptali se mě, zda jsem očkovaný nebo mám test. Na mou odpověď očkovaný řekli ok. V Praze po příletu po mně nikdo nic nechtěl.

 

My byli ubytováni v Tigaki a tam byli pláže vždy plné lidí, to samé když jsme vyjeli na kousek od Kefalosu na Paradice beach, také plno. Hodně narvaná byla i Kardamena.

Nás pláž v Kefalosu moc nezaujala, takže jestli to ostatní nevidí stejně.

 

[/citace]

my chodili vždy na pláž hned vedle Vetratorie a za mě maximální spokojenost - písek totiž nemusím

0 Citovat

Necitujte, prosim, predchozi prispevek, pokud primo na tento reagujete.

0 Citovat

Nevracel se ted nekdo za posledni mesic (srpen) z Mexika do CR? Zajima me prima zkusenost s tim co je potreba pri nastupu do letadla. jestli staci formular o ukoncenem ockovani nebo se vyzaduje pcr test.

0 Citovat

Slovensko (Vysoké Tatry a jeden den v Tatralandii) - vlakem bez kontrol....při cestě tam sice pět slovenských policistů procházelo vlak ,ale to byla asi jen taková noční obchůzka  ..

Tatry plné....hlavně ty bližší lehko dostupné cíle to bylo jak na Václaváku ,Tatralandia přímo našvihaná (neděle). Nějaký certifikát nikde nikoho nezajímal pouze na Bilíkovo chatě se zeptala jestli to máme.

Nesmyslné roušky slováci dost žerou...plno lidí je má i v restauraci dokonce jsem viděl i pár šílenců co jí mají na hubě dokud jim nepřinesou jídlo to je tedy v ČR nemyslitelné ,tam to povětšinou ignoruje i personál. Teď sedím ve vlaku na Prahu a roušku v našem vagónu nemá nikdo včera jsem jel z Popradu do Liptovského Mikuláše a hadr na hubě tam mělo 95 % lidí ..

Já to jako vždy pojal bez hadru na hubě...jediný incident jsem měl v hotelu,kdy paní co obsluhovala "bufetový stůl" šokovaně vykřikla "němáte růško,němáte rúško" takovým způsobem až jsem se sám lekl.....jinak o hotelu Sórea Hutník se musím zmínit - strava formou bufetu tam byla pojata tak ,že veškeré jídlo (snídaně i večeře) nandaval personál opravdu šaškárna na entou...i při snídani balené věci jako džemy,máslíčka atd. byla vydávána personálem,ale největší komedie byla u pití ,zatímco kávu vám též mačkal a dával personál ,tak metr vedle byl automat na džus a ten jsem si mohl máčknout sám ..?!  ..na můj opakovaný dotaz ,zda se toho džusu covid bojí jsem odpověď nedostal ..  I když jsem měl zaplacenou polopenzi tak jsem chodil nakonec jen na snídaně .

0 Citovat

VIE - VAL s WIZZ AIR. 

 

Vlakem z Brna do Vídně ok. 

Letiště ve Vídni taky ok, přílet do Valencie - kontrola španělských QR kódů. 

Pro ty, kteří byli připraveni bez zdržení, ostatní museli vyplňovat formulář. 

 

 

0 Citovat

@lma: A myslím, že i personál byl rád, že si chodil jen na snídaně. Ale ukázal si jim tímto postojem, to si do příště zapamatují! Zaplatit si polopenzi a chodit jen na snídaně, fuck the system. Asi jako když si borci koupí horalku, aby ji mohli rozmlátit kladivem pro postoj majitele :D Ty seš fakt totální Karen (vygoogluj si kdyžtak).

0 Citovat

Ima, a po kakani si si umyl ruky? ci si protestoval tymto tichym gestom proti hygienokracii.

Ja som bol vcera v Madarsku, v rodisku Orbana a teda tam uz ziadne opatrenia nie su. Cestou cez novy most v Komarne nikto nide, naspat cez stary Alzbetin most, vojak pozeral na covid pass a sli sme dalej

0 Citovat

Včera návrat z Rhodosu s Ryanair - za testy pro děti naprosto vyhozené peníze - u odbavení totální chaos, 1,5 hodinová fronta, když jsme přišli na řadu, upřednostnili cestující do Londýna, protože jejich letadlo letělo dřív, a u nás nechtěli potom vidět VŮBEC NIC, ani pas, natož něco dalšího - na letenku napsali nějaké zaklínadlo, na které nás bez kontroly pustili do letadla... Jistě spoléhají na to, že lidé nebudou mít odvahu se na ta lejstra prostě vykašlat... Na ostrově mraky turistů, nicméně Slovenka žijící ve městě Rhodos už 20 let, s níž jsme se dali do řeči, říkala, že turistů je tak 60% normálu, to si nedovedu představit, jak to tam musí normálně vypadat - nemám s čím srovnávat, tato cesta byla výjimečná, jinak jezdíme k moři na podzimní prázdniny a to bývá nádhera - příjemné teplo a minimum lidí.

