Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Nuny napsal(a):

MIA-ZRH-PRG. Stejně jako cestou tam stačilo nahrát požadované dokumenty do rezervace a na check in už nikdo nic nechtěl, v C se roušky po cestě opět moc nehrotí, buď se spí nebo jí. V Praze velmi letmá kontrola PLF, stačilo vytáhnout mobil z kapsy.

Kolega ze Sofie mi dneska rano psal, ze pri vyletu do NYC vcera zjistili na PCR jednoho nakazeneho (planovany odlet domu byl zitra) a ze na dalsich 14 dnu stoji cena pokoje v NYC prumerne $250, coz je vic nez mimo jejich budget (a to nekomentuju letenku).. :D takze budte radi, ze jste v poradku doma :)))

0 Citovat

Proč si dělali test na místě, museli ho mít zpět do BG? Já se snažím jezdit jenom tam, kam stačí test před cestou a pak už nic, abych nikde neuvázl😂

0 Citovat

Caute je tu niekto kto zije na Vanuatu alebo na nejakom ostrove v Oceanii? radi by sme sa prestahovali kamsi daleko od kovidoveho sialenstva, teraz zijeme na Madeire PT.Vdaka

0 Citovat

A na Madeiře už je taky šílenství??

2 Citovat

mirjur napsal(a):

A na Madeiře už je taky šílenství??

Ano zprisnuje sa to tu..EU diktatura vladne aj tu..

0 Citovat

keby tej EU diktatury nebolo, asi tak lahko nezijete na Madeire :)

Ale aj na Vanuatu su fasisti, 14 dnova karantena po prichode na vlastne naklady, musite byt plne zaockovani, PCR test pred odletom...

6 Citovat

Popáté letos v Maďarsku a potřetí Budapešť.

Cesta vlakem na pohodu jen cestou tam ve vlaku do Lince jsem narazil na veledůležitého rakouského průvodčího ,otravoval s respirátorem....jako být to jako v railjetu na Vídeň tak ho nasadím a až zajde zase stáhnu ,ale tady jsem v tom vagónu seděl úplně sám ,takže jsem ho ignoroval (to je nejlepší než nějaká diskuze) asi třikrát se tam vrátil a začal vyhrožovat policií.....no vypadal jako uvědomělej udavač a jelikož jsem měl v Linci na přestup skoro hodinu vystupuji o zastávku dříve a na hlavní nádraží to beru městskou.

Dnes když jsem se vracel tak byla znát zpřísnění pro vstup do Rakouska ,EC do Vídně jelo poloprázdné , vlakem procházela početná skupina rakouských a maďarských policajtů ,ale asi jen namátková kontrola.

Jinak v Budapešťi na pohodu ,roušku jsem nenasadil ani jednou ani v hotelu nic neřeší. Bezinfekčnost chtějí akorát v lázních a to jen tak letmo. Vánoční trhy jsem vynechal na těch v centru tam se nadalo ani projít hlava na hlavě.

2 Citovat

Možná jen nebyl zvědavý na rozcapeného švejka...

3 Citovat

Mandela s Ghandim hadr

1 Citovat

(Kolín)Vídeň-Lanzarote-Bergamo-Praha(Kolín) - Ryanair

Vlak do Vídně - nic

Vídeň letiště - přespání u gatu F v cajku, jen boarding pass

Lanzarote - pípnutí QR z Plf, kde bylo nahráno očkování, bez zdržení

Lanzarote zpět - kontrola zavazadel, kontrola italského Plf, kontrola očkování, kontrola antigenního testu

Bergamo - tranzit zóna funguje a ne, že ne! 🙃 Kontrola jen boarding passu.

Praha - nikde nic

Lanzarote celkově super, letenka za 1200,- (v mém případě 580,- za spekulace s lety do Maroka - Díky za tip)

Jinak smíšené pocity, ze všech Plf a antigenního testu, který vlastně nebyl třeba.

0 Citovat

Sice oproti  cestam o kterych tu ctu , smesny vylet ale nedelni  vlak Silesia  Praha.-Ostrava -Praha jako by zadne opatreni nebylo, celou cestu rouska, ta nejobycejnejsi pod bradou , wifi pripjeni celou cestu,otevreny vagon obsazeny asi 10 lidmi celou cestu a bonus prijezd do Ostravy na cas  Zpatecni cesta o neco plnejsi  vagon .a prijezd asi o 5 minut pozdeji .jinak zadny  opruz  Jo a Ryanairovska cene byt IN 50 ale vcetne mistenek zpatecka kupovana  den pred odjezdem  410 Kc 

0 Citovat

Petr _75 napsal(a):

Vídeň letiště - přespání u gatu F v cajku, jen boarding pass

Kde přesně spals? Před security nebo až za ní? Příští týden mě to taky čeká...

