Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Viden- Madrid-Mexico City- Puerto Escondido 

jediny co po nas chteli byl mexicky zdravotni formular, a to jeste az pri vnitrostatnim letu + covid pas ve Vidni 

V Mexiku nosi  rousky skoro vsichni a hodne i venku, jinak pohoda a 30 stupnu 

3 Citovat

Vcera jsme cela rodina leteli z Prahy na Sicilii do Catanie. V Praze celkem dusledna kontrola testu (staci antigenni). Po priletu do Catanie kontroly zadne, volny pruchod z letiste.

V Italii jsou teoreticky prisne podminky, v realu to ale vypada jinak. Jsou povinne rousky i vsude venku, to vsak dodrzuje malokdo - vetsina lidi ma rousku jen na brade pripadne vubec. Vlakem (jeli jsme dnes na vylet) se smi cestovat jen s covid certifikatem, nikdo ho ale nekontroloval. Takze celkem pohoda a navic krasne pocasi, dnes 21 ve stinu, ted po zbytek tydne ma byt zcela jasno bez mracku a kolem dvacitky.

Edit: dnes rano v autobusu na Etnu kontrolovali pri nastupu covid pasy.

4 Citovat

Tenerife - Vídeň 

Nikdo nekontroloval test ani očkování. Po příletu do Vídně zajímalo celníka,  jak tranzituji. Když jsem řekl že vlakem, chtěl vidět jízdenku. Odjezd byl asi za 4 hodiny a to se mu moc nelíbilo, že bych čekal ve Vídni a neměl test. Nakonec se ujištoval, zda opravdu pojedu jen na hlavní nádraží a pak do ČR. Řekl jsem, že počkám na letišti a pak jen dojedu vlakem na nádraží a hned jedu do ČR. 

Tenerife roušky venku. V turistických oblastech se to tolik nedodržuje. Na severu je měli všichni. 

0 Citovat

Zdravím. Letím na Tenerife v půlce ledna. Vím, že se to mění. Ale přesto. Stačí po příletu na TFS jen doklad o očkování, nebo je třeba i test? A někde jsem četl, že na letišti po příletu dělají náhodně testy a nebo, že vám řeknou, že si ho musíte udělat na své náklady a výsledek poslat. Díky za info😆

0 Citovat

Michael. napsal(a):

Tenerife - Vídeň 

Nikdo nekontroloval test ani očkování. Po příletu do Vídně zajímalo celníka,  jak tranzituji. Když jsem řekl že vlakem, chtěl vidět jízdenku. Odjezd byl asi za 4 hodiny a to se mu moc nelíbilo, že bych čekal ve Vídni a neměl test. Nakonec se ujištoval, zda opravdu pojedu jen na hlavní nádraží a pak do ČR. Řekl jsem, že počkám na letišti a pak jen dojedu vlakem na nádraží a hned jedu do ČR. 

Tenerife roušky venku. V turistických oblastech se to tolik nedodržuje. Na severu je měli všichni. 

V turistických oblastech je všichni venku nenosí ani na ulici nebo jenom na pláži? Chtěl jsem v lednu na Tenerife ale s rouškami venku to nemá smysl. Díky za info. 

0 Citovat

Za poslední 4 měsíce jsem tam byl 3x a vždycky chtěli jen ten jejich QR kód z příjezdového formuláře, nic víc. A tam se nahrává test/očkování. Ale nedokážu říct, jestli někomu nevyskočí náhodný test, s tím zkušenost nemám. 

Jinak roušky v turistických oblastech venku vůbec nikdo nenosí. Max nějaké výjimky. Podle mého turisti vůbec netuší, že se mají venku nosit. 

0 Citovat

Já jsem teď na Lanzarote, stačilo očkování a občas někomu náhodně změřili teplotu.

Roušky venku tu moc nefrčí.

0 Citovat

Michael. napsal(a):

Za poslední 4 měsíce jsem tam byl 3x a vždycky chtěli jen ten jejich QR kód z příjezdového formuláře, nic víc. A tam se nahrává test/očkování. Ale nedokážu říct, jestli někomu nevyskočí náhodný test, s tím zkušenost nemám. 

Jinak roušky v turistických oblastech venku vůbec nikdo nenosí. Max nějaké výjimky. Podle mého turisti vůbec netuší, že se mají venku nosit. 

V květnu jsem byl na Tenerife na těch nejprofláklejších místech a lidi je nosili všude.

0 Citovat

Z Gran Canarie dnes do Vidne s Wizzairem striktne Covid pass pro vsechny.

0 Citovat

Vcera Vie- Fco s FR. Vo Viedni kontrola BP a testu. Stacil AG 24h. Ale nejak extra to neskumali. PLF nikoho nezaujimal. V Rime absolutne volny prechod von s letiska. V meste rusky vonku tak 50/50. Vela ludi ich ma pod nosom. Vnutri skoro vsetci. V restike po nas chceli Green pas. Inak ludi celkom dost, aj ked oslavy vonku su zakazane, tak ludia sa bavili po restikach.

