Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

V neděli jsem se vrátil do Prahy po neodletění z Vídně do Agadiru.

Proč? Letět jsem mohl, ale dostala se ke mně díky CL informace o tom, že Maroko zakazuje od včerejší půlnoci všechny lety na 14 dnů kvůli omikronu. Tak bych se už 2.12. nemohl vrátit do Vídně.

Upřímně, čekal jsem, že mohou zakázat lety do Rakouska, ale ne že všechny. O den dřív zakázali vstup lidem z jižní Afriky kvůli omikronu, a to jako reakce mohlo stačit. Doteď na oficiální stránce tamějšího MZ svítí jen opatření z 26.11. (https://www.sante.gov.ma/Pages/a...iteID=333)

Na letišti ve Vídni nikdo nic nevěděl. Na přepážce, na handlingu, ani na infromacích. Asistenční linky Axy i Cardiffu na houby a nejspíš to bude ve výlukách.

Byli jsme autem, tak jsme do něj sedli a jeli zpátky. Jinak na hranicích žádná kontrola ani z české nebo rakouské strany. Tak jsem ta lejstra tisknul úplně zbytečně.

0 Citovat

Michale, se stejně divím, že si to tak rychle vzdal, stáhl ocas a vrátil se domů. Já na tvém místě, když už bych byl ve Vídni a zahucel mi v tom benzín nebo jízdenky, tak bych okamžitě při dnešních cenách letenek kupoval další na zítřek, třeba do blbého Španělska, jen abych se nemusel vracet. 

0 Citovat

Bez hotelu dalších cca 24 hodin na letišti? Já se Teda Michalovi zase moc nedivím. Jak je na Lanzarote? 😉

0 Citovat

Martine, mrznu. Přes den 19 a v noci 14, když jsem na pláži a prijde mrak, tak je to na hraně snesitelnosti, do toho ještě studený vítr. Ale nestěžuju si. 

Tak Michal mohl hned večer koupit třeba ranní Alicante nebo Malagu a cekacka by byla pár hodin.

0 Citovat

Měl jsem s sebou mámu a ta by z takového čekání nebyla moc nadšená. Navíc hotely v Rakousku zavřené.

0 Citovat

😲 tak to mi ta sobota vyšla ještě super... Snad se ti vyčasí. 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Martine, mrznu. Přes den 19 a v noci 14, když jsem na pláži a prijde mrak, tak je to na hraně snesitelnosti, do toho ještě studený vítr. Ale nestěžuju si. 

Tak to Maroko na tom je (bylo) podobně... buď pod mrakem a chladno nebo slunce a studený vítr. Do moře jsem vlezl jen 2x propagačně a hned ven.

0 Citovat

Včera jsem se vrátil z Itálie (Toskánsko + Ligurie) a zatím tam panuje klid a pohoda. Green Pass všude v restauracích a památkách, dálkových vlacích apod. Od 4.12. se bude Green Pass uznávat jen po prodělání nemoci nebo očkování (doteď i negativní test).

Jinak prozatím vše otevřené, roušky se dodržují důsledně všude vyjma venkovních prostor. Tečka funguje bez problémů, ale samozřejmě vytištěný papír navíc je nutností pro případ, že by Tečka opět spadla.

0 Citovat

Tečka (která občas někoho nechala na holičkách kvůli nemožné/nepovedené aktualizaci) je zbytečná a papír taky. Pokud jste očkovaní, stačí v mobilu stažený očkovací certifikát. Mám jeho zástupce na ploše, zobrazení na 1 tapnutí. Vyzkoušeno na několika letištích, v několika hotelech, hospodách, ...

0 Citovat

Mohl bych to obratit a napsat ti, ze mit to v mobilu je kravina… ten se rozbije, vybije nebo ti ho ukradnou… co potom? Takze sicher je sicher… vime.

0 Citovat

Přesně tak. Papír jistota vždy.

