Zdravim osadenstvo a dovolim si sem hodit moje najnovsie zapisky z trojdnoveho vyletu do Pakistanu, ktore som vsetky stravil v Karaci, kde sa mi podarilo byt okradnuty policiou aj sa otravit jedlom. https://romanherda.com/cestopisy/karaci-2023/  .

Na tri dni do Pakistanu

Založil ve fóru Cestopisy

15 reakcí

Zdravim osadenstvo a dovolim si sem hodit moje najnovsie zapisky z trojdnoveho vyletu do Pakistanu, ktore som vsetky stravil v Karaci, kde sa mi podarilo byt okradnuty policiou aj sa otravit jedlom.

https://romanherda.com/cestopisy/karaci-2023/

17

Skvelej cestopis. Zlodejsky fizlove a sracka jsou teda fakt jako zlej sen. Rada jsem si to precetla, je to pro me strasne zajimavy, i kdyz tam nejspis nikdy nepojedu, ja bych se toho hrozne bala. Prekvapil me ten strasnej kontrast mezi tim bincem venku a tema modernima budovama (muzeum, vzdelavaci centrum, obchodak apod.). Ty by se mi libilo navstivit, i ty vojensky muzea a tu zvlastni kopulovou mesitu.

2 Citovat

Myslím, že vcelku není čeho byste se měla bát. Je to zajímavá země, je dost důvodů proč jet do Pákistánu a ne do Pelhřimova (například :-) ). Bodyguarda nějakýho jistě seženete už tady doma, obnažovat se tam příliš nebudete :-) a i na ten turbulentní Střední východ se dá zvyknout, je to holt jinej svět (otravné či obtěžující mi to přijde vždycky až po delším pobytu, pak je dobrý změnit lokál). Už bych tam byl jel, ale nedávno tu pár lidí popisovalo potíže s vydáváním turistických víz, takže vyčkávám (a spíš upřednostním některé země Afrického roku).

1 Citovat

Tip od zdravotnicky na crevne problemy - niekedy, ked nie je lahke zohnat "zapadnu medicinu", tak je lahsie zohnat sypany cierny caj. Treba zjest jednu cajovu lyzicku, ale nezapijat vodou. Otestovane na vlastnej kozi, u mna funguje :)

Klasicky dobre napisane, rovnaky pocit neistoty som mal v KSA a Egypte, aj preto boli asi take ocarujuce :)

 

3 Citovat

To je hrozný, teda ne ten cestopis, ale jak to tam vypadá a co tam je za lidi, tam by mě nikdo nedostal, a to jsem přežil i 14 dní ve smradlavé Kalkatě :D 

I to co tam má být hezký mi teda moc hezký nepřijde, to už radši podesáté pěknou pláž na kanárech s pohodovou čistou skleničkou něčeho dobrýho než ty odpadkové pláže tam :D  Ale na rozšíření obzorů dobrý, ti lidi si sami musí uvědomit, že okolí kolem sebe tvoří sami a dělat něco aspoň s těmi odpadky na ulicích..

1 Citovat

Byrokracii v Pákistánu je potřeba se smát, jinak by člověk skončil v blázinci. V Multanu nelze bez policajtů opustit hotel a člověk může bydlet jen ve 3 hotelech s razítkem. A to samozřejmě něco stojí. 

0 Citovat

Velmi intenzivní a tu chuť jet zrovna do Pákistánu obdivuji.

Občas se nedá napsat sluníčkový cestopis a zážitkům sluší i "hejt".

Zajímavý výlet a nevšední nahlédnutí 👍

Za mě však radši jiné země, ať už Nepál, Barmu, Kambodžu nebo tu nebohou Indii, kam už znovu nemusím.

2 Citovat

Super cestopis, krasne fotky, najma portrety miestnych muzov (fesaci).  Cim fotis?

Paci sa mi inakost inych kultur a ich spoznavanie a musim sa smiat ked si spomeniem na  moju prvu navstevu Albanska v 2009, ako som bola v soku z toho ako to tam vyzera. Oproti Karachi luxus :-) 

0 Citovat

Vše opět super v Romanově standardu;-)

Nicméně pro mě to znamená vyrazit za Pákistánem tak maximálně do Anglie...

6 Citovat

Áčko napsal(a):

To je hrozný, teda ne ten cestopis, ale jak to tam vypadá a co tam je za lidi, tam by mě nikdo nedostal, a to jsem přežil i 14 dní ve smradlavé Kalkatě :D 

I to co tam má být hezký mi teda moc hezký nepřijde, to už radši podesáté pěknou pláž na kanárech s pohodovou čistou skleničkou něčeho dobrýho než ty odpadkové pláže tam :D  Ale na rozšíření obzorů dobrý, ti lidi si sami musí uvědomit, že okolí kolem sebe tvoří sami a dělat něco aspoň s těmi odpadky na ulicích..

Hrozné to není, to je prostě Střední východ, realita. A Pakistán není jen Karáčí, ty zajímavý věci jsou jinde (druhá věc však je, jak reálně jsou zrovna dostupné). Já bych tam jel hned, to je jen otázka priorit (pláž na Kanárech až jako důchodec :-) ). 

 

1 Citovat

Tady v tech koncinach clovek ten kulturni sok aspon ocekava, horsi mi pripada, kdyz nekdo prijede do Parize s ocekavanim "laska, romantika, eifelovka" a pak si chvilema pripada jak v Mogadisu.

5 Citovat

Paříž je jedna velká no go zóna. Byl jsem naposledy před 20 lety a never more.

1 Citovat

Jak kde a jak kdy. Paříž má velký kouzlo pro lidi co mají rádi velkoměsta, je unikátní, je na co koukat, co navštívit, je mnoho co fotit. Je to samozřejmě plně globalizovaná megapole, se všemi důsledky, ale jako no-go zónu bych ji nikdy neoznačil. 

To je stejné jako u toho Pákistánu - záleží co si z toho vyberete a jak nahlížíte na svět, jestli si z něho chcete brát spíš to lepší nebo horší. 

Ani jedno třeba není pro lidi s menšími dětmi - to prostě nejde dohromady, s těmi zase někam jinam. 

3 Citovat

Ala napsal(a):

Tady v tech koncinach clovek ten kulturni sok aspon ocekava, horsi mi pripada, kdyz nekdo prijede do Parize s ocekavanim "laska, romantika, eifelovka" a pak si chvilema pripada jak v Mogadisu.



Přesně. Já se černošskému D´Artagnanovi třeba vůbec nedivím :D

1 Citovat

Vdaka za hojny pocet reakcii, potesili :) a dokonca ani ahmad masud ma za nic nezdrbal :D

 

Reni85 napsal(a):

Super cestopis, krasne fotky, najma portrety miestnych muzov (fesaci).  Cim fotis?

Paci sa mi inakost inych kultur a ich spoznavanie a musim sa smiat ked si spomeniem na  moju prvu navstevu Albanska v 2009, ako som bola v soku z toho ako to tam vyzera. Oproti Karachi luxus :-) 

 

diky, diky

posledne mesiace uz viacmenej len s pevnou 27mm f2.8 (42mm prepocet na kinofilm) namontovanou na fuji x-t20. 

 

2 Citovat

Jeden z nejlepších tripreportů. co jsem kdy četla. Moc děkuji. Přimlouvám se, abyste tento tripreport dal i na fórum : www.airways.cz, tam bude na 100 % přijat s velkým nadšením. Zde je odkaz : https://forum.airways.cz/viewforum.php?f=42

1
15 reakcí