0 Citovat

Istanbul a Kappadokie. Odlet z Prahy do Istanbulu s Turkish, kontrola tureckého PLF a certifikátu. V Istanbulu opruz s HES kódem ve veřejné dopravě (dostali jsme ho po vyplnění PLF a je potřeba spárovat s Istanbul Card, do té doby nefunguje, lístky na loď bez něj nešly koupit).

Vnitrostátní let s Pegasusem do Kayseri nic nevyžadoval (ani HES kód), jen při letu hodně napomínaly za nenasazené roušky.

Při zpáteční cestě šílené zdržení na novém Istanbulském letišti, fronta na checkinu na hodinu, další hodina pasovka + securita. Hodně lidí se tam snažilo předbíhat, že nestíhají lety... Rozhodně nestačilo být klasické dvě hodiny před odletem s odbaveným zavazadlem. Kontrolovaly PCR test/očkovaní a v Praze na pasovce PLF (ale šlo si ho tam vyplnit až na místě).

Jinak v Turecku celkem hodně roušky nosí v MHD i obchodech. Celkově celkem dost turistů, ale převážně muslimských. Nabídka ubytování v Istanbulu i Kappadokii obrovská (a levná), let balonem za 70 Eur.

0 Citovat

Budapešť vlakem RegioJet - na území ČR a Rakouska nás upozorňovali, že máme mít respirátory, ale nikdo to nehrotil, plno lidí to nedodržovalo. Do Maďarska lze teď neomezeně, takže žádná kontrola, ani při cestě zpět (= žádná kontrola českého příjezdového formuláře). Při cestě nefunguje moc občerstvení ve vozech (pokud jedete low cost nebo standart třídou), protože je na trase málo stevardů, takže doporučuji s sebou na cestu jídlo a nespoléhat na koupi jídla na palubě vlaku.

V Budapešti to vypadalo jako by covid vůbec nebyl (jediné co ho s tím spojovalo bylo pár desinfekcí někdě) - žádná povinná ochrana úst ani v MHD ani v obchodech (nosilo jen pár jedinců), žádné omezení počtu lidí, žádné potřebné testy pro vstupy, pár podniků skrz covid zavřeno. Bylo tam dost lidí (ale spíš místních), přisuzuji tomu to, že jsme tam byli během jejich oslav svátku, ale turistů podle mě málo.

0 Citovat

Dnešní fuck up. Na italských Covid stránkách jsem našel nejbližší místo, kde se dělají testy. Nedařilo se mi dovolat, tak jsme tam jeli na blind. Hned vedle parkoviště bylo očkovací centrum, ale testy zde nedělali.

Tak jsme se podle Google navigace vydali na udanou adresu. Po půl hodině, co jsme pozorně sledovali instrukce navigace, jasně zjistili, že jdeme opačným směrem. Otočka, dorazíme do Largo Centro Commerciale, 2, Jesolo, ale žádná klinika zde není a nikdo o ní neví. Vzdáme atrakce a jdeme na parkoviště. Přicházíme z druhé strany. Tam obří nápis, že zde dělají antigenní testy. Jedeme unavení zpátky do kempu.

0 Citovat

 

A proč nevyužiješ Leoši onlinetestovani.cz?? Nebo to nefunguje? Jen mě to zajímá. Díval jsem se cena antigenu nějakých 230 Kč i s testem, uděláš to bez hledání podobných míst, takže ušetřilš čas a nervy a vyjde to většinou asi i levněji. Jen se ptám, protože to chci využít za 14 dnů pro manželku v Řecku a ohlasy jsou veskrze pozitivní. Takže pokud s tím někdo má zkušenosti, tak si je rád poslechnu. Díky.

PS: Teď čtu, že to ministerstvo zatrhlo, tak jak to teda sakra je

0 Citovat

Oni posílají sady do Itálie? I kdyby to nějak šlo, nehodlám riskovat, že to někdo odmítne. Pro mě je to furt jen samotest a mám pochybnosti, zda budou zamítat špatně provedené testy.

0