Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Do Mosulu potřebujete především irácké vízum platné pro arabský Irák, ne jen pro kurdskou autonomii, čili je to problém i dokumenty. 

 

 

0 Citovat

Nie som si istý , že to je dôvod nakoľko civil zo security pri rozhovore pripustil , že ak chcem na vlastné nebezpečie tak môžem ísť do MOsulu. Poslúchol som jeho doporučenie a otočil  som to na Erbil!

0 Citovat

V neděli návrat z Gruzie do Prahy po 14 dnech, v Kutaisi museli všichni na check-in - kontrola očkování/testu a příletového formuláře. V letadle povinné roušky, LF cca 85%. V Praze o5 kontrola očkování a formuláře. Jinak Gruzie fajn, akorát tam nosí roušky většina lidí i venku, tak se na nás "nerouškaře" koukali tak nějak zvláštně.....

V metru v Tbilisi některé roušky stářím odpovídali svým majitelům :D

0 Citovat

Teď Vídeň Athény s wizz. Jen letenka a doklad totožnosti do letadla. V Aténách jejich formulář...covid pass jen v lounge ve Vídni...z Vídně se dají Athény udělat jen víkend..večer v 6 odlet a v neděli ráno zpět...ta sobotu na Akropolis a plaku stačí...z letiště metro zpáteční jízdenka za 16 euro..psali že platí 48 hodin ale u okýnka že prý měsíc...nám stačí těch 48...

0 Citovat

norbic napsal(a):

Jinak Gruzie fajn, akorát tam nosí roušky většina lidí i venku, tak se na nás "nerouškaře" koukali tak nějak zvláštně....

Velmi zaujimave, v Armensku fakt 98 percent nikto nemal rusko z "plebsu" - akoze v Jerevane v restike ano, aj v obchode predavacka, ale mimo nikto

0 Citovat

norbic napsal(a):

V neděli návrat z Gruzie do Prahy po 14 dnech, v Kutaisi museli všichni na check-in - kontrola očkování/testu a příletového formuláře. V letadle povinné roušky, LF cca 85%. V Praze o5 kontrola očkování a formuláře. Jinak Gruzie fajn, akorát tam nosí roušky většina lidí i venku, tak se na nás "nerouškaře" koukali tak nějak zvláštně.....

V metru v Tbilisi některé roušky stářím odpovídali svým majitelům :D

 

@macro65 - tomu hovorim poriadny prispevok:)

0 Citovat

Zřejmě tam mají hodně mikirů. Nebo jsou tak chudí. Spíš to druhé. No za měsíc to okouknu a poptám se. :-)

0 Citovat

Prave som opustil novu bus stanicu nivy. Sa musim priznat, ze som sa v nakupnom centre stratil a ledvaj nasol cestu nazad na podzemnu bus stanicu a skoro nestihol bus :)

Inak bus stanica fajn, i ked je vidiet, ze to otvorili narychlo

0 Citovat

Ja som s nej trochu sklamany. Primarne to je obchodak, a bus stanica je tam ako chudobny pribuzny aby sa nepovedalo. Nehladiac na to, ze uplne absentuje navigacia k stanici aspon v Anglictine. Teda aspon som ju nepostrehol.

0 Citovat

Navigacia je, az jedna hned pri vstupe, preto som sa tam aj stratil :)

0 Citovat

Vlak Kisinev - Odesa pohoda, pas a covidpass druhorade, Ukrajinske poistenie je to, co colnikov zaujimalo najviac. 

Kyjev - Krakow UA nechcela vidiet nic, wizz v lietadle rozdaval PL formular, ale poliaci ho ani nepytali (aspon nie pre Eu citizens), skenovali len covidpass.

Kisinev ciastocna ruskomania (obchody, restauracie, doprava), Tiraspol taktiez. Na ukrajine sa uz ruska neriesili resp. sem tam nasrata predavacka. Tie kraje maju jednu spolocnu "vec", nasrati ludia kde sa clovek pohne ... ale je to asi ich mentalita, inac je to tam celkom fajn. Raketova zakladna v Pervomajsku, Tiraspol (podarilo sa mi do 10 min od vystupenia z marsrutky zohnat plastove peniaze) a Prypiat boli super. No a dalsi trip ... hadam sa podari Kazan alebo pripadne wizz vyrokuje tu novu linku do Uzbekistanu

0 Citovat

MD a UA to slaby odvar nasratosti oproti Armensku, tam neviem ci som za cely cas vobec niekoho videl sa len usmiat. ale ako chapem na druhu stranu.

A teda vlak do Odesy cez Tiraspol uz premava, lebo teda ked som bol v lete tak nic.

Pervomajsk si dal nejake kombo vlak bus?