0 Citovat

Jasně, ale Tečka je celkem zbytečná. Certifikát při cestách mám taky na papíře. Navíc bych to mohl taky obrátit: když ti ukradnou/ztratíš/rozbiješ mobil, jak se v zahraničí odbavíš, vyplníš různé PLF apod.? Pokud s sebou vozíš náhradní mobil, i v něm můžeš mít stažený certifikát. Pokud si náhradní mobil koupíš v zahraničí, můžeš si do něj certifikát stáhnout...

0 Citovat

Tak dobrá sranda, pro ty, co si pujdou dát 3 kolo vakcíny. Nemusí vás potom pustit do letadla ...  https://www.fly4free.pl/pasazer-...u-3-dawaa/

0 Citovat

Tak tady asi stačí vzít a ukázat certifikát po druhé dávce. Mě by zajímalo, jak to bude v případě, že zkrátí dobu uznávání očkování na těch 9 měsíců a někdo si nechá dát 3. dávku po uplynutí této doby, ať už z jakéhokoli důvodu. Bude se to brát jako posilovací dávka nebo jako začátek nového cyklu? 

0 Citovat

Pátek - neděle Treviso - ubytko v Mestre - kontrolují se Covid pasy, ale jinak všechno v pohodě. Krásné vánoční trhy v Mestre, Benátky taky v klidu, turistů nějak rozumně... Do Itálie je snad stále nutný příjezdový formulář - ten ale nezajímal nikoho nikde. 

0 Citovat

Vladko napsal(a):

Tak tady asi stačí vzít a ukázat certifikát po druhé dávce. Mě by zajímalo, jak to bude v případě, že zkrátí dobu uznávání očkování na těch 9 měsíců a někdo si nechá dát 3. dávku po uplynutí této doby, ať už z jakéhokoli důvodu. Bude se to brát jako posilovací dávka nebo jako začátek nového cyklu? 

Tak vzato logicky takový člověk už nemá platné očkování, čili by se to mělo brát jako začátek nového cyklu?

0 Citovat

Kdo jste teď cestovali do Španělska? Jak je to s tím jejich dementním formulářem, prosím? Nemůžu dostat QR kód, protože nemám hotový formulář. Jediné, co čeká na vyplnění je číslo sedačky, ale odbavovat se budu až na letišti, takže ho samozřejmě nemám... Odlet zítra. Děkuju!

Ze všech formulářů, co jsem letos vyplňoval (HR, RO, IT...), samozřejmě nikdo nechtěl vidět ani jeden, ale radši ty kraviny vždycky vyplním :-/

0 Citovat

Číslo sedadla je možný si klidně vymyslet. Udělal jsem to takhle několikrát. 

0 Citovat

Odbavil jsem to online. Sedačka vyplněná, španělské QR obdrženo, pardon za poplach :-/ 

0 Citovat

Sedačka se dá vymyslet a pokud chceš být poctivý, tak až ji budeš znát, můžeš ji změnit a dostaneš obratem nový QR kód, změna je otázkou minuty. Ale na letišti ve Španělsku kontrolu zajímalo jen jestli máš QR kód, kontrolovali jej pohledem a číslo sedačky bylo úplně fuk.

0 Citovat

Bolo to skvelé . A keby niečo bolo v neporiadku tak to sem napíšem.


img-20211202-153253-2.jpg

0 Citovat

Michael. napsal(a):

Číslo sedadla je možný si klidně vymyslet. Udělal jsem to takhle několikrát. 

Doporučuje se napsat 88L.

0 Citovat

V první fázi jsem napsal 88L a když jsem za pár dní znal číslo sedačky, tak jsem to změnil. Provedení změny mi zabralo asi minutu, nový QR kód přišel obratem.

0 Citovat

Jen zkusenost z minuleho tydne z Mallorky, jen se ptali jestli mam QR kod, stacilo kyvnout ze ano, tot cela kontrola, ale asi zalezi na letisti. 

0 Citovat

@David Klíma: my museli na Mallorce v půlce listopadu ukazovat QR kód dokonce 2x. Cestou v těch dlouhých chodbách směřujících k východu byla jedna skupina kontrolujících ve skafandrech a skoro u východu z letiště byla druhá skupina! Kývnutí na obou kontrolách rozhodně nestačilo, všichni jim QR kód museli ukázat.

0