No a pre upozornenie. Vecer sme boli pri koloseu, a na priatelku sa nalepil miestny hellomyfriend. Chvilu sa vnucoval, potom sa mi ho podarilo odohnat, a o 3 minuty priatelka zistila, ze je bez telefonu. Policajti, ani cernoch nikde. Takze si naozaj treba vsade davat pozor. Co uz namiesto dalsieho vyletu bude novy telefon.

0 Citovat

Před třemi dny návrat z Praha - Istanbul - Male - zpět dva dny stop v Istanbul - Praha. Kontrola na letišti imuga + PCR testy + vakcinace, na ostrově všechno znovu + dezinfekce bagáže. Celkem chápeme, vzhledem k tomu, že se jedná o ostrovní stát, závislý na turistice. Nevím, jak v jiných resortech, ale v tom našem (Ellaidhoo) v jídelně nutné roušky a PE rukavice, jinak venku bez roušek, maledivská pohoda :). Při odjezdu zase odjezdová imuga a kontrola HES kódu pro Turecko a PCR test z Malediv. Nesnažte se být na letišti dřív, stejně tam pouští až 3 hod před odletem. V Turecku celkem zodpovědně se nosí roušky i na ulici. Turistů mraky i v tomto nic moc počasí. Při odletu zase kontrola HES kód, PCR test z Malediv stačil, no a příjezdový do ČR. Měla jsem ho už 14 dní předem vytištěný a bylo to v pohodě. Jinak, Turkish Airlains - super volba. Šťastnou cestu kamkoliv všem. :).

0 Citovat

ivva napsal(a):

Před třemi dny návrat z Praha - Istanbul - Male - zpět dva dny stop v Istanbul - Praha. Kontrola na letišti imuga + PCR testy + vakcinace, na ostrově všechno znovu + dezinfekce bagáže. Celkem chápeme, vzhledem k tomu, že se jedná o ostrovní stát, závislý na turistice. Nevím, jak v jiných resortech, ale v tom našem (Ellaidhoo) v jídelně nutné roušky a PE rukavice, jinak venku bez roušek, maledivská pohoda :). Při odjezdu zase odjezdová imuga a kontrola HES kódu pro Turecko a PCR test z Malediv. Nesnažte se být na letišti dřív, stejně tam pouští až 3 hod před odletem. V Turecku celkem zodpovědně se nosí roušky i na ulici. Turistů mraky i v tomto nic moc počasí. Při odletu zase kontrola HES kód, PCR test z Malediv stačil, no a příjezdový do ČR. Měla jsem ho už 14 dní předem vytištěný a bylo to v pohodě. Jinak, Turkish Airlains - super volba. Šťastnou cestu kamkoliv všem. :).

Z Malediv by neměl být potřeba PCR test, pokud má člověk plné očkování? Nebo jste ho potřebovali do toho Turecka?

 

0 Citovat

Ano, asi kvůli Turecku. Očkování je moc nezajímalo.

0 Citovat

Dnes Catania - Praha, zcela bez kontrol na obou stranach.

0 Citovat

Takže se hlásím z Benátska. Výsledek PCR testu chtěli vidět na přepážce v Praze, PLF opět nikdo. V Trevisu nikdo nic nekontroloval. Připojuju se s pozorováním, že venku roušky nosí tak polovina lidí. Včera jsme se vrátili večer z Benátek do Trevisa. Oslavy tu byly opravdu klidné, sem tam rachejtle a petarda. Těžko říct, jestli v Benátkách to bylo divočejší. Kromě covidu se k tomu přidala i dost hnusná inverze.

0 Citovat

Baníček napsal(a):

Zdravím. Letím na Tenerife v půlce ledna. Vím, že se to mění. Ale přesto. Stačí po příletu na TFS jen doklad o očkování, nebo je třeba i test? A někde jsem četl, že na letišti po příletu dělají náhodně testy a nebo, že vám řeknou, že si ho musíte udělat na své náklady a výsledek poslat. Díky za info😆

Těsně před Vánoci jsme byli na Fuerteventuře. Letadlo z Prahy plné z 80 %. Cca 20 lidí si po příletu vytáhli na náhodný antigenní test. Nejednalo se asi jen o náhodu. Manžel jako neočkovaný, ale cestující pouze s antigenním testem bez QR kódu, měl po vygenerování španělského příjezdového QR kódu, na formuláři uvedeno „ Documental Control“ a šel na test. Já jako očkovaná a při generování QR s nahraným očkováním, jsem měla uvedeno „Fast Control“ a bez problémů jsem prošla. Dle slov manžela byli ti, které testovali, většinou neočkovaní. Ale prý bylo i pár s očkováním. Moje teorie je, že možná nenahráli očkování při generování příjezdového QR. Ale kdo ví. 

Každopádně to nebylo úplně příjemné. Zdržení cca 1,5 hodiny.

