Zdravim vas a dovolim si sem zavesit strucny report z vikendovej otocky do Stokholmu. Po meste sme si dali len taku expresnu prechadzku, hlavnym cielom bolo totiz prespat v Boeingu 747, ktory od januara 2009 sluzi na Arlande ako hostel. A v hesle "vsetko alebo nic" sme sa zmohli rovno na cockpit suite. https://romanherda.com/cestopisy...holm-2023/   Naklady pre 3 osoby: letenky 86,19€ ubytko 183,98€ Bolt letisko-mesto-letisko 95,6€ (je to uplne rovnaka cena ako za Arlanda Express a ano viem, ze Flygbussarna je lacnejsia)  .

Ako prespať v kokpite 747 / Jumbo Stay na Arlande

Založil ve fóru Cestopisy

12 reakcí

Zdravim vas a dovolim si sem zavesit strucny report z vikendovej otocky do Stokholmu.
Po meste sme si dali len taku expresnu prechadzku, hlavnym cielom bolo totiz prespat v Boeingu 747, ktory od januara 2009 sluzi na Arlande ako hostel.

A v hesle "vsetko alebo nic" sme sa zmohli rovno na cockpit suite.

https://romanherda.com/cestopisy...holm-2023/

 

Naklady pre 3 osoby:

letenky 86,19€
ubytko 183,98€
Bolt letisko-mesto-letisko 95,6€ (je to uplne rovnaka cena ako za Arlanda Express a ano viem, ze Flygbussarna je lacnejsia)

2

Díky za tip. To ubytko mne dostalo ! 

0 Citovat

Boží, díky za hezké čtení. A spaní v B747 určitě v dobrém zavidím, připíšu si na seznam svých přání  :-)

0 Citovat

To ubytování je paráda!

0 Citovat

Flygbussarna je levnější, ale pořád drahá, nejlevnější způsob je jet MHD kombinace autobus z letiště na Märstu + vlak pendeltåg až do centra či jiný části Stockholmu.

0 Citovat

19 euro za spiatocny listok na skoro 40km vzdialene letisko vo svedsku mi pride ako celkom ferova cena :)

jasne, ze sa to da lacnejsie, otazka je, kolko casu je clovek ochotny tomu presunu venovat

0 Citovat

Pro doplnění existuje i levnější varianta než Flygbussarna, a tou je Flixbus:

Arlanda - Stockholm okolo 6€

Skavsta - Stockholm okolo 10-12€

Landvetter - Göteborg okolo 6€

0 Citovat

ja nikde netvrdim, ze Flygbussarna je najlacnejsia moznost, iba ze je lacnejsia ako vlak :)

Flixbus je sice dobra volba, ale treba mat stastie a trafit odchod, spoje su riedke.

0 Citovat

Samozrejme prima report a fotky z noclehu a interieru tohoto netypickeho hostelu-hotelu Jumbo Stay!

Osobne jej trosku znam z lonska, kdy jsem si jej prohledl pouze zvnejsku a posedel na tech lavkach dole pod cockpitem behem jedne letni bile noci. Tedy komaru tam bylo pozehnane, jako nekde ve Finsku ;-). Nad ranem uz jsem bral sirokotrupy letoun do Oslo od spolecnosti Ethiopian Airlines. Na palube alespon na chvili opet prozit mirne africky vibe, kdyz uz to byl jen kratky vikendovy vylet a na let do Addis Abeby a nejakou etiopskou expedici nezbyval cas ...

0 Citovat

Aviation geek Luís Carlos Machado ze státu Santa Catarina, Brasil letos v únoru přenocoval v Jumbo Stay na Arlandě.

Prý od toho očekával trochu více. I když je pravdou, že byl celkem nachcípanej, tak si to moc neužil. Nějaké části letadla byly také uzavřeny.

https://youtu.be/FJEMVCJGwiw?si=...vJxvRXKNY_

(snad nocleh v letadle ale ne během letu také někdy poznám ...)

0 Citovat

Já myslím, že není moc o co stát :-)

Šla jsem několikrát kolem a lze pozorovat, že letadlo hodně chátrá a moc se o něj nikdo nestará. Cena za noc je tam jak ve 4*hotelu, ale služby na úrovni slabýho hostelu.


img20230727123445.jpg
img20230727123728.jpg

2 Citovat

Na základě reportu v úvodu tohoto tématu a neuvěřitelné náhody, kdy po jeho zveřejnění šla pořídit ještě noc v kokpitu na loňské velikonoce, zároveň se z Krakova poštěstili extra levné letenky jsme dodrželi heslo "všechno nebo nic" a šli do toho.

Za nás super zážitek, i když přítel na stejnou úroveň řadí snídani v Radisson Blu Arlanda :D (což fakt doporučuji, když by vám tato kombinace vyšla).

Všeobecně jsme tento výlet pojali tak, že cesta je cíl, navštívili tehdy relativně nově otevřený salonek v Krakově, večer přijeli do Radissonu, využili místní welnes. Ráno super snídaně, úschovna batůžků, přes den Stockholm, zpět nocleh do Jumbo Stay, další den Sigtuna, let zpět do Krakova, kuponkové ubytování v New Port - hausboty na Wisle, pokud bude možnost, určitě využijeme znova.

Kromě noci v kokpitu, která byla super, jsme vlastně na tomhle výletě neviděli nic světoborného, ale na jednotlivé části vzpomínáme často :) ale chápu, že sto lidí, sto chutí.


img-8729.jpeg
img-8746.jpeg
img-8742.jpeg
img-8730.jpeg
img-8728.jpeg
img-8726.jpeg
img-8725.jpeg
img-8487.jpeg

2 Citovat

Když si představím, kolik různých tělesných tekutin už muselo do těch ovládacích prvků zatéct... 

1
12 reakcí