0 Citovat

Pokud je to u F ka , tak je to za security. U tuším F17 je restaurace, která má takové dlouhé koženkové lavice. U nich jsou i zásuvky 240V. 

0 Citovat

No ja som "objavil" len nedávno riadny spací priestor na konci G-gates. 

 

 


img-20211222-062552.jpg
img-20211222-062811.jpg

0 Citovat

@tonic To je ale za pasovkou, nebo ne?

0 Citovat

Tak já jsem se včera vrátil z Havaje. Pro vstup do USA samozřejmě očkování a ESTA. + TEST den předem (ne 24hod) PCR nebo antigen. 
Pro vstup na Havaj nově stačí pouze očkování a registrace v systému Hawaii Safe Travels - nahrát očkovací certifikát + vyplnit health form 24hod před letem. Poté přijde QR kód, který doporučuju ukázat ještě na mainland US abyste dostali náramek, který slouží k bezproblémovému vstupu po příletu na Havaji bez dalších kontrol. 
Pokud se někdo chystá a má dotazy, klíďo piště do zpráv :)

1 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

@tonic To je ale za pasovkou, nebo ne?

je

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Kde přesně spals? Před security nebo až za ní? Příští týden mě to taky čeká...

v Fku spavam na gate 37. su tam sice "len" sedacky bez zasuviek, nie tie dlhe kozene lavice, ale bohate to vyvazuje koniec chodby a s tym spojena intimita miesta :) nikto tam nebeha a vzdy som spal na celom gate sam.  

0 Citovat

tak to ale budu muset všechny uspávací prostředky do sebe nacpat už někde u Sparu... díky za tipy :-)

0 Citovat

Dnes EVN - VIE.

V Jerevanu ještě asi nepřišli nové instrukce nebo nevím, každopádně všichni museli na checkin, není potřeba nic tisknout, tam stačilo očkování, pcr, booster ani plf netřeba. Dál už nebylo nic potřeba.

Ve Vídni koridor pro tranzit, český pas, 'tranzit mit zug Brno Tsechien' a čus, nic jiného nebylo potřeba.

1 Citovat

Ahoj, prosím o radu. Vracím se z Belize a 29.12. poletím z Cancún do Vídně s Austrian airlines, přímák. Mám očkování, dvě dávky. Po přistání hned tranzit do ČR. Budu potřebovat i nějaký test? A jak to teď funguje na hranicích? Díky 

0 Citovat

Zdravim.
Mate nekdo zkusenost s delsim pobytem v turisticky mene zprofanovanych zemich byvale Jugoslavie? Existuje v Evrope stale misto, kde nejsou aktivity jako je lyzovani, plavani nebo obed v restauraci podminovany podrobenim se zdravotnimu zakroku? Nebo kde jsou lide dost normalni na to, aby nesmysly ignorovali. Nejcennejsi je zkusenot nekoho, kdo v takove zemi alespon par tydnu zil. Podminkou neni ani tak smer Balkan, jako pouzitelna wifi a dostupnost osobnim automobilem. Moc Vam dekuji za pripadne info.

0 Citovat

its classified napsal(a):

Zdravim.
Mate nekdo zkusenost s delsim pobytem v turisticky mene zprofanovanych zemich byvale Jugoslavie? Existuje v Evrope stale misto, kde nejsou aktivity jako je lyzovani, plavani nebo obed v restauraci podminovany podrobenim se zdravotnimu zakroku? Nebo kde jsou lide dost normalni na to, aby nesmysly ignorovali. Nejcennejsi je zkusenot nekoho, kdo v takove zemi alespon par tydnu zil. Podminkou neni ani tak smer Balkan, jako pouzitelna wifi a dostupnost osobnim automobilem. Moc Vam dekuji za pripadne info.

Ahoj, Albanie a Makedonie je to, co hledas. 

 

0 Citovat

Neletel, alebo nesiel niekto po 25.12. do Talianska? Zaujimalo by ma ako je to s tym nahodnym testovanim na hraniciach, letiskach po prilete. Letime na Silvestra.

0 Citovat

Let Heathrow - Praha - Heathrow. V Londýně nechtěli vidět nic, jen klasiku boarding pass a u gatu pas. V Praze po přiletu kontroloval QR kód pro příjezdový formulář, nic neskenoval. Vlak Regio do Ostravy byl zážitek sám o sobě, nešlo topení, záchod nefungoval ve vagónu ani jeden a taky nefungovalo osvětlení, jeli jsme úplně po tmě, vlak byl úplně plný. Na cestě zpátky do Londýna kontrolovali v Praze úplně vše (antigenní test, vyplněný passanger locator form, covid pass). V Londýně  jen oskenovat pas a ihned jsme šli na "day 2" PCR test.

1