0 Citovat

Apulie je na tom z hlediska covidu tedy výrazně hůř... Venku (ve městě) nosí roušku tak 95% lidí, včetně děcek. Kdo ji nemá, tak obvykle kouří, jí nebo telefonuje, a pak se najde pár výjimek. Mě samotného policie 2x upozorňovala, abych si ji nasadil. Ve Vídni do Bari důkladná kontrola PCR, předložil jsem výsledek v němčině, stejně se to panáčkovi na gatu nezdálo a někam telefonoval, jestli je to v pořádku... dokonce mezitím otočil scanner boarding passů vzhůru nohama, abych se snad čirou náhodou neoprávněně nepípnul... no děs. Zítra se vracím do Prahy, tak snad dopadnu jako suomi, tedy bez zbytečných obstrukcí.

0 Citovat

Já už jsem se z těch testů dočista zbláznil. Letím 14 do Říma z Prahy s přestupem v Madridu :-(, kde zůstanu v transitu. Budou po mě chtít vidět test i v Madridu u gatu, nebo jen v Praze? Kdo ví v dnešní době že, ale předpokládám, že chtít budou.  Nemám v Praze moc času na dělání testů a nějak mi to celé nevychází. 

0 Citovat

@niemandos: že ho budou chtít i v Madridu, na to bych si vsadil. :-(

0 Citovat

V Lisabonu na T2 vyhrazený pro odlety do Itálie jeden gejt (202) důsledné kontrola testů a PLF, to bylo dokonce všude na sloupcích, ať ho můžete vyplnit ještě před nástupem.

0 Citovat

Let Krakov-Podgorica-Krakov 22.12-29.12. Do Polska flixbusem, nikdo nic vidět nechtěl, stejně tak při odletu. Po příletu do ČH kontrola QR, letěl sem pouze s antigenním testem a pohoda. V ČH za celý týden po nás nikde nechtěli ukázat nějaký QR nebo tak něco a to ani ve skiareálech (Kolašin 1450+Kolašin 1600) ani v restauracích nebo barech. Sjezdovky dobře upravený, lidí málo, hodně zábavy a nízký ceny :) Při letu zpět kontrola pasu a BP, v Polsku proběhla i kontrola QR. 

0 Citovat

Vanocni dovolena Bratislava - Lanzarote, koupeno 3 dny pred odletem i tak to cenove vyslo v pohode cca 2700 i s kufrem za kus. Cesta autem na Slovensko bez problemu, nechal jsem auto u Avionu, pote busem 61 presun na letiste . Zde rychla kontrola QR kodu, covid passu odlet na čas, obsazenost cca 65 %. Fasnul jsem samostatnou trojku a spal urcite 2,5 hodiny letu. Po priletu nas Spanele odchytli a sli jsme na random testy, cekali jsme asi 30 minut na vysledky negativni.

Cesta zpatky 01.ledna velka divocina na Arrecife letisti, spousta lidi se vracela domu. U kontroly zavazadel jsme od pohledu dostali kravku na prepazce "uz je poznam od vzhledu :-D ", vyhazovala cestujici jak na bezicim pase, my meli o 1,5 kg tezsi kufr, zimni boty a 2 knizky uvnitr. Na rychlo prezuti, knizky prehozeny do prirucaku a vaha v pohode, mohli jsme jit :-).

Pri ceste zpet kontrolovali boarding pass, covid pass detailně datum ockovani, slovensky prijezdovy formular, kdo neco nemel zuruck a bye. Trvalo to cca 5 az 10 minut na osobu. 

Obsazenost letadla 113 ks, opet se zadarilo dostal jsem samostatnou trojku. 

Lanzarote nadherne pocasi 21 - 26 °C, vse normalne fungovalo. Rousky se nosily vzdy v obchode, nekde otravovali i s alkoholem na ruce, venku je nosili prevazne Spanele po ulici.

V Bratislave Slovaci normalni, odsejpalo, vse jak ma. 

 

 

1 Citovat

Testovali celé letadlo nebo jenom někoho? A pokud jenom někoho, dá se odhadnout, podle čeho vybírají (očkování, 3. dávka,...)? 

0 Citovat

Petr _69 napsal(a):

Testovali celé letadlo nebo jenom někoho? A pokud jenom někoho, dá se odhadnout, podle čeho vybírají (očkování, 3. dávka,...)? 

 

Vystupovali jsme mezi prvnimi z letadla a brali to ciste nahodne, cca 30 lidi odchytli. Pri mem dotazu proc nas testuji, kdyz jsme ockovani jsem obdrzel odpoved pry prevence a narizeni. Ve finale to byla pro me krasna dovolena. Moznost volby mezi tmou, mrazem ( - 12°C na Bile pri nasem odjezdu) , radeji si vyberu kratasy, slunicko, koupani teplota +20 °C ☀️

0 Citovat

Dobrý večer,prosím prosím. Letíme 28.1. na Tenerife... Ale přišel mi mail,že je Smart wings v insolvenci 🤔🤦🏼‍♀️

Nevíte,s čím létá CK Fischer na Kanáry?

Moc děkuji ❤️

0