0 Citovat

Z Odessy sla jedna marsrutka o 10:00 priamo (260 uah), cesta cca 3,5h. Prespali sme v hotely a rano taxikom cca 20 minut za 300 uah jednym smerom na otvaracku o 9:00. Celkom pekne kusy techniky tam mali napr. 30 m balisticka strela (take ake teraz testuje Kimmi), ale jednoznacny top bol za priplatok 12 poschodi pod zem, kde bolo to povestne "cervene tlacitko". O 1 uz sme ficali na vokzal na posledny bus do Kyjeva o 15:30.

Inac ten vlak stal bud v Benderi alebo Tiraspole, ale neviem, ci niekto vystupoval/pristupoval, den predtým sme otocili marsrutkou Podnestersko a stanica sa netvarila, ze nejake vlaky idu.

0 Citovat

V týdnu let z Toronta přes Reykjavík do Berlína. Icelandair mi změnil odlet, ale na Islandu jsme ještě nebyli, tak jsme si dali 2 denní stopover. Tak jsem v pondělí letěl z Toronta do Reykjavíku (chtěli vyplnit jejich appku, očkování a antigen test - ten je v Kanadě drahej jako prase, stojí 70 dolarů), na Islandu to všechno zkouknul kluk na východu z letiště a řekl ok dobrý můžete jít. Ve čtvrtek ráno do Berlína už nic nikdo nechtěl, akorát pasy. Jinak roušky v letadle a na letišti povinný, na Islandu se nenosí a neřeší vůbec nic. V Kanadě vevnitř všude a na jídlo a zábavu uvnitř chtějí vidět očkovací certifikát (stačí spolu s pasem ten náš evropský - na základě jména a data narození uznají všude).

0 Citovat

Praha - Napoli, pohoda jak za predkovidovych casu, ale vecer to nabralo spatny smer. Blba odbocka do postranni ulicky, cerny stin za mnou, najednou ruce v kapsach a ve chvili, kdy jsem se zacal branit jsem dostal delo na oko. Noc na policii, v nemocnici, k jejich cti musim rict, ze se o me starali ve vsem, nezajimalo je pojisteni. Omluvy, ze tohle nebyl Ital, sestricka mi dokonce dala penize na taxi a jidlo, bez dokladu, penez, telefonu je to celkem hardcore. Neapol je asi cool mesto, ale na Capri a Vesuv muzu zapomenout, budu rad za nahradni doklady.

 

0 Citovat

Tak hodně nepříjemný zážitek. Bohužel se to někdy stává. Škoda, že jsi neměl pro tuto variantu záložní prachy i doklady na pokoji. Zrovna po EU není problém vozit jak občanku tak pas. Ale třeba jsi byl na otočku.

Každopádně je lepší dělo na oka než nůž pod žebra a lepší Itálie než třeba Honduras :-). Na všem je třeba najit to pozitivní. Tak ať se dostaneš rychle domů.

 

0 Citovat

dalnica ba - brno bez kontrol, i ked tam bol odstavene vojenske auto na ceskej strane ale zrejme chlapci spali alebo v nom ani neboli

prechod cesko - nemeckych hranic (e55) ,ziadne kontroli iba velka tabula oznamujuca nieco v zmysle aby si clovek nezabudol spravit test ci ist do karanteny ak prichadza z nebezpecneho uzemia

bonus - kusek pred prahu ma rozosmiala tento napis (vid foto) :)


2021-10-10-18-51-41.jpg

0 Citovat

Předložený víkend pá-po Belgie Brusel- Bruggy, při cestě tam vůbec nic po nás nikdo nechtěl. Při cestě zpět pouze ČR formulář a to už v Bruselu, jinak vás nepustili .V Bruselu žádná omezení pouze v obchodech rousky. V Bruggach jste o roušku ani nezakopl, neměl jí nikdo ani v MHD, hotelech, obchodech prostě NIKDE.

0 Citovat

norbic napsal(a):

V neděli návrat z Gruzie do Prahy po 14 dnech, v Kutaisi museli všichni na check-in - kontrola očkování/testu a příletového formuláře. V letadle povinné roušky, LF cca 85%. V Praze o5 kontrola očkování a formuláře. Jinak Gruzie fajn, akorát tam nosí roušky většina lidí i venku, tak se na nás "nerouškaře" koukali tak nějak zvláštně.....

V metru v Tbilisi některé roušky stářím odpovídali svým majitelům :D

Ako je to so vstupom do krajiny?

Na stránke nášho ministerstva sa píše, že na územie púšťajú len zaočkovaných.

Tak by ma zaujímalo, či je to naozaj pravda, keďže si tam nedávno bol.

