Ski resorty v Gruzii, pár foteček...

Napsal cali 2016-09-06T17:38:57+02:00 ve fóru Cestopisy
5 odpovědí

Reakce na diskuzi u zimních letenek do Gruzie. Nechci si hrát na brouka Pytlíka, lyžovat jsem tam nebyl, ale pohrával jsem si s touto myšlenkou. Letní cesta a návštěva středisek a trochu i obecně Gruzie mě trochu vyléčila.
Hatsvali. Příjezd 8 km od Mestie, dole malá restaurace, nahoře druhá. Papírově 3 sjezdovky a 10 km, podle stavu terénu a dřevin tomu moc nevěřím a místní mně to nedokázali potvrdit. Pokud nebude létat ten Turbolet, tak doprava z Kutaisi stojí v létě naprd, natož v zimě. Pomalá lanovka bez bublin.

Goderdzi-opravdu tragická doprava jak od Batumi, tak i od Kutaisi, Tbilisi. 2 lanovky, 7 km sjezdovek. Jsou tam snad jen 2 hotýlky a řada domů s pokoji k pronajmutí, ale takto jsem si nějak představoval Gulag. Navíc tam teprve teďka dělali obecní vodovod - viz foto. Obchody tam mají většinou etničtí Turci (nakonec je to Adžárie), do jednoho jsem vlezl a připadal jsem si jak v knize K. Maye Divokým Kurdistánem...
Abych jen nehanil, nahoře v nejvyšším místě je v dřevěné boudě krámek a hospoda, kde je fajn majitel a tam to bylo příjemné. Je navíc i označena namalovaným křesťanským křížem (možná, že tam mají alkohol:-)

Příjezd od Batumi

Příjezd od Tbilisi, Kutaisi

Goderdzi

Goderdzi, ta nazeleno natřená trubka je místní mešita.

Goderdzi

Bakuriani tak trochu splňuje jisté představy, ale zase, je tam teoreticky jen 16 km sjezdovek a víme, jak to kolikrát je. Aspoň dostupnost je lepší. Fotky dodám, fotili spolucestující.

Mě tam zrazuje ta zoufalá dopravní dostupnost a mizerná infrastruktura, kdo je zmlsaný lyžovat denně někde jinde, večer jít třeba do bazénku, apres ski atd., pro toho to myslím nebude. Pokud je někdo zarputilý freerider nebo vyznavač heliskiingu, možná si někde přijde na své. Já tam lyžování pustil z hlavy. Možná jako mladý bych to dal, ale jako táta od rodiny ani kdyby byla letenka zdarma smiley

Chtěl jsem po Alpách nějakou změnu.
Ale jak to tak vidím, tak asi zase skončím v Davosu...

A byl jsi v Gudauri? Ty výhledy, panoramata... Uf smiley

Tak jsem včera taky nakoupil na týden v lednu, v plánu máme Gudauri a Bakuriani (tam se stavíme možná i za 14 dnů), tak pak napíšu nějaké info a přidam pár fotek smiley

Btw. netušíte jak je to s vybavením? Jestli můžu mít v jednom zavazadle lyže i prkno nebo musím koupit zavazadlo pro každé zvlášť? Myslím, že by to neměl být problém až do váhového limitu, ale nikde se mi to nedaří najít.

Nikde by ti do vaku lézt neměli, takže by neměl být problém.

Pri lietadle kufor staci a lyze/snb si pozicias uz na mieste

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!