A čo tamojšie obmedzenia, reštaurácie, vínne sklipky..... vďaka za odpoveď

0 Citovat

voughne napsal(a):

Vlak Kisinev - Odesa pohoda, pas a covidpass druhorade, Ukrajinske poistenie je to, co colnikov zaujimalo najviac. 

Kyjev - Krakow UA nechcela vidiet nic, wizz v lietadle rozdaval PL formular, ale poliaci ho ani nepytali (aspon nie pre Eu citizens), skenovali len covidpass.

Kisinev ciastocna ruskomania (obchody, restauracie, doprava), Tiraspol taktiez. Na ukrajine sa uz ruska neriesili resp. sem tam nasrata predavacka. Tie kraje maju jednu spolocnu "vec", nasrati ludia kde sa clovek pohne ... ale je to asi ich mentalita, inac je to tam celkom fajn. Raketova zakladna v Pervomajsku, Tiraspol (podarilo sa mi do 10 min od vystupenia z marsrutky zohnat plastove peniaze) a Prypiat boli super. No a dalsi trip ... hadam sa podari Kazan alebo pripadne wizz vyrokuje tu novu linku do Uzbekistanu

Nevím jestli se tomu dá říkat mentalita, ale kdybych měli žít v podobných sračkách jako v těchto Bloody countries, tak jsme nasraní úplně stejně. 

0 Citovat

Gruzinci naozaj nejak sprisnili. Ano, vyzaduju ockovanie alebo prekonanie covidu. Neockovani musia PCR a potom este na treti den PCR. 

A ked pozemne, aj ockovani potrebuju PCR

0 Citovat

V Gruzii jsem byl v srpnu a letim tam za dva tydny. Podminky pro vstup zustavaji uz nekolik mesicu stejne. Pousti i neockovane (coz jsem ja), s PCR testem. A pak jeste 3. den pobytu je potreba udelat pcr test tam, jak pise Tonic. Coz ale bylo v pohode, protoze hned na letisti v Kutaisi po priletu me kontaktovala agentka nejake laboratore, vymenili jsme si whatsapp cisla a pak se domluvili, na jakou adresu a v ktery cas za mnou prijedou udelat mi test, primo do meho ubytovani. Test stal 80 lari, prijeli za mnou presne na domluveny cas do takove zapadle ulicky v Batumi, kde jsem mel ubytovani v soukromi. Za asi 20 hodin jsem mel vysledky na mailu, nechal si to vytisknout v turistickem infocentru a pouzil to pak za dalsi dva dny pri odletu z Gruzie, kdy to vyzadovali na letisti.

0 Citovat

Vlastimil B., tak to je fakt pech. Já doteď Itálii považoval za bezpečnou, konkrétně v Neapoli jsem kdysi před 15 lety prochodil pár nocí, nebo zůstal do rána na útesech a pak jsem zjistil, že jsem seděl na prázdné konzervě od sardinek, letos jsem byl takto v Bari bez hotelu, v Polignano a Alberobello bez hotelu, prochozene a profocene noci, za chvíli se chystám na noci bez hotelu v Brindisi, Lecce a Ostuni. Předevčírem Ronda by night, zítra Malaga by night a pozítří Malta. Asi jsi byl v blbý čas na blbem místě. 

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

V Gruzii jsem byl v srpnu a letim tam za dva tydny. Podminky pro vstup zustavaji uz nekolik mesicu stejne. Pousti i neockovane (coz jsem ja), s PCR testem. A pak jeste 3. den pobytu je potreba udelat pcr test tam, jak pise Tonic. Coz ale bylo v pohode, protoze hned na letisti v Kutaisi po priletu me kontaktovala agentka nejake laboratore, vymenili jsme si whatsapp cisla a pak se domluvili, na jakou adresu a v ktery cas za mnou prijedou udelat mi test, primo do meho ubytovani. Test stal 80 lari, prijeli za mnou presne na domluveny cas do takove zapadle ulicky v Batumi, kde jsem mel ubytovani v soukromi. Za asi 20 hodin jsem mel vysledky na mailu, nechal si to vytisknout v turistickem infocentru a pouzil to pak za dalsi dva dny pri odletu z Gruzie, kdy to vyzadovali na letisti.

 

jj, všude v Tbilisi i Kutaisi se to hemží akcema na PCR za 70 GEL (cca 500) a to je férová cena...

 

jinak ohledně omezení v hospodách, restaurací - žádný ;)

Jestli máš Revolutku, tak vybítej radši v TBC Bank (modrý bankomaty) na tuty bez poplatku - vyzkoušeno, oranžový občas zkásnou, co jsem slyšel......

0 Citovat

Ja jsem obecne hodne opatrny, jednou ale vyrazis ven jen s obcankou, kartami v penezence, v Italii jsem prece byl tolikrat a skoncis rozbity na chodniku.

0